245

האיום של 8200 הוא אקדח טעון לרקתם של תושבי הנגב

כשביחידות עילית במודיעין מצהירים שיעדיפו לעזוב את הצבא על פני מעבר לבסיס בדרום, הם מעמיקים את הפער ופוגעים בחוסן הישראלי | מאמר תגובה

אבי דבוש | פורסם:01/12/2021
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחוןשר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי. ואיפה המנהיגות? (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
בתגובה ל"ההימור המסוכן בהורדת 8200 לנגב" מ-30 בנובמבר
יש טיעונים שפוגעים בבטן הרבה לפני שהם מגיעים לראש. יש טיעונים שמקוממים באופן טבעי, ככל שקיים דבר כזה, הרבה לפני מחלוקות השמאל-ימין האוטומטיות. כזה הוא הטיעון של "בכירים במודיעין", כפי שפרסם כאן אתמול (יום ג') יוסי יהושוע, שחוזים עזיבה המונית של אנשי קבע ביחידות העילית בחיל המודיעין שיעדיפו לעזוב לחברות הייטק אזרחיות או לעזוב לחו"ל מאשר לעבור לבסיס בדרום. מדובר בטיעון של אדמה חרוכה. במה שמתחזה להיות טיעון, אבל הוא בעצם איום. אקדח טעון במערכה הראשונה המופנה כלפי אנשי הנגב.
האיום בנטישת הצבא אם רק תעז המדינה לממש את סדרת החלטותיה מ-2005 (!) ולהעביר יחידות דרומה, הוא מביש. הלב רוצה להאמין שהוא לא משקף את הלך הרוח האמיתי בקרב רוב מפקדי יחידות המודיעין, וודאי שלא את הפעולה שינקטו. אף שחייבים לומר כבר עכשיו: לכל אלו, יהיו טובים ומוכשרים ככל שיהיו, יהיה תחליף. אולי זה אפילו יפעל לטובה ויתחיל לתקן את פערי הענק ביחידות דוגמת 8200, שבהן יש ליישובים כמו הוד השרון ורעננה פי שלושה ייצוג ביחס לגודלם, ולנתיבות ושדרות כשליש מהייצוג היחסי. אם בני ובנות נוער מהדרום יוצבו ב-8200, עבורם זה יהיה שירות קל"ב.
יוסי יהושע מכנה את הירידה של בסיסי המודיעין לנגב "הימור מסוכן". ובכן, צריך לדבר על ההימורים המסוכנים באמת שהמדינה לוקחת. למשל, להמשיך להתנהל ברוח עסקים כרגיל כשפי 50 נערים ונערות מהמרכז זוכים בתעודת בגרות מצטיינת בהשוואה לבני גילם ברהט ובאופקים. הימור מסוכן זה לעצום עיניים כשבנגב ובצפון חיים 4-3 שנים פחות בממוצע מתושבי המרכז, בשל מחסור אדיר ברופאים, אחיות, מיטות אשפוז, מכשור רפואי ומוקדי חירום בבתי חולים שלהם. הימור מסוכן זה לקבל בשוויון נפש את העובדה שבמרכז מרוויחים פי שניים ואת זה ששיעורי האבטלה ביישובים מסוימים בנגב גבוהים פי עשרה בהשוואה למרכז.
קשה להבין את מפקדי הצבא ואנשי משרד הביטחון המגבים – אפילו בשתיקה - את איום הנטישה בחיל מודיעין. תפקיד המנהיגות הוא לסמן ערכים ולא להיגרר להבטחת בונוסים
בתחילת השבוע חשף מרכז המידע והמחקר של הכנסת כיצד נשפכו 624 מיליון שקל על פרויקט הסייבר בנגב, שהניבו מענקים גדולים לחברות גדולות שפתחו שלוחות בנגב, ואז סגרו אותן כשהמענקים נפסקו. בנגב ממוקמות 3% מחברות ההייטק הישראליות. בגוש דן? 53%. העברתה דרומה של התשתית של מה שמהווה את היסוד לקטר ההייטק הישראלי היא צעד רציני בדרך לשינוי המציאות העגומה הזו. המעבר של יחידות המודיעין לדרום לא ישנה הכל בן לילה אבל הוא יסמן שינוי כיוון לטובה.
תמונה כללית
קשה להבין את מפקדי הצבא ואנשי משרד הביטחון המגבים – אפילו בשתיקה - את איום הנטישה בחיל מודיעין. תפקיד המנהיגות הוא לסמן ערכים ולא להיגרר להבטחת בונוסים ולתחרות (בלתי אפשרית) עם הכסף בתעשיית ההייטק האזרחית.
תמונה כללית
אבי דבושצילום: גדי קבלו
בכירי הצבא צריכים להציג תביעה והזמנה להצטרפות מלאה לפרויקט החשוב של העברת בסיסי המודיעין דרומה, וחלילה לא להיכנע למי שמנסים לתקוע לו מקלות בגלגלים. האיום הזה נשמע אבסורדי בעיקר כשהוא מושמע ברקע מנגינת "עבודת הקודש", שמשמיעים הצבא ומערכת הביטחון במסגרת הקמפיין שהם מנהלים להגדלת תקציבים וביצור הפנסיות הנדיבות.
כניעה למי שלא מוכנים לעשות מהנגב את עבודתם למען ביטחון ישראל היא היא ה"הימור המסוכן". תדע כל אם עבריה שמנהיגות בונים בחתירה לאתגרים ולמחויבות לחוסן ישראלי, במובנו הרחב. אז קדימה, בלי גרירת רגליים. ממשלת בנט-לפיד צריכה להביא ליישום מיידי של המעבר דרומה, ושכל איש קבע יקבל החלטה לפי ראות עיניו. אנחנו נקדם בברכה את כל מי שיגיעו ונסייע למלא כל חוסר זמני שייווצר.
  • אבי דבוש הוא חבר "מועצת הנגב" ומחבר הספר "מרד הפריפריות"
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 245 תגובות
הוספת תגובה
245

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
165.

164.

163.

כותב הכתבה אינו מבין את הנזק בטווח הקצר והבינוני שיגרם ליחידות המודיעין אם תהיה נטישה המונית של כוח אדם המהווה את ההון האנושעי של יחידות אלה. נכון, המצב הקיים נותן עדיפות לחיילים ממרכז הארץ ונותן להם גם כלים מעולים להתמודדות במישור הכלכלי בהמשך דרכם האזרחית. אבל, הצבא יכול לחייב את החיילים בשירות חובה לרדת דרומה, ומה יהיה עם כל שדרת הפיקוד הזוטרה והנגדים שלא יסכימו למעבר? הפסקת שירותם בבת אחת תהיה מכה אנושה לרמת המקצועיות של יחידות 8200 לזמן בינוני, כלומר לפחות ל 5 שנים. האם זה נזק נסבל? סביר? איני בקיא בנעשה ב 8200 ואני יודע כמה אכן יתפטרו בגין המעבר. אבל אין ספק שכותב המאמר די מבטל חשש זה של מפקדי היחידות ומדבר בעיקר בשם השיוויוניות ובשם תושבי הדרום. יסלח לי שאני מתלבט בשם כלל תושבי מדינת ישראל.

162.

החלטה מלפני כמה שנים על העברת מכון וולקני מבית ליד אל הגליל. לא בוצעה בגלל אותו חוסר נכונות וחוסר חזון של אנשים מ8200. מזלה ותקומה של ישראל נעשתה הודות לאנשים שבנוים רוחנית וערכית אחרת

comment-2-comment

161.

בא בנאדם שעובד מול מעסיק, במקרה זה המדינה. המעסיק רוצה שייתלש מחייו, משפחתו, הסביבה הקרובה אליו, החיים שיתרגל אליהם - ויעבור. לעובד יש בחירה: לקבל את זה או לא. ואם העובד לא מקבל את זה - אתה לוקח את זה והופך ל״אקדח טעון?״ אתה מבין כמה דפוק, טוטליטרי וסמכותני הטיעון שלך?

160.

עם כל מילה בכתבה

159.

גם אם יעזבו מספר אנשים ותהיה פגיעה בזמן הקצר ,בזמן הארוך המדינה תרוויח מהמעבר

158.

מטילים, רק במדינת תל אביב יש הכל.

157.

והחצופים שילכו לאיפו שהם רוצים כי כך הם מראים הנאמנות שאין להם לעם ישראל...

156.

מה לעשות והעובדות הם שיש הרבה יותר כמות שח אנשים מתאימים ל 8200 במרכז בו גרים פי 20 אאנשים מבדרום. אי אפשר ביום אחד לשנות את הנתון הזה.

155.

154.

הבדואים בנגב הם הבעיה הכי גדולה של הנגב הם הורסים את כל המקום הזה ואף אחד לא רוצה שישרפו לו את העסק ויאנסו את הבנות שלו וירו על הבית שלו. תתחילו לטפל בפשיעה הבדואית ואז תדברו על הגעה שלנו לנגב

153.

אדם שהחיים שלו במרכז באופן כללי לא היה עובר גם עבור עבודה הכי נהדרת שיש לדרום פשוט כי הבית שקנה כאן והוא לא מעוניין מעבר לשעות העבודה הרבות לשרוף עוד 4 שעות ביום בנסיעה. מדוע אתם חושבים שמי שגם ככה כל כך קשה להשאיר בצבא כי התחרות בחוץ עצומה כן יעשה את זה?? בסוף עם כל כפיות הטובה לקצץ למתכנתים ולקודקודים ב8200 את מעט השעות הפנויות שיש להם בנסיעות, ללוחמים שנותנים חייהם שנים על גבי שנים את הפנסיה שהובילה להם לפני 20 שנה ועוד ועוד שלא יישארו קצינים טובים בצבא כי פתחתם עינים על מי שתורם או מסכן את חייו למרות שיכול להרוויח עשרות מונים בחוץ אל תתפלאו. כשצהל יהפוך למחדל כמו המשטרה, בעיקר בדרום אגב, אל תתפלאו, אתם אשמים.

152.

12 שנות ביבי בשלטון ורב הערים בנגב בראשות ליכודניקים. למה לא פיתחתם את הנגב לרמה של מרכז הארץ? למה קצין מודיעין ממרכז הארץ צריך להקריב את חינוך ילדיו? כי אתם בירברתם אך לא ממש קידמתם את הנגב. אז אל תאשים אחרים במחדליך!

151.

למה שיעברו לשם באמת? כדי שיאנסו את הילדות שלהן ויגנבו מהבסיס שלהם ציוד? שהמפלגה הלא כל כך ציונית כבר של הכותב תתחיל לטפל בבלאגן בדרום במקום לבלבל את המוח על הכיבוש ועוד כל מיני שטויות אחרות. אולי המצביעים שלכם משמונה מאתיים יעברו לנגב.

