22
צילום: שמיר אלבזצילום: שמיר אלבז

היה חם, אז טבלנו בבאר מפתיעה בעמק יזרעאל

אסף קמר ממשיך בחיפושיו אחר פינות חמד שאפשר לשכשך בהן וליהנות בקיץ. והפעם: באר אבא. כל הפרטים

אסף קמר | פורסם:24/06/2022
(צילום: שמיר אלבז, אבי חי)
בעמק יזרעאל, סמוך למושב אלוני אבא, שוכנת לה באר מזמינה ומיוחדת שנקראת "הבאר של אבא" - מקום מקורי ומושלם לטבילה מרעננת ביום קיץ חם.
בועז בר-שי, משורר ומורה דרך, ליווה אותנו וסיפר לנו על אודות המקום: "הגרמנים הגיעו לפה בתחילת המאה ה-20, לפני קצת יותר ממאה שנה, ובנו פה מקום קטן שנקרא 'ולד היין', נווה יער. הטמפלרים האלה שבאו מחיפה ומתל אביב החליטו להפוך את המקום לגן עדן פורח, והם הבינו שבישראל כדי להפוך את המקום לגן עדן פורח צריך לחפור באר. אז הם בחרו מקום מצוין וחפרו 15 מטר לתוך האדמה. הם הבינו שכדי לשרוד פה בעמק אתה צריך מים, והבאר הזאת נשארה".
בר-שי הוסיף וסיפר: "עשרות שנים אחרי, כשהגרמנים שינו את עורם והפכו לנאצים, וסולקו מפה על ידי הבריטים, הגיעו לפה חברי גרעין צעיר וחלוצי בשם המאבק, והם באו והחליטו להתיישב בנווה יער ולהקים קיבוץ. הקיבוץ לא כל כך הצליח, אז עברו למושב שיתופי, והיום זה יישוב מדהים".
צילום: שמיר אלבזמקום מיוחד (צילום: שמיר אלבז)
תמונה כללית
צילום: שמיר אלבזויש גם נדנדה (צילום: שמיר אלבז)
צילום: אסף קמרהבאר בשטח הפתוח (צילום: אסף קמר)
הבאר נקראת על שם אבא ברדיצ'ב, מהצנחנים שנשלחו על ידי היישוב אל מעבר לקווי אירופה הכבושה במלחמת העולם השנייה. הוא צנח ב-1944 ביוגוסלביה יחד עם חנה סנש, ראובן דפני ויונה רוזן, נלכד על ידי הנאצים והוצא להורג ב-1945.
פרטים נוספים: הבאר בעומק של כ-15 מטר, ומתגוררות בה חיות מים עדינות ולא מזיקות כמו צפרדעים וסרטני נחלים. לא צריך לפחד מהן, אבל אסור לפגוע בהן.
הדרך הכי טובה לחוות את הבאר היא באמצעות קפיצה לגובה בסגנון "נר" - וצלילה לעומק. אין סיכוי שתגיעו לקרקעית, אבל חוויית הצלילה העמוקה והעלייה הארוכה לקראת נשימת האוויר היא חוויה מהנה, וייחודית לטבילה בבארות.
איך מגיעים? נוסעים ליישוב אלוני אבא וחוצים את הרחוב הראשי עד סופו, כאשר הוא הופך לדרך עפר שחוצה כרמים ושדות ציוריים. בקצה דרך העפר יש עץ בודד, והמעיין מסתתר בצילו. או שפשוט כותבים בווייז "באר אבא".
מכירים אתר טבילה מעניין או סודי שאתם רוצים לשתף אותנו בפרטיו? כתבו לנו בדואר האדום.
לכתבה זו 22 תגובות
הוספת תגובה
22

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
16.

15.

14.

13.

אהבתי חחחחחח

12.

comment-2-comment

11.

מזה שנה כימיקלים מריסוסי השדות הצמודים חודרים למי הבאר ולכן המים אינם ראויים לשחייה בנוסף במקום חולדות רבות, חלקן גם טובעות דרך קבע במים

10.

אז עברתי לאוסטריה

9.

מכל דלי מים עושים סיפור של "אתר" גם בריכות דגים זה" אתרים"

8.

7.

האיש לא עובד ומטייל, מילא זה אבל למה לגלות לכל העולם ואישתו, כדי שיגיעו יהרסו ילכלכו יזהמו, חבל פשוט חבל....יש מקומות שצריכים להשאר סודיים!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

6.

5.

לא כל דבר פוגע בטבע אם לא עושים מעשים וונדליזם. מותר לשכשך במים וזה מפריע לבעלי החיים לשתות לאחר מכן.

4.

ההנאה הרגעית של המטייל אינה מצדיקה פגיעה בבריאותם של בעלי חיים.

3.

הייתי שם המון צפרדעים .וסרטנים וירוקת

2.

1.

הכתבות האלה משחיתות כל פינת חמד שהייתה לנו במדינה הזאת. כבר אי אפשר להינות בשום מקום

comment-2-comment

comment-2-comment

"פינת חמד"...

comment-2-comment

הכי טוב

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה