25

יום אירופה צוין השנה בישראל בסולידריות עם העם האוקראיני

לכבוד חגיגות יום אירופה, נערך אירוע מיוחד בפארק הירקון בתל אביב עם דיפלומטים, אנשי ממשל, אנשי אמנות ותרבות ונציגות אמנותית לעם האוקראיני שסיימו את הערב בקריאות "תהילה לאוקראינה, תהילה לגיבורים"

עומר חמווי וליאת זנד
| פורסם:24/05/2022
בשיתוף משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל
(צלם: אסף מגל| כתבת: עומר חמאוי ארנסט)
יום אירופה הוא חג, שנחוג בדרך כלל ברחבי אירופה ב-9 במאי. ביום זה חוגגים ומציינים את השלום ביבשת אירופה ואת איחוד אירופה. יום זה מוכר גם בשם יום שומאן, על שום הכרזתו ההיסטורית של שר החוץ הצרפתי, רובר שומאן, בנושא איחוד אירופה, ב־9 במאי 1950. היום הוכרז לראשונה ב-9 במאי 1985 ואז גם הוצג דגל האיחוד האירופי שאנחנו מכירים עד היום.

יום אירופה בישראל

לכבוד חגיגות יום אירופה, שצוינו השנה גם בישראל, התקיים אירוע מיוחד בפארק הירקון בתל אביב, בנוכחות שגרירים ודיפלומטים מרחבי היבשת, אנשי חברה וממשל ישראלים ואל החלק האמנותי הוזמנו עברי לידר הישראלי ולהקת לילקה האוקראינית, שהופיעה לאות סולידריות עם המלחמה באוקראינה.
צילום: אסף מגלדימיטרי טזאנצ'ב, שגריר האיחוד האירופי בישראל (צילום: אסף מגל)
"היום אנחנו חוגגים את יום אירופה, חגיגה שאנחנו מקיימים כמעט כל שנה, כדי לציין את יום השנה להקמת האיחוד האירופי - אחד הפרויקטים הגדולים בהיסטוריה של אירופה, שמאחד אנשים מ-27 מדינות, שמאוחדים כולם סביב אותן מטרות ואותם מאמצים", אמר דימיטרי טזאנצ'ב, שגריר האיחוד האירופי בישראל. "בזמן שאנחנו חוגגים, האחים והאחיות שלנו באוקראינה סובלים מהתוקפנות הרוסית ואנחנו חשבנו שמצדנו, נחוץ להראות סולידריות עם העם האוקראיני בזמן כזה ולכן החלטנו להביא חלק מהתרבות האוקראינית לאירוע הזה, היום".
ואכן, לאחר עברי לידר הישראלי, שברך את האיחוד האירופי ואת הנוכחים בברכת מזל טוב לפני הופעתו, הופיעה להקת לילקה האוקראינית, שמשלבת שירים אוקראינים ותיקים עם מוזיקת ג'ז.
צילום: אסף מגלעברי לידר על הבמה (צילום: אסף מגל)
"אנחנו כאן היום כדי לעמוד לצד אוקראינה ועם אוקראינה כי אנחנו הלהקה שמשלבת שירים אוקראינים ישנים, עם ג'ז. זאת חגיגה של יום אירופה", אמרה ויקטוריה, חברת להקת לילקה. "אני שרה עכשיו בשם אוקראינה ובשם הקולגות והאמנים באוקראינה, שלא יכולים לעשות מוזיקה ואומנות יותר וחייבים להגן על הבית שלנו. לכן חשוב לתת את הפלטפורמה לתרבות האוקראינית בימים האלה, זה מאוד משמעותי עבורי", היא אמרה בהתרגשות.
"אירועים מהסוג הזה, מחברים בין אנשים מרחבי העולם ומנסים למצוא פתרונות לבעיות שאנחנו ניצבים בפניהם היום", אמר גם יעקב, חברה ללהקה והוסיף חברו תומאס, שהם מקווים לפגוש באירוע ובכלל הרבה אנשים מארצות אירופה וגם מישראל "להכיר אחד את השני ולהכיר לאנשים את התרבות והמוזיקה האוקראינית", הוא אמר.
צילום: אסף מגללהקת לילקה (צילום: אסף מגל)
חתם את דבריו, שגריר האיחוד טזאנצ'ב: "אירופה וישראל יחד וצריכות להישאר יחד גם בעתיד". חברי הלהקה חתמו את דבריהם בסלוגן שמייצג את המלחמה באופן הטוב ביותר ואותם משמיע בימים אלה כל אוקראיני: "תהילה לאוקראינה, תהילה לגיבורים!"
בשיתוף משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל
לכתבה זו 25 תגובות
הוספת תגובה
25

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
17.

16.

אנחנו אובבסיבים עם כל דבר אירופאי ואמריקאי אבל מזלזלים בכל דבר מזרח תיכוני

15.

14.

comment-2-comment

13.

מי שחוגג אלו הפוליטיקאים שאוהבים חגיגות. באירופה אין שום איחוד בין העמים, מה שמאוחד שם זה האינטרס הכלכלי והרצון ליצור שלטון מרכזי רחוק מהאנשים ומביקורת. הרעיון של אירופה מאוחדת ללא מלחמות הוא מצוין, אבל מזה לא נשאר כלום. הכול בידי כוחות כלכליים ואינטרסנטים שעושים ככל העולה על רוחם ללא התחשבות ברצון העמים. הנשיא האירופי והממשלה האירופית ממונים בצורה לא דמוקרטית ולא ניתנים להחלפה על ידי אף אחד. כך קורה שרוב האנשים ששולטים שם לא נבחרו מעולם לכלום, אפילו לא לוועד הבית

12.

11.

ותמיד צריך לזכור בעדיפות ר א ש ו נ ה את חיילי ישראל, עניי ישראל, קשישי ישראל, חולי ישראל מכל סוג

comment-2-comment

comment-2-comment

10.

הוא נגד מדינת ישראל, מחרים את יהודה ודומרון, מממן את ארגוני הטרור, ובונה בנייה בלתי חוקית בתוך שטח ישראל. נוא מצביע באו"ם נגד ישראל וחובר לאןייבח ישראל בכל הזדמנות. אז על מה החגיגה?

9.

או שרק נפלו על ישראל כי חושבים שחיים כאן אירופאים?

8.

מה קרה?

7.

שונאים אותנו, אך בגלל שאין יותר גז מרוסיה צריכים אותנו להעביר גז מהודו.

6.

comment-2-comment

5.

4.

comment-2-comment

3.

comment-2-comment

2.

1.

יאללה תפסיקו לזרבל תשכל יא אתר תעמולה של יאנקים בזמן שבלאטביה יש תהלוכה לכבוד לגדודי אס אס בישראל משחקים אותה כאילו אירופה אוהבת יהודים. פאתום הבי די אס וכולם נעלמו שזה נוגע לאוקראינה.

comment-2-comment

comment-2-comment

האוקראינים הגרועים שבאנטישמים ומשתפי פעולה עם הנאצים. ואני צבר. לא רוסי.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה