113
660 המונה טועם

טעים, משביע וזול: צלחת עמוסה בורקס טורקי אורגינל ב-25 שקל

היידה באבג'ים: המונה טועם גילה בחולון דוכן צנוע שממנו בוקע ריח של גבינה נמסה ובו מכינים בויוס טורקי בעבודת יד לפי כל הכללים

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 25/01/2022
צפו: המונה טועם מצא בורקס טורקי אורגינל (צילום: נויל האריס)
"יאללה, היידה באבאג'ים", בירכה שרי את הבצק שלה, רגע לפני שקרצה ממנו צורות. עמדתי לידה, הסתכלתי ושתקתי, כדי שחס וחלילה לא אעצור את פרץ הברכות שבירכה. לא כל אחד יכול לפתוח מסעדה או דוכן, אבל שרי יכולה: יש לה אופי קופצני, ואנשים לא זריזים מספיק יתקשו לעמוד בעומס העבודה הכל כך עדינה ומדויקת שלה.
שרי מכינה בדוכן שלה בחולון את הבויוס אחד-אחד מדי יום, ויש לה את הקצב שלה. אם אתם מגיעים לכאן כדאי שתתאימו את עצמכם לקצב. עד היום שרי הכינה את הבויוס על הבוקר ועוד קצת אחר כך, אבל בקרוב זה הולך להשתנות והיא תתחיל להכין את המאפים האלו לאורך כל היום.
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
במיוחד לא אכלתי כלום על הבוקר והשארתי מקום לבויוס. בזמן שעמדתי שם ושאלתי שאלות של רעבתן מקצוען הצצתי וראיתי ששרי התחילה לרדד את הבצק דרך המכונה ואחר כך המשיכה לרדד בעדינות עם המערוך עד שהבצק הגיע לעובי המבוקש. ככה בדיוק היא למדה איך להכין בויוס מסבתא אוז'ני, לתקתק בורקס מים ולהכין חנדרז'ו. לקח לי כמה פעמים עד שהצלחתי לזכור איך לכתוב את השם של הבורקס הכל כך טעים הזה, וזו רק הייתה ההתחלה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הכל התחיל כשהמחסנאי במוסך עצר אותי באמצע הטיפול במונית - לקח לו כמה שנים להבין שאני זה אני. בהתחלה חששתי שאולי לא שילמתי על איזשהו טיפול במוסך, אבל הוא פנה אליי כשבידו כתובת וכיוון, אז הבנתי שהוא ממליץ לי על משהו לאכול. "לך להיא בכיכר סוקולוב יש לה בורקס טורקי אורגינלי אמיתי, היא פתחה מקום מעניין, היא אופה כל היום בקטנה ומכינה בויוס".
הגעתי אל המקום החדש של שרי בזמן שהבויוס כבר התנפחו בתוך התנור, מפיצים ריח של גבינה שלא יודעת מה זה דיאטה וגם אף פעם לא תדע
כששמעתי את המחסנאי אומר "בויוס" כל הגוף שלי עצר בתגובה. בויוס. אני רגיל לזה שהרבה מקומות עובדים עלינו כל בוקר עם מאפים שלא שווים את המאמץ או את הכסף, כי מי כבר מכין בויוס טורקי על הבוקר? זה קורה הרי רק בבתים טורקיים אמיתיים, וגם הם לא מוציאים את זה מפתח דלת הבית לאף אחד כדי שלא יתחילו לבקש את זה כל יום.
לפני כמה שבועות הייתה לי נסיעה לחולון בשעות הצהריים, והגעתי לבדוק את המקום של שרי אבל זה היה מאוחר והבנתי שאת סבב האפייה של אותו היום היא כבר סיימה. חיכיתי לבוקר פנוי יותר כדי לצאת שוב לכיוון חולון, ליפול על המקום בזמן פעולה ולראות מול העיניים שלי את מלאכת המחשבת בביצוע זריז ומדויק.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
בבוקר קר מדי השבוע יצאתי לדרך במונית עם כובע על הראש. הקור היה כמעט כמו קור ירושלמי. באזור חולון והמרכז בדרך כלל לא מוכרת צינה כזאת של בוקר. הגעתי אל המקום החדש של שרי בזמן שהבויוס כבר התנפחו בתוך התנור, מפיצים ריח של גבינה שלא יודעת מה זה דיאטה וגם אף פעם לא תדע. שרי הכינה קודם כל בויוס תרד עם גבינה ואני חיפשתי איפה להחזיק את היד שלי שלא תברח ללא שליטה ותיקח לשרי אחד בטעות.
החזקתי את הנייד וצילמתי עוד ועוד את שרי מקפלת את בצק העלים, כאילו היא מלטפת בעדינות אפרוח. בינתיים הבצק הפך לצורה של שבלול שלם ואחר כך עוד בויוס ואותו הבצק נחתך לחתיכות קטנות ולא מדודות, שחס וחלילה הוא לא יצא דומה בגודלו לקודם - כאן זה לא מפעל, כאן מכינים את הכול ללא דיוק.
שרי סובבה את המאפה שנראה כמעט כמו בורקס על הצד, העמידה אותו, מילאה אותו בתרד וגבינה, אטמה את הפינות ולחצה מעל בעדינות, לחיצה אחר לחיצה.

