87
660 המונה טועם

סוגרים פינה ב-5 שקלים: מצאנו סמבוסק חומוס קטן וחוצפן

לשבוע בזול: המונה טועם מצא בלב רמת גן סמבוסק חומוס דק ועדין עם הרבה מילוי, שיוצא ישר מהשמן אל כף היד. ואיך הטעם?

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 07/12/2021
צפו: המונה טועם מצא סמבוסק קטן וחוצפן (צילום: אלכס בורטמן)
עוד לפני שהמציאו את הקניון, היה לנו את רחוב ביאליק ורחוב הרצל ברמת גן. שם אתה יכול להיכנס מקצה אחד וללכת את שני הרחובות הלא קצרים האלו ולהסתדר על החיים שלך - יש כאן הכול מהכול, לכל האורך ולכל הכיוונים ואף פעם לא משעמם כאן. במקרה שלי, אני פשוט מחנה את המונית ויוצא לתור אחר שובע לרעבוני במחוזות המדוברים.
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
אני לא אנין טעם יותר מדי, המחיר תמיד בא אצלי לפני הטעם ותפריטים אני קורא משמאל לימין - קודם המחיר ומה מתחבר למה ויוצא הכי זול על ההתחלה. במקום לקרוא את המנה הראשונה בתפריט וללכת עליה, אני מחפש את המנה הכי זולה בתפריט והיא האומדן היחסי שלי. כל אחד והזווית שלו לחיים, אצלי זה פשוט לבוא נמוך ולהסתכל מלמטה. אף פעם לא הייתי טחון ואין לי במקרה מדפסת כסף.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
החניתי את המונית בקצה רחוב הרא"ה ברמת גן הצופה לעבר כיכר אורדע - אותה כיכר עם מבנה הקולנוע של פעם. פעם בשנה היינו הולכים לאורדע לראות סרט, בלי פופקורן כי אין כסף, רואים סרט ומריחים את הפופקורן מהאוטובוס בדרך הביתה וזה היה מספיק. התחלתי ללכת על רחוב הרצל לאורך החנויות הרבות שמשני צדדיו. רחוב הרצל זה קפסולת זמן מעניינת - רק המוצרים השתנו והחנויות נשארו אותו הדבר. יש כאן חנויות שעברו בין דורות במשפחה במשך עשרות בשנים. הלהיט האחרון זה חנויות מסוג "בוטיק העגבנייה" - חנויות בוטיק לירקות ופירות למרבה במחיר, זה השטיק החדש.
הגעתי אל "פוג אל נח'ל" ועלה המצב רוח - פירוש השם הוא "עלה הנחל", שם כל כך יפה. יש לי חולשה לג'יבן, אותו בורקס עיראקי מעולה עם גבינה מלוחה ושמנה עד מאוד בתוכו. אין מצב שאין כאן ג'יבן, חשבתי לעצמי. השם הסגיר את אופי המקום ובאמת לא טעיתי - ראיתי שיש ג'יבן ישר כשנכנסים כמה צעדים אל תוך החנות. הג'יבן היה מונח לו באלכסון אל מול הלקוחות, יען שלא יפספסו אותו חס וחלילה. עד כאן הייתי בטוח שמצאתי את רצוני, התחלתי להעמיס את הג'יבן לשקית נייר שבעוד כמה רגעים תהיה רטובה משומן הגבינה שבתוך הג'יבן. לרגע קט עפה לי מול העיניים חתיכת בצק עגלגלה, חתיכת בצק שכאילו מרחפת בצורה מעגלית מול העיניים שלי. לא עצרתי מההעמסה של הג'יבן, אבל הפסקתי אחרי שתי יחידות, כי ראיתי שינוי כיוון מול העיניים.
עכשיו למשהו שמעצבן אותי ואני לא לבד בזה: לפני שבועיים הגעתי בטעות, בדגש על הטעות, לשלט שהבטיח בורקס טורקי אורגינלי. לפעמים יש לי קצת אמון בשילוט שאני רואה על הדרכים, אולי אצליח ליפול על בורקס אסלי אמיתי ובלי טריקים. זו לא הייתה הפעם הראשונה שנפלתי על בורקס קפוא מרמלה שחומם במקום. אין לי בעיה עם בורקס רמלה, אבל יש לי בעיה לאכול בורקס מחומם. אם אני ארצה את האורגינל, אני אוכל אותו בעצמי כשאהיה ברמלה, אבל אורגינלי זה לא.
"על בורקס טורקי צריך להתווכח?" העיר לי בעל המקום כשהלכתי משם. רק אצלנו בארץ הלקוח תמיד טועה. לבעל המקום הפריע שהלכתי לדרכי. אפילו פרצוף לא עשיתי בדרך החוצה והוא הוסיף ואמר לכיווני בעודי חוזר למונית "׳אם אני אעשה בעצמי את הבורקס, זה יעלה 100 שקל לקילו". עניתי לו שזה לא נכון ושיש מקומות בארץ שמכינים בעצמם בורקס וזה לא עולה 100 שקלים. אתה יכול לנסוע לחיפה ולראות במו עיניך - הם פותחים בצק ומכינים בורקסים לאורך כל היום והלקוחות עומדים בתור. התשובה שלי לא מצאה חן בעיניו וגם זה לא חדש לי. אני בסך הכול רוצה לראות שמכינים לי את האוכל מול העיניים.

ישר מהשמן לכף היד

כאן מכינים את האוכל במקום מול העיניים. הרמתי את המבט, מתחתי את הצוואר החוצה מעל לדלפק שלפניי ואשכרה שכחתי מהג'יבן שהיה ממש מול האף שלי. הסתכלתי על מלאכת המחשבת שמול עיניי: כל יום, כל היום, מכינים כאן על המקום סמבוסק חומוס בחמישה שקלים לאחד ולא יותר. קח לך, קצר ולעניין, ישר מהשמן אל כף היד, אי אפשר להתאפק ולחכות עם זה הרבה זמן.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
בחזרה לחתיכת הבצק המרחפת. מאחורי הדלפק עומדות האופות: אחת אל מולה קערה עם מחית החומוס והשנייה, מהצד השני של הדלפק, מקבלת את חתיכת הבצק ומועכת אותו במערוך לכדי עיגול לא גדול, ואז מחזירה חזרה למילוי ממול ולקיפול זריז. זה סרט נע אנושי ואני בסך הכול מצלם ונהנה פה. המילוי של הסמבוסק היה בהיר, לא מתובל מדי וידעתי מההתחלה שהמילוי לא יהיה חריף מהסוג שנושך את הלשון וגם אחר כך כואב. זה מילוי עדין ורגוע, סמבוסק קטן אבל חוצפן, שנזרק ישר אל תוך השמן הרותח לטיגון זריז עד שיקבל את הצבע השחום לא קלות.
כאן בפוג אל נח'ל מכינים סמבוסק דק. יש מקומות שמכינים סמבוסק שבטעות נראה כמעט כמו פריקסה, אבל לא כאן. הסמבוסק המדובר הוא עדין, קטן והמילוי שלו יותר כבד ממנת הבצק שעסוקה בלעטוף אותו - אחרי הכול, הגענו לכאן גם ובעיקר בגלל החומוס. כמו שחשבתי, המילוי התגלה כלא חריף כמעט בכלל, רך, טעים ומשביע, וקריספי בקטע מעולה. חצי נשיכה ואתם כבר במילוי החומוס המעולה. יש כמובן גם עוד סמבוסקים וקובות במקום, וגם אם תתאמצו לא תעברו את ה-20 שקלים. מדובר בסמבוסק טעים ומעולה, ולא פחות חשוב - השובע מובטח כאן בזול.
לכתבה זו 87 תגובות
הוספת תגובה
87

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
50.

יש תעודת כשרות?

49.

ביבי הוא פושע

comment-2-comment

48.

מתקבל מהקופאי - יש להם הרבה טעויות בחשבון.

47.

46.

כמו שאמרתי כבר בעבר: ״אכול את האוכל שלך כמו תרופות או שתאכל את התרופות כמו האוכל שלך״. ועוד דבר, לאטילה, תפתח אוזניים כי הוא אמר עשר פעם כמה עולה מנה ואתה ממשיך לשאול, העיקר שאתה מחייך יפה הא

45.

comment-2-comment

מטגנים על מחבת

comment-2-comment

https://en.wikipedia.org/wiki/Samosa#History

44.

טריים, באיכות מעולה ומתומחרים בהגינות

43.

תודה לכל המסעדות והמאפיות למיניהן שלא מקפידים על ההנחיות ותמיד אפשר לראות במטבח שלהן עובדים בלי מסיכות. אחרת לא הייתה לי עבודה.

42.

41.

אין כמו האוכל העיראקי

comment-2-comment

40.

39.

38.

האחים אל כוויתי שמזוהים עם השיר הם משפחה של דודו טסה.

37.

36.

35.

34.

33.

comment-2-comment

comment-2-comment

המדינה, שאנחנו בנינו

comment-2-comment

גיבורי מקלדת עם Z קטן ! תרדו ממנו. מי שלא בקטע שיכנס לכתבה אחרת

comment-2-comment

השתלטנו על המדינה, תאכל את הלב.

32.

31.

יש מאפים מצוינים כמו בעבע ב-תמר, כלומר כעך ממולא במחית תמרים. יש כמובן את הסביח שמתחבר לכולם והיה בסך הכל ארוחת הבוקר הסטנדרטית ביום שבת, יש תבשילים כמו הקובה שכולם מכירים, תביט (חמין עירקי), קיצ'רי (אורז ועדשים) ועוד עשרות תבשילים טעימים ובריאים. דווקא הסמבוסק בטאווה (חומוס ובצל) הוא אחד היחידים המטוגנים. איך זה שעדיין אין מסעדת שף עירקית?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

30.

בעעעעעעעע

29.

עצות תזונה משמן שיושב כל היום, נו באמת.

comment-2-comment

comment-2-comment

28.

27.

הכתב מצהיר על מחיר המנה יותר מפעם אחת. לסיום המנחה מקשה ושואל על המחיר. הייתי אומר שיש איזו שחיקה ברצינותו למקצוע.

26.

25.

24.

חחחחח, אמר זה שישלם 20 ש"ח למנה פלאפל ביער ו40 שח לקבב בפיתה ועוד ועוד

23.

השם סמסוסק חומוס נשמע כמו מנת הבריאות האולטימטיבית, ישר פותח יד 2 לחפש דירה בהרצל כדי לאכול כזה כול יום כול היום.. אבל אבל בעצם מדובר בתערובת שמן שטיבה לא ידוע, בתוכה עיגול בצקי שבתוכו בלילה של חומוס ואולי גם תפוחי אדמה גם מה בבלילה לא ממש ידוע, כול זה נכנס למערכת הדם שלך.. עכשיו אחד 2 מאמין זה סבבה, גם למי ששוקל מעל 100 קילו, אבל מעבר לזה, עדיף סלט חלומי בארומה, אמנם יקר אבל לפחות מנה מבוססת ירקות. בקיצור המונה דופק והקלוריות גם. תהנה יה באבא

comment-2-comment

ויש כאלה שלא חיים בכלל לפני שמתים עדיף למות עם טעם טוב בפה. ואני אחרי שראיתי איך נראים מטבחים בכמה סניפי ארומה לא אוכל ברשת הזאת כלום.

22.

אולי תמצא אוכל יותר איכותי ובריא לאכילה מאשר, משולשים ספוגים בשמן...?

comment-2-comment

שלשלתי יומיים

comment-2-comment

שלשלתי שלושה יומים

comment-2-comment

ואני משלשל כבר כמה ימים עקפתי אותכם אני יודיע לכם כשאסיים

21.

20.

19.

comment-2-comment

18.

comment-2-comment

17.

וכמה זמן

comment-2-comment

16.

הם אוהבים אותו והם יודעים טוב מאד למה. לא חשוב להם להוכיח לשאר העולם שהוא טוב. לא אוהבים? תמשיכו לאכול דג מלוח או דג מרוקאי

15.

פירוש המילים פוג איל נחל זה מעל העצים ולא "עלה הנחל" כפי שכתב הטועם. חחחח נח'ל זה עצים {עץ זה נחלה} ופוג זה מעל

14.

מרגישים נהג מונית

13.

12.

comment-2-comment

קונה שם שנים רבות. תמיד טרי וללא שמן ישן.

11.

ניתן להבחין שאלפי אנשים תולים את המסכה על המרפק והזרוע, והרוב מניחים אותה על הסנטר. כנראה שהאבולוציה הובילה לזן חדש של בני אדם בישראל שנושמים ממקומות כמו המרפק והזרוע וחושבים מהתחת.

comment-2-comment

10.

וסמבוסק חומוס זה לגמרי מספיק כדי שאהיה פוג אל נח'ל

comment-2-comment

9.

comment-2-comment

סתם שתי נשים עומדות ועושות סמבוסה במאות וזורקות לפח

8.

comment-2-comment

8.

למה לעזאזל מס הבריאות שלנו צריך לממן את ניתוח המעקפים שלו?

comment-2-comment

כלסטרול נימצא אך ורק בשומן מן החי בשום אופן לא בסמבוסק

7.

6.

comment-2-comment

5.

בבית

4.

המאכל הזה עושה כאב בטן

comment-2-comment

צעקתי איה איה על האסלה

3.

שלשול

2.

בחוץ בכלל וזה שרוף מדי

comment-2-comment

אם הייתה לה מסיכה על הסנטר היית רגוע? אין מוח הא?

comment-2-comment

אם מישהו מהלקוחות משתעל כל הסחורה מזדהמת

comment-2-comment

מספיק לשטוף ידיים כראוי

comment-2-comment

1.

תור לצינתור כבר הזמנת?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה