51

מה עשה "השף המחייך" במזרח ירושלים?

בוראק אוזדמיר, 57 מיליון עוקבים בטיקטוק ו-33 מיליון באינסטגרם, ביקר בסוף השבוע במזרח ירושלים וחילק אוכל לכבוד הרמדאן. "השף המחייך" הטורקי, שסבו וסבתו מרמאללה, הונף על כתפיים במסגד אל-אקצא

חסן שעלאן | פורסם:10/04/2022
חשבון האינסטגרם של השף הטורקי, כוכב האינסטגרם בוראק אוזדמיר - המוכר יותר בכינוי "השף המחייך" או CZN בוראק - התמלא בסוף השבוע האחרון בסטוריז ובפוסטים מביקורו במזרח ירושלים ובעיקר ממסגד אל-אקצא. לאוזדמיר חשבון אינסטגרם פופולרי בעולם עם יותר מ-33 מיליון עוקבים. בטיקטוק הוא כבר הגיע ל-57 מיליון. הסרטונים והתמונות מאופיינים בחיוך הקבוע שמרוח על פניו ובמנות העצומות בגודלן שהוא מכין.
צילום: מתוך חשבון האינסטגרםבורק אוזדמיר, השף המחייך (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם)
הסיבה העיקרית לביקורו של השף הטורקי היא חלוקת ארוחות איפטאר למשפחות עניות, במהלך חודש הרמדאן הקדוש למוסלמים, כחלק מתוכנית של הסהר האדום הטורקי. בוראק השתתף ביום שישי במפגש שיארגן מרכז התרבות הטורקי בירושלים בשיתוף הסהר האדום תחת הכותרת "השף המפורסם בוראק".
לבוראק יש גם מסעדה מיוחדת לפליטים סורים שאותם הוא מאכיל על חשבונו, ללא תשלום. "עלינו לדאוג להם ולעזור ולספק להם את מה שחסר להם", הוא מצהיר תדיר בראיונות, ובתחילת השנה גם ביקר באידליב שבסוריה. הפילנתרופיה של השף לא נגמרת בזה - גם ילדים ובני נוער ממשפחות עניות אוכלים אצלו בחינם.
עכשיו הוא הגיע לירושלים, או לפחות לחלק המוסלמי שלה: מתפללים במסגד אל-אקצא הופתעו כשראו את השף מגיע למסגד, והקיפו אותו מכל עבר לצילומי סלפי, כפי שהעיד על כך גם חשבון האינסטגרם של השף.
אנשים שהיו במקום סיפרו שכשהגיעה שעת התפילה השף אמר "עכשיו זה הזמן לתפילה, אנחנו נפגשים אחרי שנתפלל". בתום התפילה הצדיעו לו אלפים, נשאו אותו על הכתפיים, והמונים הצטלמו איתו.
אוזדמיר ממוצא פלסטיני - סבו וסבתו (שכבר מתו) היו תושבי רמאללה. "אני אוהב אתכם מאוד, גאה בכם ורוצה להיות תמיד אתכם ולידכם", אמר בביקורו. השף גם ידוע כמבקר של ישראל בעיקר בימים של סכסוך, ולמשל בזמן מבצע "שומר החומות" אשתקד פרסם ציוץ הזדהות עם עזה:
"אני אוהב אותו בגלל הסיוע הרב שהוא מעניק למשפחות עניות", אמר אחמד נאסר, תושב מזרח ירושלים. "הוא תורם סכומי כסף אדירים, כמו גם לפליטים סורים, ומשתתף בפעולות צדקה רבות, אז מגיעה לו קבלת פנים ברוכה כזו".
עבד מנצור, תושב טירה, הזכיר שבכל פעם שהוא נוסע לטורקיה, "אני חייב להגיע למסעדת בוראק כדי לאכול את הארוחות הטעימות שלו. הוא עושה עבודה נהדרת, וגם עכשיו הבנתי כמה הוא אוהב לעשות טוב, להעלות חיוך על פני העניים".
מנגד, היו גם מי שביקרו את קבלת הפנים הנרגשת. "זה לא חייב להיראות ככה", אמרו מי שביקשו שלא להזדהות. "אל-אקצא לא מיועד לקבלות ולחגיגות כאלה. יש הרבה תומכים בחברה הערבית שהקריבו מזמנם למען האוכלוסייה ולא עשו להם חגיגה כזאת שם".
לכתבה זו 51 תגובות
הוספת תגובה
51

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
21.

human

20.

19.

18.

וכנראה מקבל מימון כזה או אחר מהממשל שם.

comment-2-comment

17.

16.

15.

כמה שינאה מסתתר מתחת לחייוך של המוסלמי הזה

14.

אין בירושלים מסגד בשם אל אקצא המסגד אל אקצא נמצא בסעודיה בכפר גוערנה 29 קילומטר מהעיר טאיף ישנם 2 מסגדים אל אדנא המסגד הקרוב ואל אקצא המסגד הקיצון מעל דלת המסגד מופיע אל אקצא שוב פעם באתר זה מספרים את הנרטיב הפלסטיני השיקרי

comment-2-comment

comment-2-comment

הרעיון הזה מתחיל לבעבע עכשיו בקרב המוסלמים. מתחיל לפלג אותם. זו גם הסיבה שהסעודים התנתקו מהפלסטינים. יש פה קרע רציני באיסלם, שעד עכשיו היה מכוסה שטיחים. עכשיו שלוקחים את השטיחים לכביסה פתאום רואים את הקרע.

comment-2-comment

13.

12.

Ynet איבדתם את זה לגמרי

comment-2-comment

comment-2-comment

שף שבא להתפלל כחוק… חחחחחחחח מסכנים בשמאל הישראלי מזמן המוח מנותק מהגוף… אה לה ביידן סטייל… אפשר לקרוא לכם ביידניסטים

comment-2-comment

שף בשקט

comment-2-comment

אנשים שחושבים שהם יפי נפש וביום יום מתנהגים ברשעות כלפי האחרים במסווה של אנשים נאורים. אני רואה את זה יום יום. מבאס

comment-2-comment

ממש סתום מצדך לתמוך בו

11.

לחתולה שלי יש יותר

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה

10.

comment-2-comment

תגובה מטומטמת כמו הפרצוף שלך. הרי אתה ערבי _יהודי

comment-2-comment

comment-2-comment

9.

כאילו הוא שלהם. מתי נפסיק את הטומאה הזאת. המקום הזה הוא צדק, חכמה, אמת, הגשמה, חיבור, אהבה. כל מה שתתי האדם האלה חסידי כת המוות לא מייצגים

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

Snakes What, you son of a bitch, he is in Jerusalem, and Jerusalem is the capital of Palestine, and he is a Muslim and is in Palestine, and Jerusalem is not yours, Jew, whore

8.

7.

6.

comment-2-comment

לא עשו כלום

5.

הבחור טורקי עם שם משפחה טורקי, המשפחה שלו הגיעה לישראל כשהטורקים שלטו פה כמו מרבית המוסלמים שהגיעו בגלי הגירה במאות האחרונות כשהיו פה הטורקים ואז הבריטים והייתה סיבה להגר לפה. מסביר את החיוך המזויף הדבילי הזה.

4.

אם הייתי יודע שהוא מחבל. לא הייתי אוכל.

comment-2-comment

3.

comment-2-comment

2.

comment-2-comment

comment-2-comment

כבודו נחשפת חחחחחחח שבור את ההגה ימינה יש שם הרבה איים של שפיות

1.

בתקופת שומר חומות תמך בחמאס ועודד פיגועים נגד יהודים

comment-2-comment

comment-2-comment

לא כל מי שתומך בפלסטינים הוא שונא ישראל. תצטרך לחשוב יום אחד על איך חיים ביחד על האדמה הזו. ולא כל מי שמצטלם עם פלסטינים ישר שונא ישראל. כן? הוא תמך בחמאס ובפיגועים? איפה בדיוק? תראה לכולנו שגם אנחנו נראה. איזה עתיד יש לנו אם אתה מקיא שקרים על המקלדת על כל דבר. זוהי שנאת ישראל, כי אתה לא משאיר לנו אפילו חלומות

comment-2-comment

אז כן זאת שנאת ישראל

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מי שתומך בפלסטינים בזמן שהם יורים על ישראל רקטות הוא סופר שונא ישראל מוצהר !

comment-2-comment

צריך לתת לך טיל בראש שתבין ששונאים אותך טמבל

comment-2-comment

בימים של פיגועים הוא מוציא הודעות תמיכה, תפתחו את העיניים

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה