6

סייעות בגן לצרכים מיוחדים בחיפה הושעו: מכשיר הקלטה תיעד צרחות על הילדים | האזינו

פרסום ראשון: אחת האימהות חשדה בהתנהלות הגן בעקבות תלונות וקשיים שהתעוררו אצל בנה, ומאחר שאין מצלמות במקום שלחה אותו עם מכשיר הקלטה. הסייעות תועדו צורחות על הילדים: "אני באה לישון עליך". הגננת העידה שלא נחשפה להתנהגות כזאת בגן, הסייעות הושעו מעבודתן

לירן לוי | פורסם:18/04/2022
האזינו: ההקלטות מתוך הגן המתעלל בצפון (צילום: shutterstock)
שתי סייעות בגן לילדים עם צרכים מיוחדים בחיפה הושעו מעבודתן בעקבות חשד להתעללות מילולית בילדים. כך נודע היום (שני) ל-ynet. בגן, שאליו רשומים ילדים בני 10-3, אין מצלמות אבטחה - והחשד נחשף בזכות אחת האימהות ששלחה את בתה עם מכשיר הקלטה בתיק.
נ', שבנה בן השלוש וחצי לומד בגן, חשדה במתרחש בגן בעקבות אמירות חוזרות ונשנות של בנה, בעל עיכוב התפתחותי וקשיי דיבור, שסיפר כי הוא מפחד ועצוב. יחד עם זאת החל בנה להתעורר לעיתים קרובות בלילות בבכי. בשיחה עם אם נוספת מהגן נדהמה נ' לגלות כי גם בתה התלוננה על כך שהמטפלת "עושה לה כואב".
צילום: shutterstockתועדו צורחות על הילדםי - והושעו מהגן (צילום: shutterstock)
בזכות מכשיר הקלטה שהכניסה אחת האימהות לתיק, תועדו הצעקות הרבות על הילדים, כשבאחת מהן אחת המטפלות אף נשמעת משתעשעת לכאורה מכך שהן מבהילות את אחד הילדים בצעקותיהן.
"הוא לא נותן לישון", צעקה אחת המטפלות בהקלטה. "חולה נפש, תסתובב על הבטן, קדימה. עוד פעם אחת אתה קם אני באה לישון עליך", צרחה. מטפלת נוסף הצטרפה אליה וצעקה: "בדיוק ככה".
בהקלטה אחרת נשמעה אחת הסייעות בצרחות: "אתה עם המים, אל תיגע בשרוולים, אוי ואבוי לך. עכשיו תישאר רטוב".
לאחר שהשיגה את ההקלטות, התלוננה האם למשטרת חיפה שפתחה בחקירה בליווי פרקליטות המחוז. הגננת, שאינה חשודה במקרה, מסרה עדות פתוחה במשטרה ואמרה כי לא נחשפה לאלימות מילולית בגן אף שההקלטות מלמדות אחרת.
צילום: יריב כץחשד נוסף להתעללות בילדים עם צריכם מיוחדים. הגן בפ"ת שגם צוותו נחקר (צילום: יריב כץ)
"בעלי ואני לא האמנו שזה יקרה גם לנו", אמרה נ' בשיחה עם ynet. "דווקא במקום שהיה אמור לעטוף את הבן שלי ולספק לו ביטחון והגנה - שברו את הנשמה של הילד. מאז הוא בפחדים והפסקתי לשלוח אותו לגן הזה. כרגע אני מחפשת לו מסגרת חלופית, אני לא מוכנה שהוא יחזור לשם".
יערה בלכר ממטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך אמרה כי "הקלטות קשות במסגרת חינוך מיוחד זה משהו בלתי נתפס, ולצערי מדובר במסגרת ללא מצלמות ואנחנו רק יכולים לדמיין מה עוברים שם הפעוטות חסרי הישע שמשוועים לחום ואהבה. לשים ילד עם צרכים מיוחדים במסגרת חינוכית זה דבר קשה להורה, שבטוח ששם הילד מוגן ויוכל להתפתח אולם בפועל מתגלות זוועות".
בלכר הזכירה כי החוק שהמטה מקדם דרך חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד, העוסק בהחמרת ענישה בגין התעללות בילדים, עדיין מתעכב בהכנות לקריאה שנייה ושלישית וקראה לממשלה לקדמו.
בעיריית חיפה מסרו בתגובה כי "תלונת ההורים הועברה לידי העירייה וטופלה באופן מיידי ע"י הגורמים המקצועיים. מאחר והנושא מצוי בחקירת משטרה, לא נוכל לפרט מעבר לכך".
לכתבה זו 6 תגובות
הוספת תגובה
6

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
6.

הכול שקר בכתבה הזאות הבת שלי בגן הזה הגננות לא פוטרו ועובדות כרגע בגן אחר הכול מסע נקמה של אמא של ילדה מהגן המשטרה לא עושה כלום כי אין כלום ואמא עשתה הכול להכפיש את הגננות ולעושת להם שמינג ברשת על תמאמינו לכול דבר שאומרים אמא שפרסמה את הקלטות שקרנית

5.

דבר כזה קשה קורה לילדים מחינוך מיוחד והגננת לא ראתה ולא שמעה אומר לכם את זה בפשטות הפעם זה לא יעבור בשתיקה מי שפוגע נפגע

4.

מה שעצוב זה, שכל אישה, אבל ממש כל אחת, יכולה לעבוד בגן אין תנאי סף, מספיק שיש לה דופק. במדינות נורמליות, מי שרוצה לעבוד בגן, נבדקת, מה הרקע שלה, מכשירים אותה, אפילו שהיא הולכת להיות סייעת ולא גננת. יש איזה מינימום בשם אלהים. אני לא מכניסה את הבן שלי לשום מקום עד גיל חמש, לא סומכת על אף אחת.

3.

בתחתית הסולם, זה מה שתקבלו הורים. אם תמשיכו להצביע לימין, שכל הכספים הולכים לישיבות והתנחלויות ובתי כנסת, זה מה שנקבל. כעת אנו אוכלים מצב כזה של שנים, שכעת צריך להתחיל ולשנות. הורים- אתם רוצים שינוי? אל תצפו ממערכת - תשנו את המערכת

2.

הקבלה לעבודה כסייעת בעיקר עם קשרים ולא כישורים .

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה