53
850 חיסון חיסונים מתחסנים קורונה

בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות": "דן" לא תפרסם קמפיין של הגוף שמתנגד לחיסון הילדים

אחרי שבמערכת הבריאות יצאו נגד השלטים שנתלו על עשרות אוטובוסים וקוראים לבחירה של ההורים בנושא החיסונים, הממומנים על-ידי גוף שמתנגד לחיסוני קורונה באופן גורף, חברת התחבורה הציבורית בחרה להסירם: "הפרסום הוא למוצרים ושירותים". יו"ר איגוד רופאי הילדים: "ממתי אוטובוס הוא גורם בשיקול דעת רפואי?"

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 21/11/2021
צילום: רשתות חברתיותהמודעות שנרכשו לאוטובוסים (צילום: רשתות חברתיות)
חברת האוטובוסים דן החליטה להסיר את קמפיין השלטים של "מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה" לאחר הסערה בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות" שחשף את הקשר בין המועצה לפעילים שמתנגדים לחיסונים ולחיסוני ילדים בפרט. בין הססמאות המרכזיות שעומדות במרכז הקמפיין שנתלה היום (ראשון) על עשרות אוטובוסים: "תחסנו אותו בשביל ללכת לקולנוע?" ו"על חיסוני קורונה לילדים רק ההורים מחליטים". ב"דן" הסבירו כי "בהתאם למדיניות הפרסום העדכנית של קבוצת 'דן', פלטפורמת הפרסום על גבי האוטובוסים נועדה לפרסום מוצרים ושירותים ולא לניהול קמפיינים כאלה או אחרים".
במערכת הבריאות נמתחה ביקורת קשה על הקמפיין שמתמקד בחיסוני הילדים. יצוין כי על אף שהוא לא קורא באופן מפורש שלא לחסן ילדים, עמדת המועצה ככלל היא התנגדות לחיסון הילדים - למעט ילדים בסיכון.
"ההורים תמיד מחליטים לגבי חיסון הילדים שלהם", אמר פרופ' דוד גרינברג, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה וחבר הצוות לטיפול במגיפות וחבר בוועדת החיסונים של משרד הבריאות. "אף אחד לא מכריח את ההורים לחסן את ילדיהם. אנחנו מחסנים את הילדים כדי להגן עליהם ולא בשביל שילכו למסעדה. זה משום שהילדים יכולים להיות חולים, וילדים חולים זה לא דבר טוב. חיסון יכול למנוע מהם גם את תסמיני הפוסט קורונה (לונג קוביד) ותסמונת PIMS".
גרינברג ציין כי "אם מציגים את זה כאילו הסיבה היא ללכת למסעדה, זו הטעיה. אין כפיית חיסונים במדינת ישראל. מעניין שכשאנשים טסים למדינות שמחייבות חיסונים, כמו חיסוני המטיילים, הם לא חושבים שזו כפייה. אז זה בסדר? בשביל לצאת לטיולים זה בסדר אך כדי לשמור על האוכלוסייה שלנו זה לא בסדר? הקמפיין הזה פשוט מטעה את הציבור".
מנגד, רופאים אחרים הטילו ספק בהצלחת הקמפיין. "אף הורה אחראי לא ייתן לילד שלו תרופות או ייקח אותו לבית חולים על פי מודעות על גבו של אוטובוס", אמר פרופ' צחי גרוסמן, יו"ר איגוד רופאי הילדים. "ממתי אוטובוס הוא בכלל גורם בשיקול דעת רפואי? הורה אחראי יתייעץ עם האדם שהוא הכי סומך עליו בכל החלטה רפואית - רופא הילדים. החיסון נועד להגן על הילדים. זו חובתנו הבלעדית. הכנסת תו ירוק לדיון אינה רלוונטית".
בארגון "מחוסגן" מסרו כי "בניגוד לאוסטריה, שהחליטה על חיסון חובה, כאן בישראל כמו תמיד החיסון הוא בחירה לאחר המלצה גורפת של הגורמים המקצועיים ואנו שמחים על כך. עם זאת יש לזכור, שלא רק שהכוח אצל ההורים - אלא גם האחריות לצרוך מידע אמין ולברור את מקורות המידע. ה'מידע' על גבי האוטובוסים שממומן ע"י מח"צ (למרות הרופאים הספורים שעדיין נשארו בקבוצה) מטעה ומסוכן - קורונה פוגעת בילדים (פחות) אבל פוגעת. זו עובדה מוכחת".
מ"מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה", נמסר בתגובה כי "אנחנו גאים בכל אלפי תומכי מועצת החירום שהצטרפו ותרמו לקמפיין האוטובוסים. הכספים שלהם מיועדים להגברת המודעות הבריאותית ולא למודעות פולחן אישיות כמו אלו שפרושות היום ברחבי הארץ".
לכתבה זו 53 תגובות
הוספת תגובה
53

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
35.

34.

אחרי גל חיסוני הילדים הראשון ישאר אחוז משמעותי שלא חיסנו, והממשלה תחליט שילדים לא מחוסנים לא יכולים להגיע לבית ספר, וכפי שחוק חינוך חובה עדיין חל אם לא תחסנו את הילדים ותשלחו לבית ספר הרווחה תיקח ממכם את הילדים, בקיצור תכינו את עצמכם

33.

צביעות

32.

עלק אוטובוס הוא לא גורם רפואי. וכניסה לקולנוע כן? וקבלת המבורגרים וגיוס מפורסמים? והטלת סנקציות? הכול מותר כשזה משרת את הצד ה"נכון" והכול אסור כשזה משרת אנשים חושבים

31.

30.

איזה חלם. אפשר להציע פיצות עבור חיסון ולתת לחברי כנסת ללא תואר מינימלי בביולוגיה לפרסם נתונים רפואים ולדון בהם אבל על אוטובוסים?? שמפרסמים פרסומות לדיאטה ולמניעת הפלות. זה אי אפשר.

29.

comment-2-comment

אם מישהי לא רוצה לגדל את הילד שהיא נושאת ברחמה, שתמסור אותו לאימוץ ובכך תעשה חסד עם אלפי משפחות שמחכות בתור.

comment-2-comment

מסכים.

comment-2-comment

שמעכשיו הפרסומים הם לא לקמפיינים אלא למכירות

comment-2-comment

28.

27.

עבודה עיתונאית בחסות הממסד תקבלו את פרס ראש הכרוב

26.

ואנשים חושבים שזה טוב בשבילם...

25.

מרגישים את הלחץ כי יש פחות מתחסנים בחיסון שלישי מאשר בראשון ובשני ו.. מי יחסן את הילדים??

24.

אין חופש דיבור בארץ. ממש דיקטטורה. כאשר כל אוטובוסים משולתים בתעמולה של אגודת אפרת נגד הפלות שזה ממש הסתה. זה לא מפריע לאף אחד.

comment-2-comment

ואני מחוסן

23.

22.

21.

20.

ומה בדבר פרסומות נוראיות היוצאות כנגד הפלות? אלו גם מפורסמות על אוטובוסים, ואני לא זוכרת התערבות שכזו מצד חברת האוטובוסים או המדינה כדי למנוע מניפולציות ועוררות רגשות אשם אצל נשים הרות.

comment-2-comment

19.

להסיר את הקמפיין מאותן סיבות בדיוק!

18.

17.

16.

בדרך להיות קובה

15.

comment-2-comment

comment-2-comment

14.

בטח שלא בבחירה חופשית, תשאלו את כל מי שהיה וסולק כי הביע דיעות שפויות שלא מצאו חן בעינהם. למרבה האירוניה שם העמותה שתומכת בהם נקראת בחירה ״מושכלת״, רק שהקשר בינם לבין חשיבה, השכלה או בחירה חופשית שואף לאפס. השם המתאים יותר הוא מועצת הדיקטטורים ועמותת בחירה מטורללת.

13.

12.

comment-2-comment

11.

החברה טוענת כי "בהתאם למדיניות הפרסום העדכנית של קבוצת 'דן', פלטפורמת הפרסום על גבי האוטובוסים נועדה לפרסום מוצרים ושירותים ולא לניהול קמפיינים כאלה או אחרים". הם רק שכחו את הקמפיינים האדירים של המפלגות בתקופות הבחירות (העירוניות והארציות). משקרים בלי למצמץ.

10.

שלא יחרטטו. כנראה המאפיה של משרד הבריאות הגיעה אליהם

comment-2-comment

9.

8.

comment-2-comment

חיסונים זה סבבה, ואני התחסנתי וממליצה לכולם לחסן ולהתחסן למען בריאות הציבור. אבל אם דן מוכנה לפרסם רק מוצרים ושירותים, יסירו מיד את המודעות של "אפרת" שהן מניפולטיביות ומטעות באותה מידה. "בשביל כסף לא מפסיקים הריון" זה בדיוק אותו דבר כמו "תחסנו אותו בשביל לצאת למסעדה?".

comment-2-comment

חוצפה על זה יש מה להגיד אבל על האגודה הרעה הזו לא אומרים כלום

comment-2-comment

7.

הרבה מאוד אנשים מודים שהםהתחסנו כדי ללכתלמשחק כדורגל או כדי לטוס בלי בידוד או כדי ללכתלהופעות וכו. לא בשביל לא לקבל קורונה. אנשים לא מתחסניםבשביל בסריאות אלא בשביל לקבל זכויות בחזרה. זה נקרא כפייה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הדבר יהפוך אותם לחסינים בפני הדבקה, ללא חיסון, יעניק להם תו ירוק. הרי בכל מקרה, ככל הנראה, הם והנגיף עוד יפגשו בשלב זה או אחר.

comment-2-comment

6.

5.

comment-2-comment

אגודה הזויה. מי הם שיחליטו על גופה של האישה אם לעשות הפלה או לא?

4.

ומימתי פקידים וכלכלנים מחליטים על שיקולים רפואיים?

3.

אאאאא

2.

1.

כמה פרופגנדה ושקרים בכתבה אחת. אין מילים.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה