3

"פגיעה באדמות – קו אדום": אבנים ובקבוקי תבערה על נקודת משטרה בנגב

נקודת המשטרה בתל שבע הותקפה באבנים, בקת"בים וזיקוקים, בלילה שני ברציפות של אלימות שם. חשוד אחד נעצר. התושבים זועמים על נטיעות קק"ל, וחלק הבטיחו להמשיך במחאה: "לא יסתמו לנו את הפה, כל המשטרה לא תרתיע אותנו". אם אחת סיפרה שביקשה מבניה להפגין: "מוכנה שיקריבו את חייהם"

תמונה כללית
אילנה קוריאל | עודכן: 14/01/2022
המחאה והזעם בקרב התושבים הבדואים בנגב על נטיעות קק"ל לא שוככים: גם אמש (יום ו') יצאו מפגינים בתל שבע להפגין, ונקודת המשטרה שוב עמדה במוקד ההפגנה שם, כשלפי המשטרה מפרי סדר השליכו לעברה אבנים, בקבוקי תבערה ואף ירו לעבר השוטרים שם זיקוקים.
התפרעויות בתל שבע, אמש
השוטרים התעמתו עם המפגינים, שגם הבעירו צמיגים על הכביש הראשי ביישוב, והשתמשו ברימוני הלם על מנת לפזרם. חשוד אחד נעצר. "משטרת ישראל ממשיכה בפעולתה הנחושה כנגד מפרי סדר ותפעל כנגדם למיצוי הדין. אנו פונים לציבור לדווח למוקד 100 על כל אירוע מעורר חשש", נמסר.
נקודת המשטרה בתל שבע עמדה גם במוקד המחאה בתל שבע בלילה שעבר, אז הוצת שם רכבו של המאבטח של המתחם בשעה שהגיע למשמרת הלילה. הוא סיפר כי נקלע למחסום מאולתר שהקימו המתפרעים, ואחד מהם פנה אליו תחילה כדי לברר על מעשיו, וכשסיפר לו - אותו אדם תקף אותו לפתע באגרוף. בשלב זה, סיפר, המתפרעים שם יידו לעבר מכוניתו אבנים. הוא נאלץ לברוח ממנה אל תוך תחנת המשטרה, וכשיצא בליווי של כמה מהשוטרים הבחין במכונית עולה באש.
תמונה כללית
צילום: רויטרסהפרות הסדר השבוע בנגב (צילום: רויטרס)
כמה מהתושבים שהפגינו אמש הבטיחו כי ימשיכו בהפגנות "עד הסוף", ואמרו שהם לא מתכוונים להרים ידיים בקלות. "זכותנו לצאת ולהפגין ולא יסתמו לנו את הפיות", אמר אחד מהם. "המשטרה תמיד טוענת שאנחנו מתפרעים וזורקים אבנים ובקבוקי תבערה ועוד, ולא מדברת על עצמה ועל היחס האלים שלה. כל המדינה צריכה להבין שהפגיעה באדמות זה קו אדום – ואנחנו מוכנים למות שהידים למענן. כל משטרת ישראל לא תרתיע אותנו".
תושב אחר אמר: "אנחנו גאים שמפגינים ונאבקים למען האדמות. גם אם המדינה תפגע באדמות של יהודים תהיה תגובה קשה מצד היהודים. כולם יוצאים להפגנות, ילדים ונשים וקשישים, אפילו החולים". אותו תושב קרא למשטרה לפעול נגד הנטיעות עצמן במקום נגד המפגינים, והזהיר כי "כל עוד זה יימשך המלחמה לא תסתיים".
תמונה כלליתהצתת רכב השבוע בשגב שלום
תושבת נוספת סיפרה כי ביקשה מבניה לצאת ולהפגין: "אני גם מוכנה שהבנים יקריבו את חייהם למען האדמות. מספיק יש את ההריסות שהמדינה מבצעת, ועכשיו רוצים להשתלט על אדמות. כולנו יחד. המשטרה באה עם כוחות רבים ופוגעת בתושבים, אבל בימים שהיו רציחות לא ראינו אותה נאבקת עם הרוצחים".
אתמול נודע כי שב"כ חוקר יחד עם המשטרה את האירוע שבו הוצת בלילה הקודם רכבו של המאבטח, כשלפי החשד מדובר בניסיון פיגוע עם מניע לאומני. שב"כ והמשטרה חושדים למניע לאומני בעוד שני אירועים בהתפרעויות האחרונות, שאירעו ביום שלישי בערב: הנחת האבנים על מסילה שבעקבותיה נאלצה רכבת נוסעים לבלום, והצתת רכב של עיתונאי "הארץ" באותו ערב בצומת שגב שלום. במשטרה טענו השבוע כי את ההתפרעויות הובילו צעירים שהזהות הפלסטינית שלהם חזקה מזו הישראלית.
פורסם לראשונה: 22:57, 14.01.22
לכתבה זו 3 תגובות
הוספת תגובה
3

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
3.

2.

הבעיה היא שכשעבאס בממשלה זה לא יקרה

1.

למות בשביל למנוע נטיעה שבכ"מ תקרה? זה מגוחך לחלוטין :|

0
מצב לילה
מצב לילה