5

איך עמותות החולים משנות את עולם הרפואה

אחרי שחלה בסרטן דם והחלים, הקים גיורא שרף שתי עמותות חולים ששינו את החיים למאות מטופלים. בפודקאסט הוא מספר את המהפך שעבר מאיש עסקים לתומך רפואה ועל תפקידן ההכרחי של עמותות החולים בימינו. האזינו:

דורון קופרשטיין | פורסם:02/01/2022
בשיתוף יאנסן
לפני 22 שנה, אובחן גיורא שרף כחולה בסרטן דם מסוג CML. הרופאים העריכו שנותרו לו שלוש שנים לחיות. בעקבות האבחנה הוא החליט למכור את בית המלון שבבעלותו ולהקדיש את שנותיו האחרונות לדברים החשובים לו באמת. בזמן הזה, הוא גם לא הפסיק לקרוא על המחלה ולחפש בעצמו פתרונות. המידע הרב בלבל אותו, וכך גם הסתירות שרופאים שונים הציגו בפניו אבל לבסוף הצליח להתקבל לניסוי רפואי בגרמניה שהציל את חייו. לאורך כל הדרך, הבטיח לעצמו שאם יחלים - הוא יקים עמותה שתעזור לחולים כמוהו.
שרף עמד בהבטחה שלו ולפני עשרים שנה הקים את עמותת חולי ה-CML בישראל ואת עמותת חל"יל האור (לחולי לימפומה ולוקמיה). בפודקאסט "ושות' בריאות" הוא מספר את סיפור חייו, מסביר את חשיבות עמותות החולים בימינו, על השינויים שהן עברו בעשרים השנה האחרונות ועל איך הן משנות את עולם הרפואה - הן עבור המטופל והן עבור הרופא. האזינו:
תמונה כלליתגיורא שרף
בשיתוף יאנסן
לכתבה זו 5 תגובות
הוספת תגובה
5

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
5.

איך אפשר ליצור איתו קשר אשמח לפרטים

4.

החולה הוא חלק מהצוות המטפל במחלה ולכן יש חשיבות שהחולים יהיו מאוגדים בעמותות כדי ללמוד לעשות זאת טוב יותר. תפקיד נוסף של העמותות וחיוני ביותר הוא מול משרדי הממשלה כדי להשפיע גם על מדיניות והחלטות הנוגעות לחולים.

3.

לאחרונה הם מנוצלים בצורה בוטה על ידי העובדים הזרים, התאגידים וחברות הסיעוד.

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה