25
צילום: אבי בהריצילום: אבי בהרי

הכי שווה בחורף: קמפינג דרומי בלב הטבע

אחרי שתנסו לא תוכלו עוד לחזור לאחור: קמפינג דרום הארץ, דווקא בעונת החורף, הוא המעשה הכי מגבש וחווייתי שתעשו לעצמכם עם בן או בת הזוג והילדים. קבלו המלצה רותחת לשישה חניוני לילה מאובזרים ומפנקים במיוחד

ynet
| פורסם:27/10/2021
בשיתוף רשות הטבע והגנים
האם אתם טיפוסים של קיץ או של חורף? ובכן, גם אם תענו כך וגם אם אחרת, אחרי שתצאו לקמפינג בדרום הארץ בעונת החורף, תהיו חייבים להודות שזוהי ה-עונה, להתמסר למרחבי הטבע בנגב, בערבה ובמדבר יהודה.
אנחנו לא מדברים רק על מספר ימי הגשם הזעום במדבר, אלא בעיקר על הטמפרטורות הנוחות, שמאפשרות טיולים מהנים נטולי זיעה, ובעיקר חוויית קמפינג כיפית. כל מה שצריך הוא סוודר טוב, שק שינה הגון ואוהל. אה, וגם סלפי מנצח – כי בשעה שאתם עושים קומזיץ נעים בלב המדבר, מומלץ לשלוח את כל היופי הזה לחברים שלכם במרכז או בצפון, שבשעה זו בדיוק מסתתרים מהגשם...
ליקטנו עבורכם רעיונות לשישה חניוני לילה מנצחים בדרום. קבלו אותם:

חניון לילה גן לאומי ממשית – החאן הנבטי

חניון הלילה של גן לאומי ממשית נושק לעיר הנבטית הקדומה, הנחשבת לשמורה מבין הערים הנבטיות שנותרו בארץ. זהו אתר מורשת עולמית, ושרידי העיר שבהם תיתקלו, הם מימי הרומאים והביזנטים. האדריכלות כאן מעוררת פליאה, כמו גם רמת השימור הגבוהה של השרידים, שרובם כמעט בני 2,000 שנים.
החאן המאובזר והמפנק מציע אוהלי לינה ואירוח גדולי ממדים, זאת בנוסף לאוהלים קבועים ייחודיים ("טוקולים"), מספר ביתני אירוח ומשטחים ללינה תחת כיפת השמים. רק תבעירו מדורה קטנה – ואתם מסודרים. חניון הלילה כולל שירותים ומקלחות חמות, מטבח שדה מאובזר, סככות אוכל, נקודות חשמל, שולחנות וספסלים, מנגלים גדולים, פינות קומזיץ, ברזיות ונקודות הטענה לטלפונים ניידים. תוכלו גם לשכור כאן מזרנים.

חניון לילה חאן בארות

חניון הלילה של חאן בארות נטוע בלב מכתש רמון, הנחשב לממלכת הטיולים האולטימטיבית של חובבי המדבר. כידוע, מכתש רמון הוא הגדול מסוגו בעולם. חניון הלילה חאן בארות נחשב לאחד מחניוני הלילה האהובים בנגב. זאת בזכות מיקומו המנצח, בלב המכתש, כמו גם בשל האווירה המדברית השלווה השוררת בו ורמת האבזור והפינוק שבו.
צילום: יניב כהןחניון לילה חאן בארות (צילום: יניב כהן)
במקום צמד אוהלים בדואים גדולים מחוממים, כולל מזרנים, ביתני אירוח מאובזרים ומשטחים / סככות ללינה תחת כיפת השמים. בחניון שירותים ומקלחות חמות, סככות אוכל, שולחנות וספסלים, מנגלים ופינות קומזיץ, נקודות חשמל, כיורים לשטיפת כלים, ברזיות, תאורת שטח ואפשרות לשכור מזרנים ושקי שינה.

חניון לילה שמורת טבע חי-בר יוטבתה

חניון הלילה של שמורת חי-בר יטבתה שוכן במיקום מושלם. מצד אחד, הוא מאפשר למי שנוסעים לחופשה חורפית באילת "לגנוב" עוד יום ולצרוך טבע לנשמה. מצד שני, הוא מספק טבע פראי וטיולים מדבריים גם עבור מי שכלל לא מתכננים לרדת לאילת. וכל זה, בסגנון של ספארי אפריקאי בלב מדבר פוטוגני לעילא. שמורת הטבע המיוחדת, ששטחה כ-32 אלף דונמים, נועדה להשיב אל הטבע בעלי חיים המצויים בסכנת הכחדה, וכן לשמר את גרעיני הרבייה שלהם.
צילום: זיו וידן, רשות הטבע והגניםראמים וקשת בשמי שמורת טבע חי בר יטבתה (צילום: זיו וידן, רשות הטבע והגנים)
בחניון הלילה תאורה מלאה, מקלחות, שירותים, ברזיות מים לשתייה, נקודות חשמל, ספסלים ושולחנות פיקניק קבועים וניידים, נקודות לטעינת טלפונים ניידים, פינות לקומזיץ (ניתן לרכוש ערכה במקום), עמדות להדלקת מצלים (מנגלים), מטבח שדה מאובזר ועוד.

חניון לילה גן לאומי הבשור (אשכול)

חניון הלילה של פארק הבשור (אשכול) הוא מרחב שוקק חיים, המצוי בדיוק באמצע הדרך בין דרום מישור החוף לכמה ממסלולי הטיול והאטרקציות היותר מעניינים בצפון ומערב הנגב. זהו נווה מדבר מטופח, שבו אלפי דונמים של מדשאות, פינות המיועדות לפיקניק נעים, מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים, גבעה שממנה יש תצפיות נוף, ואפילו משחק ששמו "דיסק גולף", שידרוש מכם להתקדם במסלול מוגדר תוך הטלת צלחות מעופפות... וחשוב לא פחות: יש כאן בריכות שכשוך נהדרות, שאי אפשר לסרב להן, גם בחורף.
צילום: דינה רוזנטלחניון לילה גן לאומי הבשור (אשכול) (צילום: דינה רוזנטל)
חניון הלילה המאובזר ורחב הידיים כולל מקלחות מים חמים, תאי שירותים, ברזיות מים, סככות צל, ספסלים ושולחנות פיקניק, נקודות להטענת טלפונים ניידים, עצים למדורה, עמדת פויקה, עמדות להדלקת מנגלים, מטבח שדה ועוד. ניתן ללון באוהלים פרטיים שלכם או לשכור אוהל זוגי או משפחתי עם מזרנים.

חניון לילה גם לאומי תל ערד

כה רבים כל כך עוברים ליד האתר הזה בעת שהם יורדים לים המלח, מבלי לעצור, ולו לרגע, כדי לחקור את אחד התלים המיוחדים בארץ כולה. בגן לאומי תל ערד התגלו שרידים מרשימים של עיר כנענית מבוצרת, כמו גם מפעל מים קדום ורחב ידיים, מצודות מימי מלכי יהודה ואף שרידי מקדש יהודאי. כל זאת, לצד נוף מרשים הניבט מראש התל והאווירה ההיסטורית השורה על הכל.
צילום: אבי בהריתל ערד (צילום: אבי בהרי)
כאן גם מציעים לכם לינת קמפינג מקורית, במתחם "החאן הכנעני" המפנק. חניון הלילה כולל תאורה מלאה, מקלחות ושירותים, ברזיות וקולרים, נקודות חשמל, ספסלים ושולחנות פיקניק קבועים וניידים, נקודות לטעינת טלפונים ניידים, פינות לקומזיץ (ניתן לרכוש ערכה במקום), עמדות להדלקת מנגלים, מטבח שדה מאובזר ועוד.

חניון לילה גן לאומי מצדה מערב

אחד מחניוני הלילה האהובים בישראל משתרע למרגלות ההר שהפך לסמל, ומציע אווירה גדושה בהשראה היסטורית. הוסיפו לכך גם את החיזיון האורקולי החדש והמסעיר שנחנך כאן לפני שנים ספורות ("מצדה – משקיעה לזריחה"), וקיבלתם חוויית קמפינג מלהיבה במיוחד.
צילום:אבי בהריחניון לילה מצדה (צילום:אבי בהרי)
בחניון הלילה המאובזר תמצאו שירותים ומקלחות, מטבח שדה, תאורה מלאה, ברזיות מים לשתייה, עמדות להדלקת מנגלים גדולים, פינות לקומזיץ (ניתן לרכוש ערכה במקום), ספסלים ושולחנות קבועים וניידים, נקודות חשמל, תאים לטעינת טלפונים ניידים ועוד. כאן ניתן ללון באוהלים פרטיים או באוהלים קבועים גדולים עם מזרנים (מחוממים בחורף).
בשיתוף רשות הטבע והגנים
לכתבה זו 25 תגובות
הוספת תגובה
25

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
19.

18.

רשות הטבע והגנים מנגישה לנו את הטבע, משמרת אותו באדיקות ושומרת על ערכיו.תגיד תודה.

17.

16.

comment-2-comment

comment-2-comment

שם הבעיה חמורה במיוחד

15.

מכל האטרקיות בעולם דווקא אתם שמחוברים לטבע לא מאפשרים הכנסת כלבים... הזוי ומעצבן

comment-2-comment

14.

בתוך מכתש רמון במקום הכי יפה בחאן הכי מאובזר עם אפשרויות הקמפינג הכי מגוונות תמצאו שירות, איכות אנושית, מחירים טובים ובעיקר נופש מדברי שמחייב לא לעצור את הנשימה. בעצם, אל תלכו לשם. כדי שאגיע לבד ואוכל להשאר בשקט ככל שאוכל

comment-2-comment

13.

יומיים לפני הכתבה לא הצלחנו למצוא מקום לסופשים הקרובים בכמה חניונים המוזכרים בכתבה. למה לפרסם אם אתם בתפוסה מלאה?

12.

חניונים יפים נקיים ומסודרים. תעשו פשוט מנוי זה משתלם

11.

10.

רט"ג יקרים, אם באמת היה מעניין אתכם הטבע לא הייתם עושקים את המטיילים. טבע לא אמור לעלות כסף

comment-2-comment

...היה נשאר פחות טבע (קולולולו)

9.

מקום המוני למנגל בסמוך חוות הגמלים עולם אחר ויותר זול

8.

רשות הטבע והגנים גונבת לנו את הטבע.

7.

לא צריך אתכם סעו לחו"ל אנחנו נטייל בארץ ונהנה בלעדיכם

6.

לא הוזכרו הפקעת הטבע וההשטחים הרבים שסגרה רשות הטבע והגנים בפני מטיילים ודואגת לקנוס אותם חשדות לבקרים.

5.

4.

3.

2.

פשוט תענוג

1.

חוץ מזה הכל בסדר

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה