204

המורים, ההורים והתלמידים לא מעניינים את ליברמן

מי שמנהל קמפיין מלוכלך הוא האוצר ואת המחיר נשלם ב-1 בספטמבר: אלפי מורים ינטשו את המקצוע, ילדים יחזרו מוקדם מבית הספר - והכאוס ישרור

שלי יחימוביץ | פורסם:23/06/2022
צילום: יואב דודקביץשר האוצר אביגדור ליברמן. הודעה מסולפת (צילום: יואב דודקביץ)
לא מזמן ראיינתי למוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" את ראש המל"ל לשעבר, מאיר בן שבת. אשתו נכנסה בדיוק כששאלתי אותו מה הספורט שלו. שניהם, היא אמרה, צועדים על ההליכון שבמרפסת, ושניהם עונדים בקביעות מד צעדים. הוא עושה הרבה יותר ממנה, אבל בסוף כל יום, התוצאה שלה עוקפת את שלו בסיבוב. זו תעלומה עם פתרון: היא מורה.
הוראה היא מקצוע קשה, סיזיפי. את צריכה להיות משכילה, מעודכנת, כריזמטית, סבלנית, מכילה, מאופקת, דמות פדגוגית, ועם כושר גופני, רגליים, גב, ונפש חזקים במיוחד. איך האתגרים האינסופיים, בצירוף העובדה שאנחנו מפקידים בידיהן את היקרים לנו מכל, מתיישבים עם ההתעקשות של שר האוצר אביגדור ליברמן ופקידיו להשאיר את עובדות ועובדי ההוראה מתבוססים בעוניים?
התקשורת מדווחת על "פערים בין דרישות המורים לעמדת האוצר". אין פערים. איך יהיו, אם האוצר לא הציג להם עד כה שום הצעה? כלום. אפס. נאדה. פקידיו מתעקשים לדבר קודם על "עקרונות". ממש עקרוניים האנשים האלה. לא מדברים על כסף. שהאוצר ידבר על כסף? להפך, לאוצר יש תביעות מהמורים, לא פחות. "גמישות ניהולית", ויתור על החופש הגדול, תגמול (שוב בלי סכומים) של מורים מתחילים בלבד. לא נשמע כדבר הזה: משא ומתן שמתחיל בלקחת, ממי שכל כך מגיע להם יותר.
באוצר דממה. לא מתראיינים. מצידם שמנהיגת המורים יפה בן דויד תיצלה לבד על הגריל. כאילו זו הבעיה שלה, ולא בעיה אקוטית של המדינה. בינתיים הם מתדרכים נגדה "אוף רקורד" באינטנסיביות. "היא מנהלת קמפיין מלוכלך", "הדרישות שלה דמיוניות", ועוד כהנה וכהנה.
מי שמנהל כאן קמפיין מלוכלך הוא האוצר. חמור מזה: השביתה, המורים, ההורים, התלמידים, מעניינים אותם כשלג דאשתקד. לו היה מעניין אותם, כבר היו רצים לבית משפט לבקש צו מניעה. אבל הם לא. הם יודעים שבית הדין ישלח אותם לנהל מו"מ, ומו"מ, כבר אמרנו, זה הדבר האחרון שהם רוצים. אם זה היה עסק פרטי שלהם, או-הו כמה היו מתאמצים לפתור את המשבר. אבל זו רק המדינה, אז למה לא לגרור רגליים במזיד, עד שהחופש הגדול ממילא יגיע, ואחריהם המבול.
אתמול (רביעי) הוציא ליברמן הודעת הסתה מסולפת נוספת נגד המורים: "בעיצומו של המו"מ (אין מו"מ), בוחרת ההסתדרות (זו לא ההסתדרות) בדרך הקלה (לא, זה לא קל) של השבתה. אנחנו חייבים לדאוג להורים ולתלמידים (להם לא אכפת מכם, לנו כן), ולכן נממן פעילות קיץ בבית הספר (לקייטנות יש לנו כסף, ומבחינתנו גם בתי הספר יכולים להפוך לשמרטפייה קבועה)".
(צילום: אבי חי)
כאילו מעיכת המורים, השמצתם ומסמוס הסכם השכר, הם אידיאל בפני עצמו, וכאילו הסכם שכר מיטיב הוא לא קריטי לעתיד המדינה. שנתיים וחצי הם בלי הסכם שכר. מתוכן שנה שלמה בממשלת "השינוי". לפני כעשור כינה בנימין נתניהו את מערכת החינוך "פרה שמנה שלא נותנת חלב". שר האוצר ליברמן הוא תאומו הסיאמי בבוז המופגן שלו כלפי החינוך הציבורי.
אבל הפעם נשלם מחיר כבד מהרגיל. אלפי מורות ומורים עזבו השנה את המקצוע, והם ממשיכים לנטוש בהמוניהם. זוכרים את מקצוע המלצרות? השוואה בין המקצועות מופרכת, אבל התהליך דומה להפליא. לא מזמן המלצרים פשוט התאדו ונעלמו. וכשהם שם, הם לא מתנחמדים. בצדק. שנים של גחמות מופרכות, בדיחות קרש והתקפי זעם של לקוחות, ובעיקר עבודה קשה בשכר נצלני - הביאו לנטישה ההמונית שעליה בוכים המסעדנים.
תמונה כללית
שלי יחימוביץצילום: פיני סילוק, תאגיד כאן 11
אותי המרד השקט והנקמה המתוקה שלהם משמחים. אבל איך נוכל לשמוח כשאותו הדבר בדיוק, בשל אותה התעמרות בדיוק, יקרה עם המורים, שגורלות אישיים, חברתיים ולאומיים רובצים על כתפיהם השחוחות?
באחד בספטמבר נראה את תוצאות הנטישה הגדולה. יהיו פחות מורים, שיעורים יתבטלו, מורים מחליפים נטולי הכשרה ילמדו במקומם כחלטורה, ילדים יחזרו מוקדם מבית הספר, הכאוס ישרור. הבחירות יפלו על תחילת שנת הלימודים הכאוטית הזאת, והאחראים, וזו נחמה קטנה מאוד, ישלמו את המחיר בקלפי.
  • שלי יחימוביץ היא עיתונאית, לשעבר יו"ר מפלגת העבודה
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 204 תגובות
הוספת תגובה
204

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
139.

וגברת שלי הצדקנית - בדברי הרעל שלה לא מועילה. ואני בהחלט לא בעד האוצר, אלא בעד יושרה חשיבתית.

138.

מערכת החינוך איננה מתפקדת זה מעל לעשות שנים !!! כל עוד היא תנוהל ע"י אנשים כדוגמת יו"ר שלה יפה בן דוד וקודמיה החינוך של ילדנו ימשיך להיות בתחתית של התחתית. אין מערכת חינוך בארץ !!! כל התלמידים המבריקים למיניהם הבריקו בזכות יכולתם האישית ובזכות הוריהם. לא מערכת החינוך תמרה ולו המעט לחינוך ולמידת ילדנו

137.

שכר, אחוז משרה, וותק, ימי חופשה , ימי מחלה שנוצלו, תואר, שנת שבתון. זה ייתן תמונה מלאה ואמת. אח"כ נשווה לפילנד ונראה מה לעומת תפוקה. את מדברת על נטישה לאן בדיוק ? צריך לעשות רפורמה מקיפה , הלוואי שהמורים ירוויחו הרבה רק צריך להיות התאמה לתפוקה ולא רק לפי הוותק

comment-2-comment

136.

135.

134.

מי עדיין תומך באיש המושחת הזה

133.

ההסתגלות החודשי , והפך אותנו לעניים.

132.

131.

סכנה האיש הזה

130.

אפס עשייה. הקופה הציבורית היא לא הפקר. הבעיה במערכת החינוך היא לא הכסף אלא החלוקה שלו. להגיד שלפעקידים באוצר לא אכפת כאילו שהם חא קמים בבוקר לשרת את הציבור זה הכי נמוך ובגדול די ממצה את המהות היחימוביצ׳ית.

129.

פנסיות מטורפות שעולות מליונים על גבי מליונים ומרביתן הולכות לכאלה שלא צריך אותם כלל בצבא ומרוקנות את הקופה הציבורית - זה צבא שיש לו עם ולא עם שיש לו צבא. עד שהבעיה הזו לא תיפתר יסבלו כל היתר שתורמים לחברה הרבה יותר, כגון מורים .......

128.

מה שאני "אוהב" אצל השמאל זה ש"צדק" זה תמיד דבר יחסי אצלם, שלי- אותך הערכתי תמיד, אבל זה שאת יושבת ושותקת ומתפלאת על ליברמן זה כבר מקומם. השמאל חבר למפלגות שהחליטו לבגוד במחויבות שלהם לבוחרים, כגון הנוכל מרעננה שאמר (ציטוט) " אני לא אשב עם לפיד, יש לי עקרונות ואני לא בוגד בעקרונות שלי ....." קואליציה שמתבססת על שקר לבוחרים, אין לה סיכוי ולא הייתי ממליץ לארגון המורים לסמוך על שום הבטחה שלהם.

127.

אבל עובד פחות וללא סכנת פיטורים. הבעיה היא רק מורים חדשים.

comment-2-comment

comment-2-comment

מורה וותיק עובד בבית עוד 4-5 שעות בנוסף, שיחות עם הורים, הכנת מערכת, בדיקת מבחנים ועוד כאבי ראש ואחריות אישית על כל תלמיד היריעה קצרה מידי להציג יום עבודה של מורה, ראה שכר מורים בocd

comment-2-comment

comment-2-comment

מי איפו העוגות השיקרית שלך מה אתה הוא של האוצר

126.

125.

124.

כל הכבוד שלי יחימוביץ,סופסוף מישהו יודע להעריך את העובדים במערכת החינוך.לפי דעתי אדון ליברמן לא רוצה להרוס רק את מערכת החינוך,אלה את מדינת ישראל כולה.וברב חוצפתו מציע לממן פעילות קיץ,במקום לתת למורים, מורים/ות בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה משתכרים 5000שח לחודש,מתדלק שבקושי סיים כיתה א מקבל יותר.של נעליך מעל רגליך כאשר אתה מדבר על המורים/ותץ

123.

חופשות של מורה צעירה במשך 7 שנים. 2 חופשות לידה שתמיד מתחילות באפריל ונמשכות עד אחרי סוכות - סה"כ שנה חופש בתשלום מלא. תוסיפו שנת שבתון, תוסיפו חופש גדול על כל השנים , תוסיפו חופשות חגים כולל שבוע בחנוכה, 10 ימים בסוכות ,3 שבועות בפסח , קצת ל"ג בעומר ,איסרו חג וכל מיני ... תוסיפו יום חופש אחד מלא ( לא יום שישי כמו כל המשק) סה"כ אחרי הנחה מתוך 7 שנים המורה המסכנה עובדת 3.5 שנים ברוטו . אני בעד שיוסיפו כסף למורים מתחילים אבל צריך לעשות סדר עם העניין הזה

comment-2-comment

מחצי שעות עבודה המקובלת במשק. אספות מורים, ישיבות, השתלמויות, הצחקתם אותי שיעורים פרטיים למכביר מורה לשעבר בפנסיה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מעבר לשאר הדברים האחרים שכתבת - ויש הרבה מאוד מה לומר לגביהם ולמה אתה טועה, גם, שם.

122.

שלי יקרה, בתבונתך וברגישותך הפלאת לתאר את המציאות כפי שהיא נשקפת גם דרך עיניי. ב"משולש" שמרבים לדבר עליו בעולם החינוך תלמידים-הורים-מורים, הצלע שנחשבת הכי פחות היא הצלע של המורים. עבודה בתנאים קשים, יחס מבזה, שכר לא מתגמל- מורים צעירים יודעים מראש שהשכר לא גבוה אבל רק כשהם רואים את ה"טרפת" בשטח- הם נסים על נפשם. המורים הותיקים שבקושי מוזכרים בשיח על שיפור תנאי השכר לרוב משתכרים טוב יותר בשל ותק שנצבר ובשל אינסוף השתלמויות שנאלצו לעבור. הם הרויחו זאת ביושר ועדיין שכרם לא מתגמל באופן מספק.

121.

נתחשבן איתו בקלפי

120.

119.

האבחנות של שלי מדויקות ונכונות,והיא כמו תמיד מדברת דוגרי,ושמה את האמת לפנים.את ליברמן כלום למעט עצמו וחבורתו,לא מעניין באמת.שלי צועקת בקול,המלך ערום.שלי יחימוביץ נהדרת.

118.

הממשלה הזאת כול הציבור לא מעניין אותם הם רק דואגים לשבת ולקבל כסף ולסדר את הבית מכסף הציבור ו

117.

לליברמן לא אכפת מהמורים, מהתלמידים, ומההורים? איזה קשקוש. משרד החינוך הוא המשרד עם התקציב הגדול ביותר. כן, יותר ממשרד הביטחון, על כל תשלומי הפנסיות התקציביות של פנסיונרי הקבע ועל כל מטוסי הקרב וטנקי המרכבה שהוא רוכש. אז איך משכורות המורים נשארות נמוכות? השיטה הנוכחית מחורבנת, אבל ממש. כל פעם נותנים בהסכם שכר העלה אחוזית לכולם, וזה לכאורה משקיט את המערכת לשנה שנתיים. עד כמה זה פותר משהו? בכלל לא. למה? כי העלאה אחוזית נותנת פירורים למורים החדשים, ומתגמלת בעיקר את הותיקים שכבר מקבלים שכר גבוה, וזוכים לקביעות. אז ליברמן רוצה לשנות את הדברים. לפחות להתחיל. מה עושה יפה בן דוד? לא מוכנה. שום שינוי מערכתי במשמרת שלה. כי לעשות את שוב אותו דבר שעשינו כבר המון בעבר וקידם את המערכת לשום מקום זה הדבר היחיד שהיא מכירה, וחס וחלילה שהמערכת תשתנה מהותית ממה שהייתה בשנות החמישים. אז סריוסלי, לליברמן לא אכפת? יש לך את זה ביותר קשקוש?

116.

גם אותנו היא לא מעניינת. המורים עברו את הגבול והקו האדום. שהחיים דבש ומקבלים הטבות, לא יודעים להעריך אותם. מקבלים כמובן מאליו. אז המורים צריכים לדעת, שאי אפשר להחזיק עת המקל בשני הקצוות. צריכים לדעת איזה צד להחזיק ואיזה צד להרפות. רוצים הטבות ופחות שעות, אז השכר יהיה בהתאם. רוצים משכורת גבוהה, שיעבדו כמו השכירים. יותר שעות, הלי ההטבות שמקבלים כולל חופדת קיץ של חודשיים, בלי שנות שבתון על חשבון המדינה. יקבלו 14 ימי חופש בשנה כמונו השכירים. 9 שעות עבודה ביום, אין חופש באיסרו חג, אין חופש בחנוכה וט"ו בשבט. ובחגים לא מקבלים חופש שבוע לפני, אלא מעקב חג עד מוצאי חג. הגיע הזמן חשוויון. אנחנו השכירים קורעים את התחת בעבודה קשה, בלי ההטבות שאתם המורים מקבלים. כם לנו מגיע. הלוואי שאתם תעבדו באותה מסירות שאנחנו עובדים. והלוואי שהמעסיק שלכם משרד החינוך ירדה בכם כמו המעסיקים שלנו. אז שבו בשקט. מאתנו לכ תקבלו שום אמפטיה. חבואת פרזיטים שארבעים שנה עושים מה שבראש שלכם. וכל הכבוד לליברמן ששם עליכם קצוץ. זה מה שאתם שווים.

comment-2-comment

115.

מערכת החינוך מיותרת. זה מחנה טימטום שההורים יוכלו ללכת לעבודה. לא זכור לי שהשתמשתי בחיי הכלום שלמדתי בבית הספר. שקר שחייב לגלות אותו כבר 73 מליארד שקל תקציב אפשר לתת לכל ילד 5000 שקל בחודש וחשאר עודף

114.

113.

112.

111.

את לא באמת נכנסת לעובי הקורה ליברמן צודק לחלוטין בדרישותיו

110.

היקף ההוצאה לחינוך נגזר משיעור הילדים באוכלוסייה. ישראל עוקפת כיום את רוב ארצות העולם בשיעור הלידות ל 1000 נפש בשנה. זה בעיקר בסקטורים ידועים (חרדים, בדואיים) אבל גם באוכלוסייה היהודית החילונית. גם היא שיאנית בעולם המערבי. הפתרון השורשי לבעיות מגורים, תחבורה וגם חינוך מתחילות בצמצום התמיכות בילד השלישי ויותר. החל ממענקי לידה ועד לקצבאות. לא למי שכבר נולד, אלא כהכוונה למשפחות בתהליך גידול. בעבר (2002) איתותים כאלה סייעו מאוד אלא שהנושא הוזנח מאז. ליברמן ופקידיו הפגינו אפס חשיבה בנושא.

comment-2-comment

בעיה

109.

את ליברמן לא מעניין אף אחד כל שבוע מחירי הדלק עולים יוקר המחיה מה שחשוב שהוא מקבל משכורת 70 אלף שח השבע לא רואה את הרעב .בקלפי תבוא הנקמה בך בשר החקלאות שלך

comment-2-comment

עלית מחירי הדלק זה פועל יוצא של מלחמת אוקראינה שהדלק אז עולה במיידי עם כל מתיחות שיש אז באמת לדייק ביביסט

108.

107.

על איזה מסכן תורן לא משנה מי לכסח אותו

106.

מורים, תעזבו את מערכת החינוך ! עכשיו, בלי להסס. נצלו את החופש הגדול לשנות מקצוע. אפילו לעבוד במלצרות עדיף. שדה התעופה משווע לעובדים, תרוויחו שם יותר, לא יקללו אתכם, לא ירביצו לכם, לא יתקשרו אליכם בצעקות באמצע הלילה, יכבדו אתכם, יעריכו אתכם פי מאה. הגיעה הזמן ל"נקמה" זהה לנקמת המלצרים. אחת ולתמיד - תנו לכאוס לפגוע במערכת החינוך ! תנו להם להרגיש מה קורה אם אתם לא שם. מבטיח לכם, המדינה תרד על ארבע. ההורים יצעקו עד השמים. אם יבוא לכם, תחזרו אחרי שיכפילו לכם את השכר. אולי תמצאו את העבודה החדשה מספיק טובה ובכלל לא תחזרו. שנים האוצר מתעלל בכם, ואתם אוכלים את השקרים של האוצר. הרי כל משא ומתן יצאתם מופסדים. מספרים לכם סיפורים שקיבלתם תוספת כשבפועל פוגעים לכם במשכורת (ראה אופק חדש - יותר עבודה בפחות כסף). השיטה של האוצר ברורה , הם עושים את זה כמעט בכל משא ומתן - למרוח אתכם עד שיימאס להורים, ההורים יצאו כנגדכם, ואתם, הרחומים, נדפקים. פעם אחרי פעם, במשך עשרות שנים. תתפטרו ! עכשיו !

comment-2-comment

comment-2-comment

כל מילה בסלע

105.

לא, גברת שלי יחימוביץ הסכמי שכר הם לא טובתה של המדינה, זה דבר של העבר. וכן, על שכר ותגמול צריך להיות הלימה מול ביצועים, אידאליזציה של המורה כאדם ערכי ושחינוך זה ערך עליון נשמע נורא נחמד, אבל בפועל, מורה מקבל קביעות אחרי שנתיים במערכת, לא נמדד לעולם לפי ציוני התלמידים שלו, אין מנגנון ביקורת על הביצועים שלו, ואין דרך לפטר אותו אם הוא גרוע. מקימי המדינה שלנו, בדומה להסכמי הסטטוס קוו שנשארו כי חשבו שלא יהיו דתיים, היו אנשים גדולים ודגולים ובגללם אנחנו פה, אך היו קומוניסטים כמוך, ועדי עובדים והסתדרות זה פשע מאורגן תחת רגולציה ותו לו, המורים לא מרווחים כסף בגלל המורים הוותיקים שמרווחים פי 3 מהם ובגלל המורים שבפנסיה שמאוגדים תחת פנסיה תקציבית, אסון פיננסי, שעד שלא יילך הדור שמקבל את הפנסיה התקציבית, קופת המדינה תהיה יבשה, עוד 1000-2000 שקל למורה לא יפטור את המחלות הקשות של מערכת החינוך שהוכחו בקורונה ולא ירפו את המצב הבלתי סביל שלמורה יש פי 4 יותר ימי חופש מאדם השכיר. הגיע הזמן לשינוי אמיתי, לא רק סיסמאות.

comment-2-comment

comment-2-comment

קומוניסטית...

comment-2-comment

104.

103.

102.

101.

100.

comment-2-comment

99.

שלי את מטעה הילדים ברוב מוסדות החינוך להשכלה גבוהה מגעים בורים ורמה נמוכה ולכן רובם נרשמים למכינות 60 אחוז מהחומר הנלמד מיותר ולא נותן כישורים לחיים וזאת משום שגם כח באדם הוא לא הטופ שבחברה ורובן באות למקצו ההוראה ה לא מאידאולוגיה אלא רק בשביל החופשות.אז אין סיבה שיקבלו ימי חופשה מופרזים . לכן המחאה שלהם לא מביאה אהדה בקרב הציבור. אלו הסכמים של אוכלי חינם כפשוטו. והגיע הזמן לשנות הרגלי קלוקלים אלו.

98.

comment-2-comment

האמנם? שמחה לדעת... לידיעתך מורים ותיקים לא מרוויחים טוב, העניין הוא שאחרי 20 שנה לדוגמה והשתלמויות אינסופיות אחרי יום עבודה מתיש השכר משתפר במעט. גם הוותק המצטבר לא טומן בחובו תוספת משמעותית. השכר שלנו לא מתגמל כלל על ההשקעה ועל הדברים איתם אנו מתמודדים יום יום שעה שעה.

97.

שהמורים לא יעבדו שישי ויוסיפו את חודש יולי. מה לעשות המורים בראש ובראשונה משמשים כבייביסיטר להורים עובדים אח"כ כל היתר. וכמובן שכר טוב יותר למורים טובים יותר על מנת שיהיה תמריץ למורים הטובים להשאר במערכת או בכלל להגיע למערכת , היום יש הרבה לא טובים במערכת שתקועים איתם עד הפנסיה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ההורים הם הורים עובדים לידיעתך. זאת העבודה שלהם להדריך, להנחות, ללמד , להכיל גם את הילדים ולא פחות את ההורים, לדאוג לרווחת הילד על כל המשתמע. האם עבודה כמזכירה בהייטק נחשבת יותר ? כנראה שכן בגלל שאנחנו מדינה אוכלת יושביה. אבל עצם העובדה שאת רואה את המורה בייביסיטר כאן טמונה הבעיה. אגב, שעת בייביסיטר היום עולה בין 50-75 לשעה.

96.

95.

כתבת מדויק, תודה.

94.

93.

92.

91.

90.

הצעד הגאוני שעשית שעזבת את הפוליטיקה כשלון חרוץ את אהוד ברק אברהם בורג. ההסטוריה תשפוט את מעשיכם הגרועים. היית הבטחה ואכזבת בדיוק כמו השאר.

89.

. את צריכה להיות משכילה, מעודכנת, כריזמטית, סבלנית, מכילה, מאופקת, דמות פדגוגית, ועם כושר גופני, רגליים, גב, ונפש חזקים במיוחד. אכן שכר נמוך לסופר מוכשרים. הטובים הולכים על הי טק עסקים אקדמיה - כסף ויוקרה.

88.

87.

86.

85.

84.

83.

ראשי ערים סגני ראשי ערים לכל אחד לשכה פקידה רכב מועצות דתיות עוד פקידה עוד לשכה עוד רכב חוק נורווגי עוד פקידה עוד לשכה עוד רכב ועדה הכספים שעובדת כמו סוכן סמוי של המוסד הצבעות על חוקים כלכלים ב - 2 בלילה החשבון מוגש חברים, ותמיד מי שנדפק זה מי שלמטה. זה לא הואצר של ליברמן זה גרם לבעיה, זה ההתנהלות הכלכלית המופקרת במשך ה- 25 שנים האחרונות !

82.

ראו את הפנסיונרים ותבינו: המגזר הציבורי כולל מורים מסודר, פנסיות טובות, הטבות כל החיים. עבדו 15 שנה ברבע משרה ויש פנסיה טובה, איך זה? מי שעבד במשרדי ממשלה וחברות ציבוריות עסוק היום באיך לבזבז את הכסף. המגזר הפרטי עני ממש עד פת לחם!!!!!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

משכורות מגוחכות

comment-2-comment

comment-2-comment

81.

80.

באמת לא מעניינים את האוצר שהוא הבריון האמיתי בכל הסיפור.

79.

הבעיה שמה שכתבת לגבי התכונות הנדרשות ממורה . השכלה התעדכנות תמידית וכו אינן מאפיינות את מרבית מורי ישראל דוגמא יפה בן דוד ורן ארז. הדרישה לתוצאה בפסיכומטרי היא מהנמוכות שיש רובם ממש ממש לא מעוררים הערכה וכן צודק ליברמן שנדרשת גמישות לפטר את הגרועים

78.

וכמובן לבנות עוד כיתות לימוד ולחדש את הפדגוגיה הרבה כסף ועבודה

77.

הורים הרוצים חינוך יעיל לטווח ארוך לילדיהם, יש צורך לתת להם חיזוקים נוספים מחוץ למסגרת בית הספר. 80% מהתלמידים בבתי ספר לא יוצא מהם כלום. מתדרדרים לפשע, לסמים, לזנות ועוד...

comment-2-comment

76.

75.

תסתכלו על ההסטוריה

74.

73.

אז הבעיה היא לא ספתיפית אצל המורים - אלא בצימצום כל המערכת הציבורים זאת מדיניות

comment-2-comment

72.

71.

70.

הם רוצים לרוויח כמו בני אדם כדי שיוכלו להמשיך לחנך האוצר לא רואה את הילדים שלנו

comment-2-comment

69.

68.

שיואילו בטובם כל המתנגדים לשביתה להציע פתרון רלוונטי אחר שהוא לא הזרמת כסף

67.

לימדתי הסטוריה בתיכון - שכר נמוך, עומס בכיתה, אין זמן לנשום בבית הספר, בעיות עם תלמידים ולחץ שגם החופשים לא מספיקים. לחזור ביום ראשון זה היה כמו לחזור לצבא בשביזות יום א

comment-2-comment

comment-2-comment

ברחתי אחרי שלוש שנים. פשוט לא שווה את הטרחה. מי שחושב שכסף בלבד יעזור, טועה ובגדול. לדאוג לחנוך הילדים זה לדאוג לכיתות קטנות, לחופש יצירה, ליותר הפסקות (שם מתרחשת הפעילות החינוכית האמיתית), לפחות מקצועות ודגש על מיומנויות. על התעמקות בנושא ולא ריחוף על מליון נושאים בצורה הכי רדודה שיש. פשוט לשטח הכל ולבנות מחדש.

66.

65.

64.

63.

comment-2-comment

היא מקבלת את המשכורת שלה מהם.

62.

הרי כבר אמרה שרת החינוך שבקושי יש פערים אז איך זה שאין הצעה… וחוסר במורים וגננות נמצא בפריפריה איפה שחסרים רופאים, מהנדסים ומה לא

comment-2-comment

61.

כל הזמן צועקים על שכר המורים החדשים אבל את התוספות הגדולות הלכו למורים הותיקים

60.

59.

58.

העיקר רק לא ביבי

57.

לפחות זה...להנהיג ולארגן מדינה זה פשוט גדול עליהם... היומרנות חוגגת והביצועים עלובים ומדכאים... ולגבי מעמד המורים ליברמן, שאני לא הגרופי שלו, ושמהתל בכלל הציבור לא רק במורים, פשוט רוכב על עגלת החינוך המפורקת והממורטטת שצולעת כבר שנים רבות עם רפורמה על רפורמה שלא רואה את המורים ממטר

56.

55.

ההייטק לא מחכה לכם וגם לא הלו-טק.

comment-2-comment

כל שנה מוסיף עוד 25 אחוז חלת לך תישן על הבטן

comment-2-comment

comment-2-comment

כולן מצאו עבודה מהר מאוד ובשכר הרבה יותר גבוה. כאילו שזו ממש בעיה לעשות הסבת מקצוע. רק משיעורים פרטיים אפשר להרוויח כפול ממה שמרוויחים בבית ספר

comment-2-comment

אז מה פתאום שיסכימו לעבוד יותר בציבורי??? העיקר אומרות שהן עובדות שעות נוספות עם ההורים

54.

אני קוראת את הכתבה והלב בוכה. תואר שני בחינוך מיוחד ואני חיה בעוני ובהישרדות. בושה וחרפה למדינה שמתייחסת ככה לחינוך שלה. אין עתיד למדינה כזו רק כאוס

53.

כיצד אישרו לך לכתוב נגד ליברמן כאשר הנ"ל מבצע את המדיניות שלך לזרוק את החרדים למזבלה ודאג להעיף את ביבי. מה הם לעומת קצת לדפוק את המורים והמורות?

52.

מציע שכל המסיתים והמשניאים יקראו את הכתבה ואולי משהו בהם יזוז. ויפסיקו לראות במורים בייבי סיטרים ויבינו שמורים הם המצפן שמוביל את המדינה אל העתיד. אי אפשר לרמוס ולדרוך על המצפן..אלא אם אנחנו רוצים להגיע לעתיד עגום .

51.

מערכת החינוך תקועה במאה שעבר, המדינה פיספסה הזדמנות ענקית לעשות רפורמה גדולה בזמן הקורונה. ההתנגדות העיקשת של המורים לא הגיונית, בסוף הם יפגעו בעצם יותר מכל פגיעה שמתרחשת בתלמידים

50.

כל הדיון הציבורי, כולל המאמר החשוב הזה שאני מסכים איתו, מתעלם מהדבר הכי חשוב - הילדים. אין שום התייחסות לצורך של הילדים בחופש. כן, צורך. כולם רק רוצים כמה שיותר שירות בייביסיטר שיפטור אותם מהצורך לגדל ולחנך ילדים ולהקנות להם כישורי חיים. בית הספר אינו תחליף להורים, והתפתחות נפשית, מוטורית, ושל עוד אלף היבטים מושגת דווקא (כן, תפתחו אוזניים) כשהוא בחופש, בחוץ, ומשעמם לו! אבל זה לא מעניין את אף אחד. גם לא מעניין אתכם שהבעיה מספר אחד של מערכת החינוך היא גודל הכיתות. כשלמדו בקפסולות בקורונה, נעלמו כבמטה קסם בעיות הקשב והריכוז של רוב הילדים (למעט מי שבאמת מבחינה אורגנית סובלים מהפרעת קשב), והספק הלימודי קפץ פי 4. וכן, היו כיתות לכולם. כי לא צריך להיות בבית הספר עד 16:00 בתור פיתרון להורים. צריך ללמוד באמת עד 13:00, בכיתה של עד 15 ילדים, ואז תראו איזה הישגים נפלאים יהיו למערכת החינוך. אבל צרכי הילדים, הם בכלל לא בדיון. רק כמה כסף המורים מקבלים וכמה חופש יש להם, ואיך נדאג שההורים יוכלו להשתעבד ולהיות נמלים מוצלחות יותר שמעשירות את שכבת בעלי ההון.

comment-2-comment

49.

המדינה לעולם לא תוכל לדאוג למורים כמו שצריך, ולכן ראוי להפריט את השוק הזה.

48.

מצעי השמאל סייעו בידו של ליברמן לשרוד פוליטית ביודעם שאין לו יכולת ביצועית אבל כדאי להשאירו במערכת כדי שישמש כמאזן מול שונאו הפוליטי ביבי.ובכן שאתה משאיר בחדר קצת משהו שאינו מריח טוב,אז בסוף כל החדר אינו מריח טוב.זה מה שקרה לשמאל.

47.

46.

45.

טוב וצריך להפריט. כמו שעשו בדואר

44.

באיזה עוד מקצוע עובדים כחצי מימי העבודה הרשמיים במשק? מורה עם קצת וותק משתכרת מצוין,בדוק. נכון , צריך לשפר את תנאי המורים המתחילים .אבל בואי , נמאס מהכוחנות שלהם. רק בגלל שהם יכולים לשבש חיים של מדינה שלמה,צריך להיכנע? ברור לי שזו השקפת העולם שלך , אבל לצערך , רוב הציבור לא מסכים.

comment-2-comment

אתה מסתכל על ימים? כשנגמר ביה"ס העבודה שלנו ממשיכה, הרבה לתוך החיים האישיים. ולא, אין דבר כזה שאני לא אענה לאמא שמבקשת לדבר במוצ"ש, כי זה כנראה דחוף (וזה היה), או שלא אתקשר להורים לשוחח איתם על ילדיהם (כי זה דחוף, אחרת גם מחר הוא ישגע את הכיתה/ יחסיר ציוד/ יהיה מוסח...), או אשב על בניית שיעורים מותאמים לתלמידים (כי זה דחוף), או אבדוק מבדקים ואגיש מיפויים לפני הדד ליין (כי זה דחוף, למשרד, לתייק שעשינו), או אשב שעתיים בערב להשתלמות "חד-פעמית" (ויש הרבה כאלה), שפתאום הודיעו עליה, למרות שהיא לא מוכרת לגמול, אבל יכולה להועיל לי. לא משנה שהודיעו עליה שעתיים לפני (במקרה הטוב!). ויש לי עוד הרבה דוגמאות, רק שאני צריכה לחזור לסיים את התעודות, ולעצב ברכה לסופשנה, ולסדר ניירת לבא אחריי, ולתכנן פעילות סיכום - כי אני אופטימית שאולי עוד אצליח להיפרד מהתלמידים החמודים שלי שאני באמת אוהבת. בחופש הגדול אולי יהיה לי זמן לתכנן פעילויות מעניינות ומהנו למהלך השנה. כי במהלך השנה - אין הרבה זמן לתכנונים האלה. אז בוא תפסיק לבלבל במוח, תלמיד של החיים. בוא תחיה קצת את חיינו ואולי באמת תחכים.

comment-2-comment

ככה זה. נמאס מהתירוץ הזה.

comment-2-comment

אין שום הגיון לתוכנית החופשות המעוותת. שיוצרת מלא אנטגוניזם. דבר ראשון חייבים לתקן אותה. איסרו בלוף למשל. או חופשה ארוכה של חגים מיד אחרי חופשה עוד יותר ארוכה של החופש הגדול. כל תוספת שכר חייבת להתחיל עם התיקון הזה.

43.

למקורבים שיקבלו תוספת על חשבון המורים החדשים.וכמובן הגנה מפני פיטורים

42.

41.

לא המורים, לא הילדים ולא ההורים. הם מסתכלים רק על טבלאות של מספרים

40.

comment-2-comment

תבוא לחניוני בית ספר ותראה כמות רכבים 4X4 שלא מסתדר לי עם השכר שהם טוענים שהם מקבלים

39.

כאשר ליברמן בטל את הסבסוד לחרדים והילדים יושבים בבית, שמחתם לאיד. עכשיו שהילדים שלכם בבית אתם בוכים.

38.

סוף סוף מישהי שמבינה את מצוקת המורים. כשמגיעים לגיל 50, סוף סוף מרוויחים משכורת נורמלית. לפני כן, משכורת רעב. ליברמן יפסיד הרבה מצביעים בכלל הזלזול והתנשאות על ציבור המורים. כולנו יותר משכילים ממך, בטח פחות מיזוגניים. חובב אוקראיניות..תתבייש .

37.

36.

35.

העיקר שבנו ולפיד מעבירים מיליארדים לאחים המוסלמים לחמאס ולאוהדי השהידים בוז לממשלה בוז ליברמן דרך אגב - ליברמן לך בדרך זו התעמרות במורים - הידד

34.

אינה מתגלגלת אולם מי שמקשיב לדבריו מבין שיש לאוצר תכנית אמתית לשנות את שכר המורים ,ליצור תמריצים למורים שמגיע להם ולצמצם את ימי החופשה לימים מרוכזים המתאימים להורים. אז מה לא בסדר בתכניתו ? חוץ מהמתנגדים המקצועיים בצורת וועדים ? אם ישכילו ויקבלו הצעתו הרי שתהיה זו קפיצת מדרגה ענקית לטובת כולם !

33.

1. המערכת לא מסוגלת להיפטר ממורים לא טובים 2. שכר המורים הוותיקים גבוה, שכר המורים החדשים נמוך 3. כולם רוצים ותפקיד משרד האוצר לומר "לא". אחרת נגיע לאינפלציה של דרום אמריקה 4. אין טובים ורעים. יש מאבק, וגברת בן דויד יודעת להיות ממש רעה. נמאס מטיעונים הסתדרותיים, ואני אומר את זה כמערכניק ותיק.

32.

31.

30.

לא מעניין אותם כי הם מסודרים מבחינת משכורות. וגם מורים עובדי ציבור לא מעניינים ככ את האזרחים שמנסים לשרוד אחרי שנתיים וחצי של קורונה .תכלס מלחמת עובדי ציבור לא מעניין אף אחד. מנסים כי כך או כך הם מסודרים.

29.

כולם מותשים והמדינה לא מתפקדת בהרבה מובנים.

28.

שהיחידות שאיכפת לה מהו הן המורות הותיקות התאמת חופשים ? לא העלאת תנאי הצעירות ? לא אישור לפטר מטרות לא טובות ? לא ואת כבר יחימוביץ כמו תוכי מגיבה בצד של העובד הבעייה שהארגון המקצועי שלו חושב שהוא יותר חזק מכולם והגיע הזמן להחזיר את יפה בו דוד למרום שלה

27.

26.

ליברמן יכול בקלות להתקפל ולתת לכם כל מה שאתם רוצים, כרגיל, אבל בפעם הבאה המחיר יהיה גבוה יותר ללא שום התייחסות לבעיות של ההורים והחולי הכללי במערכת החינוך. כל הכבוד לו, ותעמדו כולכם על הראש. אתם הבעיה, לא הוא.

25.

קיבלתם

24.

המורים פוחדים משינוי כי מעטים המצוינים השקעה של האוב מינימלית.שעורים פרטיים מקדמים לא. הם

23.

בושה... אבל אין חדש תחת השמש

22.

21.

הוא יודע שבבחירות הבאות הוא בקושי יעבור את אחוז החסימה אז מה איכפת לו לשבור את המורים ואת השביתה שלהם ליברמן אדם אכזרי שמתנכל אפילו לתינוקות וילדים קטנים בגלל שהוריהם חרדים אדם שחי על שינאה

comment-2-comment

עשה דבר למען קהל המצביעים שלו

20.

יש בעיה גדולה במשרד החינוך, והוא מסתיר אותה עם בעית שכר המורים. תקציב משרד החינוך מטורף. לא ברור לאן הולך כל הכסף. ליברמן צריך לדרוש מקסימום 25 ילדים בכיתה- המורים יצטרכו ללמד יותר שעות ולקבל הרבה יותר משכורת. וכמובן - צריך מנגנון לסינון מורים גרועים מהמערכת.

19.

18.

היה טוב יותר למורים לו היו מוותרים על היתרונות של להיות מאוגדים לטובת הסכמים אישיים, מי שטוב יתוגמל. דוגמא נהדרת עם המלצרים ובכלל עם תחות ההסעדה מה גילינו ? שאפשר גם בלעדיהם, כשמושכים את החבל יותר מדי הוא נקרע - יחסי הורים מורים שממילא לא בשיאם יהפכו עכשיו למלחמה של ממש - גם מי שתמך ועודד מבין שעושים עליו סיבוב - לו היו חייבות להגיע לבהס ולשבת בכיתה ריקה תוך דאגה לילדים שבבית השביתה היתה נגמרת ממזמן-

comment-2-comment

comment-2-comment

מורה צריך להיות מועסק ומפוטר ע"י בית הספר שמנוהל על ידי עירייה. לא על ידי משרד החינוך.

17.

רעיון למחאה מצד ההורים- להביא את הילדים למשרד האוצר כדי שליברמן ופקידיו ידאגו להם בזמן השביתה.

16.

לא מסתדר כל-כך בהגיון, זה לא שיש איזה ביקוש לאלפי מורים לשעבר בשכר התחלתי ש 10000 ש״ח, עם 70 ימי חופשה בשנה... בקיצור, חרטאאאאא

comment-2-comment

comment-2-comment

המורים מוכנים גם להסתפק בעבודות עם שכר דומה ובלי חופשות, העיקר לא להיות חלק מהמערכת הרקובה הזו יותר. אז נכון, אין חופשות מאורגנות, אבל יש אחר הצהריים וערב חופשיים, סופי שבוע פנויים וחגים שאפשר לחגוג בלי לטפל בעבודות, מבחנים, מיפויים ושאר ירקות. אתה הבנת את זה חיים?

comment-2-comment

comment-2-comment

אז כנראה משהו בהבנה שלך לא מתיישר עם המציאות.

comment-2-comment

לכי תעבדי בהייטק, וכשיגידו לך שיש אבן דרך שצריך להספיק למחר וצריך לעבוד עד הערב תסבירי שאת לא מוכנההה.

comment-2-comment

comment-2-comment

ולצד זה, פחות ופחות אנשים הולכים למקצוע ההוראה בגלל השכר הנמוך.

comment-2-comment

רק משיעורים פרטיים אפשר להרוויח כפול ממה שמרוויחים בבית הספר ובנוסף אין תלונות ההורים, שיחות טלפון באחת עשרה בלילה, בעיות משמעת, אלימות, דוחות, טבלאות ועוד ועוד...

15.

כתבה מאוד פופוליסטית של מישהי כאילו סוציאליסטית, כלכלה נכונה זה פרט שולי. בעבר שלי תמכה גם באיגודי העובדים החזקים בעלי משכורות עתק

14.

כל מילה ששלי כתבה בסלע. הכל מדוייק נכון ואמת לאמיתה אחד לאחד.

13.

לעלות את שכר הבסיס ב 40%!!!, כמו כן חייבים להקשיח את המישמעת ונקיטת עונשים גם על ההורים!!!, אין לאפשר כניסת הורה מבלי שהוזמן על ידי ההנהלה אלימות .תענה בהרחקת התלמיד לביתו (ליום יומיים) הגיבוי חייב להיות מצד מערכת החינוך כולה. שמירה בהפסקות, חייבת להיות על ידי מאבטחים חיצוניים,ולא על ידי מורה !!!

comment-2-comment

12.

בושה וחרפה ההתנהלות של משרד האוצר

11.

10.

comment-2-comment

9.

מה כל כך רע בלאפשר למנהלים לפטר מורים רעים? מה כל כך רע בלתת שכר גבוה יותר למורים מתחילים ולא רק לוותיקים? מה כל כך רע בלהתאים את החופשות של המורים לאלו של ההורים?

8.

זה שהאוצר "עושה את התפקיד שלו" ומתנגד ומזלזל ומשמיץ ומדכא - זה עוד צפוי ומובן (לא מובן, אבל מילא..) אבל זה שההורים משתפים פעולה עם האוצר, לוחצים ומייבבים על זה שהמאבק הוא "על גבם" - זה מקומם ומטריד במיוחד. ההורים המטומטמים (זו מילה מדוייקת!) לא מבינים (או שכן מבינים אבל לא רוצים לקחת חלק בתהליך) שהמאבק הזה הכרחי ואפילו חובת ועדי המורים. לא משנה מול איזו ממשלה (נוכחית, עתידית וגם לשעברה..) . גם אם היום הילדים נשארים בבית כמה ימים - זה כדי שמחר תהיה להם מסגרת לימודים נאותה ואפילו טובה מאד. איפה השכל????? השכל של האזרחים נמצא בנתב"ג. בדרך לנופש הכל כלול, בטורקיה. ושהמדינה תישרף!!

comment-2-comment

7.

בית הספר מיועד ללמד את הילדים ולחנך אותם להיות מבוגרים בעלי ידע וכישורי התנהגות מקובלים. זה לא מקום לשמש בייבי סיטר להורים עובדים. כל עוד שיתייחסו למערכת החינוך כבייבי סיר של המדינה, גם ההורים והתלמידים יזלזלו במורים ובמערכת החינוך בכללותה

comment-2-comment

אם ימשיך האוצר לזלזל במורים בלית ברירה יהפוך לביביסיטר עקב נטישה המונית של מורים איכותיין ומצטיינים

6.

פקידי האוצר יושבים טוב מאוד על כסאותיהם ולא מתחלפים עם הממשלות. עושים באזרחים מה שרוצים כאילו אנחנו בובות

5.

מה עם כל הכסף שנשפך למנגנון של המשרד? שיקצצו ויעבירו ישירות לניהול מנהלי בתי הספר

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כמו ספריה אוניברסיטאית. יתפסו מקום ליד עמדת מחשב של המוסד בספריה, ויעלו את השיעור הספציפי שהם מעוניינים בו. בקצב שלהם. יוכלו להעלות שיעורים קודמים. את מערכי השיעור יצלמו מספר מורים הכי טובים בתחומם, שיבחרו ע"י מומחים, והשיעורים שלהם יופצו לכל בתי הספר. כך רמת ההוראה תהיה גבוהה, וגם אחידה. תלמיד בשדרות יחשף לשיעור איכותי כמו תלמיד ברמת אביב.

comment-2-comment

שיעור מצולם זה נחמד כדי ללמד חומר, להבהיר עקרונות, אבל מורה תפקידו ללוות את התלמיד, להנחות אותו בתהליך למידה, לכן השיטה שהצעת אינה רלוונטית. מה יעזור לתלמיד המורה הכי מבריק עם ההרצאה הכי מרתקת, אם זה לא עוזר לו ללמוד ולחקור בעצמו? זו תפיסה מיושנת.

4.

האוצר רוצה שבתי ספר יתגמלו על עבודה טובה ולא על וותק, ושיתאימו את החופשות שלהם לחופשות במשק. אבל פסאודו חברתיים שיושבים קרוב לצלחת לא רוצים שום רפורמה.

comment-2-comment

אהבל

3.

comment-2-comment

1.

מוכנים לשלם הון למפעילי קייטנות פרטיות, ומה אכפת להם ששנת הלימודים לא תפתח כי אלפי מורים נוספים נוטשים? אז את נתבג אפשר להפעיל בקושי ובצפיפות כי אין ידיים עובדות, נראה את ליברמן נותן דין וחשבון ב1.9 שבתי ספר וכיתות לא נפתחים, 80 ילדים ויותר יהיו בכיתה, אולי עם מפעילי קייטנות...

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה