41

אופטימיות זהירה: אומדן נמוך לאשפוז ילדים עם קורונה

ברקע התחזיות לגל תחלואה של ילדים, שמתבססות בעיקרן על נתונים ממקומות שונים בעולם, מתברר כי בבתיה"ח ברחבי הארץ נרשם מספר נמוך מאוד של מאושפזים מאומתים בגילים הצעירים. "לא רואים ילדים חולים במצב קשה"

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 13/01/2022
צילום: AFPבדיקות קורונה לילדים בירושלים (צילום: AFP)
מספר הילדים המאושפזים בבתי החולים עשוי להיות אחד המדדים המשמעותיים באשר למדיניות ולהחלטות שיתקבלו בגל האומיקרון. ואולם, ברקע התחזיות לגל תחלואה של ילדים, עולה מבדיקת ynet כי מרבית הילדים שמאושפזים מתמודדים עם מחלה קלה בלבד. עוד עולה כי רבים אובחנו חיוביים לקורונה רק אחרי הגעתם לבתי החולים, והם עדיין נכללים בספירה הרשמית.
לפי הנתונים שפרסם משרד הבריאות אתמול (יום ד'), בבתי החולים מאושפזים כעת 54 ילדים בלבד במחלקות הקורונה. בסורוקה בבאר שבע למשל, בית החולים המרכזי הגדול בדרום הארץ, כלל לא מאושפזים כרגע ילדים חולי קורונה. בברזילי באשקלון מאושפזים שלושה - כולם במצב קל וכך גם בבית החולים אסותא באשדוד: שלושה בלבד, כולם במצב קל.
צילום: בראל אפריםסורוקה. אין אשפוזים של ילדים עם קורונה (צילום: בראל אפרים)
בקפלן ברחובות מאושפזים שניים, אחד מהם הגיע לבית החולים מסיבה אחרת שלא קשורה לקורונה, אך לא ניתן לקבוע זאת בוודאות. באסף הרופא בצריפין שישה ילדים עם קורונה – כולם הגיעו לבית החולים מסיבות אחרות ואומתו עם קורונה. בוולפסון בחולון כלל לא מאושפזים ילדים עם קורונה ובשיבא בתל השומר מאושפזים בסך הכול חמישה ילדים וסיבת האשפוז של כולם אינה קורונה. מתוך החמישה, אחד מתמודד עם ריבוי של מחלות רקע.
באיכילוב בתל אביב ארבעה ילדים מאומתים בלבד ומתוכם תינוק שמאושפז בשל חום, כפי שמחייב הפרוטוקול. שלושת האחרים מאושפזים מסיבות שאינן קורונה. בשניידר בפתח תקווה, אחד מבתי החולים הגדולים לילדים בישראל, שלושה מאומתים מתוכם אחד עם דלקת שריר הלב, ילד נוסף שמתמודד עם מחלה אונקולוגית וילד נוסף שהגיע לבית החולים בעקבות תאונה.
צילום: דנה קופלאיכילוב. ארבעה ילדים מאומתים מאושפזים (צילום: דנה קופל)
בלניאדו בנתניה ילד אחד שמתמודד עם וירוס נשימתי ובמקביל אובחן גם עם מחלת רקע. בהלל יפה בחדרה, רמב"ם בחיפה, זיו בצפת, פוריה בטבריה ולגליל המערבי בנהריה – לא מאושפזים ילדים עם קורונה. בבית החולים העמק בעפולה מאושפזים שלושה ילדים, שניים מתוכם בשל מחלת הקורונה, ואחד מסיבות אחרות שנמצא חיובי לקורונה.
יש להדגיש כי המגמה עלולה להשתנות, אך במערכת הבריאות ציפו בשלב הנוכחי למספרים גבוהים הרבה יותר של ילדים מאושפזים בבתי החולים. החשש המרכזי שהטריד את משרד הבריאות: נתונים ממדינת ניו יורק בארה"ב שמצביעים על שיעורי אשפוז גבוהים של ילדים במדינה.

"לא היה כתוב שהם מאוד חולים"

"על פי הנתונים האחרונים שהיו בשבוע שעבר והיו רלוונטיים לעד לפני חמישה ימים, ראינו שבמדינת ניו יורק כולה היו מאושפזים 500 ילדים", מסבירה ד"ר אפרת הרלב, מנהלת בית החולים שניידר. "המספר 500 הוא אמנם אבסולוטית נשמע גבוה אבל מדובר על 500 מתוך 20 מיליון תושבי מדינת ניו יורק ולא היה כתוב בשומקום שהם היו מאוד חולים. חלקם היו גם עם מחלות כרוניות ויש לציין שהנוהג בארה"ב הוא שלכל חולה יש לקחת בדיקת קורונה. לכן ברור שזה נשמע המון אך מצד שני המשמעות של זה היא לא מאוד רבה".
לדברי הרלב, "מצד אחד, בית החולים שלנו, שהוא בית חולים לילדים, נערך על פי התחזיות הקודרות ביותר מבחינת מקום, הצטיידות, מקום להורים ומבחינת הצוות שלנו. אנחנו ערוכים לזה, אבל כפי שזה נראה כרגע, התקווה הגדולה שלנו היא שאנחנו לא נראה הרבה ילדים. אם יש היערכות שמבחינתנו היא יותר משמעותית, היא דווקא ליום שאחרי. כלומר, ראינו בגלים הקודמים שהיו ילדים שהיו ללא סימפטומים, שבאמת פיתחו לונג קוביד או פוסט קוביד ואנחנו לא רוצים לפספס אותם, כמובן תסמונת פימס שמופיעה אחרי החשיפה.
"בינתיים לא ראינו אותם אבל יכול להיות שזה עוד מוקדם ונראה אותם בהמשך. הדבר שאנחנו בעיקר שמים עליו דגש כרגע, זה להעביר להורים ולילדים מסר שהוא משמעותי לא פחות. אנחנו כן יודעים שהחיסון יעיל גם לילדים. עם זאת, אנחנו רואים תוך כדי שאנחנו נמצאים בגל הזה – שרוב הילדים לא חולים קשה. צריך להרגיע קצת את הילדים, לפני הכול. אנחנו נמצאים ב-50 אלף מאומתים כל יום. ישנם הרבה מאוד ילדים מאומתים ונכון להיום אנחנו לא רואים ילדים חולים במצב קשה, אז כדאי קצת להוריד את הדאגה".
לכתבה זו 41 תגובות
הוספת תגובה
41

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
26.

וכלום לא מתגשם. השאלה המתבקשת היא, איך ישנם עדיין אנשים שמאמינים לכם?

25.

כל זמן שלא נדע את זה, המשך ההדבקה החופשית של רוב הילדים בישראל עלול להיות מסוכן לטווח הארוך.

24.

אתה היסטרי וקשקשן ..אכלת לנו תראש בהפחדות שתה מים ותרגע. יואב אבן כתב בריאות מצויין לך תלמד ממנו משאיר לך אבק

23.

מאמין רק למה שרואות עיניי- והן לא רואות כלום חוץ מעדר של כבשים מפוחדות מסתובבות עם סמרטוטים על ההפנים

22.

21.

20.

נמאס, סתם מפחידים אותנו שנתיים, יצרו חברה היפוכונדרית וחרדתית. די שחררו את הילדים שלנו ושחררו אותנו. יש עוד מחלה. יש צינון בעולם. די רבאק זדיינו עם ההפחדות נמאס, האומיקרון זה שפעת, אז למה אתם הורסים לנו את החיים בגללו, מחריבים את הילדים שלנו נפשית וחינוכית, יוצרים שנאה והפחדות בין מחוסנים/לא מחוסנים וכל הפאקינג שטויות שלכם. המגיפה היא נפשית

19.

מה צריך יותר מזה כדי להשתכנע שזה לא חיסון אלא ניסוי.

18.

שקרניםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם!!!!!!!!!!!!!! די כבר

17.

comment-2-comment

comment-2-comment

16.

תנו למערכת החיסונית שלהם להתמודד ולהתחזק. אם מישהו יחלה, יש תרופות.

comment-2-comment

comment-2-comment

15.

14.

13.

זה רק אומר שצריך לשמור על מערכת החינוך פתוחה בכל מחיר וגם להפסיק עם הבידודים ההמוניים והמיותרים לילדים א סימפטומטיים. מדינה היסטרית שלא אכפת לא מילדיה

12.

11.

10.

למה לא בבית?

comment-2-comment

comment-2-comment

הקיצר אף אחד מהם לא פנה לבית החולים בגל קורונה. כתבה מגמתית שמנסה להראות שילדים פגיעים ובפועל מוכיחה הפוך.

9.

8.

comment-2-comment

7.

העיקר הכותרת המפחידה

6.

comment-2-comment

5.

זה למה הם בריאים

comment-2-comment

4.

3.

הבעיה שאי אפשר להחזיר כלום ושום דבר ברגע שהמון אנשים קלטו אילו כוחות באמת שולטים בעולם. וה"אליטות" לא יכולות לסגת מהאג'נדה שלהם ככה שהולך להיות מעניין....

comment-2-comment

די כבר לחיות בפחד. מספיק. אין ספק שהרשויות טועות. אין ספק שמערכת הבריאות טועה. זהו מצב הזוי ומורכב ו צריך לסגור שכגוף ציבורי הם תמיד צריכים להיערך לגרוע מכל. מפה להאשמה של זדון יש מרחק עצום. די כבר עם תיאוריות קונספירציה ופחד וחוסר אמון. החיים יפים גם לצד תקופה קשה עם הקורונה כמטפל הרבה שנים, אחת המחלות הקשות שנתקלתי בהן היא מחלת האנורקסיה שבה יש פגיעה בדרך שבה אדם חווה את העולם, וכל מי שמנסה לעזור ולתקן אותו הופך להיות אויב ושקרן. מה שקורה היום בעולם דומה לזה אבל בקונסטלציה הרבה יותר גבוהה. פחד ודיסאינפורמציה יוצרים לחץ על אנשים שמאבדים אחיזה במציאות וחווים תחושת רדיפה עד כדי פרנויה של ממש. אני יודע שהתגובה שלי כנראה לא תעזור אבל בכל זאת אולי. הדרך לפתרון טבועה בעזרה של הזולת. באנשים קרובים בהם נשאר עוד מעט אמון, שימשיכו להגיד שהם רואים דברים אחרת.

comment-2-comment

comment-2-comment

בשנתיים האחרונות כל ה"קונספירציות" הוכחו כאמת לאמיתה כך שכדאי לקחת את הדברים ברצינות. גם צ'יפים בחיסונים זאת כבר מציאות שכולם ייאלצו לבלוע...בורלא דיבר על זה, בהסכם עם פייזר מוזכרים הצ'יפים כ"קניין רוחני", ביבי הזכיר צ'יפים לילדים ובנט דיבר על "פריצת דרך משמעותית ביותר" בתחום מעקב ושליטה...מי שלא מבין שהטכנולוגיה הזאת כבר נמצאת בחיסונים הוא פשוט ישן על האף...

comment-2-comment

2.

comment-2-comment

comment-2-comment

אם לא נעשה בדיקות לא יהיה מגפה. כי אין מגפה. יש עוד מחלה. לא הכי קשה.

1.

לעוד הורים זומבים ושטופי מוח שיחסלו את הילדים שלהם בזריקה למחלה של קשישים!!!

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה