371
הרב יהודה ליפשהרב יהודה ליפש

אביב גפן ריגש את החסידים: "גאה בכם שאתם לומדים תורה. תמיד אגן עליכם"

אורח הכבוד בהתוועדות שנערכה ברמת אביב, לכבוד "חג הגאולה" החב"די - היה לא אחר מאשר אביב גפן, כשכיפה על ראשו. הוא ריגש את הנוכחים כשהתנצל על דברים שאמר בעבר: "דיברתי מתוך בורות גדולה", סיפר על המהפך שעבר: "חונכתי, לצערי הרב, שהדת והיהדות זה קיר בטון אטום" - וגילה כי הוא עובד על תוכנית לימודים לקירוב לבבות | צפו בתיעוד

לירון נגלר-כהן | פורסם:24/11/2021
אביב גפן בהתוועדות של חב"ד
אורח מפתיע בהתוועדות החסידית: באחת החגיגות המרכזיות של חב"ד, שהתקיימה בערב חג החסידות (אור ליום ג') - נשא היוצר והזמר, אביב גפן, נאום מפתיע ומרגש בבית הכנסת המקומי, "היכל הקודש", כלשונו. גפן, שהתבטא לאחרונה בכמה הזדמנויות על החשיבות של דו-קיום בין המגזרים השונים במדינה, המשיך את הקו ואף לא חסך מעצמו ביקורת על מה שכינה "בורות גדולה מאוד".
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
חסידות חב"ד ידעה ימים קשים ברמת אביב, כשתושבים בשכונה סירבו לקבל את הפעילות החסידית ופעלו נגדה. אבל דומה כי אביב גפן, המתגורר לא הרחק משם, ביקש לשפוך מילים מגשרות ומרגשות דווקא שם ודווקא ב"חג הגאולה", והתקבל כאורח הכבוד בהתוועדות שנערכה מטעם מוסדות חב"ד ברמת אביב, בניהולו של הרב חיים יוסף גינזבורג.
קראו עוד בערוץ היהדות:
בתיעוד שפרסם הרב יהודה ליפש, הודה גפן על עצם ההזמנה שלו: "אותי להזמין היום כאן אליכם, לתוך היכל הקודש הזה, עם כל הריאיונות שלי והדרך שעברתי, זה בעיניי הניצחון שלנו כעם ישראל, ואני מרגיש ומאמין שמכאן היום יוצאת סוג של בשורה לכל האנשים – חילונים ודתיים – שאפשר יחד".

"אם פגעתי במישהו, אז אני מבקש סליחה"

הוא הפתיע את הנוכחים כשכינה את עצמו חב"דניק, אך מיד הסביר: "חב"ד זה חוכמה, בינה ודעת, שלושה מושגים שמתפתלים ומשתנים כל הזמן, כך שגם אני, בדרכי, חב"דניק. גם אני מתפתל בדעותיי ומשתנה".
לדבריו, "אני היום לא אותו אביב שהייתי פעם, בעיניי גם לטובה. אמרתי את זה הרבה פעמים בהרבה הופעות שלי. פעם דיברתי מתוך בורות, במטרה להדהים ולזעזע כדי שיקשיבו לי, כי סבלתי מחוסר תשומת לב, ואמרתי דברים מתוך בורות גדולה מאוד. אז אני מסתכל פה לאנשים בעיניים ואומר שאם פגעתי במישהו, אז אני מבקש סליחה".
"היום חוגגים את הגאולה", הוסיף, "שזה לשחרר משהו שהיה בשבי. בעיניי, מה שהיה בשבי בישראל הרבה זמן, במרתפים חשוכים, זו האהבה וכבוד האדם. מה שאני ואתם עושים ועשינו ונעשה, זה להוציא את האהבה לגאולה. אהבה לארץ ישראל, להיות פה ביחד.
"אני מכיר הרבה אנשים והרווחתי ביושר המון חברים דתיים, חלקם גם זמרים ואמנים. כולם נמצאים באותו הבית שנקרא עם ישראל. ואני חונכתי, לצערי הרב מאוד, שהדת והיהדות זה קיר בטון אטום. אי אפשר היכנס ולצאת. אבל הבנתי בחיי בעזרת הרבה אנשים מופלאים, חרדים ודתיים, שדת זו דלת, לא קיר. ואפשר לעבור בדלת ולפגוש אנשים נפלאים עם לב רחב. מאוד חשוב לי כאדם וכאמן עם הרבה קהל ומעריצים, שיבינו שהגיע הקץ לשנאה ששרפה אותנו מבפנים".
"חונכתי, לצערי הרב מאוד, שהדת והיהדות זה קיר בטון אטום. אי אפשר היכנס ולצאת. אבל הבנתי בחיי בעזרת הרבה אנשים מופלאים, חרדים ודתיים, שדת זו דלת, לא קיר. ואפשר לעבור בדלת ולפגוש אנשים נפלאים עם לב רחב"
כשכיפה על ראשו, אמר גפן: "אני יותר לא יכול עם הטקסטים של החילונים נגד הדתיים או להיפך. זה חייב להיפסק. צריכים להגיע לפשרה, לכבוד האדם, כי אין דבר יותר חשוב מכבוד האדם בעיניי".
הוא סיפר כי בעיצומם של ימי הסגרים והקורונה, עבר ברכבו עם בנו, דילן, בסמוך לתחנת דלק בבני ברק, שם ראה אב חרדי לעשרה שטיפל בהם. "חשבתי לעצמי שהאיש הזה הוא כמוני. הוא אבא ואני אבא, וכל אחד דואג בעיקר לילדיו. החלטתי אז שיותר לא אתן שישימו חוצץ בין חילונים לדתיים. אנחנו צריכים לחבק, להגיע לפשרה, לאהוב וללמוד איך חיים פה ביחד. ומכאן והיום תצא בשורה גדולה, כי אפשר".

"הגיע הזמן לשבור את הקירות בינינו"

במגזר החרדי וגם בזה הדתי עוקבים באהדה מהולה בסקרנות אחר הדרך שעובר הזמר שזוהה בעברו עם חילוניות ומרדנות, וביקר בחריפות את שומרי המצוות ואנשי הימין, בעיקר מאז שהופיע לפני כחצי שנה לצד כוכב הזמר החסידי (והחב"דניק), אברהם פריד, בבריכת הסולטן כשכיפה לראשו. מאז תועד בסיורים בבני ברק, גם עם בנו. מפעם לפעם תוהים במדיות החברתיות וגם באתרים חרדיים האם גפן עובר תהליך של התחזקות דתית, אך נראה כי מדובר בעיקר בתהליך של התקרבות ישראלית.
"אין לכם מושג כמה זה מרגש אותי לעמוד פה ולהיות נאהב, גם כאתיאיסט וגם כחילוני", אמר. "קיבלתם אותי בזרועותיכם הפתוחות, וזה מעשה מאוד אמיץ מבחינתכם". עוד אמר, "בעיניי, כאדם חילוני, גן העדן והגיהינום מתקיים כל יום פה, בישראל. אם האדם שונא ומדבר דברים רעים נגד האחר, הוא יוצר לעצמו חיים של גיהינום יומיומי. לפני זמן מה הפכתי את חיי במידת מה לגן עדן. דיברתי אהבה, אני מדבר בכבוד האדם.
"כאדם חילוני, גן העדן והגיהינום מתקיים כל יום פה, בישראל. אם האדם שונא ומדבר דברים רעים נגד האחר, הוא יוצר לעצמו חיים של גיהינום יומיומי. לפני זמן מה הפכתי את חיי במידת מה לגן עדן. דיברתי אהבה"
"בהופעות שלי אני אומר לקהל: לכו לבני ברק בחמישי, תטיילו, דברו שם עם אנשים. תהיו פתוחים להקשיב, כי אנחנו עדיין חיים באותו הבית, שהמון אנשים - גם אלה שבחרתי בהם וגם שלכם – בנו לו יסודות מאוד קשים עם מסמרים ובטון קשיח. אז הגיע הזמן לשבור את הקירות בינינו, להתחיל לאהוב".

"אנחנו צריכים לאחד שורות"

הוא גילה כי הוא עומל על תוכנית לימודית לאחר שיחה עם שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, במטרה להכיל את המגזר הדתי והחילוני, "ולחנך את ילדינו איך אפשר לחיות ביחד, למען האחים שלנו. ואני קורא מכאן לכל האנשים שיכולים להשפיע – בואו נשפיע ביחד. בואו ננצח ביחד. ישראל בעיניי, גם כחילוני, זה מקום סינגולרי. אין מקום שדומה לה. זה מארג מאוד עדין. ראינו מה קרה ברחובות עם כל המרי האזרחי והשנאה הגוברת. המנהיגים שלנו ובעיקר אנחנו צריכים לאחד שורות. להיות ביחד".
גפן עצמו מתקשה לעכל את המהפך שעבר: "אם הייתי היום בן 20, לא הייתי מאמין שאגיע לפה. הייתי אולי שותה קפה ממול. אבל להגיע להיכל הקודש שכם? לא הייתי מאמין. כך שעשינו משהו באמת טוב ביחד. אני מרגיש שאני קטן, ואין לי הרבה נגיעה בעולם וגם לא הרבה כוח. אני כן מרגיש שעשיתי משהו קטן כאזרח וכאמן בתיקון עולם. אמרתי לכולם, בואו נכבד איש את רעהו. בואו נלך ביחד בשביל של אהבה אין-סופית. כי ללא הרוח שלכם – אין ישראל".
"אני גאה בכם ומכבד אתכם שאתם מאמינים ולומדים תורה, מתפלפלים וגם משתנים. חוכמה, בינה ודעת זה משהו שישראל לא יכולה להתקיים בלעדיו. גם כחילוני, לא משנה איפה אהיה – תמיד אהיה שם להגן עליכם"
בסיום דבריו הדגיש: "אם יוציאו את חב"ד מישראל, אז בניגוד להרבה חילונים שאומרים שישראל תהיה מקום טוב יותר – אני סובר שלא נכון. היא תהיה מקום יותר רע. כי הרוח של חב"ד זו הנפש של ישראל שחייבים לשמור עליה, זה הלב הפועם. ואני גאה בכם ומכבד אתכם שאתם מאמינים ולומדים תורה, מתפלפלים וגם משתנים. חוכמה, בינה ודעת זה משהו שישראל לא יכולה להתקיים בלעדיו". והוא הצהיר, "גם כחילוני, לא משנה איפה אהיה – תמיד אהיה שם להגן עליכם, על היושרה והמורשת שלכם".
לכתבה זו 371 תגובות
הוספת תגובה
371

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
363.

שימחת לי את הלב, אתה גשר בין המגזרים, אתה פשוט ריגשת

362.

אביב, בור ועם הארץ היית וגם נשארת.

361.

360.

359.

כל הכבוד על הגישה, על הכבוד ועל האמונה שאפשר לחיות יחד בלי שנאה והסתה. המשך כך בדרכך המוזיקלית והאנושית- אתה מקרב לבבות ודמות חשובה בפסיפס ההזוי הזה שנקרא ישראל.

358.

עם בינה ודעת?

357.

מה גם ש"קירוב לבבות" עובד תמיד רק בכיוון אחד ומטרתו לקרב חילונים לדת ולא להיפך

356.

מעשה אמיץ ופותח את הלב. רק אהבה תנצח.

355.

354.

זה לא רק התורה שקוראים ויש כאלה שחושבים שתורה זה מצוות ולבוש לאאאאבתורה של העם היהודי היא מעיין של חוכמת החיים . וכל העמים העתיקו מאיתנו. רק את התנך . המשנה התלמוד והגמרא זה סוד והתמצית של היהדות שהרוב לא יודעים לא יודעים מה זה בכלל.

353.

352.

הם יהיו מוקצים פה מחמת המיאוס ויגרמו לאנשים לשנוא את הדת ואותם.

351.

תמיד התחברתי לחבד שמפיצים אהבה ותו לא ותמיד אהבתי את אביב גפן ועכשיו הכל מתחבר. כחילוני עם שורש דתי בעברי למדתי לקבל כל אדם על דעותיו השונות ממש כמו שמקבל את עצמי עם השוני בדעותיי שלי

350.

חבל שאין מפגשים כאלה עם אומנים. היה יותר מעניין לשמוע דיון או ויכוח אמיתי (לשם או לא לשם שמיים כל אחד יבחר) מאשר אוסף קלישאות (גילוי נאות - גם אני בעד אהבה, שלום, ביחד ופיוס. אני גם חושב שעדיף לכולם להיות בריאים מאשר חולים)

349.

אביב גפן, לראות אותך מבקש סליחה אם פגעת בנפש של מישהו ולראות את השינוי שחל בך דמעתי התרגשתי. אנחנו צריכים לבקש ממך סליחה איזה נשמה ענקית יש לך . ואני רוצה לברך אותך את ברכת הכוהנים יברך ה' וישמרך , יאר ה' פניו אליך, ישא ה' פניו אליו וישם לך שלום ושמו את שמי על בני ישראל ואני אברכם. ואני מברכת אותך ואת משפחתך בבריאות נחת ופרנסה טובה

348.

347.

תמיד מקרבים את החילונים לדתיים / חרדים. הגיע הזמן שזה יקרה גם בכיוון ההפוך

346.

אדם שיודע להשתנות, יודע לשנות דעותיו, ללמוד וללמד ראוי לכל הערכה ושבח. הלוואי וירבו כמותו. ישראל תהיה מקום יותר טוב לחיות בו.

345.

.

344.

איזה כיף שיש לנו אותך אתה נכס לתרבות שלנו אוהבים אותך

343.

זה רק התדרדר. ממשיך לחפש תשומת לב בכל מחיר

342.

אביב מת כשהתגייס לחב"ד.

341.

לונדון לא מחכה לו. נאלץ להתפשר על ביתר עילית

340.

339.

338.

337.

336.

335.

בתור אדם דתי - הלוואי וגם החרדים על כל הזרמים ולא רק חב"ד יגידו דברים באותה הרוח על חילוניים

334.

333.

כמו שפעם חיפש תשומת לב גם היום מחפש תשומת לב ילד מסכן אבוד

332.

331.

330.

שילמדו כמה שהם רוצים בשעות הפנאי ולא על חשבוני.

329.

328.

חזק

327.

326.

325.

324.

על "לימוד" התורה (שבינינו - לילד בכיתה א' יש יותר ידע מתלמיד ישיבה)

323.

דורהפרזיטים שלא משרתים ולא עובדים

322.

321.

שבט אחים של משתמטי גיוס, אביב גפן והחרדים.

320.

שחקן וצבוע

319.

התחרפן החנפן

318.

אכן הגיעו ימות המשיח וואו אביב גפן מדבר ככה קורא

317.

תורתנו מעל הכול וכול מי שרוצה לבדוק ולחקור יפגש אם אמת יפה ונצחית ולא כול מי שיש לו פאות וזקן דתי ולא כול משאין לא זקן ופאות חילוני.בתור אדם שומר תורה ומצות ..תורה זה עבודה פנמית ולב נקי וקיום המצוות

316.

יישר כוח על דברים היוצאים מהלב ונכנסים אל הלב.

315.

נמאס כבר מאיש הזה שכל עשור פונה לקהל אחר ומלקק לו

314.

עוד לפני הרבה שנים

313.

כל הכבוד על השינוי שעשית אביב...מרגש מאוד

312.

מילים יפות ממש!! חזק ואמץ אביב גפן הפתיחות הזו שלך ליהדות, לכבוד האדם בפרט, היא מבורכת! כן יירבו

311.

310.

מביך. מרתיח. מעורר רחמים. דוחה. אני לא יודעת מה מתאר טוב יותר את התחושה שלי למקרא הדברים האלה. האמת המרה היא, שכמו רבים אחרים גם הוא פשוט מוכר את כל עקרונותיו בשביל בצע כסף... מאחלת לך שתתפכח.

309.

308.

בתור אחת שראתה אותך בשנות ה90 בתור נער מורד והילד הרע של הרוק להפוך לאדם בוגר עם ראש על הכתפיים, אחראי שמבין מה המשמעות של זמר משפיע, אתה מחליט לבחור בחיבור ובאהבה במקום בפילוג. מרגש לראות את ההתפתחות שלך לאורך השנים. אין ספק שאתה מעורר השראה היודע להודות בטעויותיו וללמוד מהן. אשריך!!

307.

306.

305.

304.

303.

מקיצוניות אחת לשניה. למה כל האמנים גומרים בסוף בדת?? למה אצל האמנים בחו"ל זה לא ככה? רק פה. פתאום כיפה על הראש. כל כך מאכזב. היה סמל של חופש. גם חופש מדת.

302.

כולם הופכים לרובוטים ומאבדים את יכולת החשיבה העצמאית.

301.

עד כה, וזה במישרין ההתבגרות שלו והיכולת לראות מסביב , השלב הבא יהיה קידוש בשישי, הנחת תפילין כדי לטעום מעט מהעולם המקביל , בהצלחה לך אביב , גאה בך!!!

300.

אותי הפסדת.

299.

שמכיר באמת !!!

298.

297.

יונתן -די מספיק , לבקר ! הגיע הזמן ללכד ולהתאחד !!

296.

חסר זהות ואמונה (באדם) מביך

295.

294.

293.

292.

291.

מברוק על הבגרות

290.

אולי כי עכשיו סתו

289.

288.

תמיד היית אצלי אדם ענק.

287.

286.

אביב היקר ריגשת אותי, השינוי שעשיתה מבורך ומפיץ אור ואהבה. בני איש אחד אנחנו ולכן חייבים להיות מאוחדים ולהיות עזר אחד לשני, לכבד ולאהוב בלי סוף. וכך בע"ה נגיע לגאולה השלימה

285.

נהיה טרנדי לסלבס להתחנף לדת ולחרדים כי זה מביא כותרות. אפשר להסתכל לכל דבר בעיניים ולראות בו את הטוב וגם את הרע, ולא חסר משניהם. קפיצה מקיצון אחד לשני וחנופה דביקה לא מועילה, רק משטיחה את השיח ומעידה על בורות גדולה.

284.

כמו פעם בצמח אהבתי את ההופעות שלך היית אביב האמיתי בלי מסיכות ולרצות מישהו אפשר להתבגר בלי לוותר על המוזיקה שלך ראה ערך בוב דילן

283.

נוכחתי שם באותו ערב, הייתי סקפתית לגביו, אבל נוכחתי שבאמת האדם עבר שינוי מהותי. היה מרגש לשמוע שביקש סליחה אם פגע במשהו, ושמחפש דרך איך לאחד את עם ישראל ושלא תהיה שנאה בין הפלגים. ועוד דבר מרגש אמר: חינכו אותי שהדת היא קיר בטון והיום אני נוכח שהדת היא דלת. משפט גדול

282.

שיפסיקו לחיות על חשבוננו צבוע.......לא הגיוני שהם יושבים ולומדים תורה ואנחנו עובדים מבוקר עד ליל וממנים אותם.

281.

280.

279.

חזק ואמץ אביב....אולי ממך יהיה חידוש לשלום בין חרדים לחילונים

278.

277.

276.

275.

יודע לחרטט את הציבור הדתי והחילוני

274.

הלואי ועוד הרבה "נאורים" יעברו את התהליך הזה וילמדו משהו על עצמם. לי זה קרה דווקא בשרות מילואים לאורך שנים בפלוגה מעורבת, חילונים ודתיים.

273.

272.

אין דבר כזה פשרה, אתה יכול לקבל אותם כמו שהם הם יקבלו אותך רק כדי לשנות אותך

271.

א

270.

269.

כל הכבוד לאביב איזה שינוי אדם שיודע לתקן אם טעה ולעשות שינוי הוא אדם גדול ומיוחד

268.

267.

266.

אז לאחד שורות זה קצת בעייתי

265.

טוב שעשה זאת אני מעריכה אותו.בהמשך אני מצפה שגם ישעה זאת כלפי בנימין נתניהו על ההשמצות והדברים שאמר עליו בושה.לא רוצה להיזכר בכל הדברים שיצאו לו מהפה ממש זוועה.

264.

יש לו נפש טהורה ואמיתית, בשונה משמאלנים אחרים אין אצלו אחד בפה ואחד בלב.

263.

אביב היקר ,זהו אכן קירוב לבבות אמיתי,כל הכבוד לך אוהב אותך

262.

הם מאירי פנים ואוהבי אדם. פעם חיכינו בחנוכה בתור להופעה בזאפה, והם עשו תוך כדי הדלקת נרות וחילקו סופגניות, להנעים ההמתנה בקור ובגשם. מעולם לא התחברתי לאביב גפן, בייחוד לא לכל האנטי כחלק מהיח"צ שלו. אבל מתבגרים. גם אני וגם הוא, מסתבר :-) זה נחמד ומרגש. והלוואי שיהיה עוד קירוב לבבות כזה. הוא מחמם לב בימי קורונה.

261.

260.

259.

258.

פעם זה היה למשוך את הצעירים באנטי להכל היום זה למשוך את קהל המיינסטירים במסרים דביקים של אהבה. טוען שמשתנה, אבל הוא בדיוק כמו שהיה, מחפש כל דרך ללקרוץ לקהל שלו, האמן הכי "גמיש" בסביבה - לראייה כל הריאליטי שהוא עושה.

257.

גם הרב אורי זוהר היה חוטא גדול והפך ברבות השנים לצדיק ב״ה אביב ילך בדרכו רק האמונה בה׳ תביא גאולה לעם ישראל והחוטאים הגדולים ביותר הופכים לצדיקים הגדולים ביותר בה׳ זוהי תחילת הגאולה

256.

255.

אביב עושה בחוחמה כשפונה לחבד. הם הזרם המתון יותר מבין החרדים. מקווה שלא יחזור בתשובה בדרך, כי אז איבדנו אותו...

254.

253.

252.

251.

צריך להיות בן אדם ענק כדי להודות שטעית

250.

פעם יצא לי להעביר את אביב ואישתו בידוק בטחוני היחיד ממרחב רב של סלבים שאני פגשתי שהיה סבלני ואפילו אדיב לתהליך

249.

כל היתר חנופה וחוסר יושר.

248.

יתכן ויש קשר סבא רבא של אביב גפן היה מחסידי אלכסנדר הוא היה מראשוני מיסדי העיר בני ברק ב1927 ולכן כיום יש כיכר ורחוב שניקראים על שמו רב תנחום מקובר אז ויתכן שיש קשר

247.

.

246.

מוכרים בזול גפן, כמו שאתה אוהב... מה הבן אדם הזה לא יעשה בשביל שיכתבו עליו בעיתון?

245.

244.

תודה על המילים והחום ואכן אין קיום בעולם לא רק בישראל אם לא יהיה תלמוד תורה . דקה ללא תורה בעולם והעולם יחרב שנזכה לגאולה שלמה בקרוב בעה.

243.

242.

אביב,כאמא חילונית, אשת חינוך, התחושה אחרי קריאת הכתבה היא כמה חכמה , בינה לדעת יש בך. ואתה מכיר בעוצמות שלך ומנתב אותן לטוב, היות שאתה עדיין מאוד משמעותי האמירות שלך ובשינויי תפיסה אצל בני נוער. גם אתה מחנך. ואשריך. אשרינו שיש לנו מחנכים כאלו. תודה, גם על כך שאתה מאיר את עיננו שאנשים משתנים, מתבגרים, חושבים אחרת, ועדיין ילדים בנשמה. אוהבים אותך אביב...

241.

240.

שמחה לראות שאדם אתעאסיט כלכך מדבר בחוכמה ובינה גם כחילונית הקשבתי לדבריו ונגע לליבי

239.

238.

קירוב לבבות אפשרי רק אחרי שיהיה שוויון בנטל.

237.

איש טוב, כל הכבוד על המהפך וההתקרבות

236.

אביב אני מאד מכבד אותך על האומץ שלך לקרב בין חרדים דתיים חילונים תבורך אביב היקר ישר כח אתה ענק

235.

234.

233.

232.

רק ככה נמצא מנוחה ונחלה

231.

אביב אתה מרגש עד דמעות...על היותך אומן בנשמה זוהי דרכם של אנשי רוח, גמישות מחשבתית..זה מה שנדרש מאיתנו...חוסן נפשי ע"י גמישות.. כמה יפה

230.

גפן , על תגן תתרום להם כסף כי זה מה ששמדבר לליבם ..זה הדבר היחידי משכנע חרדים .

229.

אביב אדם מדהים

228.

חזק ואמץ! נ.ב - אני חילוני גמור.

227.

226.

נראה שהלייזרים מההופעות טיגנו לו את המוח..חח

225.

נעים לשמוע קולות של אחדות

224.

נביאים » ספר זכריה » פרק ג » פסוק י "בַּיּוֹם הַהוּא נְאֻם יְהוָה צְבָאוֹת תִּקְרְאוּ אִישׁ לְרֵעֵהוּ אֶל תַּחַת גֶּפֶן וְאֶל תַּחַת תְּאֵנָה." והמבין יבין הולך להיות הרבה דברים טובים איתו

223.

במילים הטובות. בהתקרבות למי ששונה ממך. רגישת.תודה

222.

למדו מהמיסיונרים הנוצרים.

221.

220.

219.

גם פעם וגם היום זה אותו אדם (לטובה!) - רואים שהוא אדם אכפתי. אדם שמחפש שתהיה אהבה בעולם. אדם שמונע מהתעניינות באחר. אדם ערכי. המזל שלו הוא שהוא יוצר גאון, ויכול היה לבטא את עצמו. פעם זה היה יותר בוטה ומוחצן, והיום יותר בוגר. אני אוהבת מאוד את היצירה שלו, אבל במקרה שלו, אני גם אוהבת אותו..

218.

217.

216.

היום הוא פתאום צועק קירוב לבבות? הזיה

215.

אדם עמוק ומיוחד השייך למשפחה ברוכת כשרון {בדרך משלהם }אביב הוא נכס אמיתי עבור צעירי ישראל שהלכו עמו דרך ארוכה. שתבורך אביב אתה עושה לכולנו טוב על הנשמה ונותן תקווה נפלאה ומשפיע נפלא על המוני צעירים ומחזק גם אותנו המבוגרים. ברכות והמשך הצלחה.

214.

הייתי רוצה שהשמאל יהיה יותר פתוח לאמונה היהודית. שיכיר בחשיבות האמונה, מבלי לחוש מאויים. שיכיר בחשיבות הדתיים המתפללים אשר בתפילותיהם מקיימים את ביתינו, כי זו דרכם לשמור על הבית.

213.

לא התרגשתי כך המון זמן. פשוט מדהים מדהים מדהים אביב. ❤❤❤

212.

211.

הוא תנחום מקובר ממיסדי בני ברק, ועל שמו רחוב וכיכר בעיר

210.

ועובדי האלילים, של הכת המתחפשת לאוהבת ישראל שחבריה הם זאבים בעור כבש, ואנטי ציוניים בהסתר, הם אינם מציינים ואינם משתתפים את יום הזיכרון ויום העצמאות, אינם מתגייסים לצבא, ובמצע שלהם כתובים דברים נוראיים על מדינת ישראל.

209.

208.

כל הכבוד לך שתבורך מפי עליון באמת מרגש לקרוא את מה שכתבת

207.

ההצהרות של אביב עלולות לייצר סוג של לגיטימציה להכיל דרכים שהם נגד היהדות. צריך להיות בבחינת כבדהו וחשדהו. אורי זוהר ,כאשר נלחם בעצם הדתיות,הלך והתעמת עם כל השאלות.הוא עשה מעשה שהוא אמיתי.חקירה ודרישה לכל השאלות שלו. הוא לא ויתרורצה להגיע לחקר האמת. זה איש אמת. להפריח סיסמאות זה לא עבודת בירור עמוקה. יש לאביב עדיין דרך ארוכה, במלוא הצניעות, כדי להיות במצב שבו הוא יוצא בהצהרות.... צריך להשקיע יותר בלימוד עמוק....

206.

זה כשחבדניקים יכבדו את הרצון של חילונים להשאר כאלה, יתרמו לחברה באופן שווה, יכלכלו את כל הילדים שהם עושים ולא יכפו על חילונים כשרויות ואיסורים בחגים

205.

אביב הופיע בפברינגן של החסידות.

204.

אביב כל הכבוד לך שום פוליטיקאי לא הצליח לארגן ככ יפה פשוט אמיתי ובהיר את סבך היחסים הטעונים ככ ואת הפתרון המתבקש ככ. שאפו גדול על היכולת להיפתח להתבונן להתקרב לבדוק סחתיין על היכולת שלך לסדוק את קירות הבטון האטומים שהחילוניות כופה עלינו. מחילונית סקרנית שחווה את התהליך

203.

ושותפים לאג'נדה האנטי ישראלית וציונית. ורבין מתהפך בקיברו.

202.

אחלה שלומדים, אבל צריכים גם להתפרנס בעצמם ולעשות שירות לאומי. החילונים לא צריכים לזחול על הגחון בשביל החרדים. התיקון נדרש מ2 הצדדים.

201.

200.

וברצינות, אביב גפן מדהים. הציטוטים שלו בכתבה ריגשו אותי. הערכתי אותו כאמן, אבל עכשיו עוד יותר, כאדם.

199.

198.

אביב , עם חושיו המיוחדים , יודע שכדאי לו להתחנף לדתיים . הם נכסו לעצמם כל שלט דרכים שלנו , משלמי המיסים , משרד התחבורה , כדי לקבע את שליטתם בראשינו . אביב גפן והתחנפנויותיו , זה רמזור אזהרה לכולנו , למידת שליטתם בכל פתח קניון קטשרים אותך ברצועות שחורות , ובתי ספר ,כדי לשלוט בנו , החופשיים , ולמצוץ את כספינו : משלמי המיסים " החופשיים "

197.

196.

195.

כל הכבוד לך אביב על שהשכלת להבין שהדת והאמונה היא אבן דרך לעם ישראל. עם זאת תמיד..אבל תמיד אזכור שחבדניקים לא משרתים בצה"ל. ורק בזכותינו החילונים המדינה הזו מתקיימת. אני מאמינה שדתיים כחילונים אמורים לעבוד..לשרת בצבא. למידת תורה אינה פוטרת את האדם מחובותיו כלפיי החברה בה הוא חי אלא להפך... עד שזה לא ייקרה...כנראה שקירוב הלבבות יישאר בגדר פנטזיה לצערי.

194.

193.

אביב רק לידעתך סבא רבה שלך היה ממיסדי העיר בני ברק והוא היה מחסידי אלכסנדר כיום יש כיכר ורחוב מקובר על שם הסבא רבא אז יש סוג של שורשים

192.

191.

עוד חנפן שקרן. אביב אתה לא רלוונטי עכשיו חורף

190.

189.

בן אדם

188.

187.

186.

185.

184.

183.

וזה קו אדום, אין דוגמה הפוכה של חילונים שפותחים עמדות שמסבירות על אבולציה בבתי ספר חרדים, ככה לא רוצים אותם ליד הילדים שלנו

182.

המנהיגות החרדית לא מכבדת את מדינת ישראל וחוקיה. כל עוד רובם לא משרתים בצבא, רובם לא עובדים ולא משלמים מיסים וגם מנסים לכפות עלי אורחות חיים מלפני 2000 שנה לא אכבד אותם

181.

180.

179.

178.

177.

176.

175.

המשך לתגובה שלי אם רק תוכל בכל מקום שאתה שם לדבר על הביחד ובתור יוצר מוכשר גם לחבר שיר על הביחד אולי מימכה יתחיל השינוי בעם המיוחד שלנו א מ ן

174.

הלוואי שבאמת נכבד אחד את השני לא משנה מה הדעות שלו כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה אבל גם לחשוב על האחר מה שהוא רוצה שיחשבו עליו מתי ניזכה לזה שנכבד אחד את השני/ה הלוואי הלוואי הלוואיייייייי

173.

(:

172.

אביב בדיוק כמוהם .

171.

170.

גם דת היא תאוריה ודרך חיים נפלאה אבל האימפלמנטציה גרועה, במיוחד לאורך השנים. קחו מליוני בני אדם - על המגרעות, הרגשות, התאוות והפירושים האישיים של כל אחד לרעיונות - לאורך זמן ישנה התרחקות מהמקור ונכנסים עיוותים, קנאות ואמונה עיוורת. למשל, רעיון החסידות. האמונה העיוורת במוצא פיו של אדם אחד ותכונת הורשה של ידע וחוכמה עם מאפייני מלוכה לצאצאיו. רעיון זה יחסית חדש ביהדות - רק בן כ-300 שנים. איך הסתדרה היהדות לפני כן? הסתדרה.

169.

168.

167.

נסתרות דרכי האל

166.

דת היא דבר אטום , והכי גרוע שדת הופכת נתונה לפרשנות.

165.

164.

ונקום לבוקר חדש של ואהבת לרעך כמוך. חזון אחרית הימים. היום אנחנו חיים בתקופת סדום ועמורה. רק אתמול נחשפה ידיעה חיילת שמשה צרכים מיניים של מחבל רוצח ילדים ביוזמת מפקדיה. קצת מאוחר מידי אביב גפן המלכה מסובכת ואנחנו אם אתה נוסע בכבישים ורואה נהג חצוף חותך מימין ובמקרה הוא חרדי ויש הרבה כאלה. אתה שואל את עצמך זה מה שהם לומדים שעות ימים שנים. איפה דרך ארץ קדמה לתורה, איפה הגזל זמן שלי. את התיקון צריך להתחיל בישיבות ואת כל לומדי התורה יום יום. ואהבת לרעך כמוך וליישם.

163.

ממש מחמם את הלב לראות ולשמוע את היהודי היקר הזה, לדעתי הוא תמיד היה בחיפוש של האמת,ומי שמחפש את האמת אז שולחים לו מלאך של אמת, ודווקא מתוך החושך הוא מצא את האור, ולא רק שמצא אלא הוא מאיר אותו החוצה אשרייך ואשריינו שזכינו

162.

אשמח לפתוח סניף חוזרים בשאלה ברחובות בני ברק בחמישי ולראות עד כמה מכילים ואוהבים אותי..... מחפש עוד קצת צומי, עכשיו מהצד השני. רוצים שהיחסים בין דתים לחילונים יהיה מוצלח, אל תנסו "לתקן" את דרכנו.

161.

מאבק משותף. ילדים של אותו אבא ואמא. עברנו שואה ופרעות יחד. לא ניתן לכל הגורמים שמנסים ללבות ולפלג אותנו להצליח!!

160.

159.

אופורטוניסט חסר תקנה

158.

סוף סוף אדם ידוע שפועל לקירוב לבבות במדינה מתפוררת משנאה ואלימות. התקשורת מעוותת לנו את המציאות ומציגה לנו תמיד רק את הקיצוניות. היא לא מציגה את האזרח הפשוט, חילוני או דתי...ולכן מבורות ופחד אנחנו מהלכים במדינה שלנו ולא נותנים צ'אנס לאף אחד. אני מכירה כל כך הרבה אנשים דתיים מלאי נתינה ושופעי טוב. חבל מאוד שככה אנחנו מפולגים. ישראל תחרב לא בגלל האויבים שלה, אלה בגללנו.

157.

הם כת הם מאפיינים רעים מאוד בין יתר הדברים הטובים שהם עושים

156.

אבל מקבל אותך בחיבוק. ואני לא אדם דתי. אני רק אדם שמאמין שלכל יהודי יש מקום ותפקיד במשפחה. . Welcome

155.

154.

153.

152.

דש לאייל

151.

150.

149.

148.

147.

146.

עוד אדיוט שלא מבין שאנחנו החמורים והטיפשים והם הנאורים והחכמים הם מחכים למשיח לרבי שלהם אביב מתי תבין במקום לקבל שכל אתה מקבל אותם את לומדי התורה חחח אלה אלא תורמים במאום

145.

כל הכבוד שאתה כנה ואמיתי ועם ראש ולב פתוח! מסתכל לא רק בקנקן אלא במה שיש בו! עומק וחכמה ותוכן עם משמעות שורשית ונצחית לחיים נכונים! מים חיים!

144.

בולשיטר.

143.

זה טוב ונחמד אביב, אבל לא פותר את המחלוקת העיקרית: הטכנולוגיה לשילוב עבודה ולימודים הומצאה זה מכבר. לצערי, החרדים בישראל, לא מוכנים לאמץ אותה. אותו אב ל10 ילדים, מתעקש על כך שאני אממן את ילדיו. זה לא הגיוני, לא בונה אמון ושלום, ויביא לחורבנה של מדינת ישראל.

142.

141.

מי שלא יכול להשתנות לפעמים לא יוכל לשנות אף אחד. יפה מאוד אביב, אשרייך על הגישה.

140.

139.

138.

137.

דת היא חושך ולעולם לא תשתנה. ה״רגשות״ הדתיים גורמים לאנשים להיות גזענים.

136.

מכר את נשמתו כדי להישאר רלוונטי.

135.

134.

133.

132.

ולא כי הוא "אוהב" דתיים. אלא כי הוא התפתח. בשמאל יש דיבור קבוע (וצבוע) על קבלת האחר אבל בתכלס זה לא כך. ואצלו זה אמיתי. מבפנים. יש ממי ללמוד.

131.

130.

אביב כל הכבוד לך ישר כוח

129.

128.

הוא תמיד היה סמרטוט רצפה הכי מצחיק שכל הקריירה שלו נבנתה על זה שהוא כאילו "מורד" איזה בנאדם פאתטי ועצוב הוא נהיה

127.

כל הכבוד על היכולת שלך להקשיב ולהבין גם אנשים שלא באו מעולמך גם אם לפעמים זה הפוך מדעותך, אם כולם היו נוהגים כמוך משני הצדדים, המדינה הייתה יפה יותר

126.

125.

תחילה של דרך חדשה אופטימית מקרבת לבבות כל הכבוד

124.

123.

איך נפלו גיבורים

122.

אביב יקר, שמחה בשבילך על השינויים הטובים שאתה עובר. אבל אל תתבלבל. אדם באמונתו יחיה אבל לא על חשבון אחרים. מדובר במכונה משומנת דורסנית שבאופן שיטתי מנצלת את הפוליטיקה הישראלית המנצלת את חלק מהעם שחיים בטפילות על חשבון אחרים! מעוול אחד אתה עובר לעוולה נוספת. אתה מתבלבל!

121.

איכס, זה ממש דוחה. בין אם זו התקרבות אמיתית לכת החסידית הקרויה חב"ד, ובין אם זה למטרות כלכליות. כי כסף- לא חסר לו. ושכל- מסתבר חסר לו. שיסביר לי בבקשה מה ההבדל בין אלה שמאמינים שהרבי מלובביץ' היה המשיח לבין אלה שמאמינים שישו היה המשיח. לפחות הנוצרים מסוגלים לשבת גברים לצד נשים כדי לצפות בהופעה, בניגוד לצדיקים אצלנו.

120.

תודה רבה אביב על השפיות

119.

118.

מי שלא חסיד או חרדי נחשב גוי רשע מרושע

117.

רואים שהוא השתנה, גם בהקשרים אחרים, הוא מכיל יותר

116.

לא יתכן שהחברה החילונית והדתית לאומית תחזיק על גבה את החברה החרדית שרק הולכת ומתרבה. יכולים ללמוד כמה שרוצים, אבל חייבים להשתתף בחובות שיש לאזרחי המדינה.

115.

מי אתה? כפיל של אביב? מוזר מאוד. ידוע הרי שחב"ד הם כת של מחזירי תשובה מסיונרים, הנטפלים לחלשים שבחברה כדי לשטוף את מוחם.

114.

113.

מה קרה לו?

112.

השם דיבר מגרונך אביב! ריגשת!

111.

מקסים -להוסיף אחדות, אור ואהבה בעם ישראל ובעולם

110.

109.

דתי אוהב להיות בין דתיים? יפה, גם משתמט אוהב להיות בין משתמטים. זה כל הסיפור כאן.

108.

כשזה ככה זה סתם מגעיל וצבוע בשקר לא בצבעים אמיתיים של העונה.

107.

להתקרב באמת לדת. תהיה שלם אביב..

106.

105.

104.

ממש נחמד לראות מישהו שהייתה לו שנאה עיוורת כלפי הזולת, משנה את דרכו ומבקש סליחה... אני חילונית והדת לא מדברת אליי אבל תמיד הציק לי השנאה העיוורת הזו של (חלק) מהחילוניים/האטאיסטים כלפי דתיים וחרדים...

103.

102.

101.

100.

במקום שחוזרים בתשובה עומדים צדיקים לא יבואו.

99.

מחנכים אותם שהם טובים יותר מאחרים ושאחרים -כל מי ששונה צריך ללמוד להיות כמוהם. הם ישדלו ילדים קטנים כי זאת "מצווה" ובאותה מצווה יכפו את דרכם על אחרים. הם לא יבדקו את המקורות של האמונה שלהם, כי אם יבדקו יגלו שזה הכל סיפורים שהעתיקו מעמים אחרים. חב"ד זאת כת.

98.

97.

96.

או שהוא עשה 1 ועוד 1, הבין שבעתיד הדתיים והחרדים יהיו פה רוב והחליט שצריך להתחיל להתחנף אליהם. מפחיד. מדובר בכת פרזיטית שבחיים לא תקבל מחשבה חופשית וחיים ללא מרות של איזה רב, והוא מתחנף אליהם עכשיו. כנראה שאין ברירה אלא להגר מפה בסופו של דבר.

95.

הוא מצא דרך לעשות כסף במגזר החרדי. כל כך חבל שהחרדים נופלים בפח שלו במקום לזרוק אותן לפח האשפה שממנו הוא הגיח.

94.

93.

92.

אתה צבוע , תתבייש

91.

אנשים שלא מבינים שהם חיים על חשבון אחרים אנשים שאינם מבינים את החשיבות של קבלת חוקי המדינה אנשים שלא רואים את היופי במתמטיקה, בפיזיקה ובאומנות נכון, לא כולם. אבל זה כן מאפיין של חרדים.

90.

הדרת נשים, ביטול עבודה יצרנית כנגד לימוד תורה, חוסר סובלנות ללהטב"ים, גזענות וזה רק חלק. היהדות הרפורמית ניסתה לשנות את הדברים הללו אבל היהדות האורתודוקסית וחב"ד בתוכה מתנגדים נמרצות ומשאירים את הדת היהודית פגומה.

89.

כל הכבוד לאביב כל המלעיזים עליו תתביישו אחד שדיבר מנשמתו לא יעזור לאף אחד יהודי תמיד ישאר יהודי וכמה שיתכחשו ישארו יהודים והדת היא שומרת על עם ישראל ועל מדינת ישראל

88.

המורשת שלכם ... שלכם ולא שלנו ... הדרך ארוכה היא ...

87.

86.

כל הכוד לך

85.

נפש אצילה. מעריך אותך מאוד משהו השתנה בך. התבגרת. שרק תצליח והמון בריאות. עם ישראל אוהב אותך. אנחנו עם אחד דתיים וחילוניים.

84.

לא מפתיע בהתחשב ברמת השירים שלו...

83.

82.

לכל אדם יש את הזכות להתקרב לצור מחצבתו..זכית לגלות את הטעות בגישתך בעבר באביב וגילית את האור בסתיו זה חשוב שאתה מבין שיש ערך גדול ליהדות אבל צריך לוותר הרבה כדי להתחבר יותר ..מאחל שתצליח אתה וכל אחד שירצה להעביר את האור ..וזה לא משנה אם זה דרך חבר או דרך אחרת ישר כח

81.

אביב הלוחם המהולל בעל העבר המפואר בצבא אנא ספר לעם ישראל כיצד תילחם עבורם חוץ מהאופן המילולי

80.

כן ירבו אנשי אמת

79.

"אהב את המלאכה ושנא את הרבנות"... מסכת "אבות", בתלמוד. נכתב לפני כ-1800 שנה אך מתאים גם להיום....

78.

באופן אישי "ניכוס" היהדות לזרמים כדוגמת חב"ד שגוי מיסודו. לאורך כל הדורות היהודים למדו תנ"ך אבל לא הפכו זאת ל"מקצוע". אינני זקוק לחבדניקים המסיונרים ברחובות או בצמתים ובקניונים. זכותם לפתוח את בתיהם ולארח אך אל להם להידחף למרחב הציבורי. תארו לעצמכם שכל כת/קבוצה/ארגון יפלוש למרחב הציבורי וינסה להשתלט עליו. רוצים דוגמה אקטואלית? הצבת חנוכויות במרחב הציבורי עם השלט "חב"ד". יש בהחלט מקום לפאר את המרחבים הציבוריים גם בחנוכיות יפות ומרהיבות אבל מן הראוי שיעמוד מאחריהן השלטון המקומי או כל גוף ציבורי ומבלי לפרסם את עצמו. לספקנים, אני יהודי כשר, לומד כל פעם גם תנ"ך וגם תושב"ע ומוצא בכך ים של יהדות מופלאה, עממית, סובלנית ובעיקר לא מסיונרית!

77.

76.

75.

74.

73.

נפש רגישה ועדינה שמחפשת אמת תמצא אותה...נראה שמצאת.

72.

אביב היקר , האם אתה גאה גם בדעתם על להט"ב, האם שמת לב שאין בנות ישיבה, שאין פוסקות הלכה, מוזר על מה אתה גאה בהם ? גם חילונים ודתים רוצים ללמוד כל היום , מה אפשר לעשות משהו צריך לעבוד כן לשבת לדבר , לפגוש להכיר להקשיב... אבל בוא... בוא ... יש לך בן , ואם היתה לך בת היתה יכול לטייל איתה בשכונות חרדיות בלב ירושלים . חג שמח והרבה בריאות יהודי יקר

71.

אף פעם לא אהבתי אותו ולא את אבא שלו אבל הפעם הוא ניכנס לי ללב עדה לי צמרמורת הלואי וכולם יכבדו את תלמידי התורה

70.

69.

אביב גפן ולא פחות ממליץ להם ללכת לטייל בבני ברק ולהכיר את האנשים הנחמדים. כל הכבוד אביב.

68.

השינוי הערכי והתהומי שעבר אביב גפן הוא לטובה ולברכה. אולי זה יתן אות וסימן לחילונים הפנאטים הרדיקליים שסולדים יהודים ואת היהדות - שיש גם דרך אחרת, והיא שהעם יתאחד כדי שאוייבי ישראל לא ינצחו עקב התפוררות חלקי העם.

67.

66.

מתי תבין שהקרבה יכולה לבוא רק מהצד החילוני לדתי, אמונתם הדתית והפרימיטיבית לא תאפשר שום קרבה מהם אליך.

65.

64.

סלאאוט

0