150.

איך זה יתקן את הפערים בין כאלה שמנסים להגיע למקומות האלה 1. הנתונים האלו לא נכונים, הייתי בין היחידים מהמחזור שלי שגרים במרכז, בוחנים לפי יכולות ולא לפי מיקום. יכול להיות מדדת כמה בכללי מהמרכז יש ביחידה ולא ספציפית כמה מגיעים לתפקידים שעוברים אליהם מבחנים ותפקידים נחשבים. 2. הרבה אנשי קבע עוברים לאיזורים כאלה בגלל מיקום הבסיסים, ולא שהחתנכו שם וגדלו. כך שזה לא שקיפחו אותם בזמן המבחנים או שהם עוברים אפליה. 3. מי שישרת בדרום לא אומר שהוא מגיע מהדרום ככה שזה לא ישפיע על כמות המקופחים מהפריפריה. וגם לא אומרים לך איפה תהיה לפני סיום הקורס, אתה יכול להגיע לבסיסים בכל מיני איזורים

149.

אז אתה בעצם אומר להם:"בואו תעזבו את מקום המגורים שלכם וכל מה שאתם מכירים במרכז, תעברו לדרום שם שולטות חמולות ערביות ומשפחות פשע משום שהמדינה הפקירה כל רמת בטחון אזרחי בדרום, תרוויחו חצי מפוטנציאל ההשתכרות שלכם ובמקביל תנו למדינה להמשיך לזיים אתכם כמו כל אזרח רגיל, אבל תהיו דוגמה ומופת..." האנשים האלה יעזבו את הצבא וירוויחו פי 2-3, אז על מי בדיוק אתה מאיים פה?

148.

בית העלמין מלא באנשים שאין להם תחליף. לא לשכוח שקציני המודיעין והחיילים שמשרתים היום חייבים למלא פקודות. זו לא חברת הייטק . שלא לומר פקודות ערכיות שאמורות לצמצם פערים בחברה . לכל הגאונים שהתבלבלו- מי שלא רוצה לא חייב שיילך להלחים בדיל בפתח תקווה . יחליפו אותו מהנדסים מבאר שבע . חצופים.

147.

פשוט לא הגיוני

comment-2-comment

בוא נפריד בין אנשי הקבע שהם חיילי החובה שהיו חייבים לחתום מראש כדי להגיע ל-8200, ואלה שנשארים אחרי שירות הקבע ה"חובה". אלה האחרונים הם בכל מקרה כאלה שלא הצליחו למצוא משכורת קורצת בחוץ, ואולי היה עדיף לצבא לוותר עליהם בכל מקרה. כל עוד חילי החובה יעברו דרומה, והם יעשו הכל כדי להתקבל ל-8200, השאר פחות משנה.

146.

אין סידור מגורים, אין תחבורה סדירה וזמינה, אין תחנות רכבת בקרבת הבסיסים, אין ביטחון אישי לאדם ולרכוש בקיצור מזל שלמשרתי היחידה יש אלטרנטיבות ועוצמה להעניש את המנגנון על אוזלת ידו. אולי בעוד עשור שהדרום יהיה ראוי למגורים ברמת חיים נאותה זה יסתדר.

comment-2-comment

145.

הגולם קם על יוצרו...כך זה כשמקימים יחידת מפלט והכוונה לעשירי הארץ.

144.

לא מבין, האם 8200 היא יחידה צבאית או פרטית ? צה"ל הוא הקובע האחרון ,שמחליט על מיקום יחידות בחזית/עורף, ולא מפקדי/חיילי יחידה כזאת או אחרת.

comment-2-comment

אתה יכול אולי להכריח אנשי סדיר לעבור לנגב. אבל לא אנשי קבע

143.

כדאי לבדוק את אמירותיו של הכתב הנל, לאמת אותן עם המציאות, מאז ששמתי לב אליו בטלוויזיה, ירדה קרנו בעיניי פלאים ולעניין מה אתם חושבים שעשרות אנשי מודיעין התקשרו אליו ואמרו לו שהם עוזבים את הצבא, בואו נעריך בסבירות גבוהה, שלא כך הוא הדבר

142.

בתי הקברות מלאים באנשים שאין להם תחליף

comment-2-comment

141.

העברה לנגב בכיה לדורות זו המציאות למראות שזה לא נעים , אנשי קבע יעזבו

140.

כל דבר בסחטנות. יעזבו את הצבא ולא יעברו לנגב. יעזבו את הצבא אם לא יגדילו את הפנסיה. ככה נראה מדינה שחיה בפרוטקשן. אחרי זה מתפלאים שאסירים ביטחוניים מנהלים פרוטון כנגד בתי הסוהר. אם לא יתנו להם מה שהם רוצים אז יהיו מהומות. לכן גם מסרסרים בחילות כדי להשיג שקט. פשוט ביזיון של מדינה.

139.

אם לא יתעוררו וידאגו לשדרג את הדרום בתשתיות זה יהפוך לאזור פשע הרבה למה שאנחנו עדים היום. חייבים לעשות מאמץ לאומי! זו ציונות ! לא נערי גבעות ופרובוקטורים .

138.

צריך לעשות בדרום תכניות הכשרה עוד בתיכונים, לגדל דור של נערות ונערים שיכנסו למודיעין ויאיישו שם תפקידי היטק במשך כמה שנים, מתוך ידיעה שהם חוזרים הביתה לנגב תוך מספר שנים. ואז, כשיש בסיס טוב של כוח אדם, לבצע את המעבר לנגב.

137.

אין תוקף לערכי בלחימה הישנים והניסיון של הכותב לדבוק בהם הוא אנכרוניסטי. מדובר בדור אחר של צעירים עם ערכים שונים, החינוך שהם קיבלו עושה אותם אפקטיביים, אבל גם עושה אותם הרבה יותר מפונקים. מה לעשות אנחנו צריכים אותם הרבה יותר מאשר הם צריכים אותנו.

comment-2-comment

136.

מי שיש בכוחו בורח משם! עבריינות, וטרור - זה מה שנשאר שם.

comment-2-comment

135.

מי שהולך אחרי מורשת עובדיה יוסף, ישאר בור ועם הארץ, עילג ופרימיטיבי, כמו עובדיה יוסף.

comment-2-comment

כל עוד המדינה לא אחראית על לימודי הליבה והחינוך יהיו פה הרבה בורים בארץ

134.

הם צריכים את הצבא,המרכז מלא חברות הייטק מי צריך צבא ומדבר

comment-2-comment

133.

המחירים כאן לרכישת בית הם מטורפים. אם הייתי צעירה הייתי בורחת מכאן. המדיניות הפושעת בנושא זה מפקירה את אזרחיה.

132.

תהייה העיר הגדולה והמשגשגת בארץ.

comment-2-comment

מהיכרותי עם חיילי 8200 רבים: הם טובים וחכמים אבל יש כאלה רבים מסביב שלא מגיעים לשם, ואין מה לדאוג, יהיו מי שיחליפו. הגדרת המצב כאיום ולא ככתבה נייטרלית היא חשובה וטובה. מהפה שלך לאוזניים של רוה״מ ושר הבטחון

131.

העברת הבסיס לנגב מבורך, הלוואי שיפתחו שלוחות גם בצפון. הפריפריה צריכה חיזוק במקומות תעסוקה איכותיים.

130.

אולי המעבר של הבסיס לדרום יגרום למשילות והשלטת סדר הכנסת מספיק כוחות והנגב יחזור להיות מקום בטוח

129.

128.

אף אחד לא רוצה לחיות תחת איום

comment-2-comment

127.

126.

125.

אחרי שנה שנתיים הכל יחזור לקדמותו והטפילים החמדנים יעזבו את היחידות האלו. זו עבודה שאי אפשר לעשות רק בשביל השכר, מי שטוב אכפת לו

124.

כל מילה בסלע כתושב ב"ש ישנם בנגב אנשים מוכשרים לא פחות מהמרכז זו הזדמנות לתת לצעירים שנמצאים בנגב את ההזדמנות להגיע ליחידות העלית אני מתפלא איך אף אחד לא קם בכל צעקה לאחר הכתבה של יהושוע.

123.

אל תאיימו. יש תחליף לכל אחד. יגיעו חיילים צעירים רעבים ומוכשרים יותר. רק טוב זה יעשה לצהל

122.

אחרי שנים על שנים של הזנחה

121.

היחידים בצה"ל שנטחנים בלי תמורה אלו הלוחמים, אבל השטיפת מוח חזקה מדי זה למה בני 18 מתנדבים בהמוניהם לקרבי

120.

תושבי הנגב מבטיחים שאת הזנב והקרניים ישאירו בארון לכבוד ירידת המורמים מעם לדרום הארץ המובטחת....

119.

איך קרה שכל היהודים הצפון אפריקאים שהגיעו לצרפת הפכו לרופאים מדענים ובעלי משרות רמות? ואלה שעלו ארצה מדשדשים שלא באשמתם עם הישגים לא מרשימים כמו אחיהם בצרפת.

comment-2-comment

כל יהודי מרוקאי שהיגר מהערים אל ישראל הצליח גם הוא.

comment-2-comment

comment-2-comment

פרנסתם שם היתה מובטחת וללא קשיי שפה. השאר עלו ארצה בלית ברירה.

comment-2-comment

118.

האם הבסיס במרחק שעה עד שעה וחצי מהבית מפחיד את החיילים והמפקדים? האם אנחנו תושבי הנגב מצטיירים אצלם שלא כבני אדם או לא כערכם? הפכנו לשתי מדינות שהשפה לא מגשרת ביניהן

117.

פעם לשרת בצבא היה שליחות היום השתמטות הפכה ללגיטימית וחלקים גדולים מאלה שהולכים לצבא חושבים איך הם ירויחו מזה הכי הרבה.

116.

comment-2-comment

115.

ביבי הפקיר את הדרום והצפון וגם לא בנה הרבה ביהודה ושומרון רק בנה את הכריזמה של פסל הזהב שלו

114.

לפני שמעבירים אנשים לנגב צריך להכריז על ממשל צבאי במרחב זה ולרסן את כל הפורעים הבדואים ולגרום לפורעים לשבת שנים רבות בכלא לעשות עוצר לילה עד שכוחות הצבא מישמר הגבול יפטרו את הבעיה מהשורש כולל נגצשים על הכבישים

113.

מי שלא רוצה לעבור לבסיס בדרום, מוזמן לעזוב את היחידה, יש אחרים לא פחות טובים, גם בפריפריה, בסוף תראו, כולם יתיישרו.

comment-2-comment

רוב הסרנים ורבי הסרנים לא ירצו להשאר בקבע עם איכות חיים ירודה וכל כך הרבה ביביסטים

112.

מי שאומר שיש אופציה שחיילים מהדרום ישרתו ב 8200 -והחלל יתמלא פשוט לצערי-אדיוט אן מתחסד... ל 8200 לא מתקבלים על פי מאיפה אתה , או על פי מי אבא שלך- ל 8200 מתקבלים על פי כישורים- שרובם טבעיים וחלקם נלמדים...ואם צעירי הדרום היו מתאימים-היו מתקבלים- וחלקם אכן שם- כי אין ןאקום- מי שטוב-מגיע לזה....כל לבוש אחר מצטעצע שמנסים להלביש נובע מבורות....ואכן , אם תעבור היחידה הזו לדרום- חברים טובים שמשרתים בה, ובאחרות מסוגה- יעזבו לשוק האזרחי....שם יקבלו שכר מתאים לכישוריהם- ואכן חלקם יעבור לבוסטון או לוס אנגלס אחר הצעות עבודה מפתות ומכניסות..מפתות במהותן- מכניסות בתשלומן...ישראל כרגיל מחפשת לנקום באשכנזים-משנאת חינם...יאלא בסדר...לנו יש לאן ללכת.

comment-2-comment

כן נכון, מסכים עם מה שכתבת , אבל כדי להראות את הכשורים שלך אתה צריך הזדמנות. הזדמנויות ניתנות לאלה שיותר קרובים לצלחת. זה לא שהם לא מוכשרים אבל יש עוד מוכשרים שלא יכולים להשמיע קול. אנחנו הרי לא באמת חושבים שאין עודף היצע של כשרון ביחידה הזאת.

comment-2-comment

להרבה מהם אין ברירה, ההורים שלהם בלי כסף ולקנות פה דירה זו משימה קשה. אז גם לקבל עונש ולרדת לנגב? עדיף לרדת לבוסטון

111.

גנץ טועה כאן

110.

109.

כל מי שלא רוצה / מוכן לעבור לנגב מוזמן בזה הרגע לעזוב אף אחד לא עושה טובה יש המון צעירים מוכשרים בנגב שיוכלו להחליף אותם וייתכן שהם יהיו אפילו טובים יותר

comment-2-comment

you are stupid that's why .they cant move 8200 to the Negev.

108.

לכו להשכיב מארב עם גולני בלילה קפוא ואחר כך תבואו להתלונן על בסיס בנגב. חננות לא מתים, הם מתחלפים.

comment-2-comment

comment-2-comment

107.

106.

אי אפשר להעביר לנגב ורק אז למצוא תחליף מבני אופקים. את המילים צריך להכין כבר עכשיו

105.

104.

ל8200 לוקחים את האנשים הכי התאימים ולא לפי אזור מגורים. אמנם יש רצון לפתח את הדרום אבל לא הצבא זה הפתרון. תקראו את תגובות 23 ו42.

comment-2-comment

מי בכלל קבע ש 8200 צריכים לשבת באיזור המרכז על הקרקעות הכי יקרות באיזור. בניינים ומבנים ישנים. אין מקום להוספת מבנים נוספים. אין שום מניעה שישרתו בדרום. גם אני כחייל ביחידת עלית קרבית שרתתי בדרום. בלבולי מוח על מה יעשו אנשי קבע. יכולים לעבור למודל של חיל האוויר בו מוצעים לאנשי הקבע מגורים בבסיס.

comment-2-comment

אז זה לא בדיוק הסיפור.יש העדפה ברורה לערים מסוימות ואחרות נפסלות על הסף.

103.

עסקני הנגב ממש ירדו מהפסים. לפי ההיגיון שלהם מעכשיו הבינוניות תשתלט על צהל וכל היתרונות הטכנולוגיים והאנושיים של היחידות המיוחדות יוחלפו במפתחות גיוס הזויים של עסקנים מסוג ג'. מעכשיו, בשם השוויון יגייסו ליחדות המובחרות והטכנולוגיות לפי מפתחות שיבטיחו שוויון. יהיו מכסות לתושבי הנגב, למזרחיים, לאשכנזים, לתושבי הגליל, למתנחלים, לדתיים לחילוניים, ליוצאי אתיופים ליוצאי ברית המועצות וכו'. כך לגבי טייסים שכיום רובם מהמרכז, כך לגבי 8200 שכיום רובם מהמרכז. כל לגבי היחידות המובחרות כמו סיירת מטכ"ל, שייטת 13, עורב ומגלן שכיום רובם מהמרכז וכו'. פעם גלגל"צ הייתה התחנה המואזנת ביותר במדינה. עד שבאו העסקנים המזרחיים ודרשו שוויון בהשמעת מוזיקה מזרחית בתחנה (מה עם מוסיקה רוסית?). ברגע שנכנעו לעסקנים ההאזנה לתחנה ירדה פלאים. אם רוצים צבא חזק וטכנולוגי, אז רק הטובים יגויסו לטיס, ורק הסופר איכותיים יגוייסו ל-8200 וליחידות המיוחדות.

comment-2-comment

102.

היתר שילכו לעשות כסף ויביאו למדינה תועלת מהשוק הפרטי.

comment-2-comment

101.

שיעזבו (הם לא יעזבו ..סתם איום .. ) יהיה תחליף ותחליף הולם

100.

הכותב היקר שוכח שבסופו של יום משרתים ב-8200 אנשים, לא רובוטים חסרי רצונות. עבור אנשים ישנם שיקולים רבים ומה לעשות שלדרום אין מה לעבור כרגע. בדיוק כמו שההייטקיסט הממוצע מהמרכז לא רוצה לעבור כך גם המשרת מ-8200 שיש לו את אותן אופציות באזרחות כמו להייטקיסט. רוצים לעשות שינוי? קודם כל, תפסיקו להגביל היכן מפשירים קרקעות לבניה למגורים (רמז, עושים את זה רק במרכז) ותתחילו להגביל היכן מותר להקים עוד שטחי משרדים. ברגע שבת"א לא יבנו עוד משרדים עלות השכירות למשרדים תעלה ותעלה עד שמקומות העבודה שכבר שם יתחילו לברוח משם למקומות זולים יותר בישראל. דבר שני, להחזיר את כל הפזורה הבדואית למשטר צבאי. להזיז כוחות משטרה מהשרון ות"א לנגב ולירות כדי להרוג בכל פושע בדואי, בין אם מדובר בגנב רכב או כל פשע אחר. ככה תחזירו את הבטחון לנגב. בלי ששני הדברים האלה יתרחשו השיקול עבור כל אדם רציונאלי יישאר זהה, עדיף לחיות במרכז הארץ.

comment-2-comment

בגלל כל יפי הנפש במרוצת השנים איבדנו את היכולת לרסן את הבדואים בנגב לירות כדי להרוג היה פעם כשיראל הייתה מדינה אמיתית ולא החרא שב.נ השאיר לנו אחרי 15 שנות הרס דור גנדי ורפול הוחלף בדור הסלולר שפוחדים מהצל של עצמם וכדרומי שמתפלל לשינוי הבנתי כבר מזמן שבהזדמנות הראשונה שלי את הארץ אני עוזב אז בטח שמוחות כאלה יעזבו את הצבא מדינה בדיחה ללא קשר לבנט

99.

98.

וכל הטייסים בחיל האויר יבואו מירוחם ונתיבות

97.

של תושבי מישור החוף. קשה להבין את המדענים המגבים – אפילו בשתיקה - את איום ההתחממות. תפקיד המנהיגות הוא לסמן ערכים ולא להיגרר להבטחת של צמצום פליטת גזי חממה. חייבים לומר כבר עכשיו: לכל המדענים שעוסקים במלאכה בטכניון ובאונ׳ העברית, יהיו טובים ומוכשרים ככל שיהיו, ימצא תחליף במכללה האקדמית אחוה. אולי זה אפילו יפעל לטובה ויתחיל לתקן את פערי הענק באוניברסיטאות דוגמת אונ׳ ת״א שבהן יש ליישובים כמו הוד השרון ורעננה פי שלושה ייצוג ביחס לגודלם, ולנתיבות ושדרות כשליש מהייצוג היחסי. אם חוקרים וחוקרות ממכללות בדרום יוצבו במחלקות מדעי המחשב המובילות, עבורם זה יהיה שידרוג משהו משהו. כמה חוסר הבנה במאמר אחד.

96.

מאיימים באקדח ריק, והצבא והמדינה מתקפלים. חלק יעזבו וחלק ישארו והשמש תמשיך לזרוח.

95.

זה 100% לגיטימי שמישהו יגיד שהוא לא רוצה לעבוד בעבודה אם תנאי התעסוקה יורדים משמעותית. חוץ מזה, מדינה היא יותר יעילה אם אנשים גרים בצפיפות. תעזבו כבר את הנגב לטבע, ותאפשרו פשוט עוד בנייה במרכז, יש עוד המון מקום אם רק יורידו את הבירוקרטיה.

94.

ברור שהכותב לא מבין כלום בכלכלה, ברצונות של אנשים, ובאיך המציאות עובדת. כתבה שמלאה בסיסמאות ריקות בלי שום הבנה. לא פלא שהכותב גר בפריפריה ולא הצליח בכלום בחיים, חוץ מלכתוב קשקושים. אם תתנו לאפסים כמוהו לנהל את המדינה, מהר מאוד הכל יתפרק.

93.

שהם מוכנים להישאר בשכר ותנאים מופחתים ביחס לשוק. הם בעצם תורמים כל חודש למדינה את הפער, שהמדינה רוצה\יכולה לשלם. מעניין אותי לדעת, כמה אנשים היו מוכנים שיעקרו אותם ממקום מגוריהם ויעבירו אותם למקום מרוחק. אם המדינה רוצה לפתוח סניף של 8200 בנגב, שתדאג שיהיו שם מספיק תושבים עם פרופיל ויכולות מתאימות, שאנשים ירצו לגור שם. היה למדינה 16 שנה למשוך לשם משפחות צעירות, שעכשיו הילדים שלהם בגיל צבא. כמובן, שאשמה על אזלת היד מוטלת על האזרח, שגם כך נושא בנטל!

92.

MAY THE BEST MAN WIN !

91.

כשהקימו את בסיס חיה"א במצפה רמון, הקימו שם שיכונים לטייסים. איש לא גר בהם, הם המשיכו לגור במרכז ולהגיע לאימונים בטיסות משדה דב

comment-2-comment

והיו מיועדים לכלל הקצינים ואנשי קבע בכירים. בכל טייסת יש מס' מצומצם של טייסים שזה מקום השירות הקבוע שלהם. כל השאר מילואימניקים והצ"ח (הצבות חירום) שאינם מתגוררים במקום. רובם משרתים בתפקידי מטה בקריה. ככה בנוי מערך הטיסה. וזה נכון גם בבסיסי טיסה במרכז הארץ.

90.

המסוכן לירוחם, מראה כמה הדרום ״חשוב״ למדינה.

89.

על כל איש קבע שיעזוב יהיה משרת חובה לא פחות מוכשר שיחתום קבע וישרת במקומו.

88.

87.

מזמין את הכותב לעשות פגישה אישית ולשכנע חיילים מוכשרים להישאר בצבא מול התחרות בחוץ. אחרי זה שיכנע אותו גם לעבור לנגב.... בהצלחה....

86.

להעביר היי-טקיסטים לדרום הוא חתיכת רעיון אוילי, כמו שהייתה האינטגרציה בחטיבות הביניים. אי אפשר לכפות על האנשים הכי חכמים והכי מוכשרים שלנו לעבור בכפיה לארץ-הבדואים האלימים, משליכי האבנים, גובי הפרוטקשן, גנבי הנשק הצה"לי ומטרידי הנשים. בכל מקום אחר ירויחו פי שלוש או פי עשר.

85.

עיוורון בו לוקים לא מעט אנשי "שמאל" חירות ושוויון הן אבני היסוד של כל תפיסה פוליטית שמאלית (אני אישית מעדיף את הערך צדק במקום שוויון). פעמים רבות מדי, נוטים אידאליסטים רדיקלים להעצים את הערך של השוויון עד כדי הפיכתו לערך מוחלט. וכערך מוחלט הוא מבטל כל ערך אחר. את ערך חרות למשל. וכך כל פעם שיש התנגשות בין שני ערכים חשובים אלה. מושלכת לה החירות של האדם לחיות לפי בחירתו. כדי להצדיק מהלך בו החברה כופה על הפרטים שלה איך לחיות בשם טובת הכלל. נבנות תיאוריות שמושחזות היטב עם השנים במהלך של ניסוי וטעיה. תיאוריות המחלקות את החברה לפי קווי חלוקה שונים. אמיתיים או דימיוניים. בין החלקים השונים נמתח קו ומצד אחד שלו הרעים ומן הצד השני שלו הטובים. קווי החלוקה יכולים להיות כל דבר שמאפשר ניצול של שוני מסוים בין קבוצות אנשים. לאום, זהות אתנית, מעמד כלכלי, מין, אמונה דתית. בהצעה של הכתב אבי דבוש הוא מציע לפגוע בזכותם של אנשים לגור היכן שהם רוצים במדינתם. כל עוד זה אינו נוגד את החוק. דוגמא לאקטיביסטים שכוונתם אולי טובה אבל השפעתם לאו דווקא. הוא ממשיך ונוזף באנשים שמתרעמים על כך שמרעים להם את תנאי העסקה. וכעת ידרשו לנסוע שעות ארוכות כל יום. והכל בשם פתרון לבעית העוני שקיימת מאז ומעולם ולא אבי דבוש יפתור אותה. ובפרדוקס של השנים האחרונות החלק הפרוגרסיבי של השמאל של השנים האחרונות בוחר להגביר את הראות ולהדגיש הקווים בין הקבוצות השונות במקום שיהפכו לשקופים .

84.

מה אתה קושר בין תנאי שירות לאנשי הייטק (כן,גם בצבא) לבין תנאי העסקה בדרום ומעייד שזו סטיירת לחי לאנשי הדרום??? קו הטענה שלך לא מחובר למציאות! מותר לאנשיים לחיות בנוחות לפי רצונם ועדין להיקרא פטריוטים!

83.

צהל לא מתכנן לספק לחחילים בסיס מגורים בבסיס או באזור. רכבת לא מקימים בשביל אלפי נוסעים ביום ואפילו אם הייתה קמה בעלות של מיליארדים זמן הנסיעה עדיין היה נותר די גבוה. המקום הנוכחי של הבסיס הוא המיקום האופטימאלי

82.

סה"כ אנשי 8200 אומרים את האמת - שאיכות החיים בדרום נמוכה ושאין סיבה שמי שיש לו אפשרות אחרת יעבור לגור שם. במקום להפוך את ערי הדרום למוקד משיכה, דבוש מוציא קצפו על מי שלא רוצה לבוא. לפני שקוראים למורים, רופאים ואנשי הייטק לעבור לדרום, אפשר להתחיל בטיפול בפשיעה בדגש על ביטחון אישי ודמי חסות, בעידוד עסקים מקומיים, במתן אפשרויות חינוך נאותות, בחיזוק מרקמים עירוניים ועידוד חיי רחוב, במתן סובסידיות לאמנים מקומיים וביצירת מקום לתרבות אלטרנטיבית גם אם האמנים מעצבנים את הפוליטיקאים, ביצירת מערך תחבורה ציבורית ראוי הן עירוני והן בין עירוני. אחרי שהדרום יהיה מקום ראוי, אנשי 8200 ייבקשו לעבור אליו. עד אז, כל תלונה לאנשי 8200 כמוהה כהרג השליח.

comment-2-comment

אף שפוי לא יעבור מהמרכז למדינת הבאדווים.

81.

80.

יש מספיק דרומיים טובים שיש לו להיות קרובים לבית, בין כה היחידה הזאת הפכה להיות מקפצה לחברות היי-טק

79.

לא למדו שום דבר מבצע האחרון. שבו בסיסים שלמים בדרום היו במצור

78.

אבי דבוש הוא חבר "מועצת הנגב" ומחבר הספר "מרד הפריפריות"

77.

מר דבוש, 'התקוממות' ומילים גבוהות לא ייפתרו דבר, תחבורה נוחה וחיות אחרות, כפי שציינו תחתי, דווקא עשויים להביא שינוי.

76.

המעבר דרומה חשוב אבל אי אפשר להסתכל רק על מחצית התמונה: הנגישות התחבורתית, רמת החינוך, היצע החוגים לילדים, זמינות לרפואה - כל אלו ועוד אינם דומים לאלו במרכז ועד שזה לא ייפתר אל תצפו שאנשים יעזבו את המרכז וירדו דרומה.

75.

74.

73.

חייבים להודות: ממשלת השינוי עושה עבודת קודש. מאז אישורו של התקציב המבורך, הממשלה הזאת עשתה מול הבדואים העבריינים בנגב במספר ימים, יותר מאשר ביבי ב-12 שנים. אבל מן הראוי לזרז את התהליך. איך? הרי הפושעים הבדואים מצהירים כי חוקי המדינה אינם חלים עליהם. מצוין. אם כך, אין בעיה לשלול להם את האזרחות- הרי הם עושים זאת לעצמם. ואז, ניתן יהיה להכניס את צה"ל למערכה מולם, באמצעות שני פקטורים: חיסולים ממוקדים, וגירושים המוניים למדינות שכנות. נשמע מטורף? לא, כי המצב העכשווי הוא מה זה שפוי.

72.

אבל לפני הכל -צריך לדוג להסעות מהירות ובטוחות ברכבת ישראל -כאילו התגוררו בלב תל אביב . נסיעה לא צריכה לקחת יותר משעה בין דרום למרכז , והמדינה חייבת להבטיח זאת בהסדר קבוע ומתאים !! אפילו לשלש מסילות -עם אחת יעודית לשימשו צהל (משתנה ..)

71.

אני רואה שהמדינה ירדה מהפסים. במילה אחת השתגעה. להעביר את כל הצבא לנגב. ואת המודיעין????? תמורת מה. מספר קבלנים שחמדו את הקרקעות.וכסף. מישהו פה במדינה רוצה להרוס עד היסוד את המדינה. ההעברה לנגב תהיה רעידת אדמה וסכנה למשרתים גם. רואים זאת כבר היום. אותי לימדו שאף פעם לא שמים את הביצים בסל אחד. האם כל החכמים למיניהם ישבו עם משרד הבטחון. וכל השלוחות. האם נלקחו כל הדברים בחשבון. אגב של מי הרעיון מלכתחילה? שר האוצר שהיה אז,שר הבטחון.. חומר למחשבה.

70.

69.

שטויות, מי שולח את העיתונאים לכתוב שטויות. מהנדסים ותכנתים רבים מחכים לתקנים שיתפנו ב 8200.

68.

כל הגישה של מקבלי ההחלטות ושל כותבי הטור היא ארכאית. הכותב יוצא מתוך הנחה שלבני/ות הזוג של המשרתים/ות ב-8200 אין תעסוקה משמעותית וקריירה. משרתים רבים יעזבו את השירות פשוט כי בני/זוגם עובדות במרכז.

67.

באמ"ן יש מנהלים אין מנהיגים, לכן 10 שנים פחדו ליישם את המעבר לנגב כדי של "יברחו המוחות". תבינו שעד שיסיימו לבנות את קריית המודיעין יקח 10-15 שנה.

66.

המתאימים לפעילות היחידה. היחידה הזאת משמשת בחיל המודיעין למטרותיו של הצבא ולא למטרות רווחה וקל"ב לאנשי הדרום. כל עוד לא יקום קאדר מקצועי מתאים לנושא מקרב תושבי הדרום, תושבי "רמת השרון ורעננה" יהוו מרכיב משמעותי במצבת כח האדם ביחידה.

65.

בבית ספר

comment-2-comment

64.

מצטער אך בני ובנות הדרום לא מהווים תחליף למשרתי 8200 היום, פשוט ולעניין. משרתי 8200 דואגים קודם כל לעצמם כמו תושבי הדרום או כל אחד אחר, למה כל עובד הוא במרכז יעבור לדרום וירויח פחות, פטריוטיות? הצחקת אותי.

63.

אנשים עושים מה שנוח להם. הם לא עובדים אצל אף אחד ב"חיזוק החוסן השראלי". גם האנשים בדרום עושים מה בא להם.

62.

61.

מצב הבדווים בדרום הוא קטסטרופה! הגיע הזמן שהממשלה תעשה עם זה משהו ולא תתן לאנשים נורמליים לחיות שם. הם רוצים להרוג אחד את השני שיעשו את זה, אבל שלא יפגעו בנו. מצידי שישימו שם תותחים וירו עליהם עד שיפסיקו! אין דרך אחרת!!!!

60.

מבחינתי. בי בי. יש מספיק אחרים ראויים יותר או פחות לתפקידי המודיעין השונים. אני רואה יתרון, הצעירים מהנגב ישארו. הרווחנו פיתוח של הפרפריה ובעיקר צדק חברתי. מי שרוצה רק כסף, מרכז הארץ, חו"ל וכו...פסול בעיניי מלכתחילה

59.

אנשים רוצים מאוד לשרת ביחידות האלו בגלל התנאים ובעיקר בגלל הניסיון שהם צוברים בשרות. כלומר יש ביקוש מאוד גדול. לכן צה״ל יכול לגבות מחיר גבוהה יותר על ידי החתמה על הרבה יותר שנות קבע תמורת הזכות לשרת ביחידות האלו וכך תיפתר ״בעיית״ כח האדם.

58.

רבותי, כל יוצאי 8200 לא היו מוצאים היום עבודה כל כך מהר ללא השירות הצבאי ב-8200!!!!! אז, אותם "חילי עילוי" הם מקבלים מהצבא הרבה מאוד!! מענין היה לראות את אותם חילים ללא שירות ב-8200 באזרחות, אין סיכוי שהם היו כל כך טובים ללא השירות הזה. אז, במקרה הזה זה יד לוחצת יד, ואין לי ספק שהמעבר לדרום לא היה גורם לירידת היחולת והמצוינות של היחידה.

57.

"...מהנגב את עבודתם למען ביטחון ישראל היא היא ה"הימור המסוכן". תדע כל אם עבריה שמנהיגות בונים בחתירה לאתגרים ולמחויבות לחוסן ישראלי, במובנו הרחב." הערבוב בין אם עבריה ולחוסן ישראלי הוא פיקציה, עיוות חמור ובגללו באים הרבה בעיות - אם אנחנו ישראלים, למה אתה אומר שתדע כל אם עבריה?. מה עם אם ערביה, הערבים לא ישראלים בעינייך?... הרעיון שגדלנו עליו- לבנות ישראלי חדש כושל וימשיך להיכשל במרץ רב. אדם שאין לו זהות עמוקה, אין לו שום סיבה להתנדב ולסכן את חייו. אני טוען שאף יהודי לא יהיה מוכן למות בשביל מדינת כל אזרחיה.

56.

לכל אחד יש תחליף וכל מי שרוצה לפרוש שיפרוש בכיף. בסוף כולם יתיישרו , או שיעברו או שיתחפפו. בנגב יש מספיק מוחות.

55.

חתך סוציואקונומי בין התחתונים בארץ. לא משלמים כמעט מיסים ולא שילמו על הקרקעות...למה שלמישהו חוץ מ"אבי דבוש" ודומיו יהיה אכפת?

54.

יוסי דבוש כותב כל כך נכון. כל מילה בסלע.

53.

צעד מבורך ונכון,לא נכון שהכל יהיה בין חדרה חדרה.

52.

זה לא יקרה וזה ברור לכל מי שעומד מאחורי הרעיון ההזוי כולל שהבט והרמטכל. זה יגמר בבזבוז נוראי של כספי ציבור, פיל לבן וחורבנה של 8200.

51.

וזה רוב הזמן בלתי אפשרי. אז תפסיק לבלבל במוח.

50.

אנשי הקבע גרים במרכז ליד הורים וחברים . אנשי 8200 נבחרים לפי קישורים ולא מקום מגורים. מה לעשות כשהחכמים יותר גרים במרכז ?

comment-2-comment

49.

כל המחקרים שנעשו בצבא לקראת הירידה לנגב על ידי ממד"ה צפו את חוסר הרצון של קצינים לגור בדרום וזה לא בגלל גודל המענק או הסיוע בדיור אלא בדבר הרבה יותר בסיסי . קצינים בקבע נשענים על הורים ומשפחה כדי להחזיק ילדים בזמן שירות צבאי. לכן המגורים במרכז משם באים רוב הקצינים בצבא הכרחיים. אכ"א וממד"ה היו צריכים לומר את זה בקול הרבה יותר חזק רק שקצינים פחדו פוליטית לומר את האמת בתוכם מי שחקרו את העניין בממד"ה ואמרו בעל פה דברים שלא העיזו לכתוב. הם הציעו כפיצוי קצינים בקבע ראשון וגם זה לא עבד ואילו הצליח היה תרגיל נדלני מכוער . הטעות היתה לטעת תקוות פוליטיות במעבר של אלפי קצינים. דבר שלא יקרה . הלקח לא לשעבד את בניין הכוח ומדיניות כוח אדם למטרות שאינן צבאיות . מיקום בסיסי צה"ל אינו יכול להיות בסיס לתכנון של פיתוח אזורי . יש דרכים אחרות ריאליות יותר עם מחירים קטנים יותר. ההתפכחות מהאשליה של אלפי קצינים בדרום תהיה כואבת ואחריה לחזור לשולחן השרטוט.

48.

אתה צודק ברמה הערכית וגם בתיאור העובדתי לגבי הפערים הקיימים בין מרכז לפריפריה. ואני מוכן ללכת איתך עוד צעד , שהמעבר יתרום לצמצום פערים . זה לא בטוח יקרה אבל נניח. אבל - בשלב הביניים הזה של צמצום, המדינה תסבול מנטישה של אנשי הקבע המבוגרים ביחידה. ייקח 10 עד 15 שנים עד שיגדלו תחליפים ראויים בנגב . אז הבטחון של המדינה יופקר לכל כך הרבה זמן?

47.

מעצמת סייבר... עושים לנו ביה"ס כל שבוע.

46.

שילוב של ממבו ג'מבו - הצגה בזויה כדי לסחוט כספים (כנראה יצליח להם כי המאיים והמאויים משתפים פעולה) - משרתי הקבע לא מרויחים בשמיים וישמחו לגור בצמודי קרקע בשכונת רמות היוקרתית במקום בדירות מעופשות במרכז. בנגב בנוסף לשכונת רמות בבאר שבע שהיא יוקרה לכל דבר יש מלא ישובים איכותיים והרחבות של קיבוצים וישובים קהילתיים. (מיתר עומר כרמים כרמית להב דבירה בית קמה להבים רביבים אשלים טללים רתמים משאבי שדה חצרים שדה בוקר מדרשת בן גוריון שדה בר...). ובאשר לממבו ד'מבו הפרוגרסיבי מרקסיסטי - לא נמאס לכם לנסות ליצור אחוה מלאכותית בין תושבי אופקים לתושבי רהט.... אחוה מזויפת נגד הממסד של עבריינים וקורבנות. אופקים היא פרבר של באר שבע - בשכונה החדשה גרה אוכלוסיה איכותית ובשכונה הישנה בתים די עלובים ולכן היא זולה ומושכת אוכלוסיות בלי כסף חרדים (אשכנזים) ועולים מרוסיה (אשכנזים).

45.

44.

2 גברים צעירים בקבע ביחידות המודיעין המדוברת, לא עלה בדעתם לעזוב כי "עוברים לדרום", להיפך יש להם אפילו מחשבות על מהפך בחייהם בגין המעבר לדרום. תסננו את הבכירים שיש להם אינטרסים שונים ומשונים

43.

של מתגייסים מקרב תושבי הדרום. במחוז תל אביב ומרכז יש בערך פי 4 תושבים יהודים ממה שיש במחוז הדרום ואחוז המתגייסים בקרב תושבי המרכז ותל אביב גבוה יותר מאחוז המתגייסים בדרום. אז עם מה תשלים את הפער? עם סיסמאות?

42.

דבוש, יש מצב שאתה לא מבין בכלל על איזה אוכלוסיה מדובר... רוב האנשים שעליהם מדובר ולא מדובר על הרבה אנשים, הם העילית של השכל במדינה. הם חותמים בממוצע שלוש שנים נוספות לשירות. מדובר באנשים שעברו שורה ארוכה מאוד של מבחנים עד שהתקבלו ללימודים ארוכים ביותר מקורסים ארוכים במקומות יעודיים ועד לימודים אוניברסיטאיים מלאים לתואר ראשון ואפילו תואר שני. אף אחד לא מפריע לבני הפריפריה לעשות את אותו הדבר לא רק שלא מפריעים להם אלא שבתיכונים בפריפריה מלמדים אותם בכוונה בכיתות הסייבר יותר מידע באופן מכוון, כדי שהם יעברו את הבחינות יותר טוב ונותנים להם קורסים בקיץ ומלמדים אותם הרבה יותר שעות מאשר במרכז. כל זאת כדי לעזור להם לעבור את המבחנים ולתת להם קצת עדיפות. ובכל זאת עדיין רוב האנשים שמגיעים, מגיעים מהמרכז ממשפחות חזקות ולצערנו הרב גם רובם גברים מפני שאין מה לעשות מדובר באנשים שבאופן אינהרנטי וכן, זה לא נעים לשמוע, הם אנשים יותר חזקים שכלית. הסיבה היא ברורה, זו ברירה טבעית אנשים חזקים יותר חכמים יותר, מצליחים יותר, קל להם יותר להגיע למרכז לרכוש שם דירה ולחיות שם. זה לא אומר שכל האנשים המבריקים והמוצלחים חיים במרכז זה פשוט עניין של סטטיסטיקה. הניסיון לחזק את הפריפריה בתיכונים עובד בהדרגה ויש יותר ויותר אנשים שמגיעים ל 8200 מהפריפריה. בסופו של דבר כפי שלצערי כבר נודע לנו ממאמר אחר בעיתון אחר, מדובר במעט מאוד אנשים ולכן לא תהיה להם בעיה להישאר אפילו בתוך הצבא במרכז משום שכשהצבא יבין שיכולת הסייבר שלו נחלשה בבת אחת ברגע הכי קריטי הוא יעשה כל מה שצריך בשביל להשאיר אותם. לכן זה לא יקרה, אם תשאל את האנשים האלה ומדובר באנשים בצבא חובה ובחתימה הראשונה של קבע, אם הם היו נכנסים בכלל לכל הסיפור הזה כשאלו הם התנאים, כלומר גם חתימה וגם לנסוע לפריפריה, 90% מהם היו אומרים מיד לא בא בחשבון כי כל האנשים האלה מסוגלים למצוא עבודה כבר בגיל 19 בחברת הייטק. לכן כמו שאמר מגיב מספר 23 בחוכמתו הרבה זה כמו להכניס נמוכים לקבוצת כדורסל כדי לתקן את האפליה של הנמוכים. זה לעולם לא ילך כמו שלא הלך להזיז את חברות ההייטק לפריפריה ושתדע, כשמדובר בתוכנה לא רק שזה לא זז לפריפריה אלא שחברות הייטק שמשתמשות בהרבה אנשי תוכנה, שוכרות במיוחד בשביל אנשי התוכנה בניינים בתל אביב למרות שהחברה עצמה נמצאת בהרצליה ביקום ואפילו בקיסריה. כמו בהרבה דברים אחרים אי אפשר לעקם יד של אוכלוסייה שלמה בשביל להגשים עקרונות עילאיים של מישהו אחר

41.

מוים הצלחת להביא לנגב? אז למה אתה חושב שתביא אנשי הייטק? יללות מעולם לא הביאו תוצאות, למעט פורקן אישי.

40.

39.

באש על 8200 כדי להסיר את האיום.

38.

אנשי קבע יכולים להתפטר מותר להם.שיתביישו. חיילי חובה חייבים לשרת או להיכנס לכלא.חייבים להזכיר להם שבם משרתים בצבא.צהל הוא לא מועדון

comment-2-comment

אתה עוד בקבע? מתבייש? ותבין משהו - אנשי הקבע מחזיקים את היחידות עתירות הידע. ניסיון הוא לא בר חלופה. שים פי 10 חיילי חובה על חצי מאנשי הקבע ב8200 והיחידה תגסוס למוות. אנשי הקבע המנוסים הם הקטר. הם מכווינים ומפתחים את חיילי החובה. אם אנשי הקבע יפרשו בכמות רצינית זה יהיה הסוף של היחידה הטכנולוגית. ולמה להם לא לפרוש בעצם? אם מישהו היה מכריח אותי לעקור את המשפחה שלי מכל היתרונות במרכז ולגרור אותם לחור שכוח אל בשם "אידאלים" של מישהו אחר, גם אני הייתי פורש והולך להרוויח פי 3 באזרחות עם תנאים פי 10

37.

36.

לעבור לשם.

35.

34.

הרבה טייסים עברו לגור בבאר שבע ואפילו הרבה דרומה משם. גם הם יעשו את זה, ואם לא, יחליפו אותם בקלות.

comment-2-comment

33.

ההחלטה הזאת היא איוולת ונלקחה ללא מחשבה על העתיד. חיילי חובה אין להם ברירה, אנשי קבע יש גם יש, וכשמתעלמים מצרכיהם, זו זכותם המלאה להחליט שלא מתאים להם להעביר את כל המשפחה למקום חדש. אין כאן משהו אישי נגד הנגב ואנשיה, אדרבא, תעודדו את אנשי הנגב להתגייס ל 8200 ואז יהיה לכם בשפע אנשי קבע מקומיים, שיבקשו לשרת בנגב.

32.

כל נסיון לרתום את הסוס לפני העגלה נועד בהכרח לכישלון. מה ש*אתם* - אנשי הדרום - צריכים לעשות זה להפוך את הדרום למקום שאנשים וחברות *ירצו* להגיע אליו. כשמנסים לעשות את זה באופן מלאכותי - על ידי מענקים, הטבות מס, או פקודות צבאיות - זה פשוט ישאר מלאכותי ולא בר-קיימא בדיוק כמו בדוגמאות שהבאת. שורש הסיבה ש*אתם*, אנשי הדרום, מסכנים (ע"ע שליש יצוג ביחידות עלית במודיעין או חברות ההיי-טק) היא תרבות הדרישות לעשייה מהמדינה מבלי לעשות שום דבר כדי לשפר את מצבכם בעצמכם!

comment-2-comment

שאתה לא מבין שפה אין לנו שליטה באף צורה, לך תאבק אתה בבדואים שמטרידים אונסים ושודדים כשאין לך נשק, לך תאבק אתה בפרוטקשן כשהמשטרה לא שמה עליך, אני מזמין אותך אלינו לבאר שבע תחייה פה שבוע נראה אותך

comment-2-comment

לרתום את הסוס לפני העגלה ???????????????????

comment-2-comment

כדם שגר בבאר שבע כמעט כל חיי אני מודה שכעת לא הייתי עושה את הצעד הזה במקום אותם אנשים... יש פה פשע גואה והפקרות בוטה של המדינה בכל מה שקשור לבטחון האזרחים ולסדר היומיומי הנורמלי כמו לנסוע בכביש ,ללכת ברגל להליכה או לסופר או אפילו לגני השעשועים...ס ב ל!! אבל לומר שאנו התושבים צריכים לשנות את זה זו פשוט בורות במצב הקיים ! ידינו כבולות במערכת משפט שמקלה ומאפשרת להם הכל תחת מעצר בית.... היינו קורעים להם את הצורה מזמן ..אבל.. כשאתה מגיב אתה ישר נעצר ועלייך חלים כל החוקים ! אל תבוא לפה אני מבין אותך..אבל..אל תדבר שטויות

31.

הייתם עוברים ? לא מדובר של אנשי סדיר

comment-2-comment

comment-2-comment

סדיר = חובה + קבע. כל מה שלא מילואים ולא אזרח עובד צה"ל

30.

עבורן להשקיע בתשתיות בדרום כדי שיהיה נוח וקל לגור שם ולהנות ממה שמציע המרכז? אם היתה רכבת מהירה עם חיבור לאוטובוסים, רכבות תחתיות ועיליות בצורה כזאת שיכולת לצאת מהבית ללכת 10 דקות, לעלות על חשמלית או אוטובוס ולהגיע לרכבת שתיקח אותך לתל אביב תוך 30 דקות כמו בשאר העולם אז בכלל לא היתה בעיה, יכולתי לקפוץ לשתות בירה בתל אביב ולחזור הביתה ב 40 דקות .

29.

הצפת אמת כואבת, הלואי שהייתי משוכנע כמוך שהשורות יתמלאו מיד, דרומיים לא פחות טובים. אני מניח שבראיה כללית זה נכון אבל תהליך שיקח זמן

28.

27.

ב-8200 אין רק חיילים בסדיר. משרתי קבע יכולים לעזוב ולהרוויח הרבה יותר באזור המרכז

26.

25.

עד שיהיו די "דרומיים" המתאימים ליחידה ועד שהתשתיות בדרום תשודרגנה במידה נאותה. (ובעיקר רכבת מהירה ומוסדות חינוך). אין להפקיר יכולות מודיעיניות רק בשל הנראות החברתית והרצון של ראשי מועצות להשתבח....

24.

הבעיה, ה"איום" לדבריך, אמיתית וקיימת. גם כיום קשה להבין את השיקולים של קצין טכני אקדמאי בן 35 שמשרת ב-8200 לא לצאת לאזרחות. אולי זאת הפנסיה בגיל 41. מעטים מאד נמצאים שם מציונות בלבד והם אולי אלו שיעברו בכיף לדרום. זה שאתה יוצא נגד מי שמציף את הבעיה בתקשורת זה מגוחך, הבעיה קיימת וחמורה גם אם לא ידברו עליה בתקשורת. זה נכון שאם ישקיעו בדרום במשך 15-20 שנה אז בסוף תצליח לאייש את כל התקנים באנשי הדרום ועל הדרך לקדם מאד את הדרום, אבל האם יש לנו 15 שנה לצורך כך ?

comment-2-comment

23.

אלי דבוש הוא עוד אחד שמדבר מעומק רגשי נחיתות קשים. הוא לא מתבייש להציג את הטיעון האווילי לחלוטין ש"אולי זה אפילו יפעל לטובה ויתחיל לתקן את פערי הענק ביחידות דוגמת 8200, שבהן יש ליישובים כמו הוד השרון ורעננה פי שלושה ייצוג ביחס לגודלם, ולנתיבות ושדרות כשליש מהייצוג היחסי. אם בני ובנות נוער מהדרום יוצבו ב-8200, עבורם זה יהיה שירות קל"ב." "פערי הענק" שדבוש מדבר עליהם לא נוצרו בין כשרונות זהים והשכלות זהות, אלא בברירה מושכלת בין הכי כשרוניים לכשרוניים פחות, בין הכי משכילים, למשכילים פחות, בין הכי מבריקים לבינוניים. לאנשים מסוגו של אלי דבוש צריך להסביר שוב ושוב שבינוניות פשוט תחסל את 8200, ובעידן מלחמות הסייבר גם אולי את מדינת ישראל. אבל דברים קטנים כאלה לא מטרידים מוחות קטנים כאלה. זה בערך כמו לתקן את "האפלייה" בין גבוהים לנמוכים על ידי הצבת נמוכים בנבחרת הכדורסל.... המלחמה הבאה לא תהיה עם "סכין בין השיניים", אלא במרחבי הסייבר. כשאנשים מסוגו של אלי דבוש מנסים להוביל מהלך שיגרום לטובי המוחות של 8200 לנטוש - כדאי שהטיפשים האלה יבינו שלאויבים שלנו יש הרבה הרבה פחות "טובי מוחות", אבל הרבה הרבה יותר טיפשים! אלי דבוש מדבר על התנדבות. אבל אין לו די שכל להבין, שטובי המוחות שב-8200 הם סופר-מתנדבים! הם יכולים להרוויח בשוק החופשי פי כמה וכמה וכמה משכרם ב-8200, אבל הם משרתים בקבע כי הם מתנדבים אמיתיים. לכל בר-דעת ברורים שני דברים: 1. להתנדבות יש גבולות. 2. לטיפשות אין גבולות.

comment-2-comment

טובי המוחות שרוכשים כלים להצלחה אדירה אחרי השירות . עליהם לפעול לפי דרישות המערכת והמדינה ...ולא לאיים בעזיבה המונית .

comment-2-comment

בפריפריה אין מה לתרום לאנשים כמוך שאולי נועדו לגדולות בהארווארד (ואולי לא) תקדם שתי מדינות לשני עמים פריפריה ומרכז תל אביב כך נוכל להתחיל תחרות אמיתית MAY THE BEST WIN !

comment-2-comment

ושלבת הזוג שלך יהיה יותר קשה למצוא עבודה? הצבא צריך לנצח, לא לפתו בעיות בחברה הישראלית. ואם כבר לפתור - אז קודם כל שלא רק חצי מהאזרחים ישרתו שירות חובה. 8200 לוקחים את הכי טובים. גם מהנגב. ולתושב באר שבע קשה לנסוע לרמת השרון בדיוק כמו לתושב טבריה

comment-2-comment

מדינת ישראל היא ממזמן לא מדינה שמבוססת על אידאלים אלא על טובת הפרט. אני מטער ששירתתי את המדינה 6 שנים ואם הייתי יכול לקחת אותן חזרה הייתי לוקח, בטח לא אתן לילדיי לבזבז את חייהם ב״התנדבות״ למדינה האנוכית הזאת.

comment-2-comment

והם לא חייבים לך שום דבר.

comment-2-comment

זו פשוט המציאות. מדובר על אנשי קבע שהם מהטופ של הטופ של המוחות בארץ ויכולים להרוויח פי כמה וכמה בחברות פרטיות, צריך יותר מ"זו דרישת המערכת" כדי לגרום להם להישאר. אז יש ציונות ואתגר ועוד כל מיני סיבות שיכולים להצדיק שכר נמוך לתקופה - אבל עכשיו דורשים מהם להעביר לא רק את עצמם אלא גם את המשפחה והילדים שלהם לדרום (או לראות אותם הרבה פחות). צריך להבין בצורה הכי פשוטה שלא מדובר בעבדים (או סדירניקים, שזה גם סוג של עבדים)... יש מי שיתאים לו לעבור דרומה, ויש הרבה אחרים שלא יתאים להם והם פשוט יעזבו את הצבא בהזדמנות הראשונה מה לעשות שלא ניתן לחייב אנשים בוגרים לחתום על המשך שירות בקבע "לפי דרישות המערכת". לך תמצא מי ימלא את השורות במקומם באותה רמה... בהצלחה לכולנו עם זה.

comment-2-comment

כי הוא חי עדיין אי שם בתקופת ה"אכלו לי שתו לי"........................

comment-2-comment

22.

פעם מזמן, מי ששירת בצה"ל עשה זאת למרות השכר הנמוך. הקפיצה הראשונה בשכר היתה לאחר מלחמת יום הכיפורים ומאז הלכו ההטבות וצמחו עד שהיום מדובר בסקטור מפוטם, עם תנאים מפליגים שמנפנף ב-50 מג"דים שישנים בשטח ו-50,000 בעלי משרה מסודרת שאין בה סיכון ואינה דורשת מאמץ יותר גדול ממאמץ של כל מורה או עובדת סוציאלית

comment-2-comment

comment-2-comment

21.

כנראה שכשרון בתכנות הוא לא ערובה לערכים

20.

19.

זו עיר שמתנהלת אחרת מאזור השרון. תרבותית יש פערים גדולים שעדיין לא התרגלתי אליהם. לכן אני חושב שרק אם תהיה רכבת מהירה מארלוזורוב ללקית שתסע חצי שעה ללא עצירות, אז אנשי הקבע יסכימו לעבור. אף אחד מהם לא יסכים לגור אפילו בלהבים.

18.

ברק עשה את הטעות עם העתודאים כשהיה רמטכל. דפק אותם ב 3 שנים של שירות ביחידות שדה והצבא נאלץ לממן שכר לימוד במקצועות מסויימים ולהוריד תנאי קבלה כדי לפצות על הירידה במספר הנרשמים למסלול. אנשים לא אוהבים שדופקים אותם. קצין ב 8200 יודע שהוא יכול להרויח פי 2-3 אם יעבור לאזרחות. מספיק שהוא צריך להתמודד עם הלחץ הזה, עכשיו גם אומרים לו לעבור לדרום? להזיז את כל המשפחה? אז לא צריך...

comment-2-comment

מי שפטריוט בנשמתו יגיע גם לדרום

17.

נשלט ע״י חבורת מבוסמים שכבר מתכננים את הג׳וב הבא, מקובע בצורת המחשבה שלו ודפוסי הפעולה ונתון לאמצעי לחץ פנימיים.

comment-2-comment

בטח אתה ביביטס...

comment-2-comment

בטח אתה דגנרט… לדרום יש לא מעט להציע, ומי שבאמת בא לעבוד ולעשות שינוי במדינה, יראה בעיניו את חזון האימפריה הטכנולוגית בדרום. הבעיה מתחילה באנשים כמוך שלא מסוגלים לראות חצי צעד קדימה מבלי שיכוונו אותם. כבשה תקשורתית.

16.

אם צעירים אלה אינם רוצים לרדת דרומה, למקום שבן גוריון הגדיר כי " בנגב ייבחן עם ", שיישארו במרכז - וירקבו שם. לא תמיד הכסף הוא העיקר!!! אלה אותם צעירים שאחר כך גם ימריאו לארה"ב ויהפכו "לתפוחים הרקובים" - כפי שהגדיר אותם יצחק רבין ז"ל. אסור לפתות אותם!!! צריך להגביר את החינוך - נגד הבהמיות המתנהלת היום. חינוך פירושו; הנדבות, אהבת האחר, סבלנות וסובלנות - שכל כך חסרים לנו. השנאה והרוע שחווינו עד לפני חצי שנה - צריך לדורסה בכל הכוח והאמצעים. שיהיה לנו המשך חג חנוכה שמח.

comment-2-comment

בינתיים כל אלו שאתה מכנה בכינויי גנאי הם שמפרנסים את המדינה העלובה שמחוץ ל"בועה" שלהם ומשאירים את הראש שלה איכשהו מעל קו המים המפריד בין מדינות מערביות מתקדמות למדינות עולם שלישי. גם זה לא ליותר מדי שנים קדימה לפי הדמוגרפיה.

comment-2-comment

מגוחך וברברי בעת ובעונה אחת לדבר על חינוך במונחים של 'אהבת האחר', 'סבלנות' ו'סובלנות' תוך שימוש בביטויים ברוטליים ורוויי שנאה עיוורת כמו - 'שיירקבו' או "תפוחים רקובים". מי שמדבר על 'בהמיות' ומשתמש בשפה פאשיסטית של 'לדרוס בכל הכוח ובכל האמצעים' הוא בסופו של יום גזען אלים ודמגוג ברוטלי.

comment-2-comment

comment-2-comment

הוא בטח שלא היה. יש לו פרס נובל לשלום גגל וקרא על האיש. ב 8200 הם לומדים ומשיגים מה שלא ישיגו בחיים בשוק האזרחי . זהו הכרטיס כניסה לאזרחות. היום אני תוהה. האם למדינה יש צבא או לצבא שלנו יש מדינה. ותחשוב על זה דמגוג קטן שלי

comment-2-comment

המשחק המילולי הספרותי שלך לא עושה רושם, והמסר שלך חלול.

comment-2-comment

15.

לפי דעתי פשוט צריך לפתוח עוד שלוחה של 8200 בנגב. וזה יפתור את הבעיה ואף אחד לא יפגע מזה אם יש אפשרות כזאת.

comment-2-comment

comment-2-comment

אחרת כבר מזמן היו עוברים לשם

14.

חוסר מחשבה וטיפשות גם יחד . הכל למען כמה מגרשים וכמה דירות מפינוי מחנות . לאוייב יהיה קל לשתק את הצבא שמרוכז בטיפשות במקום אחד שלא לדבר על אלפי חיילים אומללים שיצטרכו להצטופף ברכבות שאין או באוטובוסים ולנסוע בתאי מטען שמא יענישו אותם בצבא על איחור. ולאכול בחדר אוכל שאין בו אוכל אלא עכברים הרי הצבא לא יספק להם אוכל נאות והם יצטרכו לקנות על חשבון ההורים שעוד משלמים משכנתא. ככה עשו עם שדה דב למען כמה מליונרים חדשים. מדינה הזויה ומטומטמת . הם צודקים שלא רוצים לעבור למקום כזה למה להם ?

comment-2-comment

מרביתם מחנות אימונים ולא יחידות לוחמות...

13.

אין בעיה אז יגייסו חיילים ל-8200 מאזור הדרום והשפלה ואז נראה איך כל אלה שעשו מאות מיליונים ומיליארדים מהניסיון שרכשו ביחידה מוותרים על השירות ב-8200

comment-2-comment

comment-2-comment

איזה קשקושים. אני גר בשפלה והיצורים שחיים שם ברובם יודעים מצויין להפעיל קריוקי וטרקטורון אבל בחיים לא יבינו 2+2 אלא אם כן זה קשור להעלמת מס.

comment-2-comment

גייסו אותם ל 8200 בגלל הכשרונות היחודיים שלהם.

12.

כן, אין בעיה לשלוח חיילי חובה מ- 8200 לנגב. אבל להתפלא שבני ה- 25-40, יעשו חישוב של ההשלחה שתהיה לכך על עתידם ההשכלתי, זוגי, חברתי ? מדינת ישראל כושלת בהעצמת הפריפרייה בראש ובראשונה בכך שרשת הרכבות והתחבצ גרועה, ונמנעו מלבצע בהן התאמות לבטיחות הנוסעים בזמן קורונה. אין שוב סיבה שלא יהיה קל נוח ומהיר, להגיע תוך 40 דק מהמרכז לבסיסי הדרום. אך כשמקבלי ההחלטות נוסעים כולם ברכבי מדינה, כך זה נראה. בחיפה, חניות הרכבת בחוף הכרמל עם אפס מקום, אנשים חונים במרחק 20 דק הליכה. צריך עוד משהו כדי להבין את הביקוש העצום לרשת תחבצ מופתית כדי לאפשר לאנשים לגור רחוק מתל אביב?

11.

ראשית אקדים ואומר שבתור קצין בגולני לשעבר, ואב ל 3 ששניים מהם שרתו ב 8200 בטופ שבטופ, ואחד ביחידה קרבית שאפילו את שמה אני לא יודע גם היום . אני חולק על דעתך. בוא נרד לעובדות: ראשית בוא נעשה סדר: מהם השיקולים להורדה 1) ברור שהם כלכלים, השטח בגלילות הוא אחרוןהשטחים לבניה במרכז ושווה הון תועפות אז ברור למי יש אינטרס לפנות אותו 2) ברור לחלוטין שהאוכלוסיה החזקה שבמרכז, נושאת בעול הטכנולוגי ואליה אתה לוטש עינים 3) ברור שלנדלניסטים יש אינטרס בהעלאת ערך הדירות בדרום על ישי הגדלת הביקוש 4) ברור לחלוטין שהמטרה המוצהרת שלך היא לא חוק שרות הביטחון אלא גביית מיסים נוספים ממי שכבר היום נושא בעוך 5) עור הכבש בו אתה מתכסה כשאתה מנסה להשתמש בחוק שרות הביטחון למען קידום אינטרסים שאינם קשורים אליו מכסה על עובדה פשוטה – אתה פוליטיקאי שאינו מבין כלום במטריה. בוא נסתכל על העובדות. 1) כדי להיות באחת היחידות האלה, אתה צריך להשקיע, לא רק כסף אלא משאבים בתוך המשפחה , היינו אם תבדוק מי הילדים ומי ההורים תגלה בקלות על מה אני מדבר. דוגמא: בכנס סיום של קורס לפני שנים בו השתתפה הבת שלי שאל הקצין למי אין 555 (5 מתמטיקה 5 פיסיקה 5 מחשבים... ) מ 200+ נוכחים אחד הרימה את היד. אמר הקצין "אני לא מבין מדוע את כאן" – סיימתי תואר שני" ענתה המוכשרת.... 2) חבר של הבת שלי לקח מכתה ט שיעורים פרטיים עדי להגיע לאחת היחידות הללו וגם עשה תואר במקביל. 3) אני יכול להמשיך אבל הכיוון ברור 4) הנסיון לשלב אוכלוסיה חזקה וחלשה נכשל בארץ בענק למרות הפופוליזם כי האוכלוסיה החזקה פשוט עזבה (הייתי שם ) 5) במשך עשרות שנים הסתובבתי בארץ במסגרת עבודתי,אתה מבין את ההבדל בין להתחיל ב 9 אחרי שעתים נסיעה ולחזור הביתה אחרי עוד שעתים? המשפחה תשלם מחיר, המדינה תשלם מחיר והחייל ישלם מחיר כדי שאתה והחברים שלך תחפפו על החינוך "שתו לי אכלו לי תעזרו לי?" שהנדלניסטים יחגגו? 6) האם למילה "שוויון" יש ערך בעיניך? האם אתה מבין שאתה מקריב את השוויון של חוק שרות הבטחון על מזבח אינטרסים? 7) כמובן שמס היסף שהבן שלי משלם אינו סוציאלי אלא פופוליסטי אבל מהמס הזה משלמים לך ולאחרים. 8200 ודומיהן הם השקעה של המדינה בתעשיות ההיטק שמחזיקות אותה, ואלה גוררות את המשק קדימה . אתה רוצה שאנשים טובים ישארו? יקריבו משפחה ושכר כי אתה רוצה "צפון קוריאה" ? לא כולנו מטומטמים, ואני חמודי מה לעשות – לא תל אביבי....

comment-2-comment

ואוכלים בלי מלח את אלו עם ההשכלה של ה-555 כי הגנטיקה חזקה יותר. תתפלא עוד לשמוע שבדרום יש ילדים שסיימו 5 יחידות מתמטיקה פיזיקה ומחשבים והם לא נופלים מילדים מאזור המרכז. מי שאיבד את הציונות ומסתכל על החיים דרך החור של הגרוש כדאי שיחזיר גם את הדרגות קצין.

comment-2-comment

כל הכבוד לך ולילדים שלך על השרות

comment-2-comment

אתה בוכה ומתמרמר שילדיך או נכדיך אותם אתה מטפח בכפית של זהב יצטרכו אבוי לנסוע שעתיים לבסיס בנגב, מנגד לא אכפת לך שחיילי הדרום נוסעים שעתיים לבסיסים במרכז כבר שישים שנה. אני נולדתי וגדלתי בדרום גם אני למדתי 555 ולמדתי תואר ראשון במדמ"ח עוד בתיכון, גם אני שירתתי ביחידת מודיעין מובחרת, ובשרות הקבע כקצין נסעתי מידי יום שעתיים בבוקר לבסיס במרכז ולעיתים אף יותר.. ואני לא בכיתי כמוך על מר גורלי! זה צרכי הצבא ואני מקיים. זו זכות לשרת בצבא לא נטל.. תאמין לי אתה לא עושה טובה לצבא שאתה או ילדיך משרתים שם, באמת עדיף שתלכו להייטק ותשאירו את התפקידים האלו לאנשים עם יותר מוסר ויכולות. אתה טוען ביהירות רבה שכל האנשים הטובים והחזקים הם במרכז ואתם אלו שמחזיקים את תעשיית ההייטק, לדעתך בדרום לדעתך אין ילדים מוכשרים שיכולים להצליח אף יותר מילדיך? הרבה מתושבי הדרום שאני מכיר הגיעו לתלפיות שחקים טיס חובלים ומטכ"ל להם זה פשוט הרבה יותר קשה להגיע לשם שכן הם תושבי הדרום ואין להם אבא חבר של ראש אמן או 8200. הגיע הזמן לתת שיוויון הזדמנויות לכל ילדי ישראל, והמעבר דרומה אפילו לא קשור לזה! המעבר דרומה הוא לא רק משיקול כלכלי, ניתן בדרום להקים בסיסים גדולים ורחבים עם יותר יכולות טקטיות מאשר הצריפים והפחונים הצפופים שיש בבסיסי מרכז, ברור שיש אינטרסים גם היו אינטרסים להקים אותם בגלילות ובמרכז. אתה סתם בן אדם מפונק ומתנשא שלא ראוי בכלל ועדיף שאתה ומשפחתך תעזבו את הצבא ואת ישראל בכלל

comment-2-comment

comment-2-comment

גם הבן שלי קצין ביחידת מודיעין מובחרת. לא נופל ביכולותיו וכישוריו מאף קולגה שלו מהמרכז. והוא הגיע למה שהגיע בלי שום פרוטקציה למרות שבסיום ההשלמה של החיל בבהד 15 ראיתי מי המסיימים ורובם היו פריבילגיים מפונקים מהמרכז. הגיע הזמן שיכירו בפוטנציאל והיכולות של ילדי הדרום ושהבן שלי יהפוך להיות אחד מיני רבים.

10.

המדינה לא דאגה לנגישות לדרום, יש לי אופציה להרוויח את לחמי בהרבה חברות פרטיות בארץ, למה שאקריב את הנוחות ואת המשפחתיות , למה שאישתי תאלץ לנסוע ברכב פרטי שעות למקום עבודתה במרכז? למה שילדי ילמד במוסדות חינוך פחות טובים עם פחות חוגי העשרה ? בכל מקום נורמאלי אחר בעולם מרחק של 200 קילומטר זה כלום, בארה"ב נהוג לנסוע 150 קילומטר לעבודה, גם בסין נהוג , זה לוקח 30 דקות ולכן לא בעיה, כאן בארץ הממשלות הקודמות יכלו במשך 15 שנה להקים תשתיות למופת בין המרכז לדרום ככה שלקפוץ לסבתא היה עניין פשוט.

comment-2-comment

הכתב פופוליסטי. מבזבז מקום בעמוד הבית של ynet.

comment-2-comment

comment-2-comment

יש בהרבה מדינות ומהיר מ 300 קמש

9.

אנשים רואים כי מי שהיו ממשלה בכנסת מצביעים בניגוד לדברים שהטיפו להם רק כי עכשיו יש להם אינטרס אחר שלא יתרגשו שאחרים עושים את חשבונם הפרטי ולא הלאומי

8.

כל מערך הסייבר הוא חרטא , לאירנים תהיה פצצה , הם חיים טוב באירן ולא סובלים וכל הפוזות של צה"ל ושל 8200 הוא יחסי ציבור שרק ישראלים מאמינים להם , הם אנשי מחשבים לא מנצחים מלחמות ,לדעתי סתם עובדים על כולם . כל מי שרוצה לבוא ל 8200 צריך לתחום 6 שנים קבע ככה שאין לו לאן לברוח ואם יברח באמצע צריך להטיל עליו עונש . בסופו של דבר על העניין הזה של 8200 זה עניין של כסף ומה יהודים אוהבים יותר מכסף

7.

ולא רק אשכנזים מרמת השרון ורעננה. 8200 יוצרת הפערים הגדולה ביותר במדינה!!!!!!

comment-2-comment

מנטליות של הורים יוצרת את הפער.

comment-2-comment

חרא על הפנים שלכם, אתם ומירי גרב שלכם

comment-2-comment

8200 לא בוחרים מועמדים לפי המקום שבו הם גרים אלא לפי הרמה שלהם. תשקיע יותר בחינוך ילדים וההורים שלהם ותקבל ילדים ל-8200. חלק גדול מחיילי 8200 ישנים בבסיס. 8200 לא יוצרת פערים. אם לא היו פערים במדינה וכולם היו ברמת ידע ויכולת גבוהה, לכולם היה יותר טוב.

comment-2-comment

6.

רובם חלשים ואינם כשירים לשום תפקיד שמשלב כושר בסיסי. פרופיל 64 במקרה הטוב. מכיר מהם עשרות. הורי שרתו שם ואני לא מתבייש להודות שהם אנשים שאינם בכושר. יש שכל ואין כושר אז מה הם יועילו? רובם עם בעיות ראייה או גב או שמיעה. יאללה די - תפסיקו עם בלבולי המוח. אנשים שקוראים את השטות שכתבתם מתעלפים מצחוק עכשיו. בעיקר מי ששרת שם. כבר שנתיים שמנסים ךעשות ל 8200 פרסומת וזה נראה מגוחך. כולם יודעים שמדובר בחיילים עם בעיות בריאות קשות. ללא הכללה אבל כ 75% מהם. אין אבן בכל הבסיסים ששרתו המסופחים ל 8200 שלא הכרתי. זה כבר דוחה כי הם הפכו ללעג בגלל הכתבות האלה

comment-2-comment

4.

3.

...מוטיבציה ליהפך לאוליגרך הי-טק ציוני מגעיל....

2.

כל עוד המדינה לא מסוגלת לספק בטחון אישי לאזרחיה , אין לצפות שאנשי המודיעין החיוניים שאינם מאומנים כלוחמים יסכימו לעבור לסביבה רווית סיכונים לגופם, לרכושם ולבני משפחותיהם. כל המטיפים למיניהם לא יצליחו לשכנע אף חייל לעבור לחיות בתוך הדרום המופקר שהגיע לכך מביצועי ממשלות ישראל. כולם יברחו מן השירות.

comment-2-comment

שיעזבו את הצבא. תאמינו לי שיש בדרום מספיק לא מקושרים אך חכמים שישמחו להתקבל ל-8200 במקום המפונקים מהמרכז. לכל אחד אבל לכל אחד יש תחליף.

comment-2-comment

1.

שמישהו יאפס את המפונקים מ-8200 שמסדרים לעצמם ולילדי ילדיהם את החיים בהכשרה על חשבון כלל אזרחי המדינה.

comment-2-comment

עזוב את המחשב ורד להפריח את הנגב. נראה לי אתה נכס ל- 8200 עם IQ של סוליית הנעל של רס"ר משמעת.

comment-2-comment

נראה לך שסתם לוקחים ילדים אשכנזים ומלמדים אותם להיות האקרים הטובים בעולם וזה פשוט עובד, אלה יחידי סגולה עם יכולות לוגיות ברמה הכי גבוהה שיש, יצא לי לבקר בשדרות ונתיבות הרבה בחיים שלי, 99% מהילדים שם אפילו לא מתקרבים ליכולות שיש לאלה שעוברים את המיונים וההכשרה של 8200

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה