78

כל מנהיג דתי מוסלמי חייב לקום ולזעוק: "זו איננה הדת המוסלמית" | הרב הראשי בטור מיוחד

"מנהיגי הדת המוסלמית, עליכם לזעוק את הזעקה על חילול החודש הקדוש לכם כל כך, ועל הפיכתו לחודש של רצח ואלימות במקום חודש של קדושה. למנהיגות הדתית המוסלמית יש אחריות בעת הזאת". הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, דוד לאו, בטור מיוחד בעברית ובערבית

הרב דוד לאו | פורסם:04/04/2022
אבישי יחזקאל ירד בסך הכול מביתו לטייל ברחוב עם התינוק הקטן שלו. יעקב שלום נסע במכוניתו הפרטית בדרכו לארוחת ערב עם ארבעת ילדיו. ויקטור ודימה סיימו יום עבודה בדרכם לדירתם. אמיר מיהר להציל חיים. הם, כמו ששת הנרצחים האחרים בימים האחרונים, בחדרה ובבאר שבע, נרצחו בידי מחבלים אכזריים צמאי דם, שירו בהם מטווח אפס, דקרו, וידאו הריגה, הרסו משפחות שלמות, הטילו אסון על ילדים רכים, אלמנות ויתומים רבים.
<< הכול על העולם היהודי – בדף הפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
למה? מדוע? איך ייתכן שהחודש הקדוש הזה עבור בני העדה המוסלמית, הפך להיות חודש קטלני, רצחני, אכזרי כל כך? מה מניע את אותם רוצחים שפלים לטבוח בילדינו, נשינו וזקנינו ברחובות העיר?
קראו עוד בערוץ היהדות:
מדי שנה הופך החודש הזה לאלים יותר ויותר, ותמיד נשמעת האמירה שמדובר במחבלים שעברו הקצנה דתית. זעקתם הנוראה – "אללה אכבר" – מעידה על היעד והמניע הדתי-מוסלמי מאחורי הפיגוע, ואני חושב שהגיעה העת.
צילום: דוברות עיריית נוף הגלילהרב הראשי לישראל, דוד לאו, עם ג'ריס חורי, אביו של אמיר חורי ז"ל (צילום: דוברות עיריית נוף הגליל)
הגיע הזמן שמנהיגים רוחניים דתיים מוסלמים יקומו ויזעקו, די! הדת המוסלמית, כמו שאר הדתות, איננה מקדשת, מאפשרת, מתירה או משבחת רצח ואלימות כאלו. די להפוך את החודש הקדוש הזה עבור המוסלמים לחודש של דם, רצח, כאב ודמעות של חפים מפשע.

החובה לגנות

גם ביהדות ישנם חודשים קדושים, אבל ביהדות אנחנו מסבים יחדיו לליל סדר, יושבים בסוכת שלום, עורכים חשבון נפש בימי הרחמים והסליחות. מי חושב על הרג? מי הופך ימי קודש למסע של חורבן? על איזה אדנים מתבסס החינוך של הדורות הבאים?
כל עוד המנהיגים הדתיים המוסלמים אינם עושים זאת, נותרת תחושה שהדת המוסלמית משלימה כביכול עם הרוצחים והמחבלים הללו, שזוכים להערכה ולהערצה במסגדים ובבתי ספר ערביים בכפרים שמהם יצאו.
צילום: דנה קופלזירת הפיגוע בבני ברק (צילום: דנה קופל)
על רקע האלימות הנוראה ברחובות, על רקע הרציחות האכזריות, על רקע שפיכות הדמים הזו, חייב כל מנהיג דתי מוסלמי בימים אלה, לקום ולזעוק: "זו איננה הדת המוסלמית", הדבר הזה הוא אסור, אנו מגנים אותו. מי שרוצח הוא רוצח ואינו קדוש. על חבריי מנהיגי הדת המוסלמית לקרוא כעת לכל מי שבידו, לעשות הכול כדי לעצור את הפיגועים, הרציחות ושפיכות הדמים ברחובות ישראל.

כולנו בניו של האלוקים

משיחותיי עם מנהיגים פוליטיים ערבים, עם תושבים ואזרחים ערבים, הם מגנים את הרציחות הנוראות הללו. אבל התחושה היא שיש גיבוי – או לכל הפחות שתיקה בנושא – מצד המנהיגים הרוחניים, הדתיים, המוסלמים. עד כה לא נשמע הקול של רובם המוחץ, וזו חובת השעה.
למנהיגות הדתית המוסלמית יש אחריות בעת הזאת. אם ישמיעו את קולם, אם יזעקו את הזעקה הזו, אולי יצליחו למנוע את המשך ההסלמה ומסע הרצח הנתעב הזה של המחבלים המוסלמים הקיצוניים.
מנהיגי הדת המוסלמית, עליכם לזעוק את הזעקה על חילול החודש הקדוש לכם כל כך, ועל הפיכתו לחודש של רצח ואלימות במקום חודש של קדושה, במסגרת הדת המוסלמית. האם זה הדבר שהנכם מבקשים להנחיל לדורות הבאים? לצעירים? שחודש הרמדאן הוא חודש של רצח, טבח ואלימות?
כולנו בניו של האלוקים. על כולנו, בני כל הדתות, קיימת החובה האלוקית המוסרית והאנושית של "לא תרצח", ואם המנהיגים הרוחניים המוסלמים לא יעשו זאת כעת; אם לא יזעקו "די להשתמש בשם הדת שלנו לביצוע מעשי רצח וטבח" – הם לא יוכלו לומר "ידינו לא שפכו את הדם הזה", כי גם בידם הדבר.
החותם בכאב ובצער,
דוד לאו, הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול
תמונה כללית
الحاخام داڤيد لاو الحاخام الأكبر لإسرائيل ورئيس المحكمة الدينية الكبرى
عليكم أن تصرخوا:
"كفى للقتل باسم الدين"
نزل أفيشاي يحزكيل للحظات من منزله في نزهة في الشارع مع طفله الصغير، قاد يعقوب شالوم سيارته الخاصة في طريقه لتناول العشاء مع أطفاله الأربعة في المنزل، أنهى فيكتور وديما يوم عمل في طريقهما إلى شقتهما، سارع أمير كعادته لإنقاذ حياة. جميعهم، مثل الستة الآخرين الذين قُتلوا في الأيام الأخيرة في الخضيرة وبئر السبع، قُتلوا على يد إرهابيين قاسيين ظمئين للدماء أطلقوا النار عليهم من مسافة صفر، وطعنوهم، وتأكدوا من موتهم، ودمروا عائلات بأكملها، وأوقعوا كارثة على الأطفال الصغار، والأرامل، والعديد من الأيتام.
ولماذا؟ ولأجل ما؟ كيف يمكن أن يكون هذا الشهر المبارك للدين الإسلامي شهرًا مميتًا وقاتلًا وقاسيًا؟ ما الذي يدفع هؤلاء القتلة السفلة إلى ذبح أطفالنا ونساءنا وشيوخنا في شوارع المدينة؟
هذا الشهر يزداد عنفًا كل عام، وهناك دائمًا مقولة مفادها أن هؤلاء إرهابيون تعرضوا للتطرف الديني، والصرخة الرهيبة “الله أكبر” تشير إلى الدافع الديني وراء هذا الهجوم، وأعتقد أنه قد آن الأوان! وعلى الزعماء الدينيين المسلمين ان يصرخوا: “كفى! فإن الدين الإسلامي، مثل باقي الاديان، لا يقدّس، ولا يسمح، ولا يمكِّن، ولا يمدح مثل هذا القتل والعنف!
فكفى تحويل هذا الشهر المبارك للمسلمين إلى شهر دموي يدور فيه القتل والألم وتسيل فيه دموع الأبرياء.
ففي الديانة اليهودية أيضًا، هناك أشهر مقدسة، لكن خلالها نحتفل معًا بعيد الفصح وفي عيد المظلة كرمز للسلام، ونمارس الحساب الذاتي في أيام الرحمة والمغفرة. من يفكر في القتل؟ من يفكر بتحويل الأيام المقدسة إلى رحلة دمار؟ على أي أسس تربون أجيال المستقبل؟
فسكوت القادة الدينيين المسلمين وعدم ادانتهم مثل هذه الاعمال، يثير الشعور وكأن الدين الإسلامي يسمح أو حتى يمتدح هؤلاء القتلة والإرهابيين الذين ينالون الإعجاب والتقدير في المساجد والمدارس العربية في القرى التي أتوا منها.
في هذه الأيام يجب على كل زعيم ديني مسلم، وعلى خلفية العنف المروع في الشوارع، وجرائم القتل الوحشية، وإراقة الدماء هذه، أن يقف ويهتف: “ليس هذا الدين الإسلامي”، وهذا شيء محظور، ونحن ندينه! ومن يقوم بالقتل، نعتبره قاتلاً وليس شهيداً مقدساً! ويجب الآن على أصدقائي قادة الدين الإسلامي، دعوة كل من يستطيع أن يفعل اي شيء لوقف هذه الهجمات الإرهابية، والقتل، وسفك الدماء في شوارع اسرائيل.
ومن خلال محادثاتي مع القادة السياسيين العرب، ومع السكان والمواطنين العرب، سمعت منهم ادانة لعمليات القتل المروعة هذه. ولكن هنالك شعور بأنه يوجد دعم أو على الأقل صمت حول هذه القضية من قبل القادة الروحيين الدينيين المسلمين، وأن الغالبية العظمى منهم في الوقت الحالي لم تُسمع أصواتها حول الموضوع، بالرغم من ان في هذا الوقت الامر عاجل وطارئ.
للقيادة الدينية الإسلامية مسؤولية في هذه الفترة. فإذا رفعوا أصواتهم واصبحت مسموعة، وصرخوا هذه الصرخة، ربما سيتمكنون من منع هذا التصعيد المستمر، وايقاف هذه الحملة القاتلة الشنيعة من قبل الإرهابيين المسلمين المتطرفين.
ايها الزعماء الدينيون المسلمون! عليكم أن تصرخوا صرخة ضد تدنيس الشهر المبارك، وضد تحويله إلى شهر من القتل والعنف بدلاً من شهر مبارك ومقدس في الدين الإسلامي. هل هذا ما تريدون نقله إلى الأجيال القادمة؟ هل هذا ما تريدون نقله إلى الجيل الشاب؟ هل شهر رمضان المبارك هو شهر القتل والمجازر والعنف؟
نحن جميعًا من جميع الاديان أبناء الله، والله سبحانه وتعالى حظر علينا القتل (“لا تقتل”). وإذا لم يفعل القادة الروحيون المسلمون ذلك الآن، ولم يصرخوا “كفوا عن استعمال اسم ديننا لارتكاب القتل والمجازر”، فلا يمكنهم أن يقولوا بعد ذلك: “أيدينا لم تسفك هذه الدماء”، لأن الأمر سيلقى على عاتقهم ايضاً.
مع شديد الألم والحزن
داڤيد لاو
الحاخام الأكبر لإسرائيل
رئيس المحكمة الدينية الكبرى
לכתבה זו 78 תגובות
הוספת תגובה
78

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
43.

אתה מנהיג בלתי מעשי.

42.

תפילה-להחיש-ביאת-משיח-בן-דוד/https://www.tora1.com

41.

ברוב השפות - משפט שלם; בערבית מילה אחת ואחד מחמשת עקרונות היסוד של האיסלם. מוסלמים נלחמים בכל מי שהוא לא מוסלמי מאז שהשטן שלח את מוחמד לעשות בלגן.

40.

כל מנהיג דתי יהודיחייב לקום ולזעוק: "זו איננה הדת היהדות"

39.

אני מניח שאינך מומחה לאסלאם ומסורת ולכי רוח פנימיים עמוקים בחברה הערבית. איני מבין מהיכן הבאת את צרור ההנחות המופרחות שכתבת. זה ממש מבייש שפקיד ממשלתי גבוה כותב ברבים משהו שאין לו שום אסמכתא.

38.

37.

אם זה עורף כמו ברווז, ומתפוצץ כמו ברווז.. זה ברווז מוסלמי. מה לעשות....

36.

כפיה דתית, עבודת אלילים ורבנים שהם מנהיגי כתות. עבירות מין. בטלה וניצול. זו אינה היהדות. הקריאה לאלימות של הציונות הדתית. הסחטנות הפוליטית. יש הרבה על מה לקרוא לפני שמחנכים את אנשי הדת המוסלמים בואו תהיו בני אדם

comment-2-comment

יהודים, לבין אלימות בשם האיסלם. תמשיך לשקר לעצמך.

comment-2-comment

השנאה שלך לשומרי תורה גדולה מהשנאה שלך לרוצחי יהודים, אין גרוע משנאה עצמית

comment-2-comment

שיטפל בבעיות של היהודים'.

comment-2-comment

ביהדות 1 לא שוחטים אשא ביגלל שמישהו קרץ לה עין 2 לא שולחים את הילדים עם חגורת נפץ להתפוצץ ולרצוח כמה שיותר בשביל קיצבה חודשית 3 ומשהו בשבילך ביהדות לא שורפים ברחוב הומו ולסבית יום טוב לך

35.

שכבוד הרב שכח כל כך מהר (אם בכלל ידע אי-פעם) שהשאלה שלו בכלל איננה במקום!!! זאת משום שאצל "מנהיגי" האיסלם חודש של רצח ואלימות הוא בעצם מהותו הדתית חודש של קדושה....!!!!

34.

בשם היהודת הרב גולדשטיין, הרב כהנא, המחתרת היהודית נוער הגבהות ששורפים משפחות בחיים ושאר גועלים ואולי אחרי זה לך תטיף מוסר יהודי למישהו אחר איכסוש!!

33.

אחר כך תטיפו מוסר לאחרים

32.

מה המקורות שלך, מה הסימוכין? כל מה שאני רואה כאן זה גיבוב של סיסמאות. "כולנו בניו של האלוקים"? בחייך. ואם מנהיגי הדת המוסלמית לא אומרים זאת, אולי זה פשוט בגלל שזה לא נכון? כשאתה מדבר עם מנהיגים פוליטיים ערבים הם מגנים את הרציחות. יופי, נו מה? אתה חושב שהם יגידו לך את האמת שלהם? את האמת הם אומרים בינם לבין עצמם, ולכן המחבלים האלה זוכים להערצה במסגדים ובבתי ספר כפי שכתבת. זו האמת שלהם, לא הגינויים הרפים שמיועדים לבלבל אותנו ולפלג בינינו בזמן שהם מאוחדים במטרה.

31.

היהודים אומר למוסלמים מהי הדת שלהם. זה בדיוק הדת שלהם: "דת מוחמד בסיף"

30.

29.

טול קורה מבין עיניך. תתעסק בדת שלך ובצרות שהיא מביאה עלינו כאן במדינה שלנו. אתה ורבנים שכמותך משניאים את הדת היהודית על הציבור.

comment-2-comment

עזוב אותנו בשקט

comment-2-comment

comment-2-comment

להתחשב בציבור היהודי שחי במדינת היהודים נתפס בעינך ככפייה. תפסיק להיות חלאה אנטישמית. תעשה בבית שלך מה שאתה רוצה ומבטיח לך שאף אחד לא יתערב לך יא גולם.

28.

ככה זעקו הערבים המוסלמים תמיד. גם לפני קום המדינה.

27.

זו בדיוק הנקודה. כבוד הרב. קלעת בדיוק ללב העניין. הלןואי וקריאתך תמצא אוזן קשבת

26.

אלימות היא בעיית כל הדתות המונותאיסטיות. לא זוכר פיגועי טרור של אתאיסטים

25.

אולי תסתכל למציאות בעייניים במקום לטייח כמו יהודי גלותי?

24.

אמונה באלוהים היא מקור כל הרע ! אלוהים בגרסה הדתית מאשר הרג של בני אדם ! לא רק מאשר אלה גם לפעמים מעודד , בכל אחת משלושת הדתות הרגו ורצחו בשם האל ! גם כשבני ישראל נכנסו לארץ המובטחת עם יהושוע הם רצחו על ימין ועל שמאל כדי לגרש את כולם משם והכל בעידוד כביכול של אלוהים ! מספיק להיות צבועים. גם הנוצרים רצחו מליונים במסעות הצלב והכל בשם האלוהים . תתחילו להאמין באדם ובחיים אם אלוהים ירצה להצטפף אז תפאדל !

comment-2-comment

23.

22.

21.

פנייה נכונה לראויה לחכמי הדת המוסלמים המטיפים לכתוב בקוראן

comment-2-comment

20.

19.

שקריאתו נופלת על אזניים אטומות והוא כקול קורא במדבר, כי אין מי שישמע ויפנים את הדברים בצד השני. הם לא רוצים אותנו, שונאים אותנו שנאת מוות והם חיים רק על הדם ועל הרצח. יותר מ 100 שנים הם נלחמים בנו, ולא נראה שמישהו מתמתן ומנסה לחיות איתנו בשלום.

18.

17.

זו בדיוק מהות הדת. לשלוט, לנקום. בלי כל המתח וההרס הזה, אנשים לא היו מאמינים אנשים אוהבים להיות בצד החזק והשולט.

16.

על כל המוסלמים השפויים לנקות את שם דת האסלם כי היום היא מייצגת רצח ואכזריות

15.

comment-2-comment

בית דין לחפש זכות על מי שהואשם בכישוף והסתה והדחה לעבודה זרה. עיין השמטות הצנזורה על מסכת סנהדרין.

comment-2-comment

הרומאים גם נהגו להשליך את הנוצרים הראשונים לזירה להיות טרף לאריות וכן לענות אותם כי הנצרות נתפסה כחתירה נעד הקיסרות אחרי שהרומאים קיבלו עליהם את הנצרות זה נעשה מביך עבורם ואז המציאו את זה שהיהודים אשמים =, ישו היה יהודי מספיק להאשים אותנו בזה

14.

הלוואי ומנהיגי הדת המוסלמית יקשיבו יפנימו ויתגייסו למאבק הזה

13.

12.

דת משמעותה פאנטיות להבדיל מאמונה. כל ה"דתיים" עסוקים כל היום בלכפות סדר יום דתי על אנשים אחרים.

11.

10.

הכיצד רב יהודי שופט תרבות ודת אחרת באמצעות התרבות והדת שלו?! זו פשוט איוולת. גם אני מקשיב לאמירות של בכירים באיסלם בנושא הזה ובינתיים נתקלתי אך ורק בקאדי (שופט) שאמר דברים נחרצים נגד אלימות, ובוודאי נגד רצח. אז מדוע מנהיגי דת אינם עושים זאת? קטונתי מלדעת. אבל לנזוף בהם על כך שהם לא עושים זאת - זו איוולת.

9.

זו איננה הדת היהודית. ללמוד כל היום ולקחת מעמל כפיהם של אחרים העובדים קשה. לשבת ספונים בבטחה בזמן שאחרים מסכנים חייהם בביטחון. להוליד ילדים ללא האחריות לכלכלתם.

comment-2-comment

החינוך החילוני שלך מזמן פשט את הרגל, בגידות, גירושים, אלימות.. להמשיך? רבים מהחיילים בשירות הקרבי הם חובשי הכיפות הסרוגות, בזמן שהשמאלנים מתל אביב במקרה הטוב עובדי רס"ר.. קיצר, תנוח.

comment-2-comment

8.

7.

6.

5.

לאו היא רקטת כתף חד-פעמית מתוצרת ארצות הברית. בצה"ל הוא מכונה זרזיר מתכלה.

4.

קח כפר ערבי ותראה איך נראה נוצרי ואיך מוסלמי. פתח את הכתבים שלהם ותראה מה כתוב לעשות. למד ספרי הסטוריה ותראה איך התייחסו ליהודים (אהל דימה). בדיוק כבר אמרנו?

comment-2-comment

שפירא מגנצה וורמייזה מסע צלב ראשון, מסע צלב שני, מסע צלב שלישי... וכו' גירוש אנגליה גירוש ספרד האנקויזיציה גירוש צרפת השואה (ואל תתווכחו איתי שזה לא היה קשור לנצרות, הגרמנים היו נוצרים) וזו רק ההתחלה אסור לשכוח את ההיסטוריה רק בגלל כאבי ההווה. הנצרות פגעה ביהודים לאורך מאות שנים, מעריסתה ועד זמננו. המעמד של ד'ימה היה סיפור אחר. לא לעוות את ההיסטוריה.

comment-2-comment

תספור כמה פעמים כתוב שם "מות יומת" "סקול יסקל" אחר כך תחזור לספר לנו על האיסלם.

comment-2-comment

comment-2-comment

3.

האם הפקיד הבכיר החתום על המאמר מוכן להצהיר שהדת היהודית מתנגדת להשמדת עמלק, כל עמלק, מי שזב לא יהיה,מ תחת השמים?

comment-2-comment

בזמן שעמלק מהווה איום קיומי לעם היהודי. בדיוק על אותו עיקרון של הבא להורגך. בדיוק כמו איום על קיומו של העם היהודי שבפי אי אילו מנהיגים מוסלמים שמצהירים שיש להשמיד את היהודים ואילו ניתן היה כעת להעלים את אותם גורמים עוינים הקוראים להשמדת העם היהודי ללא כל מחיר והסלמה, התנגדות בין לאומית וללא הפרת האמנות הבין לאומיות, סביר להניח שכבר היה נעשה. כך באותה מידה מול איום עמלק בזמנו. זה שנהוג עד ימים אלו לקיים טקס ולהחשיב את קריאת הטקסט התנכי במועד מסויים במהלך השנה ואף להחשיב את קריאת והזכרת מחיית עמלק כמצווה מן התורה, היא זו שבאה להוות תזכורת לעם היהודי שכאשר קוראים תיגר על קיומו, לא לנהוג במאיים בכפפות של משי ולצפות שאותו גורם עויין ישוב בו מדבריו ויחוס על חייך; וסופו של סיפור עמלק שאי מחייתו בזמנו הייתה בעוכרינו והעם שילם על כך בהמשך מחיר כבד מול גרעין של טרור שחידש והמציא את עצמו מחדש, זהו המסר. להוציא דברים מהקשרם ולא להבין רק כי בקריאה שטחית כך נראה היא אינה אינטלגנציה, ובטח שלא ראייה לאכזריותו של עם זה או אחר.

comment-2-comment

אח יקר, יהודי יקר. אנחנו אמורים למחות את זרע עמלק שבתוכנו, היצר הרע שלנו, לא להרוג בני אדם! יהודי לא הורג! יהודי מחייה, מרפא, מאחה, יהודי הוא רחמן בן רחמן! הלוואי שכל עם ישראל היה לומד את תורת הסוד, פנימיות התורה.

comment-2-comment

2.

וכל פעולות תגובות תג מחיר של מתנחלים

comment-2-comment

איך אפשר להשוות רצח לעקירת עצים. מובן שעקירת עצים היא דבר פסול מיסודו, אבל עצם הנסיון להשוות בין הדברים מזעזע ומעיד על שפל מוסרי

comment-2-comment

טול קורה מבין עיניך

comment-2-comment

רק שים לב את מה ערך חיי אדם בעיניך: בני אדם = עצי זית

comment-2-comment

הקיצוניות אכן קיימת בשני הצדדים אבל הוקטור הקיצוני היהודי בטל לעומת האיסלמי

comment-2-comment

הפוגעת בחקלאים היהודים

comment-2-comment

יפה נפש

1.

comment-2-comment

בציבור החרדי הנשים מרוויחות יותר מהבעל...

comment-2-comment

comment-2-comment

אז ברור שאשתו תרוויח יותר ממנו.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

האשה יכולה להרוויח יותר, פחות או אותו דבר כמו הבעל. לפעמים היא אפילו יכולה לא לעבוד אם לא בא לה! אצלכם אם היא לא תעבוד - המשפחה שלכם תגווע. אז היא חייבת לעבוד. זה נכון שהנשים בציבור שלכן שוות הרבה יותר מהגברים, אבל זה מפני שהן מוכרחות לפרנס אתכם. אז הטיעון שלך לא משהו, אה?

comment-2-comment

comment-2-comment

לך תלמד

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה