118
טור דה טרנס

"כשהייתי במעגל הזנות לא רציתי זוגיות, לא סמכתי על גברים ולא האמנתי להם"

לינור אברג'ל, פעילה מובילה בקהילה הטרנסג'נדרית, משתפת את המסע שלה בעולם הזנות, מההגעה חסרת כול לתל אביב ועד להחלטה להקים עסק משלה ליבוא פאות. היא סבורה שחוק הפללת הלקוח רק מחמיר את מצבן של נשים בזנות, וחולמת להשתלב בפוליטיקה ולפעול למען נשים עניות. טור דה טרנס

חגי אייד | פורסם:19/01/2022
"אני לא גאה בזה שהייתי שנים במעגל הזנות, לא רציתי בזה, אבל אני חושבת שהזנות גם הצילה אותי, הצילה אותי מעוני", מודה לינור אברג'ל, פעילה מובילה בקהילה הטרנסג'נדרית, ואקטיביסטית שבשנים האחרונות גם מחוזרת מבחינה פוליטית. "מאז שעבר חוק הפללת הלקוח יש הרבה יותר אכיפה, אבל הזנות לא נעלמה.
"זה שהטרנסיות ירדו למחתרת, לא אומר שזה נגמר. אני שומעת מחברות שלי שלקוחות יותר נורמטיביים כבר לא מגיעים כי הם מפחדים מהחוק, ושיש עלייה במקרים חדשים של HIV כי הלקוחות שנשארו הם אלה שרוצים לעשות את זה בלי אמצעי מניעה. יש עלייה בצריכת סמים בקרב העובדות ויותר מקרי אלימות. זנות הרחוב אומנם כמעט נעלמה, אבל זנות הבתים גדלה. האכיפה בסופו של דבר רק פוגעת בנשים".
צילום: לינור אברג'ללינור אברג'ל. הזנות בבתים גדלה (צילום: לינור אברג'ל)
כבר כמה שנים שהיא פעילה אקטיבית בתחום, פה לנשים בזנות שאיש לא חשב להקשיב להן. "כשהתחילו לדבר על החוק לאיסור צריכת זנות, ניגשו אליי בנות טרנסיות. הן חשבו שאני יכולה להוביל את המאבק, וככה הגעתי לוועדות הכנסת. חיפשתי וחברתי להמון בנות מהמעגל וגייסתי אותן, יצרתי קשרים עם חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, הכרתי את איתן גינצבורג ואת עידן רול, עוד כשהיו באופוזיציה, את אמיר אוחנה כשהיה השר לביטחון פנים, ישבתי לארוחת שישי עם תמר זנדברג. התחברתי לכל הארגונים הקהילתיים והייתי מהמקימות של עמותת 'ארגמן', ארגון לנשים עובדות.
"בהמשך הקמתי את עמותת 'טרנסיות ישראל', שהיום אני היו"ר והמנכ"ל שלה בהתנדבות מוחלטת. זה הארגון היחיד בישראל שמוקדש רק לנשים טרנסיות ויש לו כבר הישגים מרשימים מול ביטוח לאומי ומול משרד הבריאות, אבל יש עוד הרבה מה לעשות".
"אני שומעת מחברות שלי שלקוחות נורמטיביים כבר לא מגיעים כי הם מפחדים מהחוק, ושיש עלייה במקרים חדשים של HIV כי הלקוחות שנשארו הם אלה שרוצים לעשות את זה בלי אמצעי מניעה"
את מרגישה שאולי נכשלתן במסרים שרציתן להעביר בכל הקשור לזנות?
"לא, כי נאבקנו ואנחנו ממשיכות להיאבק על השיקום. בוא, הקהילה הטרנסית היא המודרת ביותר בקהילה הגאה, ואתה חייב להודות שזה לא סקסי להיאבק למען נשים בזנות. יותר נוח להיאבק על פונדקאות".

"בהתחלה חשבתי שאני הומו. לא ידעתי שאפשר להחליף מגדר"

היא נולדה וגדלה בטירת הכרמל לז'קי ולז'קלין, הורים מסורתיים יוצאי מרוקו. "אבא שלי היה נכה צה"ל. הוא היה שתיין. אמא הייתה עקרת בית שקיבלה קצבת נכות. היא לא ידעה קרוא וכתוב. ידענו מה זה עוני וזו חוויה טראומטית לילד קטן לגדול בעוני. אני זוכרת שהייתי הולכת למכולת והייתי צריכה לעבור השפלה כשבעל המכולת צועק עליי שאמא תבוא כבר לשלם את החוב. הייתי בוכה בדרך חזרה הביתה, ואז חוטפת צעקות מאמא שלי בגלל שאני הולך עקום. הייתי ילד עדין מאוד".
מה לגבי בית הספר? איזו תלמידה היית?
"לא השתלבתי טוב. נחשבתי למופרעת, לא הייתי ברורה מבחינה מגדרית. הבנים בכיתה החרימו אותי, כמעט כולם התרחקו ממנו, לא רצו לדבר איתי בכלל. היו מעט בנות שהסכימו לתקשר איתי אבל הרוב לא. הייתה לי רק חברה אחת או שתיים וכל השאר ממש דחו אותי. אף אחד לא רצה לישון איתי בטיולים השנתיים. גם בבית האחיות שלי היו מקניטות אותי, קוראות לי 'קוקסינל' ושמות גנאי אחרים. בשנים האלה כשהתחלתי להכיר את המיניות שלי חשבתי שאני הומו, לא ידעתי שיש בכלל אפשרות להחליף מגדר".
צילום: לינור אברג'להאחיות היו מקניטות והילדים לא רצו בחברתה. לינור אברג'ל (צילום: לינור אברג'ל)
מתי נחשפת לקהילה הגאה?
"המפגשים הראשונים שלי עם גברים היו דרך צ'אטים של הומואים ברשת. הייתי הולכת לחברה שהיה לה אינטרנט, משוחחת עם גברים ונורא מתרגשת, עד שפעם אחת נתתי את מספר הטלפון הציבורי שליד הבית שלי לאחד הגברים ואמרתי לו להתקשר.
"התחלנו לקיים שיחות, אבל פחדתי להיפגש. הייתי בת 16 והוא בן 38. בפעם הראשונה שהוא בא לאסוף אותי ממש לא ידעתי מה לעשות, אבל כן הרשיתי לעצמי להיות אישה. קבעתי איתו במקום מרוחק מהבית, הוא לקח אותי לזכרון יעקב לבית מלון מפואר ואני זוכרת שמאוד התפעלתי. שכבנו וזאת הייתה הפעם הראשונה שלי. עד היום אני זוכרת את ריח הבושם שלו. בבוקר הוא לקח אותי למסעדה, כשבילדות שלי שיא המותרות היה אוהל בטבריה.
"המשכתי להיפגש איתו והוא גם זה שהכיר לי את תל אביב. מיד הבנתי שזה המקום לאנשים כמוני. בטירת הכרמל עוד הלכתי עם כיפה על הראש, אבל בתל אביב לא הזדקקתי לה יותר. אחרי כל בילוי הייתי לוקחת איתי הביתה את עיתון 'הזמן הורוד' ומחביאה אותו מתחת למזרון. הייתי קוראת את כל העיתון מההתחלה עד הסוף, את כל הכתבות והמודעות, היה לי כבר אוסף של עיתונים.
"יום אחד, כשהייתי בת 17, אחי הגדול מצא את העיתונים האלה וראה שזה של גייז והראה לאמא שלי שכעסה בטירוף. הייתה מלחמה בבית. היא אמרה לי, 'אם אתה הומו, צא לי מהבית', אז יצאתי מהבית. לקחתי רכבת ונסעתי לתל אביב עם תיק גב בלבד. ירדתי ברכבת והלכתי ברגל לגן העצמאות. באותו הלילה ישנתי על ספסל, והתעוררתי כי מישהו נגע בי. ברחתי משם לחוף הים הקרוב, וככה מצאתי את חוף הדתיים שבו ישנתי הרבה בהמשך".
היית חסרת בית?
"כן, השנתיים הראשונות שלי בעיר היו הישרדותיות. לפעמים ישנתי בחוף או בגן, אבל ישנתי גם אצל גברים שלרוב היו מבוגרים ממני בהרבה. הם היו מזהים את המצוקה שלי ומציעים לי לבוא לישון אצלם. אחר כך הם היו אומרים לי להיכנס למיטה ונוגעים בי. שכבתי איתם כי לא רציתי שיזרקו אותי באמצע הלילה.
"לא הבנתי בהתחלה שמה שאני עושה זה בעצם זנות. זה היה מבחינתי ממש אקט של לשרוד כדי לאכול. היו פעמים שלא הייתה לי ברירה והייתי מחפשת אוכל בפחים, לוקחת שאריות משולחנות בתי קפה מיד אחרי שאנשים היו קמים, מחפשת חתיכת סבון או מגבת שמישהו שכח במלתחות".
"ישנתי אצל גברים שלרוב היו מבוגרים ממני בהרבה. הם היו מזהים את המצוקה שלי ומציעים לי לבוא לישון אצלם. אחר כך הם היו אומרים לי להיכנס למיטה ונוגעים בי. שכבתי איתם כי לא רציתי שיזרקו אותי באמצע הלילה"
פנית אז לעזרה? קיבלת סיוע?
"עברתי לגור אצל חברה שעזרה לי מאוד. עם הזמן, התחלתי להכיר את הקהילה, הכרתי מלכות דראג וגם התחלתי להופיע בברים, תחת שם הבמה 'דייזי ביצ''. כך הכרתי גם את הטרנסיות, ורק אז נפל לי האסימון שאפשר לעשות שינוי מין. בשנים שהגיעו אחר כך התחלתי את התהליך המגדרי.
"במשך תקופה ארוכה הייתי חצי בן-חצי בת, לא מוגדרת. ניסיתי להשתלב בכל מיני עבודות אבל זה לא הצליח, ושם באמת הגעתי למעגל הזנות. יצאתי לכבישים והתחלתי לעבוד כדי לשרוד. הפחד הגדול שתמיד ישב לי בעורף היה לחזור לרחוב, לחזור לגן העצמאות ולאכול מהפחים. לא הרגשתי שיש לי אופציה לחזור לאמא שלי הביתה, והיא גם לא קיבלה את התהליך המגדרי".
צילום: לינור אברג'להפחד הכי גדול הוא לחזור לרחוב. לינור אברג'ל (צילום: לינור אברג'ל)
התקופה הזו לא גרמה לנזקים?
"אני חושבת שהזנות הצילה אותי מעוני. בגיל 24, בתור טרנסית, הלכתי בפעם הראשונה ללונה פארק ולגן חיות, חוויות שלא היו לי בילדות. זו הייתה הפעם הראשונה בחיים שראיתי זברה וגמל. התחלתי לחיות חיים נורמליים מבחינה כלכלית. הלכתי ללמוד אנגלית, הוצאתי רישיון, קניתי רכב. התהליך המגדרי והזנות קרו אצלי במקביל באותן שנים, אז גם מימנתי את ההורמונים, זריקות סיליקון, לייזר בכל הגוף, ניתוחים, גרדרובה חדשה כי לא היה לי".
איך יצאת מזה בסוף?
"יצאתי מהזנות רק אחרי שהתחלתי לעבוד ביבוא ובמכירת פאות ומוצרי שיער. זה לא קרה ביום, כי בתחום העסקי היו בהתחלה עליות ומורדות. אבל לפני עשר שנים פתחתי את 'טרסים', חנות משלי בדיזינגוף סנטר, ולפני חמש שנים יצאתי רשמית מהזנות".
"כשהייתי בגמילה מוחלטת מהזנות אז גם תקופה ארוכה לא עשיתי סקס בכלל. היום יש לי בן זוג ואנחנו חיים יחד. הוא אהבת חיי"
יש לך כיום קשר עם המשפחה שלך?
"הקשר עם אמא והמשפחה התחדש בשנים האחרונות והיום הוא טוב. כשסבתא שלי הייתה בבית חולים על ערש דווי, אחותי התקשרה ואמרה לי לבוא להיפרד ממנה. סבתה, לפני שנפטרה, אמרה לאמא שלי, 'תקבלי אותה, זאת הבת שלך'. הייתי כבר אחרי התהליך המגדרי, נשארתי שם כל השבעה".
מה בדבר זוגיות?
"כשהייתי במעגל הזנות לא רציתי זוגיות, לא סמכתי על גברים ולא האמנתי להם, וכשהייתי בגמילה מוחלטת מהזנות אז גם תקופה ארוכה לא עשיתי סקס בכלל. היום יש לי בן זוג ואנחנו חיים יחד, הוא אהבת חיי. אני יכולה לספר שהוא סטרייט, אבל מעבר לזה אני מעדיפה לא לפרט עליו כי הוא רוצה לשמור על פרטיותו ומעדיף לא להיחשף".
מה את חושבת על גל המי-טו שעובר על הקהילה?
"אני חושבת שיש במי-טו גם מקרים של ציד מכשפות וזה בטח מוציא את הקהילה רע. מרגיש לי שמחפשים לצוד אנשי מפתח שתרומתם לקהילה אדירה".
נשמע שיש כאן האשמת הקורבן.
"חלילה, אני לא מאשימה את המתלוננים, אבל אני ואתה יודעים שפגיעות מיניות קיימות בכל המגזרים ובכל השכבות, אז מוזר לי שהתלונות הן בעיקר על בכירי הקהילה. גם אני יכולתי להגיד שנוצלתי אבל אני לא. עשיתי הכול מרצוני ובכל אקט מיני לא ויתרתי על עצמי כבן אדם והייתה לי שליטה. אם לא רציתי לעלות עם לקוח מסוים, לא עליתי. עמדתי על שלי".
יש לך ספקות לגבי אמינות התלונות?
"לא, אני מאמינה למתלוננים, אני פשוט חושבת שזה לא היה נכון לרוץ לתקשורת עם הסיפורים האלה. היה עדיף לסגור את הדברים האלה בתוך הקהילה".
את לא חושבת שהחשיפות יתרמו למרחב קהילתי בטוח ומכבד יותר?
"אני לא חושבת שזה באמת ישנה דפוסי התנהגות בקהילה, אבל יכול להיות שזה ירתיע אנשים מפורסמים שיחשבו פעמיים לפני שהם מתחילים עם מישהו".
לפני שנתיים פורסם כי סגן שר החוץ, עידן רול, צירף לצוות הלשכה שלו את אברג'ל, ובכך הפך אותה לאישה הטרנסג'נדרית הראשונה שתעבוד במשכן הכנסת, אולם כשהוקמה הממשלה החדשה הוא כבר לא נזקק לשירותיה.
התאכזבת מסגן השר עידן רול?
"לא. שנינו קיבלנו חשיפה מההתקשרות, לי זה פתח דלתות. מאז קיבלתי לא מעט הצעות ממפלגות, אבל סירבתי כבר פעמיים כי אני רואה את עצמי משתלבת במפלגת העבודה. אני סוציאליסטית ומאמינה ברווחה. הנושאים שהכי חשובים לי קשורים בעוני, יוקר המחייה, הקהילה הגאה ונשים מזרחיות. אין היום אופק לעניים ולכן אני מתכוונת להתמודד על מקום ברשימה לכנסת במסגרת הפריימריז שיתקיימו במפלגת העבודה. ראינו כבר מספיק הומואים לבנים מייצגים את הקהילה. הגיע הזמן למשהו אחר".
לכתבה זו 118 תגובות
הוספת תגובה
118

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
46.

אני אצביע בעדך בפריימריס של מפלגת העבודה כן, טרהסג׳נדרית לכנסת

45.

44.

כנראה סוג של התמודדות עם כל הטראומות, שזה בסדר. אבל בן/ת 16 עם בן/ת 38 זה לא בסדר. ניצול לשמו. זנות זה לא בסדר, גם אם "הסכמת" ללקוח. כמה אנשים עוד ייפגעו מהדעות האלו?

43.

42.

גברים נפגעו וצריך לשלם מי שצריך גם אם הוא בכיר. מליקוקים לבכירים לא תתקדמי. עובדה עידן רול בעט בך.

41.

רק את עוד חסרה בכנסת, עד לאן עוד נרד.

comment-2-comment

כנראה נחנת בכוחות, אחרת לא ברור איך את מצליחה לתפקד ככה כשמגיל אפס ספגת דחייה ולעג. ועוד מהאנשים שאמורים לתת לך ביטחון ואהבה. בטוחה שעברת אירועים קשים ומפחידים כילד שאין לו בית וגב. רק אינני מבינה מדוע מצד אחד את נוזפת במי שהוציא לתקשורת ניצול ופגיעה מינית בתוך קהילת הלהט״ב ומצד שני את עצמך מודה שרק זה מה שיכול להרתיע בעלי כוח לנצל את סמכותם ואת כוחם…

40.

39.

אל תטעו את הציבור !!!!!!!

comment-2-comment

זו שבכתבה זו לינור, הדוגמנית זו רומי.

38.

37.

36.

עידן רול דוגמן שקופץ על הזדמנויות.

35.

מבלבלת את השכל, הייתה יכולה למצוא עבודה מכובדת, אבל בחרה בזנות כי היה בזה יותר כסף.

comment-2-comment

ניסית פעם למצוא עבודה בתור אישה טרנסית? ועוד בזמן התהליך, כשלא תמיד את עוברת? זורקים אותן מכל המדרגות בערך בכל עבודה אפשרית מהייטק ועד ניקיון

comment-2-comment

אף אחד לא יזרוק טראנסית מעבודת נקיון....

34.

33.

32.

לא הבנתי זה היה בן שהבין שהוא לא הומו ועדה שינוי לאישה ?

31.

עלק הדברים יפתרו בשושו....

30.

29.

מה זה צריך להיות הומוהים לבנים???? זה גזענות ממדרגה ראשונה.

28.

אשה אמיצה,חזקה ומדהימה שנותנת הרבה מאוד כוח למי שזקוק לכך בתקופות/במשברים/בתהליכים שעובר/ת. בהצלחה בכל אשר תבחרי...

27.

למה זה משנה מה הדעה שלן? אם יש סטטיסטיקה שמראה שהחוק להפללת הלקוח עובדים והוכחו במדינות אחרות בעולם. לא חושב שדעה של גבר שחושב שזנות הצילה אותו ושהוא אישה צריכה לשנות למישהו

26.

בטוחה שתצליחי ותעשי דברים טובים לקהילה הגאה ולחברה בכלל

25.

מדובר בגבר ושום ניתוח או פנייה בלשון נקבה לא ישנו את הביולוגיה האנושית שלו. לשתף פעולה עם ההזיה הפסאודו-תרבותית המכונה טרנסג'נדר זה כשל מוסרי, ערכי וחברתי. לאפשר לגבר כזה, עם כל הרחמים על מצבו הנפשי החש כאישה, להכנס לשירותי נשים או מלתחות נשים, או לאפשר לו להתחרות בספורט מול נשים ולא גברים - זו בדיחה לא מצחיקה.

comment-2-comment

comment-2-comment

בדיוק, כבר שנים מחקרים, והקהילה המדעית כולה, אומרים שיש הרבה יותר מ-XX ו-XY, מזכר ונקבה, ושמין ומגדר זה לא אותו דבר.

24.

אין כמעט הומו של קיים יחסים כקטין עם גברים מבוגרים, זו נורמה בקהילה. אבל משום מה התקשורת לא מדברת על זה, הם מטיפים לנו נון סטופ על אייל גולן או עומר אצילי שאפילו לא עשה את זה בכוונה אבל שום מילה על הנורמות בקהילה. אח״כ אנשים מתפלאים למה חושבים שהתקשורת מוטה ושמאלנית.

23.

בקיום האנושי.

22.

כל הכבוד. בלי להתבייש, בלי להתבכיין, עם אחריות מלאה על כל מה שעשתה והרבה חמלה לאחרים ולעצמה. תגיע רחוק.

21.

comment-2-comment

אדם נולד כבר עם מגדר, והיא נולדה במגדר של אשה, אותו היא לא שינתה. אמהמה... את המין כן ניתן לשנות בכדי שיתאים למגדר, ולא, אין קשר ל דנא, נו טוב, אולי רק במקרים של סוטים שמזדיניים וחושבים עליו במהלך האקט, אחרת.... הכל אותו דבר, מקווה שהשכלת.

20.

כמה חוסן נפשי, כמה שכל ישר וראיה מפוכחת צריך בשביל לשרוד חיים כאלה. ושוב אני מזועזעת מהעיר תל אביב שרואה את כל הצעירים המסכנים והמבולבלים האלה שבסך הכל צריכים בית חם - מקום לשים את הראש ולהתקלח וקערת מרק. ואין מי שידאג להם. הם מסתובבים ברחובות ולרוב נופלים לסמים ומשם הדרך לזנות קצרה. ומי שנופל לסמים סיכוייו לצאת ממעגל הסמים והזנות נמוכים מאד. אם ללינור היה מקום כזה, אולי היא לא היתה הופכת לזונה.

19.

נשמע שאת עושה ותעשי רבות לשינוי ולתיקון. הלוואי שרבים ורבות יזכו לפירות המאבקים שלך.

18.

הלוואי ותצליחי לסייע לעוד נשים טרנסיות לצאת ממעגל הזנות ולהשתלב במגזר העסקי הכללי.

17.

עולה השאלה אם טרנסים פחות סובלים מהזמנות לעומת נשים ביולוגיות.

16.

לכולנו יש קשיים, לא עסקנו בזנות ולא הרסנו מישפחות ולא העברנו מחלות. קל להאשים את כל העולם.

15.

יש יותר מוסדות "מכובדים" במדינה ששולחים נשים לזנות מאשר פושעים. הלוואה לא נכונה, קצת חובות לאיזו חברה - וזו כנראה הדרך היחידה לאישה לחזור לחיים ללא חובות (מאוד מצער אבל זו המציאות). חוק איסור סרסרות ימנע פגיעה בנשים, אסור לאף גורם לחלוק/לבקש/לכפות/שותפות בחלוקת רווחים מפעילות זנות. רק חוק כזה ישאיר להן את זכות הבחירה. וכמובן מיסוד זנות, ביקורות רפואיות וענישה ללקוחות פוגעים .

14.

13.

12.

11.

10.

אף פעם זה לא ברור…

9.

8.

הכפות ידיים שלך עדינות מדי למלצרות, רתכות או למכור בחנות בגדים? למה תמיד ההזויים האלה פונים לזנות שהמשק משווע לעובדים?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ישראך 2022 עדיין לא גמישה מחשבתית מספיק ויש המון עסקים שמדירים טראנסיות

comment-2-comment

יש חוסר מוכנות של מעסיקים לשלב אנשים תחת הקשת הטראנסית ברוב המקצועות שציינת

comment-2-comment

אנשים שהם במעבר בין גבר לאישה או אישה לגבר חווים את הסביבה דוחה אותם. וזה נכון קשה להתעלם ואנשים ישר שופטים ולכן קשה מאוד למצוא עבודה בתור מי שבמעבר וגם אם התקבלת אז עדיין יש צורך בהמון תעצומות נפש להתמודד עם האנשים מסביב שעובדים איתך או מקבלים שירות. בזנות אין את זה ולכן זה המפלט.

comment-2-comment

בשביל ה״כבוד שלך״ היא צריכה, אישה ללא השכלה בכלל, ומרקע קשה, לחיות את כל חייה בעוני וללא הגשמה עצמית? כדי שתגיד לה כל הכבוד? אני שמח שהיא שלמה עם עצמה.

comment-2-comment

קרוב לוודאי בגלל היותה טראנסית- רובן מסיימות בזנות, זה המוצא האחרון שלהן. ככה זה שאף אחד לא רוצה להעסיק אותך.

comment-2-comment

comment-2-comment

שבמהלך הזמן הופך לקשה מאוד. הן זועקות לשיקום, מספרות על ניצול, על חיים בסמים שלא השתבלו בבית ספר בגלל מיניותן המבולבלת, שלא מצאו מסגרת. בקיצר כל העולם ואחותו אשמים והן רוצות עזרה על חשבון משלם המיסים. נו טוב.... רק כדי שהזוהמה לא תשפך לרחובות ערים יש לטפל בהן. לפחות לתת להן מסגרת וצנס נוסף להתחיל חיים בריאים ותורמים. אך טרם הבנתי לאיזה יחס מיוחד זבל זה טוען? הן חושבות שמגיע להן כמו לנכה צהל או לקשיש או לחייל בודד? ממש לא מובן לי למה זבלה זו מקבלת במה. היא צריכה לשבת בשקט בפינה חשוכה ולהתבייש בעברה. עלק פתחה עסק. היא פתחה רגליים לא יותר מזה. שום כבוד ושום חמלה. צריך לחשוב על מעשים לפני....

comment-2-comment

של שינוי מגדר, הנה עובדה שבתור עצמאית היא עובדת ואני בטוח שהיא נלחמה הרבה כדי להיות במקום שאתה אולי נולדת אליו.

comment-2-comment

מרוקאים עדיני נפש וגוף לא נועדו לעבודת כפיים. וזו תהי נציגה שלי בכנסת?

comment-2-comment

תראה לי מקום עבודה רציני שלא מעקם את האף על טרנסיות

comment-2-comment

מאחר והיא טרנסית. על הומופוביה שמעת?

comment-2-comment

בזנות השכר גבוה אבל המחיר הנפשי מופקע

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

רוב המעסיקים ידחו אותה ברגע שהם יבינו שהיא הייתה פעם גבר. אנחנו עדיין לא בחברה השיוויונית שאמורה להיות כאן.

comment-2-comment

comment-2-comment

ובאותן עבודות שהזכרת אין סיכוי להרוויח את הסכומים הנדרשים בעבודות שציינת.

comment-2-comment

איפה אתה חי? בנורבגיה? הצעת פעם בית לנער או נערה שנזרקו מהבית באישון לילה? מאיפה החוצפה שלך לשפוט ככה בני אדם. מישהו היה מעז לשפוט ולהגיד לבני עמו איך הלכתם כצאן לטבח למחנות ריכוז והשמדה ? תתעורר וקום לעזור. זה מאד נחמד להגיש ממרום מקומך ולהשיא עצות אבל דרושה עזרה אמיתית ולא שיפוט

comment-2-comment

לך תנסה לעבוד עבודה נורמלית בתור הומו /טרנס.תראה מה יעשו ואיך יתיחסו אליך.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

במשכורת רגילה,קשה לחיות,כשאתה בא ממשפחה מרוסקת,וללא תמיכה כספית,לכן רובן פונות לזנות,למספר שנים

comment-2-comment

עולם הזנות במשפט אחד.

comment-2-comment

comment-2-comment

נשים טרנסיות מתקשות מאוד להתקבל לעבודה 'נורמאלית', כי הם הקבוצה שסובלת מהכי הרבה סטריאוטיפים והמעסיקים חוששים לקבל אותן. ואז אין להן ברירה. כדי לשרוד הן מתדרדרות לזנות. שים לב שגם לינור, האישה בכתבה, יצאה מהזנות בעזרת עסק עצמאי שהקימה ולא תודות לעבודה כשכירה.

comment-2-comment

חשבת על זה גאון הדור?

comment-2-comment

...מעסיקים נרתעים מלקחת אותה לעבודה, בטח אם היא בתהליך של התאמה מגדרית.

comment-2-comment

הזנות הכניסה לה המון כסף שאפשר לה לבסס את עצמה בחיים. נשמע שהיא לא מתקרבנת ולא מאשימה אף אחד, מאוד מפוקחת ומציאותית. היא היתה מרוויחה אולי עשירית מזה במלצרות.

comment-2-comment

חבל שזו התגובה שלך ואתה לא עוצר רגע לחשוב על מה שאתה אומר, הסיבה שהיא עסקה בזנות היא כי היא נזרקה בגיל 17 מהבית, בלי קורת גג, בלי אוכל, בלי השכלה או רזומה, זו היתה הדרך היחידה שלה לשרוד כמו רבות אחרות.

comment-2-comment

ושיהיה לך בהצלחה

comment-2-comment

7.

6.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

וכשגבר נמצא בזוגיות עם אישה הוא סטרייט

comment-2-comment

או בלי. אבל זאת אישה לכל דבר ועניין

comment-2-comment

אישה וראנסית תכניסו לראש

comment-2-comment

היא אישה לכל דבר והומו לא יוצא עם נשים טרנסיות

comment-2-comment

זה לגמרי קיים. היא עברה מגדר. ובן סוגה נמשך לנשים והיא עכשיו אישה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

(גם אם אתה ספציפית לא חושב ככה)

5.

comment-2-comment

זה נקרא ענח וזה סמל ממצרים העתיקה. הצלב הנוצרי הגיע כמה אלפי שנים אחרי.

comment-2-comment

דומה לצלב אבל שונה כאשר בחלק העליון ישנו עיגול ולא קו ישר של אנך הצלב.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

זה לא צלב - זה אנק

comment-2-comment

מעל ה"צלב" יש עיגול - נוצרים בחיים לא ישתמשו בזה, זה מסמל את כוכב ונוס ומסמל נשים ונשיות.

comment-2-comment

נקרא מפתח החיים לך תעשה גוגל

comment-2-comment

בבון, אם היה לך רק שבריר טיפה של השכלה, היית יודע שזה לא צלב,אבל מה? לא אמונה על החינוך שלך,לך תעשה שיעורי בית לבד,אם חשקה נפשך להבין כמה אתה מביך

comment-2-comment

comment-2-comment

מסמל את נצחיות החיים – ללא התחלה וללא סוף – כולנו באים ממקור של אור

comment-2-comment

comment-2-comment

זה סמל מצרי עתיק שנקרא המפתח לחיים

comment-2-comment

משבטים (Imazighen(=Berbers שהתייהדו אי אז בהיסטוריה. כך ע"ס מלומדים אלג'יראים יהודים שחקרו ופירסמו מזמן אבל מזמן את ספריהם המדעים בצרפתית - מה לעשות.

comment-2-comment

זה אנך החיים המצרי

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

זה כמו שתגיד למה בשיעורי מתמטיקה יש כל כך הרבה צלבים

4.

המסע שלך לא פשוט בכלל אבל ההתמודדות שלך ותעצומות הנפש שלך ראויים להערכה גדולה. מי יתן ותמיד תהיה לך אהבה ופרנסה טובה.

3.

מעבר לזה, את מדהימה. יש לאפשר זנות, כל עוד זה לא באונס או כפייה. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית וזו הייתה הדרך שלה להתפרנס ולשרוד

2.

comment-2-comment

1.

מעוררת השראה לכל הצעירים שאינם נורמטיביים. אישה חזקה ומדהימה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה