85
850 האנשים של המדינה

אלקין נגד שקד: "אוקראינה שיתפה פעולה עם הנאצים? בורות מוחלטת"

שר הבינוי והשיכון, יליד חרקוב, ביקר בחריפות את חברתו לממשלה בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות". "זו אמירה מזעזעת. רוב האוכלוסייה באוקראינה הייתה טובה", אמר. אלקין, שנכח בפגישת בנט-פוטין, סירב לפרט על מאמצי התיווך: "ממליץ לא להפריז בחשיבותנו". שר הרווחה מאיר כהן התייחס ליחס של ישראל לפליטים: "צריכים להיות הרבה יותר נדיבים"

יובל קרני | פורסם:21/03/2022
השר אלקין בוועידת "האנשים של המדינה": "אמירת שקד מזעזעת" (סנטרל הפקות)
שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, יליד חרקוב שבאוקראינה, אמר בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" כי הוא חושב רבות על משפחתו שעדיין שם - בעיר שמופגזת מדי יום על ידי הרוסים. הוא התייחס לנאומו של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמש בפני חברי כנסת ושרים: "אני מכיר אותו אישית לא רע, היו לנו לא מעט שעות יחד. אני מבין באיזה מצב לא פשוט הוא נמצא, הוא מוביל את אוקראינה כרגע. אבל ההשוואה לשואה לא הייתה רלוונטית. גם נשיא יהודי יכול לטעות, למרות שהייתה מצפה ממנו להימנע מההשוואה הזו".
מוקדם יותר הבוקר בוועידה טענה שרת הפנים איילת שקד כי "אוקראינה שיתפה פעולה עם הנאצים בהשמדת העם היהודי", כשהתייחסה לדבריו של זלנסקי אמש בנאום. אלקין ביקר בחריפות את אמירת חברתו לממשלה: "זו אמירה מזעזעת. זאת בורות מוחלטת. במלחמת העולם השנייה צריך לזכור, אוקראינה הייתה חלק מברית המועצות - ורוב מוחלט של האוכלוסייה הייתה טובה. נהרגו הרבה מאוד אוקראינים, היו פרטיזנים, הייתה אוכלוסייה אזרחית שנהרגה. נכון, היו אוקראינים ששיתפו פעולה עם הנאצים אבל להגיד משפט ש'אוקראינה ככלל שיתפה פעולה עם הנאצים'? זו בורות היסטורית".
שקד: "אוקראינה שיתפה פעולה עם הנאצים" (סנטרל הפקות)
צילום: אלכס קולומויסקי"בורות מוחלטת". אלקין נגד שקד (צילום: אלכס קולומויסקי)
הוא התייחס לחששותיה של שקד מגל פליטים שיגיעו לארץ ואמר כי "יש לי ביקורת לפעמים. אני מעריך אותה, אבל חשבתי שהיא שוגה בעמדתה הראשונית. החשש של הוא מיותר כי סך הכל כל אוקראינה היום יכול לקבל באירופה חבילת סיוע משמעותית - אישור עבודה, סיוע בדיור - אין להם שום סיבה לבוא לפה, ולכן אין מקום להיסטריה הזאת". הוא ציין כי הוא שמח מכך שבסוף המתווה רוכך: "הצלתי חלקית לשכנע אותה והיא קיבלה חלקית את עמדתי".
- מעניין שאתה אומר היסטריה. "התחיל איזשהו שיח ציבורי בחוגים מסוימים בארץ על כך ש'מיליוני פליטים אוקראינים' יגיעו. זה חוסר הבנה לגבי תנאי ההגירה. בסופו של דבר היום כשכל אוקראיני יכול לקבל סיוע באירופה ופה הוא לא יקבל אפילו ביטוח בריאות אז אין סיבה לחשוב שהמונים ינהרו לכאן. מגיעים לכאן אנשים שרוצים להתארח אצל חברים או משפחה בתקווה שהם יוכלו לחזור לאוקראינה, אז אל דאגה. לנו יש לפעמים נטייה כזאת לראות את ישראל כמעצמה, אבל צריך להיות צנועים".
צילום: יואב דודקוביץ', AP, רויטרסבנט "המתווך"? "ממליץ לא להפריז בחשיבותנו" (צילום: יואב דודקוביץ', AP, רויטרס)
צילום: אלכס קולומויסקי"יש לנו אינטרס שהמלחמה תיגמר מהר" (צילום: אלכס קולומויסקי)
אלקין, שנכח בפגישתו של ראש הממשלה נפתלי בנט עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בתחילת החודש, אמר כי לא יתייחס למאמצי התיווך. "אני גם ממליץ לכולנו לא להפריז בחשיבותנו", הדגיש. לדבריו, "אנחנו תורמים תרומה חשובה. יש לנו אינטרס גדול מאוד שהמלחמה הזאת תיגמר כמה שיותר מהר". השר היה הראשון בממשלה שחזה שפוטין אכן יפלוש לאוקראינה: "לצערי צדקתי. הייתי מעדיף לטעות, אבל את התובנות שלי אני ברשותך אשאיר לעצמי. יבוא יום שאדבר על זה, אבל עוד לא הגיע הזמן לדבר על מה אנחנו כן מצליחים לעשות בתיווך".

השר כהן: "צריכים להיות נדיבים בהרבה ביחס לפליטים"

שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן מיש עתיד העביר גם הוא, בדומה לאלקין, ביקורת על מדיניות הפליטים של שרת הפנים שקד. "התחלנו קצת בגמגום, אבל היום אני חושב שהנדיבות היא דבר ראשון. צריך לתת להם חיבוק גדול, אני משער שהם לא באו לגור כאן. רובם הגדול השאיר שם עבודה, בית ועסקים והם מתפללים שזה ייגמר", אמר.
השר מאיר כהן: "צריכים להיות הרבה יותר נדיבים לפליטים" (סנטרל הפקות)
הוא התייחס לגישה של שקד, ולפיה עלייה מאסיבית של פליטים - ללא הבחנה - עלולה לפגוע בזהות היהודית של מדינת ישראל וטען כי "דווקא בגלל זה שאנחנו מדינת לאום יהודית אנחנו צריכים להיות הרבה יותר נדיבים ביחס לפליטים שלנו". לדבריו, אין "שום סכנה" בזה שיבואו 5,000 או 10,000 פליטים. "אני משוכנע שרובם המוחלט יחזור לביתו. אני פוגש אותם, הם נמצאים בטראומה. זאת החובה שלנו לטפל בהם ואנחנו עושים זאת בשמחה".
במשרד הרווחה בראשותו של כהן לקחו פיקוד על מבצע הגעת הפליטים. הוא סיפר כי הבוקר, ביחד עם שר האוצר, הוקם מוקד "לפידים" שמטרתו לספק ביטוח רפואי במיוחד לבני 60 ומעלה על ידי חברות הביטוח, השאר יבוטחו על ידי "טרם". "הם יקבלו כל מה שצריך", אמר.
צילום: דנה קופלכהן ולפיד בוועידת "האנשים של המדינה". "יהיה ראש ממשלה מצוין" (צילום: דנה קופל)
בהתייחסו ליציבות הממשלה אמר כי הוא "לא רואה סיבה" שיו"ר מפלגתו יאיר לפיד לא יכהן כראש הממשלה באוגוסט 2023. "אני חושב שהממשלה תחזיק מעמד. הממשלה עושה עבודה מצוינת. הקואליציה היא קואליציה", אמר.
- יש לך חשש שמישהו יכול לטרפד? "בסופו של דבר העולם הפוליטי הוא לא מדע מדויק. אני משער שהרוטציה תתקיים ויאיר יהיה ראש ממשלה מצוין אבל אני עד היות ואני נמצא גם בכנסת אני עד למתחים הגדולים. אני חושב שאין שום סיבה שהממשלה הזאת תתפרק".
- מספיק קול אחד כדי לפרק את כל הקואליציה הזאת. "הממשלה הקודמת נשענה על 67% מחברי הכנסת ובכל זאת היא התפרקה. אז הסיפור הוא לא אחד או שניים, אלא מכנה משותף. יש ממשלה שהיא כמעט בלתי אפשרית. יושבים הקיצוניים האלה עם הקיצוניים האלה ואנחנו נמצאים במרכז. לפעמים זה מאוד טרגי להיות במרכז, צריך לגשר. אבל שוב זאת ממשלה שעושה עבודה טובה".
הוא סיפר על תוכנית הדגל של משרדו עבור המגזר הערבי וכן על שאיפתו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה הכללית. "התוכנית הגדולה שלי זה חוק לאנשים עם מוגבלויות. להוציא אנשים עם מוגבלויות מאותם מקומות שהם נמצאים אל תוך הקהילה. וזה חוק של 2.2 מיליארד שקלים ואני בשיח עם האוצר והם יאשרו את זה. פעם ניקו לנו את האנשים מהרחובות האלה וצריך להחזיר אותם להיות השכנים שלנו. אני 60 שנים מחיי גר בנגב. יש מציאות מאוד קשה בנגב. זה לא סיפור של 'רעים' ו'טובים'. זה סיפור של מדינה שלא רוצה משילות. חלק מזה זה גם לבנות להם בתי ספר ועוד כל מה שצריך".
לכתבה זו 85 תגובות
הוספת תגובה
85

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
69.

מי נתן את האישור להרוס רחוב שלם בעיר רעננה, מי אישר לאיש שמתברר שגרוע בהרבה מנתניהו לבזבז לנו עשרות מליוני שקלים לכהונה של שנתיים, להרוס חיים שח עשרות תושבים , לגזול חניות של אחרים? בכלל מי אישר שבית ראש הממשלה הרשמי יעבור מירושלים הבירה לבית פרטי ברעננה? לא רוצה לגור בבית ראש הממשלה? לר צריך, שיגור בביתו. לאחראים על בטחונו לא נראה שזה אפשרי? שיחייבו אותו לגור במעון שיועד לתפקיד. אבל להגיע למצה שינשלו אנשים מחייהם, אותם את ילדיהם ואת רכושם עקב גחמה פרטית של אחד שהשתן עלה לו לראש? של אחד שאף אחד במדינה לר בחר בו ולא כיוון אליו להיות ראש ממשלה, בסחטנות לקח את התפקיד, ובסחטנות לקח את חייהם הנוחים של שכניו, בסחטנטות גזל מאתנו האזרחים 50 מליון שקלים שאנחנו משלמים לו על מעשי נבלה. כסף שיכול היה להיתרם לאחיות, לרופאים, לעובדים הסוציאלים, לקשישים ולנכים. אמרנו לנתניה לך. אנחנו מוזמנים להגיד לבנט עוף! עוף מחיינו חסר מוסר, חסר בושה, נבל.

68.

67.

אחראי על הרכבת הרים של מחירי הדיור העולים ועכשיו על סילוף הסטוריה כאילו היה אחרון הפאשיסטים

66.

שלא עשו כלום ואף אחד לא מצליח לעזור להם, וקודם חשובה הדיעה שלך, באמת שקד קצת לחשוב

65.

64.

אני לא היסטוריון. כותב רק לפי מה שראיתי ביד ושם. והכי חשוב, לא היו במחנות ההשמדה שומרים פולנים. כמה אןראינים שיתפו פעולה וכמה הצילו יהודים? לא חשוב. היום גרמניה הידידיה הכי גדולה של ישררל אבל אין לה נשיא יהודי.

63.

62.

סבתי סיפרה שמשפחתה ברחה מהכפר לעיר אודסה בהיותה נערה, כי בכפר השכן אוקראינים שחטו יהודים אחרי שפשטו את עורם בעודם חיים. את מעשי רצח המשיכו ברצון רב תחת שילטון נא צי ויש עדויות הסטוריות : מכתבים של נא צים המשבחים אוקראינים על חיסול יהודים בקצב "נאה".

61.

60.

59.

58.

למעלה ממיליון יהודים מתו באוקראינה בשואה. המדינה אף פעם לא ניסתה לקחת על זה אחריות ולהעמיד לדין את הפושעים. חי בסרט... ומצד שני מה זה משנה כיום.

57.

חמילנצקי שאחראי לרציחתם של עשרות אלפי יהודים. אוקראינים השתתפו ברצח יהודים בבי- יאר. וזה רק טיפה בים מה שעשו אוקראינים ליהודים בעיירות ברחבי אוקראינה במלחמת העולם השנייה. אבל מי אני , יליד ירושלים, שאלמד היסטוריה את יליד חרקוב.

56.

55.

כמדומני שמר אלקין, בור ועם הארץ בהסטוריה.... האוקריינאים טבחו ורצחו את היהודים וכמו"כ הם העבירו והלשינו למי שמחביא יהודים, אז שמר אלקין ילך ללמוד קודם הסטוריה

54.

53.

אוקראינה במלחמת העולם השנייה , נתנה יד לנאצים.!!! כל יהודי שחי בתקופה ההיא מספר על הזוועות שהאוקראינים עשו ביהודים. לספר שאלה היו רק מיעוט, זה עיוות של ההיסטוריה. לשכתב את ההיסטוריה , לא תשנה את האמת. את נשיקת הישבנים לעם שחוגג את עליית הנאצים, קשה לחמול על אזרחיו.

52.

מחסום צבאי באוקראינה, והוא לא מסמל את הדם והאבל של אזרחי אוקאינה כמו ששידרו בחדשות 12

51.

להם בכלל לאן לחזור ולמי לחזור. סיכוי גדול שהם ישארו פה. כבר היום יש שבחי״ם מאוקראינה. בסוף עוד יעניקו להם אזרחות……

50.

נכון. ישנם כמה מאות אוקראינים ברשימת חסידי אומות העולם. אבל אוקראינים רצחו באכזריות יהודים רק בשל יהדותם. וסייעו רבות למערכת ההשמד הנאצית.

49.

הרבה שומרים אוקראינים היו המחנות הריכוז ויש לימודים בספרות השואה על התעללותם ביהודים ושקד לא המציאה את מה שאמרה...זה נכון...לא כל העם האוקראיני שיתף פעולה ...היו קומץ חסידי אומות עולם שעזרו...אבל היו הרבה ששיתפו פעולה...

48.

47.

46.

כלומר במספרים אבסולוטיים היו הרבה באחוזים… די מביך וגם - יש אוקראינים שנלחמו עם הרוסים נגד הנאצים אבל האוקראיניים שחלמו על עצמאות היו פרו נאציים והשתתפו ואף יזמו רציחות ענק

45.

44.

43.

תדבר עם פליטי השואה שעדיין בחיים והיו שם ויספרו לך.

42.

האוקראינים היו גרועים מהנאצים, רצחו יהודים, אכזריים יותר מהנאצים במחנות ולכן הושמו כשומרים על היהודים ולכן עבודת הנאצים היתה קלה יותר עקב האכזריות ושיתוף הפעולה של האוקראינים. האוקראינים היו אפילו גרועים מהפולנים בשיתוף פעולה עם הנאצים ! הפולנים והאוקראינים היו ועדיין אנטישמיים. היה קומץ קטן של חסידי אומות העולם אבל קטן ביותר. האוקראינים דאגו לרצח יהודים כדי להשיג את רכושם וקרקעותיהם, שיתפו פעולה עם ה SS וה GESTAPO כך שיהודים אוקראינים נרצחו בעירם או בחצר ה KOMMANDANTUR של ה SS וזאת עוד לפני שהתחילו גירוש המוני היהודים ברכבת למחנות ההשמדה. סבי נרצח ביריות על ידי ה SS - GESTAPO בעירו LVOV (LWOW-LEMBERG) לאחר שיתוך הפעולה של אוקראיני שעבד אצלו וחמד ברכושו... אלקין תתעורר ואל תעוות את האמת !! אל תרצח שנית במילותיך את הנרצחים בשואה.....

41.

40.

תבדקו בויקיפדיה מה אומרים הסמלים שלהם. מי זה פטליטרה, חמלניצקי בנדרה ושות... נאצים ממש!!! אוקראינים היום בזים לכל מה שקשור לרוסיה ברהם וכד, ומהללים רוצחי יהודים ונאצים. נמאס מאהדה הלא מוסברת הזאת... באמת חבל על האנשים אבל להזדהות עם המדינה הזאת??? טפו ... גועל נפש של מדינה!!!!

39.

38.

37.

המזל שלי שקבעתי עמדה מוחלטת לא להאמין לשום תיאור או הסבר באף נושא פוליטי חברתי וכלכלי ובכך חסכתי לי מפחי נפש ולא נפלתי לבורות אבל זה לא פשוט כי אסור לך להיכנס לעדר המונהג על ידם וכשאתה מחוץ לעדר אתה רואה את הבלופים הן מרחוק והן מקרוב ומרחם על העדר המובל למיכלאה ולשחיטה והמבין יבין

36.

35.

כאילו ישראל חייבת להם משהו! מה צורת הדיבור והתביעות האלה??!! מה התלבשו עלינו כאן בישראל? כשלנו יש מלחמות משלנו מישהו התעניין בנו שכבר כל יום 24 שעות רק המלחמה של האנטישמים האלה ונאומים בכנסת שלנו כל הזמן הצביעו נגדנו באו"ם האנטישמי כעת מחזר אחרינו כאילו מישהו חייב להם?!! שילכו למוקטעה מנוולים! וגם בשואה הם שיתפו פעולה עם הנאצים אז כעת מה החובה שלנו בכלל למנוולים האלה?! כל העולם ממשיכים את חייהם אבל רק כלפי ישראל החלאות יוצאים להפגנות ובישראל כל היום עסוקים איתם כאילו לנו אין צרות משלנו!! ממשלת נוכלת עלובה שמאלנית ומתועבת! פליטים זמניים? כאילו אחר כך תסלקו אותם כמו שסילקתם את כל הפושעים ואת כל הלא יהודים שהשמאלנים העלובים והמנוולים הזרימו לכאן!! למה מעלים את אלה שלא יהודים?? בשביל זה האו"ם האנטישמי קיים!! האף של האו"ם הארור רק בתחת של ישראל! יימח שמה של שקד ושרת הקליטה האתיופית שהרסו את המדינה!! חייבים את בן גביר לראשות הממשלה! הממשלה הנוכלת הרסה את המדינה!! הפכנו להיות מדינת תחלואי כל העולם! השמאלנים העלובים הם הסרטן של המדינה ושל הרס המדינה יימח שמכם וזכרכם!! להעלות רק מי שבאמת יהודי ולא כמו שרת הקליטה המנוולת שהזרימה לכאן את כל הפושעים מאתיופיה שאין להם שום קשר לדת היהודית! ממשלת הנוכלים ליהודים במדינה לא עוזרים במיוחד לקשישים שדורשים מהם כעת להחזיר את המענקים שנתנו להם אבל לגויים המנוולים רצים לעזור בשביל התדמית הארורה שלהם! ולמה ישראל צריכה בכל מלחמה בעולם להתערב? איפה האו"ם ואירופה האנטישמים שהאף שלהם תחוב רק בתחת של ישראל!

34.

דברים שפוטין צריך,לשלוח צוללות גרעיניות ולבנות בסיס גרעיני בקובה. שנית, להשליך שתי פצצות גרעייות ל אוקראינה כמו שהאמריקאים עשו ליפאנים

33.

32.

31.

30.

29.

28.

"גוי הורג גוי ומאשימים את היהודים " מקווה שאחד החכ"ים או שר בממשלה החכמה יקרא זאת . גם תורינו לתת דין ביום הדין יגיע. לכן אל תמהרו לעזור לאלה ששחטו את משפחתינו ומתגאים במעשיהם . אתם נותנים צידוק ודוגמא לעמים ואומות אחרות, להמשיך במלאכה שנקראת השמדת דת . אותו נשיא שפל כפוי טובה ואיוול ,שמתח ביקורת על ישראל למרות שהענקנו עזרה כמיטב יכולתינו, הן דוגמא קטנה לגאוות מעשיי הזוועות שנעשו ביהודים .

27.

במשך 77 שנה, אוקראינה לא הודתה באופן גלוי ופומבי על פשעיה כלפי העם היהודי, על חלקה בשואה, על עברה האפל(הפוגרומים בהנהגת בוגדן חמלניצקי). האוקראינים אינם מתחייבים ולא התחייבו ללמד את ילדיהם, את עמם, על עברם המזוויע כלפי העם היהודי, שזאת חובתם. לא הודו באשמה ולא בקשו סליחה מהעם היהודי. לא התחייבו במלוא הכנות, הצער, והבושה, שההיסטוריה לא תחזור על עצמה, לעולם. על האוקראינים להוכיח כנות, יושר, נעלות, נדיבות לב, חסד ורחמים, בינם לבין עצמם. אם כך היו נוהגים, לא היתה באה המלחמה, לא עליהם ולא על כל עם אחר. חייבים להודות על האמת לפני שמבקשים עזרה, ואז תבוא סליחת אמת, והעזרה תינתן בנדיבות ובחפץ לב. ועם זאת, ניתנה ותינתן עזרה, כי לא עושים חשבון למי שבמצוקה, כי מי שרוצה לעזור באמת, עוזר בלי חשבון.

26.

25.

האפס הזה לא למד היסטוריה בחיים המטומטמים שלו, כמעט כל המשפחה מהצד של סבתא שלי נהרגו בעזרת האוקראינים.

24.

23.

המרד ההירואי שנמשך 4 ימים, גבה את חייהם של כ 1000 לוחמים. הם לחמו נגד גרמנים ואוקראינים שלחמו שכם אל שכם. אולם הוא גם אפשר ל 2000 איש לברוח אל היער. רוצים לדעת כמה עזרה קיבלו היהודים המסכנים ביער? מתוך כ 2000, 20 נשארו בחיים. אולי צריך לכתוב את זה שוב: 20 איש, מתוך 2000.

22.

אתה יליד אוקראינה? מה הפלא,. אתה רוצה להכשיר את השרץ? אנחנו נעשה מה שטוב לישראל, לא נראה לך? תחזור מהיכן שבאתה.

21.

מוחו נסוג פלאים.או שהאיש בור בענייני העבר או שהוא עושה את עצמך מטומטם.אוקראינים רצחו במו ידיהם 1.5 מליון יהודים כשהיו מוצאים לפועל של היטלר.לא מעט עליה הלא יהודית או חצי יהודים מהעבר הם אנטישמים שונאי ישראל ומייחלים להשמדתה.ראיתי ושמעתי במו אוזני בטלויזיה כשראיינו אותם בעבר .נאצים במוצהר. פוטין צודק.

20.

Mr. Elkin should learn about the Ukraine history, considering the deputy of Prime minister Trudeau of Canada, is the proud daughter of a Ukraine Nazi who has supported and have demonstrated support of Neo Nazi to this day. Being selective in knowledge or obtained Historical information is unbecoming

19.

נחשב באוקריאנה כאחד מאבות האומה. בקייב בככר המרכזית ובעוד ערים יש פסל שלו. הוא הגיבור שלהם.

18.

אלקין בושה וחרפה. אתה מגן על אנשים שטווחו ביהודים והיו יד ימינם של הנאצים. לא אתפלא אים תצטרף לדברי זלנסקי ותשווה את מה שקורה באוקראינה למה שקרה בשואה.

17.

מר אךקין למד כנראה את ההיסטוריה בחרקוב. מלבד העובדה ששם שכתבו אותה לגבי מלחמת העולם השניה מן הסתם לא למדו על הרוצחים הגדולים חמלניצקי במאה ה 17 ופטליורה בתחילת המאה ה 20. כך שנעלמו מעיניו כלהפרעות של שנת ת"ח - ת"ט הסופות בנגב פרעות קישינב ועוד ועוד. רבבןת יהודים שנטבחו בידי אוקראינים. אז לפני שאתה בא להטיף מוסר לך תלמד את ההיסטוריה אמיתית, מר אלקין

16.

האוקראינים היו הרבה יותר מזעזעים מהצוררים הגרמנים הנאצים ויש המון הוכחות לכך...

15.

הייתי שם ואני אומר לך מר אלקין - מאמין שתגובתך נובעת מתום לב ולא מרוע או טפשות - האוקראינים (ברובם המוחץ) גרועים מהגרועים שבנאצים!!!

14.

באבי יאר,לא במקרה באוקראינה,הנאצים לא היו יכולים לבצע את זממם ללא עזרה של תושבי המקום,האנטישמיות והאכזריות של האוקראינים,שמשו לגרמנים לבצע את זממם

13.

12.

גם בשנים האחרונות , אוקראינה מצביאה נגד ישראל בכל המוסדות הבינלאומיים. מעט אוקראינים היו חסידי אומות העולם בכך שעזרו ליהודים. רובם הגדול ביותר שיתפו פעולה עם הגרמנים. אלקין משחק את משחק " המתווך". בנט והוא יחטפו ומדינת ישראל תצא ניזוקה עד כדי סכנה.

11.

השר אלקין לא ישכתב את ההיסטוריה!

10.

יסביר האדם שעבר ארבעה מפלגות וחושב שיודע הכל .איך זה שאוקראינה המדינה העצמאית לעולם לא הצביעה עבור ישראל באום וכל האצבעות שלה היו נגד ישראל אבל אלקין מומחה בתורת הצביעות.....

9.

8.

7.

מה עשו האוקראינים בזמן השואה יש עדות באבי יאר זה רק דוגמא ובאם חול ואדמה יכלו לדבר הרי כל רגב מלא בדם יהודי עם סיפור

6.

comment-2-comment

האם הכוונה שלך היא ל"בעיר ההרגה" שביאליק כתב על הפרעות בקישינב (שנמצאת כיום במולדובה) ושעודדו ע"י הממשל הצארי של רוסיה האימפריאלית? פשוט כדי להבין.

comment-2-comment

את שואת יהודי אירופה לא ניתן היה לחזות בשנות ה-30 של המאה הקודמת .

comment-2-comment

האוקראינים היו אכזריים ביותר כלפיי היהודים,העדויות מדירות שינה גם אחריי 35 שנה,מאז נחשפתי להן.

5.

להבדיל מגרמניה הם לא מביעים חרטה (מספר המשתפ"ים היה יותר גדול מהצבא הסדיר של אוקראינה היום) והם אפילו מנציחים את "הגיבורים" ההם בחוקי המדינה.

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

עשרות אלפי יהודים נרצחו ע"י האוקראינים עוד לפני הנאצים

3.

לדברי טימותי סניידר, "לא נאמר, כי הדבר לא היה נוח, שיותר קומוניסטים אוקראינים שיתפו פעולה עם הגרמנים, מאשר לאומנים אוקראינים." רבים מאלה ששיתפו פעולה עם הכיבוש הגרמני, שיתפו פעולה גם עם המדיניות הסובייטית של שנות השלושים.[7]

comment-2-comment

2.

מר אלקין שככחת לציין שבשורות הרוצחים הנאצים היו כמה גדודי מתנדבים מאוקרינה צא ולמד קצת היסטוריה

comment-2-comment

רגיל בבגידות

comment-2-comment

אז תעשה טובה, אל תבוא לפה יותר.

comment-2-comment

1.

אלקין צודק לגמרי. כדאי שלפחות ילמדו הסטוריה לפני שמתבטאים בנושאים שאין להם מושג. אוקראינה...... לא היתה מדינה כזו במלחמת העולם השניה. פשוט בושה.

comment-2-comment

אוקראינה זוכרת שהיו 2000 חסידי אומות אבל "שוכחת" שהיו 300 אלף משתפי פעולה.

comment-2-comment

אבל הממשל האוקראיני זוכר 2000 חסידי אומות עולם, ו"שוכח" 300 אלף משתפי פעולה

comment-2-comment

טיפש רק שתדע .

comment-2-comment

comment-2-comment

אנטימי כמוהם אין בעולם

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה