6

זיהום נפט בחופי פרו: "מריח כמו המוות"

אלפי חביות נפט נשפכו לאוקיינוס השקט, לא רחוק מלימה. בחברה האחראית לזיהום הפנו אצבע מאשימה להתפרצות הר הגעש בטונגה. מי ששילם את המחיר הם כרגיל בעלי החיים

רויטרס | פורסם:22/01/2022
כמויות גדולות של נפט פגעו בחופי פרו, באזור הבירה לימה. בחברת האנרגיה הספרדית Repsol, שאחראית לדליפת הנפט, אמרו בסוף השבוע כי ניקוי החופים ומי האוקיינוס שנפגעו יימשך עד לסוף חודש פברואר. בממשלת פרו אמרו כי מדובר ב"קטסטרופה".
דליפת נפט גדולה בפרו (צילום: רויטרס)
בחופי פרו נמצאו בימים האחרונים כלבי ים מתים וגם דגים וציפורים שנפגעו מהנפט ונצבעו בשחור. פעילות הדיג באזור הופסקה על ידי הממשלה.
"פעם אספתי סרטנים, אבל עכשיו, כשאני הולך לחוף, הם מתים", סיפר הדייג וולטר דה לה קרוז בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס. "היינו מוכרים את פירות הים. אבל עכשיו הכול מריח כמו מוות".
צילום: רויטרסזיהום הנפט בחופי פרו (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרסבעלי חיים נפגעו (צילום: רויטרס)
בממשלה בלימה אמרו כי כ-6,000 חביות נפט של החברה הספרדית נשפכו לאוקיינוס השקט בשבוע שעבר, ליד בית הזיקוק שהיא מפעילה.
נשיא פרו, פדרו קסטיו, אמר כי זהו האסון האקולוגי הגדול ביותר שהשפיע על המדינה בשנים האחרונות.
בחברה הספרדית אמרו כי גלים גבוהים, שנגרמו כתוצאה מהתפרצות הר הגעש ליד טונגה, גרמו לאסון. בחברה סרבו להגיד מה גודל הדליפה והסתפקו בתגובה כי הם מעריכים את ההשפעה של האסון. מדובר בהתפרצות שאירעה כ-10,000 ק"מ מחופי פרו.
צילום: רויטרסניקוי הנפט בחופים (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרסבעלי חיים שנפגעו באסון הנפט (צילום: רויטרס)
בחברה הספרדית אמרו כי פעולות זיקוק הנפט נמשכות כרגיל והיא אינה מצפה שחקירה רשמית "תשפיע באופן משמעותי" על מצבה העסקי. "התקרית הזו לא השפיעה על המשכיות הפעילות שלנו או על היכולות שלנו לספק דלק לשוק", אמרו בחברה הספרדית. "לאירוע לא הייתה השפעה משמעותית על הפעילות היצרנית של בית הזיקוק".
בחברה סיכמו ואמרו כי 840 בני אדם מסייעים במשימות הניקיון. בחברת האנרגיה הוסיפו כי הם גייסו דייגים על מנת לעזור בניקוי כתמי הנפט.
לכתבה זו 6 תגובות
הוספת תגובה
6

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
6.

עם של עניים ושקרנים פתולוגיים. אם הם מתייחסים לטבע אצלם כמו שהם מתחייסים לתיירים מזל שרק עכשיו קרה אסון

5.

4.

3.

2.

כי נראה שהם מנצלים את כוחם מול פרו החלשה יותר

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה