63
850 האנשים של המדינה

סילבן אדמס: "ישראלים הם ווינרים, למה שלא ננצח גם בספורט?"

אחד האנשים הבולטים בספורט הישראלי בשנים האחרונות השתתף בוועידת "האנשים של המדינה" של "ידיעות אחרונות" ו-ynet: "לאנשים יש תפיסות מוטעות על ישראל, הפרויקטים שלי הם חיסון נגד הזיהום של ה-BDS"

תמונה כללית
אטילה שומפלבי | פורסם: 21/03/2022
אנשים של המדינה: ראיון עם סילבן אדמס (צילום:ירון שרון, חגי דקל)
סילבן אדמס הוא אחד האנשים הכי בולטים בספורט הישראלי. הוא הקים את קבוצת הרכיבה "סטארט-אפ ניישן" שהתשתתפה בטור דה פראנס, והביא לארץ גם את הג'ירו ד'איטליה. בראיון בוועידת "האנשים של המדינה" של "ידיעות אחרונות" ו-ynet הוא הסביר מה מניע אותו.
"לאנשים יש תפיסות מוטעות על המדינה הזאת. בגלל שהסיקור התקשורתי מציג תמיד את הסיכסוך הישראלי-פלסטיני וכל מיני דברים אחרים. זה לא הסיפור האמיתי – זו לא ישראל שאתה ואני חיים בה", הוא מספר.
צילום: ירון שרון וחגי דקלסילבן אדאמס (צילום: ירון שרון וחגי דקל)
אנחנו יכולים להיות אומת ספורט? "כן. אני מאמין שאם ניקח מדליות באולימפיאדה ובאליפויות עולם, וננצח בתחרויות מרכזיות - זה ירים את הרוח של כל המדינה, זה יחבר אותנו. כשהייתי באיטליה עם ראשי הג'ירו אמרתי להם שכדאי להם לקיים את זה בישראל, והם חשבו שאני צוחק".
הם אף פעם לא מדמיינים את ישראל כמקום לספורט "אמרתי להם, 'אתם יודעים מה? אני מזמין אתכם לישראל, אני אהיה המדריך שלכם, אני אציג לכם את האזור'. אז הם הגיעו לכאן והשתכנעו. הם ראו את כל המדינה, הג'ירו נצפה ע"י מיליארד אנשים וזה מדהים".
צילום: ירון שרון וחגי דקל"יכולים להיות אומת ספורט", אדמס (צילום: ירון שרון וחגי דקל)
עזרת לאנשים גם באפגניסטן "כן, אז תקשיב, הייתה לנו משימת חילוץ. דרך אגב, זה גם התחיל עם רכיבה על אופניים. נוצר לי קשר עם עיתונאית שמסקרת רכיבה על אופניים, שסיפרה לי שנבחרת הנשים הלאומית האפגנית הייתה תחת סכנה גדולה. היא ביקשה ממני עזרה. הכרתי ארגון חוץ ממשלתי ישראלי נפלא, שנקרא ישרא-אייד, הבאתי את תעודות הזהות האפגניות והם התחילו לעבוד. הצלחנו לחלץ 300 אנשים מהמדינה. אירועים כאלה מביאים בסוף להסכמי שלום, כמו שקרה עם האמירויות. קבוצת הרכיבה שלי רכבה בדובאי תחת דגל ישראל, ילדים קיבלו מאיתנו מזכרות עם השם של ישראל. בסוף זה הפך להסכמי אברהם".
"ה-BDS ודומיו פועלים כדי להשפיע על הרוב השקט", מספר אדמס, "הפרויקטים שלי הם חיסון נגד הזיהום הזה. אני מראה להם את הפנים האמיתיות של ישראל. אנחנו מציגים מדינה נחמדה ויפה, עם תחרויות ספורט, שמביאה גם תיירים".
"ישראלים הם ווינרים. אנחנו מנצחים בכל דבר, כל דבר שאנחנו מכוונים עצמנו אליו. אז למה שאנחנו לא ננצח בספורט? אנחנו מנצחים בחינוך, בחקלאות, הייטק , גרינטק, מה שאנחנו מכוונים את עצמנו אליו – אנחנו מובילים את העולם. גם בספורט זה יכול להיות ככה, ספורט הוא דרך נפלאה לתקשר עם העולם", הוא מסכם.
לכתבה זו 63 תגובות
הוספת תגובה
63

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
45.

המוכשרים ואלו שהקריבו הכל למען המטרה מנצחים

44.

43.

זה לא הולך.

42.

41.

התבלבלתה, עם ישראל אור לגוים בתורה, לא בספורט

comment-2-comment

שחררו אותנו כבר מכל הדת הזו

40.

ושטיפת המוח- שמי שמראים בדכ בודדים ובדכ לא ילידי הארץ שמידי פעם מצליחים במדליות לבודדים. אבל התמונה הגדולה ובאופן קבוע שישראלים מפסידים בספורט

39.

38.

היהודים אף פעם לאורך ההיסטוריה לא היו טובים בספורט (חוץ מאינדיבידואלים בודדים כמו שפיץ וכאלה שגם אותו ארה"ב יצרה ולא ישראל). ברגע שספורט לא מהווה איזשהו הישג מבחינת קו המחשבה של המדינה, אף אחד אז בישראל גם לא משקיע בו... ההשקעה של המדינה שלנו בספורט בצורה מטאפורית זה כמו השקעה בארה"ב באיזשהו מתנ"ס נידח בנבאדה שמשחק שחמט. את אף אחד הספורט לא מעניין פה ברצינות.

37.

צבא משפיע מנטלית ויכול לתרום מצד אחד אבל לגרוע מהתקדמות בגיל צעיר מתי שהכי חשוב לספורטאי. הספורטאים מתחומים מסויימים שבהם יש את האופי הזה והצורך בהתמדה אין סופית לנצח בסוף מנצחים ומביאים מדליות מאוליפידות אבל אין בהם תמיכה של המדינה כמו שצריך. שימו לב- לרוב המוצלחים הללו הם בספורט שללא קבוצה. ובמקביל לא רואים את הדבר הזה קורה בכדורגל לדוגמא כי שם אין את אותו מיינדסט וגם הכדורגלן חיי חיים שבו מלקקים לו את הישבן כל הדרך מהנוער והוא חושב שהוא משהו מיוחד בניגוד לספורטאי כמו שחיין או גו'דאי. ובסוף הכדורגלנים הללו לרוב ברמה נמוכה יחסית לשאר העולם.

36.

ולתרום ים של כסף ע"מ לשפר את הספורט ועוד במלא תחומים.. אני אישית אסירת תודה לאיש הנפלא הזה.. כן יירבו

35.

34.

סילבן אדאמס ממשיך את דרך הנתינה ואהבת ישראל של הוריו. ראוי להערכה רבה.

33.

הישראלים תחמנים, זה עובד במקומות שצריך להפעיל את הראש. הבעייה שבספורט צריך להפעיל גם את הגוף וזה משהו שאי אפשר לתחמן אותו.

32.

זה יכול לעבוד טוב בעסקים אבל לא בספורט, שם יבוא מישהו חזק יותר ויקרע אותך, כמו שקורה לרוב לספורטאים ישראלים

31.

בספורט זה קצת שונה.

30.

בספורט מוסר העבודה והרצינות לא פחות חשובים מהרצון לנצח. תרבות הספורט הישראלית הנה חובבנית ומחפשת קיצורי דרך. זה יכול לעבוד לפעמים בעסקים, בגלל הכריזמה של היזם אבל בספורט פחות.

29.

28.

27.

מי רוצה ל היות ספורטאי כולם רוצים להיות לוחמים וטייסים המדינה קיבלה כבר את ההחלטות הכי גדולות אכשיו תתמודדו עם זה

26.

comment-2-comment

25.

פטריוט וציוני אמיתי

24.

למעשה הממשלה בישראל היא ממשלת טרור בחסות עבאס ועודה.

comment-2-comment

דודו טופז צדק לפי הסטטיסטיקות... השמאלנים והמרכז הם לוחמים והליכודניקים הם משתמטים ושקמיסטים חמומי מוח וכפוי טובה.

comment-2-comment

23.

22.

השחקנים ערסים והקהל רובו ערסים. לכן זה נראה כמו שזה נראה

comment-2-comment

21.

המעשים של האדם הציוני רחב הלב הזה צריכים לזכות אותו להוקרה גדולה של מדינת ישראל

20.

יבורך, וכל מרי הנפש שמבקרים המדינה לתושביה, הפוסל במומו פוסל. תעשו טוב בעולם, מספיק יש רוע ורדי בצד מסויים בעולם.

19.

קשה להעתיק לתחמן ולרמות בספורט. בכל מקום יש פיקוח, ובדיקות סמים, ומדידות ומצלמות. לכן ישראל מקום אחרון, חוץ מליגות הנכים.

18.

17.

זה לא יועיל לנו לא כלכלית, לא פוליטית, לא בריאותית ולא נפשית אם ננצח שמונה אפס את ברזיל ואת גרמניה ונזכה במונדיאל. זה גם לא יזיק לנו אם נפסיד שמונה אפס לאיי-פארו ולסמואה.

16.

נוער הולך לצבא להיות לוחם וטייס ולא ספורטאי כמו במדינה נורמאלית גם אין מתקנים כמו בריכות שחיה לדוגמא כמו בחול האינטרס של המדינה להכשיר לוחמים וטיים כמו שאומרים מוסד שירות ובית לעם היהודי

15.

עד עכשיו, הוכיח בכמה פעולות חשובות שהוא עושה עבודה יותר טובה נגד ה-BDS ושאר השונאים ממשלת ישראל עם כל האמצעים שעומדים לרשותה. ואם אדאמס ישקיע בספורטאים ישראלים ויחנך דור של ספורטאים, אני בטוח שתוך כמה שנים נראה תוצאות.

comment-2-comment

והוא עושה לעצמו וגוזר קופונים עם סיסמאות ללא שום תוצאות בשטח

14.

במקצועות אישיים אנחנו בגג העולם אבל בכדורגל?? עצלנים מוסר עבודה בא מהבית והוא ירוד לא מוכנים לעבוד קשה באימונים!!

13.

comment-2-comment

בתחילת המאה הקודמת, המתאגרפים הטובים ביותר בעולם היו יהודים. כן יהודים. המחשבה כי יהודים אינם מסוגלים, מוטעית מיסודה.

12.

11.

כי יש יותר עסקנים מאשר אנשי מקצוע טובים כי הטובים עזבו בגלל העסקנים חבר מביא חבר

10.

comment-2-comment

וגם בארה"ב

comment-2-comment

כי להצליח בספורט צריך השקעה ונתינה אינסופית, והישראלים רוצים רק לתכמן, תסתכלו מה קורה בכבישים ותראו את זה. כולם מנסים לעקוף, להספיק לפני מישהו אחר, להתגנב.. זו המנטליות פה.

comment-2-comment

comment-2-comment

לא אני

9.

למשל: ישראלים לא עובדים בבנין למרות שהשכר יחסית גבוה כי אין לנו כוח וחשק להתאמץ.

comment-2-comment

8.

אכן תורם עבור מטרות נפלאות. התרומה שלו מגיעה למקומות שאינם מייצגים את הרוב. יש בישראל דברים נפלאים, בשורה הראשונה והמובילה בעולם, אבל הם המיעוט שבמיעוט, הדובדבן שבקצפת, אינם מייצגים את העם וההתנהלות השכונתית. העם, המנטאליות, התרבות, ההתנהלות, הטכנולוגיה המשרתת את האזרח...איומים, וקרובים יותר למדינות עולם שלישי.

7.

6.

5.

4.

עם של שמנים ושמנות מזהמים ומטנפים בכל מקום ערסים וצ'יסרים פחחחחח

3.

כדורגלן ישראלי זה לא ספורטאי למען הסר ספק, זה ערס עם קשרים

2.

comment-2-comment

1.

לא עם הספורט. עדיף להיות עם הספר.

comment-2-comment

ובספורט אנחנו טובים רק במקצועות שיש בהם אנשים עם תרבות של משמעת עצמית צניעות התמדה שאיפה למצויינות ואינטליגנציה רגשית ושכלית. בקיצור לא השכונה של הכדורגל הישראלי…

comment-2-comment

comment-2-comment

עם הברברים והבבונים הערסים האלימים שאפילו בעברית לא שולטים. עם גזעני ומלא שנאה עם זכרון קצר, בלי כבוד או חמלה כלפי אף אחד, אפילו לא כלפי האחים שלו. מעטי מעט יוצאים מהכלל והם רובם בורחים להימלט על נפשם במדינה שעם הספר עלק יושב בה. אבל כן, תמשיכו לספר לעצמכם שאתם עם הספר, אור לגויים וכל החארטה שאתם מוכרים לעצמכם. בעעע

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה