850 שגרת קורונה

בפיקוד העורף מתחו ביקורת על קבלת ההחלטות: "העלייה בתחלואה תימשך"

במסמך של מפקדת אלון שהגיע לידי "ידיעות אחרונות" ו-ynet נכתב כי "אנו נמצאים במגמת עלייה בתחלואה שצפינו מראש, והיא תימשך כל עוד לא תתקבלנה החלטות שיעצרו אותה". דובר צה"ל: זו לא ביקורת על הדרג הפוליטי

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 22/07/2021
צילום: AFPביקורת מרומזת על הממשלה? מפקדת אלון, ארכיון (צילום: AFP)
האם בצבא סבורים שבקבינט הקורונה לא מקבלים את ההחלטות הנדרשות בקצב הנדרש? מסיכום של ישיבה פנימית בהשתתפות נציגי מפקדת אלון של פיקוד העורף וגורמים במערכת הבריאות, שהגיע לידי "ידיעות אחרונות" ו-ynet, עולה באופן חריג ביקורת מרומזת מצד הדרג הצבאי על הדרג הפוליטי. "אנו נמצאים במגמת עלייה בתחלואה, כפי שצפינו מראש", נאמר בין היתר במסמך, ובהמשך צוין: "זהו תהליך מורכב של מעבריות וקושי של האוכלוסייה להכיל את המצב. עלייה זו תימשך כל עוד לא תתקבלנה החלטות שיעצרו את עליית התחלואה".
מתוך המסמךסיכום והנחיות מפקד מפקדת אלון על אסטרטגיית המדינה להתמודדות עם הקורונה (מתוך המסמך)
עם זאת, גורמים שהשתתפו בפגישות של מפקדת אלון טוענים כי מדובר בפרשנות מחמירה מדי וכי ביקורת על הדרג הפוליטי לא עולה בפגישות. "יש פה מאמץ עליון של כולם", אמר אחד הגורמים. "אין שום ביקורת על הממשלה. ההתמקדות כרגע של כל גורמי המקצוע היא בלהעלות את מספר הבדיקות. זו המטרה החשובה. לא זכור לי ששמעתי אי פעם ביקורת מהסוג הזה".
גם דובר צה"ל התייחס אמש לנושא ומסר: "אין באמירות של מפקד מפקדת אלון ביקורת. מתוקף תפקידו כאחראי על המפקדה הלאומית לקטיעת שרשראות הדבקה ממליץ תא״ל מרגלית באופן שוטף ומקצועי. הדברים נאמרו כחלק מתהליך בניין הכוח המתבסס על תחזיות התחלואה לשבועות הבאים. מפקדת אלון תמשיך לעבוד לפי מדיניות ועל פי החלטות משרד הבריאות וקבינט הקורונה ובשיתוף פעולה מלא".
מפקדת אלון אמונה על מערך החקירות האפידמיולוגי, משימה הכוללת תפעול של מוקדי בדיקות הקורונה השונים ברחבי הארץ וריצוף הדגימות החיוביות, והיא עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הבריאות. בעבר נחשף בתחקיר של "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות" שהקמת המפקדה לוותה במתיחות עם משרד הבריאות, אולם נראה כי מאז שופרו גם ממשקי העבודה וגם היחסים המקצועיים בין הצדדים. כיום נוהגים בכירי המפקדה להיפגש מדי יום עם נציגים שונים ממשרד הבריאות.
בדיון, שסיכומו נחשף כאן, עלו גם בעיות שעימן מתמודדת המפקדה, בעיקר בכל הנוגע לתפקוד מערך החקירות האפידמיולוגיות. "קצב הגידול בסד"כ יחידות אלה אינו מספק ואינו מאפשר מתן מענה מיטבי לכמות החקירות הנדרשת", נכתב בסיכום נוכח ההתמודדות על ההתפרצות של זן דלתא. "יציבות מתחמי הדיגום הינה עוגן מרכזי לצורך פעילות תקינה ומניעת פערים. עם זאת, אנו נידרש לבצע התאמות בזמן קצר ובהתאם לדרישות".
30

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
21.

החיסון לא מונע הדבקה וההדבקה תמשיך כל עוד שמתם את כל הביצים בסל איד שיש בו חור. עכשיו ישיבו את התו הירוק - רק יגדיל את יחס המחוסנים שנדבקו ויכשיל להם את הניסוי.

20.

אתמול הייתי בפסטיבל הבירה בהרצליה ....המוני אנשים ,צפיפות....בלי מסכות .

19.

18.

comment-2-comment

17.

אנחנו לא במצב של תחילת המגפה אנחנו אחרי חיסונים!!! תכנסו כבר לפרופורציה.

16.

שאשא ביטון מטרפדת כל החלטה ובמיוחד בקשורות לילדים כך הם נפגעים ומפיצים את הנגיף למבוגרים שאשא ביטון נכנסה למוד של עקשנות ואינה מוכנה להודות בטעות בתפיסת עולמה בסופו של יום האשמה תיפול על ממשלת ישראל ובמיוחד על בנט לפיד וסער

comment-2-comment

15.

14.

comment-2-comment

קשה או מתים. יכול להיות שהחיסון באמת מציל אותנו מקטסטרופה

13.

12.

להגדיל (מאוד) את הסמכויות של צהל בנושא המגפה

11.

הסקתי מכך שהפיקוד תמיד נותן תחזיות פסימיות כדי לכסת"ח.

10.

זה הדבר היחיד שיעצור את ה״תחלואה״

comment-2-comment

comment-2-comment

לכו להתחסן מפגרים אתם מסכנים את כולם

9.

לא חוכמה להגיד משפט כזה. תנו המלצות עכשיו לפעולה. אולי לעם נמאס, אחרי כל ההתנהלות הקלוקלת במשך שנה פלוס, ומעדיפים לטוס לחופשה ומעדיפים להידבק, לסכן את הוריהם את הסבתות וסבים ואת הילדים. כבר רגילים לבכות אחר כך. וכרגיל עם ישראל יאשים איזושהי ממשלה בכך.

8.

אז מה ??? בניטו מתקשה לקבל החלטות?? לטובת בריאות !!! הציבור !!!! הוא מתחנף לציבור ורוצה למצוא חן...ולא מטיל הגבלות...חחחחחח...אפילו בפיקוד העורף כבר מתלוננים !!!!!

7.

"תהליך מורכב של מעבריות וקושי" - מישהו יכול לתרגם את זה? "קושי היחידה לבצע בניין כוח כנדרש, דבר הניכר בעליית החוקרים (??) אשר יקשה על..." מה נאמר כאן? "עליית החוקרים"? לאן הם עולים? "היחידה מבצעת בניין כוח? היחידה חוקרת. הצבא מעמיד לרשותה חוקרים. בושה. ולהם עוד יש ביקורת. תלמדו לנסח בעברית.

6.

.

5.

comment-2-comment

comment-2-comment

נכון

4.

3.

2.

אם אתם מעוניינים שלילדיכם יהיה נזק נפש עקב בידודים אינסופיים,תמשיכו להיבדק...הטירוף הזה אף פעם לא יגמר אם תשתפו פעולה עם משרד הבריאות

1.

על כל אדם שנכנס לבידוד-ישנם עשרה נשאי קורונה נסתרים המסתובבים חופשי וממשיכים להפיץ את הנגיף..הפסיקו להיבדק,רק כך טירוף הקורונה ייעצר

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0