בויוס ועוד בויוס

בינתיים התנור המשיך לתת את ריחותיו מכיוון המטבח, אבל אני הייתי בעניין של מה שהעיניים שלי ראו - רציתי את החנדרז'ו, שבתרגום חופשי זה מאפה ממולא בבצל, פלפל ירוק, חצילים ועגבניות. את כל הטוב הזה קודם מאדים כדי לחדד את הטעמים, וכדי שהמילוי לא יהיה נוזלי מדי בתוך הבצק.
אחר כך מכניסים את זה לבצק שהופך לבורקס קטן שנמס בתוך הפה בשניות. בויוס ועוד בויוס, את הגודל שלהם שרי מודדת כמו גודל של חצי ביצה. בערך.
צילום: קובי רובין25 שקלים לצלחת עמוסה בורקס (צילום: קובי רובין)
"כמה זה עולה?", שאלתי את שרי, והיא ענתה שיש לה צלחת קבועה במחיר של 25 שקלים, ומקבלים בצלחת הזו הכול מהכול. מצלחות חד-פעמיות שכחו כאן כי זה נהיה יקר מדי, ושרי הגישה לי את כל הכבודה על צלחת עמוסה בבורקס מים - כאן מדובר בבורקס מים יהודי שהוא גרסה קצת שונה מהגרסה הטורקית האורגינלית אבל לא פחות טעימה מהמקור. ההבדל העיקרי כאן הוא שהבורקס טיפה יותר חרוך - מסביב, מלמעלה וגם מלמטה. אפשר ורצוי לאכול את זה ביד ואז גם זו חוויה מעולה.
הבויוס גבינה שבתמונה לא עמד בלחץ, והגבינה ריחפה בכבדות מעל הבצק הרך. גם הבויוס גבינה ותרד היה מסכן כי הבצק שלמעלה התמוסס לו. בורקס אחד עם בצל מטוגן היה מעולה והיו גם שני בורקס חנדרז'ו. אני לתומי חשבתי שהגעתי רק כדי לטעום, אבל מהר מאוד הבנתי שנפלתי כאן על ארוחה שלמה עם פרוסות ביצה, זיתים שחורים כדי להפריד קצת בין הטעמים וקשקבל טורקי חתוך לחתיכות קטנות, שחס וחלילה לא יגיע אליי ביס רזה בטעות.
אחרי כל כך הרבה טעמים עצרתי את שרי לרגע ושאלתי אם זה יוצא לה טעים ככה כל פעם אותו דבר. שרי ענתה, "כן ועוד כן ועוד יותר כן", ולסיכום: לכו לאכול את הבורקס הזה והיידה באבאג'ים.
לכתבה זו 113 תגובות
הוספת תגובה
113

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
70.

69.

68.

comment-2-comment

67.

למצוא בורקס שכולו פחמימות ושומנים - זה לא כזאת חוכמה ששווה כתבה באתר חדשות. אם אתה כבר בדרכים וצריך למצוא דרך להזין את עצמך - ולהמליץ לנו - הייתי שמחה אם היית מאתר ומספר על מקומות שאפשר לקבל בהם אוכל מזין וזול על הדרך. פלאפל למשל הרבה יותר מזין, יש מקומות של אוכל ביתי, חביתות ירק מפורסמות, לא חסר - אבל בטח לא הקשקוש הזה של בורקס טורקי.

comment-2-comment

גם פחמימות ושומנים והכל מטוגן

66.

עוקבת אחריך גם בפייסבוק

65.

לעודד לאכול בורקס זה לפחות כמו לעודד לעשן..

64.

comment-2-comment

63.

קובי, סע לרותיל'ה בשוק ברחובות ערוק מדהים ב 7 ש"ח ועוד

comment-2-comment

62.

לצערי זה היה לפני 40 שנה

61.

מושלם צלחת נהדרת

60.

יש דוכן בקראוון המוכר בורקס תורכי מעולה !

59.

58.

קובי, תסתכל על כתבות ישנות ועכשיו ואולי יפול לך האסימון. (אני לא רואה את הפינה באופן קבוע) חבל שYNET בתור מעסיק לא שומר על הבריאות שלך ושולח אותך למקומות יותר בריאים ומזינים. תשמור על עצמיך, כדאי גם להפסיק להמליץ לאנשים לאכול גאנק, לפי איך שהמנות נראות לא מנחם, לא איכותי ולא המלצה מוצלחת במיוחד בשורה התחתונה . בנוסף איכות השידור (קול) של פלאפון נוקייה משנת 2000, נו באמת....לא מקצועי.

57.

56.

מקום קטן. ורק סוג 1 של בורקס היה להם. "בורקס מים" אפילו לא דומה לבורקס מים. כששאלתי לגבי שאר הסוגים נענתי שיהיה אחר כך. "תחזור עוד חצי שעה ונכין לך" . ככה לא מחזיקים עסק. אין לי את כל היום בשבילכם. וד"א ה"בורקס מים" ממש לא טעים ולא מתקרב לבורקס מים אמיתי. אז תודה ולא להיתראות.

55.

54.

זה לא המחירים שם, המחירים בשמיים יקר מאוד וגם לא משהו מיוחד. השאלה כמה קיבל הממליץ עבור הכתבה הזאת?

53.

בורקס פוני הטוב בארץ הכי טעים ומכינים על המקום ברחוב העליה

52.

ביום שישי 28.1.22 הגעתי למקום SARI ברחוב סוקולוב 1 בחולון בעקבות הכתבה אז הבת של בעלת העסק הודיעה לי שמזמן כבר אמא שלה לא מכינה בויוס, ומעבר לכך בעבור מגש מים של תרד וגבינה שילמתי 50 ש"ח ובעבור 5 יחידות של בורקס חצילים שילמתי 25 ש"ח (דהיינו 5 שקלים ליחידה) סה"כ שילמתי 75 ש"ח. המתנה בתור ארוכה מאוד וגורמת לחוסר סבלנות. כך שלא ברור לי מה הכתב פרסם אבל המידע לא נכון בלשון המעטה. לקחתי כרטיס ביקור ואבדוק אם ניתן להזמין ולבוא לקחת מבלי להמתין בתור שהוא ארוך במיוחד. ואבדוק מחירים שוב.

51.

ממש ממש לא מיוחד. בורקס רגיל ופשוט הוגש לי בקופסאת פלסטיק, עם זיתים זרוקים וחתיכת גבינה... לא ארוז היטב. לא טעים במיוחד. לא שווה 25 שח. בכלל.... דיס המלצה ממני

50.

כדי שלא תאכל תרופות כמו אוכל.

49.

48.

47.

46.

אז מה עם זה עולה רק 25 ש"ח איזה דבר בריא יש בזה בדיוק?? אני יכול לארגן ליטר אקונומיקה נגיעות לימון ב 14.9 אז שנמליץ?

45.

44.

comment-2-comment

טיפשותו היא שגורמת לעילגותו וגו'

comment-2-comment

43.

42.

comment-2-comment

אחותך כלולה במחיר.

comment-2-comment

תהנה בחיים. אל תחפש את השלילה. אלא אם כן אתה מכיר את המקום ובכוונה רושם תגובה טיפשית ורעה

comment-2-comment

אם תאכל את זה אחת לשבועיים ותתרכז בבריא ברוב הזמן אז אתה בסדר

41.

40.

39.

זה הסיבה שאני לא קונה בורקסים, זה הכול מרגרינה לא בריא בכלל

comment-2-comment

comment-2-comment

והיא מכינה לבד הכל. לא קונה קפוא ואופה

38.

37.

האם עושים משלוחים לתל אביב ? אם כן הייתי מזמינה

36.

האוכל בארץ כול כך יקר מנת פלאפל 18 שח זה גם יקר. שוארמה ב50 שח שבקושי משביעה גבר. צריך להחרים את כל הגזלנים גם בסופרים. מנת בורקס ב25 שקלים אם באמת ממולא בתרד וגבינה ולא חיקוי שווה לנסות.

35.

אורגינליים מיוצאי טורקיה ולא מישראלית שנזכרת בסבתא. ניו יורק יותר זולה מחולון...

comment-2-comment

comment-2-comment

פלאפל בלי צ'יפס עולה $8.

34.

33.

בורקס טורקי צריך לדעת לעשות ובאיזה קמח להשתמש הגבינות והתרד פחות בעייתי

32.

31.

ביס של שוקולד אז מפרסמים מסעדה שעושה מנות מפוצצות בשמן וקמח ומתוגנים וזה בסדר? אוכל זול לא בריא בכלל

30.

29.

העיקר שזול

28.

צריך לאכול דברים בריאים ולא שומן רווי

27.

שאנו מקבלים בורקס ב-25 ש"ח כזול... אה,כן, וגם העניין השז ששימפנזה עושה על זה כתבה.

26.

חוץ מבריאות

25.

קוראים את הכתבה, כק מסתכלים בתמונות.

comment-2-comment

החינוך שלך עילג וערכיך עילגים.. על חטא היוהרה משלמים ביוקר.. אתה/את, אדם רע, מתנשא ונבוב

comment-2-comment

24.

23.

כמה מלל בלבולי מוח והדבר החשוב אין כתובת

comment-2-comment

גם בסרטון וגם בכתבה: סוקולוב 1

comment-2-comment

22.

21.

בורקס מים מחיר בשמיים לא כדי לאכול שם

20.

19.

אשמח לדעת

comment-2-comment

comment-2-comment

למה?

comment-2-comment

18.

comment-2-comment

לא כשר

comment-2-comment

17.

אוכל מכל הלב וזול טעים ומשביע. אייל שני תלמד לא פיתה וספגטי 65 שקל

comment-2-comment

16.

בצק לא טוב לבריאות

15.

comment-2-comment

14.

אני אוכלת וקוראת את הכתבות שלך, טורפת את האוכל בגלל הכתבות שלך. בעיניי אתה כותב נהדר. תודה!

comment-2-comment

13.

comment-2-comment

12.

כשר?

comment-2-comment

והרבנים יאכלו חול

comment-2-comment

comment-2-comment

אבל לפי מה שאתה כותב אז בכושיליאחותך שפמנונים וחזירים??

comment-2-comment

חלל

comment-2-comment

סופ"ש מקסים גם לך

11.

comment-2-comment

ריח בוקע ??? לא נכון, אין דבר כזה בעברית, עברית שה שפה

comment-2-comment

שלשלתי יומיים

10.

comment-2-comment

9.

בבקשה כתובת איפה בסוקולוב

8.

7.

אין כאב בטן ...כולם לקנות שם מהר

6.

comment-2-comment

comment-2-comment

5.

היו לה בויוס מדהימים, לא בצק עלים.

comment-2-comment

איך נגיע ללא כתובת ?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה ליד קאסה דל פפה

3.

2.

1.

comment-2-comment

בשירותים צועקים איה איה על האסלה בכל מקרה

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה