צילום:רויטרס, EPA
צילום:רויטרס, EPA

"רמטכ"ל ארה"ב הורה למנוע מטראמפ לתקוף את סין בנשק גרעיני"

בספר חדש של העיתונאי הבכיר בוב וודוורד נכתב שמארק מילי - ראש המטות המשולבים - נקט צעדים דרמטיים שימנעו מטראמפ לפתוח במלחמה נגד סין בשלהי כהונתו. מילי חשש שטראמפ איבד את שיקול הדעת אחרי שהפסיד לביידן, נערך לתרחיש אימים ושוחח בחשאי עם מקבילו הסיני כדי להרגיע אותו

סוכנויות הידיעות | פורסם:14/09/2021
בספר חדש שיוצא לאור בארה"ב נכתב שגנרל מארק מילי, ראש המטות המשולבים בצבא האמריקני, נקט בחודש ינואר צעדים שימנעו מדונלד טראמפ לצאת למלחמה נגד סין. מילי, כך נכתב בספר, חשש מאובדן שיקול הדעת של טראמפ אחרי ההפסד בבחירות והחליט על צעדים יוצאי דופן.
את הספר, "סכנה", חיברו שני עיתונאי "וושינגטון פוסט" - בוב וודוורד (מהעיתונאים הבכירים בארה"ב) ורוברט קוסטה. כלי תקשורת בארה"ב פרסמו הערב כמה קטעים מהספר. אותם קטעים חושפים כיצד הנחה מילי את הפנטגון ואת קהילת המודיעין לסכל צעדים שעלולים להחריף את המתיחות של ארה"ב עם סין, אחרי שטראמפ הפסיד לג'ו ביידן בבחירות בנובמבר 2020.
בספר נכתב שמילי שוחח פעמיים עם מקבילו הסיני, הגנרל לי זואוצ'נג. השיחות היו ב-30 באוקטובר, מעט לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, וב-8 בינואר - יומיים אחרי שתומכי טראמפ הסתערו על גבעת הקפיטול. מילי הרגיע את הגנרל הסיני והבטיח לו שהרטוריקה האנטי-סינית של טראמפ לא תוביל לפעולה צבאית. "גנרל לי, אני רוצה להבטיח לך שהממשל האמריקני יציב ושהכול יהיה בסדר", אמר מילי ללי בשיחה בין השניים באוקטובר. "אנחנו לא הולכים לתקוף או לבצע שום 'פעולה קינטית' נגדכם. אם אנחנו אכן נתקוף, אני הולך להודיע לך לפני כן. זאת לא תהיה הפתעה".
חודשיים לאחר מכן, אחרי מהומות הקפיטול, שוב קיים מילי שיחה חשאית עם הגנרל הסיני. השיחה נערכה בצל החשש בבייג'ינג ובוושינגטון שטראמפ בלתי-יציב. בספר נכתב שבשיחה אמר מילי ללי: "אנחנו יציבים ב-100%. הכול בסדר, אבל הדמוקרטיה עלולה להיות מרושלת לפעמים". כדי להרגיע את הסינים מילי אף דחה תרגילים צבאיים שבייג'ינג הייתה עלולה לראות בהם איום אפשרי נגדה.
מילי שוחח עם הגנרל הסיני ב-8 בינואר בעקבות שיחה שערך עם ננסי פלוסי, היו"ר הדמוקרטית של בית הנבחרים. פלוסי שאלה את הגנרל מה ימנע מ"נשיא בלתי-יציב" לבצע מתקפה גרעינית. "הוא משוגע. אתה יודע שהוא משוגע", אמרה פלוסי למילי. "אני מסכים איתך על הכול", השיב לה הגנרל.
צילום: רויטרסתומכי טראמפ בגבעת הקפיטול ב-6 בינואר (צילום: רויטרס)
הצעד החריג ביותר שנקט מילי ממחיש עד כמה הוא חשש מאובדן שליטה של טראמפ: מילי הנחה את אנשי הצוות הבכירים שלו שאם טראמפ ינסה לנצל את סמכויותיו כנשיא, ולהורות על מתקפה גרעינית, הם יהיו חייבים ליידע אותו על כך לפני שיבצעו את הפעולה הבלתי-הפיכה.
מילי, שמונה לתפקיד ראש המטות המשולבים בשנת 2018, דיבר עם בכירים נוספים בממשל האמריקני, כולל עם ג'ינה הספל – שעומדת בראש ה-CIA, ופול נקסוני, ראש הסוכנות לביטחון לאומי. הוא שוחח איתם על הצורך להיות ערניים מכיוון שטראמפ עלול לפעול בצורה לא-רציונאלית.
צילום: רויטרסדונלד טראמפ שי ג'ינפינג, נשיא סין (צילום: רויטרס)
"יש מי שיטענו שמילי חרג מסמכותו ונקט צעדים יוצאי דופן", נכתב בספר. המחברים ציינו שמילי האמין שהוא עושה את הדבר הנכון, "כדי להבטיח שלא נוצר שבר היסטורי בסדר הבינלאומי, שלא נפתחת בטעות מלחמה עם סין או מדינה אחרת, ושלא נעשה שימוש בנשק גרעיני".
בפנטגון סירבו להגיב לכתוב בספר. הנשיא לשעבר טראמפ אמר שהסיפור "מפוברק", כלשונו, והוסיף כי אם מדובר היה בסיפור נכון - מילי צריך לעמוד לדין על בגידה. "למען הפרוטוקול, מעולם לא חשבתי לתקוף את סין", הוא הוסיף.
214

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
128.

למען המשך קיום האנושות.

127.

למי נשמע הגיוני שטראפ פתאום יתקוף את סין ועוד גרעינית. אין גבול לקיצוניים מן השמאל.

comment-2-comment

אתה בטח חושב שגם ביבי אמין כשהוא אומר שהפרקליטות תפרה לו תיק בשיתוף פעולה עם השמאל ובמימון הקרן החדשה וגם כשהוא אומר שהיה תקציב למדיה כאשר לא היה...

comment-2-comment

126.

125.

124.

123.

comment-2-comment

לחשוב לפני שמקלידים

122.

הלשון שלו שקוע עמוק בישבניהם של הדמוקרטים. הוא יגיד הכל בשבילם

121.

120.

איראן הייתה מורתעת כנ''ל סין ששילמה מילארדים מ''ס והעולם היה יציב ,הרצח אופי שעושים לטראמפ הוא בילתי יאמן מה גם שהרמטכ''ל הכושל מנסה למצוא חן בעיני השמאל אחרי הכישלון ומה שמצחיק שאין לו סמכות בחוקה למנוע דבר כזה וטראמפ לא הורה על דבר כזה רק שונאיו מאמינים לשטויות הללו

comment-2-comment

אתה סופר את המלחמה האמריקאית באפגניסטן? אלא אם כן אתה סופר את הסיוע הרוסי לאסאד להשתלט על רוסיה, אומנם שלהי המלחמה ובכל זאת מעל מאה אלף הרוגים, אלא אם אתה סופר את המלחמה בתימן בחסות אמריקאית על רבע מיליון קורבנותיה, התחלה של רשימה. רק אומר

119.

יצא מהאמנה של זיהום,הכחיש קורונה והורה לאנשיו לחדור לבית הלבן ולהשתלט עליו כשהפסיד.כן,לא רוסיה עשתה זאת

118.

comment-2-comment

117.

116.

תמשיכו לצטט שטויות

comment-2-comment

זה פשוט לא נכון.

115.

מה הוא לא עשה על מנת להשאר בשלטון למרות יום כיפור זה לא נסלח היה מוכן לסכן את טובת המדינה עבור גברת צאוצסקו*** אגב בבקשה כולם לחפש אולי המתנות ש קיבל ראש הממשלה הגיעו בטעות ל ביתכם

114.

שזה לא..

113.

comment-2-comment

comment-2-comment

112.

comment-2-comment

comment-2-comment

111.

כשאין יריבות על סף מלחמתית זה גם נתפס דבילי. רמטכל שכזה היה צריך לפרק את איראן שהשיגה פצצה ולא להבטיח לצד חשוד הודעות מראש.

110.

109.

של סין,לבחון את הסינים איזו כוננות הם יעשו.תרגיל ידוע

108.

לכל אוהבי ביבי וטראמף. אני מאחל לכם שהטמטום יצא אחרי הצום ,אם לא יצא יש תרופת סבתא חמש דקות להכניס את הראש למקפיא ולטבול במים !

107.

106.

חשבתי שרק אצלנו יחידים שבטוחים שהם מצילים את מדינתם פועלים מאחורי הגב של מנהיגיה ושלטונה הנבחר. שמאל כבר אמרנו? הם מוגנים ע"י מערכות התקשורת, האקדמיה והמשפט. לידיעת כל המזמרים מבפנים... דווקא החלשתכם את ממשלכם יביא את האירועים שמהם אתם כה חוששים. כל אירוע כזה מקרב מלחמה משמעותית כי היריבים/אוייבים מתחזקים מוראלית ומבצעית, כבר פחות צריכים מרגלים בכירים. הלא גם כאן, טהא יו"ר ועדת פנים?! מרעאנה ועדת חו"ב?! על מה נראה לכם שישוחחו עם חבריהם ומשפחותיהם בקרב אוייבנו? על הכנאפה של שכם? אווילים, נאיבים וקצרי רואי.

comment-2-comment

105.

נו, אבל טראמפ לא הורה לתקוף את סין, אז כל הכתבה על המחשבות הפרטיות של הרמטכל?

comment-2-comment

הכתבה היתה על כך שהאנשים הכי קרובים לטראמפ ידעו שהוא לא יציב, ונקטו צעדים כדי לשמור על ארצות הברית והעולם מפניו של הנשיא המטורלל ביותר שהיה שם אי פעם.

104.

הוא היה עלול להביא את האנושות לקיצה. הזוי ומטורף. זקוק לאישפוז דחוף.

comment-2-comment

comment-2-comment

103.

102.

חייבים לחקור את הסיופר לעומק ואם זה נכון לדאוג כך שיקבל עונש שירתיע אחרים. עצם הפרסום של סיפור כזה מזיק. גנרל בכיר שמשתף פעולה עם אויב מאחורי גבו של הנשיא מוצג בתור גיבור

comment-2-comment

101.

100.

שימו לב, אפס עדויות הוצגו כאן בנוגע לטראמפ. כל הסיפור מבוסס על מה שחשב הרמטכ"ל, מה שחשבה פלוסי, לא על שום דבר שטראמפ אמר ובטח לא על שום דבר שהוא עשה. כלומר, כל הסיפור הוא על רמטכ"ל הוזה, וסנטורית הוזה. שניהם בהזיות, ועכשיו זה ספר על הזיות.

comment-2-comment

comment-2-comment

99.

מתאימים בול כמו כפפה. אותם ערכים אותה אמת

98.

comment-2-comment

97.

comment-2-comment

הם התכוננו לאפשרות, שנראתה ריאלית באותו הזמן.

comment-2-comment

96.

95.

94.

זה עולם דמוקרטי או שלא? אנשי הצבא הם מקבלי ההחלטות?! הזוי. מה שקורה בעולם שלנו נהיה מסוכן מיום ליום.

93.

92.

אז אולי הרמטכל סיפר למישהו שהוא מודאג,, ואולי ביקש שיעדכנו אותו. אבל הסיפור הזה הוא כרגיל: שנאה עמוקה לטראמפ ותימין באמריקה.

91.

90.

אין מה לדבר שאחרי כמה מהלכים טובים שדי הפתיעו אותי לפחות הפך דונאלד טראמפ לסכנה ברורה ומוחשית לעתיד העולם. כולם יכלו לראות את זה, גם אם הם בחרו להתעלם מהעניין. טוב עשה מפקד המטות המשולבים למנוע את סוג התקלה שאין ממנה דרך חזרה. אני מבקש מאנשים לזכור שהעוצמה הגרעינית של פצצות פלוטוניום היא חזקה פי אלף מזו של פצצות אורניום. ובואו נזכור בשאת נפש שהפצצה הבודדת שהוטלה על הירושימה הרגה בפלאש שבעים אלף אזרחים, איש ואישה, זקן וילד. זהו אחד המעשים הכי שנויים במחלוקת בעידן המודרני ומסיבות טובות.

comment-2-comment

אבל טראמפ לא הורה לתקוף, אז על מה כל הבולשיט?

comment-2-comment

89.

88.

87.

זה למה הפגנתי בבלפור: החשש שנתניהו ישתמש בנשק דומה כדי להכריז מצב חרום. מאמין ומשוכנע ששרי חוץ שביקרו כאן בבהילות הזהירו ראשי המערכות בארץ ושיחות טלפון ממנהיגים מערביים עסקו בדיוק בתרחיש דומה.

comment-2-comment

86.

comment-2-comment

comment-2-comment

חפש מי ינענע אותך

85.

אומר לך מי אתה. ביבי וחברות טראמפ

84.

כששמעתי שטראמפ הפסיד התקשרתי לחברותי הסיניות והרגעתי אותן. גיליתי להם את כל סודות המדינה שידעתי משרותי בצבא האמריקני כדי למנוע חלילה מצב שבו טראמפ פותח במלחמה נגד ארה״ב. הצליח לנו ואכן בזכותנו טראמפ לא תקף את סין.

83.

82.

comment-2-comment

comment-2-comment

81.

בוב היה הכתב אחד הכתבים שחשפו את םרשת ווטרגייט.

80.

אם הסיפור על הגנרל מילי שהורה לצוות הכללי לא לציית לנשיא הוא נכון, יש כמובן להעמידו לדין בבית משפט צבאי בגין בגידה. תארו לעצמכם אם איזנקוט היה אומר לעיתונאים שהוא נתן הוראה לאנשי המטכ"ל לא להישמע לפקודה של ביבי. מה לדעתכם היה צריך לקרות?

comment-2-comment

נותן פקודות לאנשי המטכ״ל. רק ביביסט יכול לחשוב כך ולילל שתו לו אכלו לו. יש ממשלה, קבינט, שר ביטחון שמנחים את צה״ל. לא את הרמטכ״ל ולא את אנשי המטכ״ל.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

וכך היה למעשה הקובע בכל. כל ביקורת קטנה היא בגידה שמשמעותה התאבדות פוליטית.

79.

comment-2-comment

אם נשיא מפסיד בבחירות לכהונה שניה, אין לזה הסבר חוץ מהפיכה

78.

מה לכתוב ממציאים שקרים על גבי שקרים כמו שלא מספרים לנו את האמת על הקורונה עד שיהיה מרד בכל העולם

comment-2-comment

77.

76.

comment-2-comment

comment-2-comment

על ידי וטרינר. את שרה לאבחן על ידי מומחה לקופים ואותך על ידי מיכרוביולוג

comment-2-comment

נבעיה היא שטראמפ היה עובר

75.

גם ישו הלך על המים ומשה רבנו חצה את הים. השקרים של האנשים לא נגמרים. במיוחד צחקתי כשכתבו שנאמר לסינים, אם נתקוף אותכם גרעינית, נודיע לכם קודם. חלאות המין האנושי

74.

מה שלא מספרים לכם זה מה שחשוב, תרחמו על עצמיכם קצת.

73.

נראה שהרמט״כל סובל מפרנויה ולא מתאים לתפקיד כזה חשוב. בנוסף צריך להיחקר בבית משפט צבאי.

comment-2-comment

חצי מושג על מה שאתה מדבר. נתניהו גם לא מחסידיו של אותו רמטכל מאחר וטראמפ חיפש קונפליקט עולמי שיצדיק את הישארותו בתפקיד בזמן חירום ונתניהו הכין לו תכנית עבודה על איראן שהייתה גורמת למשבר עולמי אלא שמילי קטע אותה.

comment-2-comment

רמת משכל שואפת לאפס

comment-2-comment

חחחחח הצחקת

72.

מילי צריך לעוף מהר הביתה

71.

70.

comment-2-comment

69.

ואין שום דרך לעשות לזה ספין.

comment-2-comment

מפוליטיקאים מתלהמים ופופוליסטיים להחליט החלטות דביליות? יאללה אני בעד, איפה נרשמים לדיפ סטייט הזה? אני חושב שהסדר העולמי החדש הזה מתאים לי פצצות

68.

67.

כל אחד יכול לחשוש, והמציאות הוכיחה שהוא טעה וטראמפ לא ניסה לתקוף את סין.

comment-2-comment

עלול לפגוע בסין, כי הוא התחיל לאבד שליטה ואז נקט צעד חריג לפני שהכל יהיה בלתי הפיך.. דווקא הוא צדק

comment-2-comment

פרי מוחו של דמוקרט שמעליל עלילות, כרגיל

66.

65.

מבנה אישיות בעייתי, לעיתים של אנשים כריזמטיים, יכול להשתנות כהרף עין בעת לחץ חברתי, וזה מוביל למחלת נפש. גם אצלנו בארץ זה קרה לא מזמן. טוב שהתחלף השלטון.

comment-2-comment

מה שאתה קורא לו כריזמטי הם אנשים סוציופתים שמלכתחילה היו לא מאוזנים ותאבי כוח ובצע. כריזמה היא אחד המאפיינים של אנשים כאלה.

64.

63.

62.

לא סתם טראמפ קרא לכם "אוייבי המדינה" וואלה צדק

61.

60.

comment-2-comment

59.

זה בעצם שלב של הפיכה.

58.

comment-2-comment

בנשק גרעיני "עפולה" בנוסף... קיבל אישור

57.

comment-2-comment

comment-2-comment

56.

55.

מה קרה שהתעוררתם וחזרתם לסקר ברכילות זולה ושיקרית על טראמפ בכזו פאניקה נבהלתם מהסקרים? חחחח

54.

53.

comment-2-comment

אבל עובדות זה לא הצד החזק שלך, נכון?

52.

51.

מי שכתב את הספר לא מכיר אות אחת בחוקה האמריקנית. גם אם טראמפ רצה לעשות זאת, מי שהיה מונע זאת ממנו לא היה מילי.

comment-2-comment

comment-2-comment

50.

מישהו מזהה מגמה?

comment-2-comment

49.

48.

47.

לפני שבכלל הכריז על מועמדות.ואם הגנרל ההזוי הזה אמר למרבילו הסיני שהוא יודיע לו על תקיפה אם תהיה זו בגידה!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

זה כמו שהרמטכל שלך יודיע ללבנון לפני שתתבצע תקיפה

46.

אפילו בכירי הצבא ראו בו גורם המסכן את שלום ארה"ב ושלום העולם!

comment-2-comment

45.

44.

comment-2-comment

comment-2-comment

סתם עובדה מעניינת

43.

42.

מבחינתי זו בגידה איך יכול להיות שהוא יודיע למדינה עוינת על התקפה עתידית מבחינתי הכל היה קונספירציה להפיל את טראמפ

comment-2-comment

טרמפ (כמו ביבי לשעבר), ראה רק את עצמו והיה מוכן לעשות כל שידרש בכדי לשרוד. מזל שהיו סביבו אנשים הגונים ובעלי הגיון בריא. טרמפ ליצן מסוכן.

41.

הלוואי שיזכה שוב

comment-2-comment

40.

39.

בקיצור חרטא

38.

How to lie & make money from stupid Americans

37.

הוא ידיד של הבוחרים האוונגליסטים שלו. הוא רצה להראות להם שהוא עושה מה שביקשו. אבל הוא היה דפוק. אני באמת מאמין שהוא יכל לפתוח במלחמה סתם כי הם עצבנו אותו הסינים... ןאז היה נפתח פה תוהו ובוהו. סין היתה מגיבה באטום - ואז היינו סופרים מתים עד עכשיו...

comment-2-comment

36.

בעל כתובת הזויות שמלאניות קיצוניות ויפרסם כל דבר שישרת את האגנדה הקומוניסטית

comment-2-comment

איזה תגובות של דפארים באמא שלי

comment-2-comment

comment-2-comment

35.

34.

בגלל שטראמפ לא לקח כסף עבור הקמפיין שלו ולא היה חייב לאף אחד כלום אז כל הלוביסטים שנאו אותו

33.

אמנם הרע במיעוטו סיפור כזה פייק למכור ספר הזוי ממש. אז פתאום טראמפ לא כל כך נורא. וביבי? מושחת? רציתי שיעוף, אבל מה הגיע? ליברמן באוצר??? הזוי וגם... הלכו המענקים. בקרוב בלאגן כלכלי ונראה אינפלציה במקביל להאטה. אז עדיף ביבי. לא מאמין שאני כותב את זה. כי אין, פשוט אין. ממשלה שבאה לעבוד? כן, עלינו!

comment-2-comment

32.

בנתיים אף מנהיג בעולם לא מאשים את הסינים על הקורונה ונכון לעכשיו הם יצאו מהסיפור הזה נקיים תרתי משמע כי הקורונה כמעט ולא קיימת בסין.

31.

די לשקר אתם פשוט עבריינים עם אגנדה. טראמפ הנשיא האמריקאי היחידי ב30 השנים האחרונות שלא פתח במלחמה.

30.

לטראמפ יש יותר להפסיד מאשר לפתוח מלחמה מול סין ולפתוח במלחמת עולם 3, כל הרכוש וכל מה שצבר יעלם בשניה ולכן אם הוא איש עסקים כפי שהוא הדבר בלתי סביר בעליל. אולי יותר נכון הגנרלים המטומטמים חשבו איך אפשר לעשות כסף מבלי להזיע..

29.

במקרה ולא ידעתם, הסמכות לפתוח במלחמה אינה בידי הנשיא, אלא הקונגרס. ללא אישור הקונגרס, או כמו בעירק ואפגניסטן, אישור חוק שבו הקונגרס אומר לנשיא ׳יאללה תעשה מה שבא לך, זה לא מעניין אותנו להתעסק עם זה׳- הנשיא כבול לפעולות מצומצמות כדי להתמודד עם איום מיידי וברור או למענה גרעיני רק אם יש חשש ברור שהצד השני התחיל מתקפה גרעינית…. הרמטכל שם בסך הכל אמר ׳חלאס עם הבית בושת, אם הוא רוצה לירות ראשון- שיקבל אישור מהקונגרס.׳

comment-2-comment

28.

Wanted to please Ivanka and Kushner.

27.

26.

לא הופתע אם טרמפ היה מנותק מהמזוודה עם הכפתור האדום

25.

טראמפ יותר יציב ממך יא סמרטוט

comment-2-comment

24.

comment-2-comment

הוא דיבר על חומר מסוים "דמוי" מלבין שאנשים "ינשפו" והוא "יחסל" את הנגיף שנמצא בריאות.... ונחש מה? זה אכן משהו שכמה חברות מפתחות... אבל כמובן שהתקשורת השמאלנית הפכה את זה ל"טראמפ אמר לשתות אקונומיקה"...

comment-2-comment

תריץ את הסרטון ותראה מה שאמר. הגאון היציב בלבל בין מחקר שדיבר על איך להעלים את הוירוס ממשטחים והציעה להשתמש באור ובחומרי חיטוי בתוך הגוף. אין חברה שמפתחת חומרי חיטוי בשאיפה או נשיפה...

23.

מצד שני טראמפ גם לא מציאה

comment-2-comment

comment-2-comment

ברוך שפטרנו מעונשו של המטורף!

comment-2-comment

22.

מהכותרת משתמע כאילו טראמפ היה כבר עם האצבע על הכפתור האדום של הטיל הגרעיני ועצרו אותו ברגע האחרון, כיאה לסרט הוליוודי. אפסים שכמותכם.

comment-2-comment

21.

20.

מילי הפך את הצבא האמריקאי לנמר מנייר.

19.

טוב שנזרק לפח האשפה של ההיסטוריה המגלומן המחליט

comment-2-comment

18.

comment-2-comment

17.

תגידו לי שתרצו לחיות בעולם הזה תינוקות

comment-2-comment

16.

אבל הייתי מוכן להעלים אותם יחד עם הפנדות

15.

אחלה, בואו נגמור את הסיפור

14.

13.

12.

המחשבה שטראמפ ישגר פצצת אטום על סין בשבועיים האחרונים של הכהונה שלו היא פשוט מגוחכת.

comment-2-comment

comment-2-comment

להסתער על בית הנבחרים. זו גם מחשבה מגוכחת

11.

ולכן הסינים יעשו מהם עבדים

10.

מה זה רמטכל קוקו

9.

8.

7.

התגובות כאן הזויות וכנראה מבית הביביסטיים.כח הצמרת הבטחוניסטית של ארה"ב שמונתה ע"י טראמפ, הבינה שטראמפ איבד שפיות.היה ניסיון הפיכה שלטוני בעידודו של טראמפ וכאן עוד חושבים על שמאל ןימין .המזל של ישראל שביבי והליכוד עם החרדים ירדו מהשלטון.רקובים שלא עבדו אלא עבור ביתם

comment-2-comment

היי, אתה נעל רציני אה?

comment-2-comment

comment-2-comment

לא צריך ממשלה ולא חרדים ולא צבא, יש לנן אותך - אנחנו מוגנים ורגועים

6.

טראמפ לא תקף באיראן שחלשה עשרות מונים מסין אז זה תרחיש לא ריאלי

5.

4.

בלי הוכחות ובלי כלום, עוד קונספרציה של השמאל האמריקאי

comment-2-comment

שאסור לתת לנשיא את השליטה על הפצצות הגרעיניות כי הוא לא יציב נפשית לדעתו.... שלא כמונו זה אדם שהכיר אותו

comment-2-comment

האדם היציב ביותר בפוליטיקה האמריקאית הוא דונלד טראמפ וזבלים כמו העיתונאים הנל יש למכביר באמריקה ועוד איך בישראל בקיצור חבורת הזבל

comment-2-comment

טראמפ פסיכי חסר תקנה

3.

להקים מכתש בסין

comment-2-comment

ואני ציני

2.

צריך לשפוט את שגנרל מארק מילי על שחתר מתחת לראש הצבא שהוא נשיא ארה"ב. אבל כמובן שזה לא יקרה כי הוא דמקורטי שפעל נגד רפובליקן. פוליטיקה זולה ופחידה.

comment-2-comment

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0