33

נדיר: חמישה גורי חתולי חולות נולדו בספארי

לסבייה שהגיעה מצרפת ולמאריב שהובא משבדיה נולדו חמישה גורים. בספארי אמרו שהם נראים חזקים וחיוניים, תודות לאמם המסורה. בספארי אמרו שחתולי החולות נמצאים בסכנת הכחדה עולמית ובכל בגני חיות באירופה יש 178 חתולים ועוד כ-10,000 בלבד חיים בטבע

קורין אלבז-אלוש | פורסם:16/05/2022
חגיגה גדולה ומרגשת בספארי ברמת גן: חמישה גורים נולדו לזוג חתולי החולות, שהובאו לפני שנתיים לספארי. מדובר בבשורה עולמית למין שנמצא בסכנת הכחדה.
צילום: ים סיטוןחמשת חתולי החולות החדשים בספארי (צילום: ים סיטון)
ההורים המאושרים הם סבייה (בת שנתיים), שהובאה לישראל מגן חיות בצרפת, ולמאריב (בן ארבע) שהובא מגן חיות בשבדיה. השניים הובאו לספארי ברמת גן, לאחר שהזוג הבוגר שחי שם, הלך לעולמו והם למעשה היו עד לאחרונה שני הפריטים היחידים מישראל. מעתה מונה אוכלוסיית חתולי החולות בארץ שבעה פריטים.
הזוג שהגיע מצרפת ומשבדיה הוא חלק מגרעין הרבייה האירופי. בספארי חיכו וציפו שהם יהיו זוג מוצלח, שיביא צאצאים לעולם, מפני שחתולי החולות נתונים בסכנת הכחדה. בשלבים הראשונים היה קושי בין השניים, אך ככל שהזמן חלף הקשר הלך והתהדק.
צילום: ים סיטוןהגורים בספארי (צילום: ים סיטון)
בשלב מסוים, המטפלים החלו לצפות בהזדווגויות ונשמו לרווחה. באחד מהימים, שמחו המטפלים לגלות כי סבייה בהיריון וההתרגשות הייתה גדולה. לפני כחודש באחד הבקרים, התגלו בבית הלילה חמישה גורים. המטפלים הציצו בהם מרחוק ולא התקרבו על מנת שלא להפריע לאם הצעירה.
בספארי אמרו כי חמישה גורים זה מספר נדיר ולרוב חלקם לא שורדים. גם שבועות אחדים לאחר ההמלטה נראו כל החמישה, שאט אט פקחו את עיניהם ונראו חזקים וחיוניים. המטפלים זוקפים את ההצלחה הגדולה הזו לסבייה, שהיא אמא למופת ומטפלת בהם בהצלחה.
צילום: ים סיטוןחתולי החולות נמצאים בסכנת הכחדה (צילום: ים סיטון)
כעת החבורה המקסימה כבר יוצאת אל החצר ובימים האחרונים גם מאריב האב התאחד עם החבורה. בספארי אמרו כי לעתים קיים חשש מהחיבור עם האב, פן יפגע בגורים, אך סבייה שומרת על צאצאיה ולא מאפשרת למאריב להתקרב יותר מידי.
חתולי החולות נמצאים בסכנת הכחדה עולמית ובכל בגני חיות באירופה יש כיום בסך הכל 178 חתולים ובטבע ישנם פחות מ-10,000 חתולי חולות. בעבר הם חיו גם בישראל אך נכחדו לחלוטין ואוכלוסיות קטנות חיות עדיין במדבריות אסיה ואפריקה.
צילום: ים סיטוןשניים מחמשת הגורים משחקים (צילום: ים סיטון)
גני החיות, כמו הספארי, שלוקחים חלק בגרעין הרבייה שלהם, עושים מאמצים גדולים כדי להרבותם. בעתיד הגורים יעברו לגני חיות ברחבי אירופה והם עתידים להמשיך את השושלת ואת גרעין הרבייה החשוב כל כך להמשך קיומו של המין המיוחד הזה.
לכתבה זו 33 תגובות
הוספת תגובה
33

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
19.

18.

17.

16.

האם לא נותרו ח"ח בחיבר בערבה? מה קרה להם?

15.

אחת אלי

14.

13.

12.

11.

חמודים.

10.

מה הקשר לגייז?!

9.

חתול זאת חיה מגעילה ומזיקה יש לגדל אותם לפרוות וכובעים את הבשר הטחון שלהם יש להאכיל לחולדות ולכלבים. ושיהיה לכולם יום טוב מלא עונג וחיוכים.

comment-2-comment

comment-2-comment

חיה מגעילה כמוך?!

comment-2-comment

comment-2-comment

8.

ממש משמח עוד פיות להאכיל ולשלם להם ביטוח לאומי עוד יעלו את מחיר הכרטיסי כניסה לספרי לא מספיק חתולי רחוב צריך חתולי חולות זה מה שחסר לבנט מתי יחליפו את הממשלה המעפנה הזו איפה הפרסיה היפה שלנו שתצעק רבכנסת על המחדל החמור הזה עוד יהיו לנו חתולי חיזבלה השם ישמור

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

6.

5.

4.

3.

comment-2-comment

2.

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

זוהי חיית בר ולא חייה מבוייתת. היא פעילה וצדה בעיקר בלילה. היא כמובן דומה לחתול בית לאור הקרבה המשפחתית.

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה