32
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

יו"ר התאחדות האחיות והאחים: "נצא למאבק חזק מאוד על שכר ותנאים"

"במדינה הזאת לא קורה שום דבר עד שלא שובתים, עד שלא מפגינים", אומרת אילנה כהן בריאיון לאולפן ynet לרגל יום האחיות והאחים הבינלאומי. "כל המטסים שהיו, כל ההצדעות ומחיאות הכפיים - זה לא מספיק. מגיע רגע שצריך לשבת ולתת תמורה"

אלכסנדרה לוקש | פורסם:11/05/2022
יום האחות הבינלאומי אילנה כהן (צילום: אבי חי)
"זה יום חגיגי ושבוע חגיגי לכל מערכת הבריאות. בבתי חולים, בקהילה, בטיפות חלב, בחינוך - כולם חוגגים", כך אמרה היום (ד') אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל, בריאיון שהעניקה לאולפן ynet לרגל יום האחיות והאחים הבינלאומי, שיחול מחר (ה').
קראו עוד:
כהן הסבירה שהתנהלות עמיתיה במהלך משבר הקורונה הוכיחה את יעילותם ואת נחיצותם. "בשנתיים וחצי האלו הוכיחו האחיות שוב שהן הניידת לטיפול נמרץ של מערכת הבריאות", אמרה. "הן עברו שנתיים וחצי מאוד-מאוד קשות, בתנאים שהן עבדו ובהתמודדות הנפשית שלהן עם המוות. בכל תקופת הקורונה התגלו המקצועיות שלהן ויכולת הנתינה. כל עם ישראל צריך היום להצדיע לאחיות. אני באמת חושבת שאין משאב אנושי כמו האחיות. התנאים שבהם הן עבדו, ולהשאיר את הילדים בבית, וההתמגנות, התלבושת, הנתינה שלהן - אין לזה מחיר. במחלקות קורונה הן שימשו כמשפחה של החולים, היו הקשר האחרון של החולים עם העולם החיצון".
ולמרות הכול, אומרת כהן, התמורה אינה הולמת. "כל המטסים שהיו, כל ההצדעות ומחיאות הכפיים - זה לא מספיק", היא טוענת. "מגיע רגע שצריך לשבת ולתת תמורה. אנשים עובדים בתנאים-לא-תנאים. מערכת הבריאות היא פגועה: ייבשו אותה במשך שנים. תראי את כל המיטות בפרוזדורים, את החולים ששוכבים על הרצפה, את תנאי העבודה של האחיות. הן עובדות ימים, לילות, שבתות, חגים. וכל מה שהן עושות זה לתפארת מדינת ישראל".
"מערכת הבריאות פגועה: ייבשו אותה במשך שנים. צריך לראות את תנאי העבודה של האחיות. הן עובדות ימים, לילות, שבתות, חגים. וכל מה שהן עושות זה לתפארת מדינת ישראל"
ובכל זאת, את התמורה אתן לא מקבלות. "לצערי הרב, במדינה הזאת לא קורה שום דבר עד שלא שובתים, עד שלא מפגינים. אף אחד לא יבוא לדפוק לך בדלת ולהגיד, מגיע לך. לכן, ב-2023 נצא למאבק חזק מאוד. אני חושבת שמגיעים לאחיות שכר הוגן ותנאי עבודה נורמליים. זה מגיע לאחיות, והגיע הזמן שכל האנשים שקשורים באוצר, במשרד הבריאות, יישבו כדי לשפר את השכר ואת תנאי העבודה של האחיות".
עוד לא הגיע הזמן לדברים נוקבים יותר? "אם לא תהיה ברירה, המאבק יהיה קשה".
לכתבה זו 32 תגובות
הוספת תגובה
32

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
25.

אני מבינה שגברת כהן שתלה מגיבים מטעמה. שזה נחמד לשלם לקהל שבוי. מה רק שהיא לא מבינה שקהל האחיות הכללי כבר מזמן לא שבוי שלה. היא לא עושה כלום לטובת הסקטור. דיבורים דיבורים. הגיע הזמן לשינוי.

24.

חוץ מדיבורים גברת אילנה כהן לא עשית כלום מרגע מינויך… ואנחנו האחים גם לא מצפים ממך כלום

23.

22.

21.

שירגעו קצת.

comment-2-comment

20.

19.

18.

אבל ממש ממש ממש ממש ממש חייבים, להוריד את גיל הפרישה לפנסיה, של עובדים במקצוע הסיעוד, אחים ואחיות. לא הגיוני שבעבודה כל כך קשה, שוחקת, פיזית ונפשית, אחים ןאחיות בני למעלה מ60 יצטרכו.לטפל בציבור צעיר מהם. חייבים להחריג את הגמלאות כמו לאנשי כוחות הביטחון.

17.

לאחיות לפעמים יש יותר השפעה מרופאים, והאנושיות שבהן שופעת.

16.

עדיף לעבוד בצומת יש יותר זכויות בואו נשבית את בתי החולים לא לשעה ליום, וכן להפקיר חולים רק אז יעשו משהו

comment-2-comment

אח של מי אתה? ייך לשבט כלשהו? התכוונת לכתוב לשבות, גם הביקורת שלך לא עניינית

15.

כל הכבוד ליו"ר הוועד אילנה כהן

14.

נעלה ונצליח

13.

12.

כל הכבוד לאילנה ולהסתדרות

comment-2-comment

11.

לא מבין למה אין לנו שנה של שבתון כמו במערכת החינוך..גם חצי שנה זה יהיה מצויין ומספק. יש תשובה.. כי אין לנו גב מספיק חזק

comment-2-comment

אם אתה משווה אותנו למורים: אנחנו מקבלים שווה ערך לשנת שבתון. קוראים לזה קרן השתלמות. אנחנו יכולים לפדות את הכסף הזה ולעשות מה שאנחנו רוצים. המורים לעומתינו, חייבים לצאת ללימודים בשנה הזו.

10.

9.

שמחה שאני בהסתדרות

8.

7.

6.

הגיע הזמן ליושבת ראש חדשה ,רעננה,ורעבה שתביא הישים לאחיות

comment-2-comment

5.

4.

3.

comment-2-comment

יש כעת חוסר הלימה מוחלטת בין העשייה לשכר

2.

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה