טענות לאונס נגד שר צרפתי, שמכחיש: "מצבי הפיזי לא מאפשר לי"

דמיאן עבאד מכהן כשר לסולידריות ולבעלי מוגבלויות בממשלה החדשה של עמנואל מקרון. שתי נשים טוענות שעבאד אנס אותן. השר, שסובל מבעיית שרירים נדירה, מכחיש: "בגלל המוגבלות שלי, ההאשמות האלה בלתי אפשריות"

רויטרס | פורסם:22/05/2022
דמיאן עבאד, שמונה לשר לסולידריות ולבעלי מוגבלויות בממשלת צרפת, מכחיש עדויות של שתי נשים שמאשימות אותו באונס. הטענות נגדו פורסמו בסוף השבוע באתר Mediapart.
הנשים טוענות שעבאד כפה עליהן לקיים יחסי מין. מעשי האונס היו לכאורה בסוף 2010 ובתחילת 2011. אחת מהן הגישה נגד עבאד תלונה במשטרה ב-2017, אך לפי עבאד ו-Mediapart התיק נסגר.
צילום: AFPדמיאן עבאד. סובל מבעיית שרירים נדירה ומולדת (צילום: AFP)
"אני כופר, בצורה התקיפה ביותר שיש, בהאשמות האלה על אלימות מינית", אמר עבאד בהצהרה שהועברה לרויטרס. "יחסי המין שהיו לי במהלך חיי תמיד היו בהסכמה הדדית".
עבאד בן ה-42 סובל מארתרוגריפוזיס, בעיית שרירים נדירה ומולדת. עבאד טען שבגלל המוגבלות בגפיים שממנה הוא סובל הוא לא יכול לבצע את המעשים שבהם הוא הואשם על-ידי הנשים. "ההאשמות האלה פשוט לא אפשריות עבורי, בגלל המוגבלות שלי", טען השר בממשלה החדשה.
צילום: AFP (צילום: AFP)
עבאד הצטרף לממשלה שהוקמה בשישי בצרפת, בעקבות ניצחונו של עמנואל מקרון בבחירות. בחודש שעבר בסיבוב השני בבחירות, ניצח מקרון את מרין לה פן וזכה בכהונה שנייה. עבאד הצטרף לממשלה של מקרון, איש מרכז, אחרי שעזב את מפלגת האופוזיציה "הרפובליקנים" מהמרכז-ימין.
ראש הממשלה החדשה של צרפת, אליזבת בורן, אמרה שהיא לא הייתה מודעת לטענות נגד עבאד כשהוא הצטרף לממשלה. "אני אהיה מאוד ברורה: בכל הנושאים של הטרדות ותקיפות מיניות אסור שתהיה חסינות, ואנחנו חייבים להמשיך לפעול כדי שנשים שייתכן שהיו קורבן להטרדות ותקיפות יוכלו לדבר בחופשיות", הבהירה בורן וציינה שהממשלה תישא בהשלכות המינוי אם יתפרסמו פרטים חדשים או שתוגש תלונה חדשה נגד עבאד בעניין עבירות המין שלכאורה ביצע.
הוספת תגובה
0

תגובות

close-fullscreen-comment
0
מצב לילה
מצב לילה