37

11 זוגות בארבע שנים: שיאנית השידוכים מגלה את סוד הקסם

שלומית שראל (גלבוע), סטודנטית לחינוך מיוחד, הפכה לשדכנית-על. עד כדי כך, שלראשונה החליט מוסד אקדמי בישראל לחלק מלגה לסטודנטית שמוכתרת כ"שיאנית השידוכים". "הרעיון הוא לא להיות אלגוריתם, אלא בן אדם אנושי ששומע אחרים", היא מסבירה, "אין לי מתכון מדויק"

תמר טרבלסי חדד | עודכן:20/05/2022
11 זוגות ב-4 שנים: השדכנית המצטיינת שלומית שראל בריאיון (צילום: אלכס בורטמן)
בדברי חז"ל נטען כי "קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף", אבל יש מי שהצלחותיהם בתחום השידוכים גורמים למלאכה הזו להיראות קלה. שלומית שראל (גלבוע), סטודנטית במכללה האקדמית לחינוך אפרתה, שידכה בהצלחה בתוך ארבע שנים לא פחות מ-11 זוגות שהתחתנו.
<< הכול על העולם היהודי – בדף הפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
שראל, סטודנטית לחינוך מיוחד (שנה ד') ומורה בהתמחות, קיבלה תעודת הערכה ומלגה מהמכללה הירושלמית כאות הוקרה על פעילותה הענפה בשידוכים לסטודנטיות ולמורות לעתיד, שאף הבשילו לנישואים. מדובר בפעם הראשונה שבה מוסד אקדמי בארץ מחלק מלגה לסטודנטית שמוכתרת כ"שיאנית השידוכים".
קראו עוד בערוץ היהדות:
שראל משוכנעת שגם במאה ה-21 עדיין נחוצות שדכניות – ולראיה מספר הפניות הגבוה לעזרה בתחום. "היו הרבה חברות שלי מהמכללה שלמדתי איתן וכך הכרתי אותן יותר, ויכולתי להציע להן בחורים שאני מכירה, כאלה שנפגשתי איתן או שהתנדבו איתי, למשל", היא מספרת בריאיון לאולפן ynet, לקראת עונת החתונות שמתחילה בל"ג בעומר.
צילום: יניב ישרשלומית שראל (גלבוע) בשמלת כלה, עם חלק מהחברות ששידכה והגיעו לשמח אותה בחתונתה (צילום: יניב ישר)
"העניין הוא לא להיות אלגוריתם, אלא בן אדם אנושי ששומע קושי של חברות ובחורים שמחפשים, ולנסות לראות מה יכול להתאים", היא מסבירה. היא משדכת בעיקר דתיים-לאומיים, אבל פנו אליה גם כמה חילונים שמחפשים זוגיות.
שלומית עצמה התחתנה לאחרונה עם יוחאי שראל, שאותו הכירה – איך לא – בשידוך, דרך חברתה. בחתונה הגיעו לשמח אותם הזוגות ששידכה. הטיפ שלה למי שרוצים להכיר – כאשר באים לדייטים, לעשות סוויץ' בראש מעמדת השופט לעמדת השחקן. לא לבוא בעין שיפוטית, אלא בעין טובה כדי להכיר, ללמוד ולהיפגש.
צילום: יעקב לנגזם"מנסים עד שמצליחים". שלומית שראל (צילום: יעקב לנגזם)
איך את מאתרת חיבור? "אינטואיציה, רמה דתית, אופי. לפעמים יש כאלה שמשלימים אחד את השנייה, ויש כאלה להפך, שהם ממש דומים. אין לי מתכון מדויק, מנסים עד שמצליחים".

שידוך זו עבודה

היא החלה לעסוק בשידוכים כבר בגיל 18. "לפני ארבע שנים נפגשתי עם חברה אחרי הרבה זמן שלא היינו בקשר", מתארת שראל. "היא סיפרה על הקושי במציאת בן זוג, ואמרה שהיא מחפשת חום ואנושיות. ברגע שהיא אמרה את זה, נזכרתי בבחור מסוים שהכרתי כמתנדב במקום שבו עשיתי שירות לאומי, ומיד הצעתי לה. התברר שהוא היה תפוס באותו זמן – אבל בסוף הם נפגשו, התארסו והם נשואים כבר שלוש שנים וחצי באושר".
שלומית ראתה כי טוב, והחליטה לנסות לעזור לעוד בחורות ובחורים. בעקבות ההצלחה פנו אליה גם אחרות: "ראו שאני טובה בזה, אז שאלו אם יש לי רעיונות. לאט-לאט זה התקדם והתפתח".
צילום: יניב ישרמצאה גם היא בעל בשידוך. שלומית עם בן זוגה, יוחאי שראל, ביום חתונתם (צילום: יניב ישר)
הדס וכסלר, בת דודתה של שלומית, התארסה גם היא כתוצאה משידוך שלה. "מאז ששלומית התחילה לשדך חשבנו שזה יהיה מגניב אם היא תצליח לשדך למישהו מהמשפחה", היא אומרת לאולפן ynet. "לפני שנה היא אמרה לי, 'כשאת רוצה להתחיל לצאת לדייטים – תגידי לי'. אמרתי לה. בחנוכה היא אמרה שיש לה מישהו. יצאנו, וברוך ה' אנחנו מתחתנים בעוד שלושה שבועות".
"את הארוס של הדס, אורי, הכרתי דרך שכנה שלו שרצתה למצוא לו שידוך. אפילו לא הכרתי אותו", מגלה שלומית. הדס מספרת שבמקרה הזה ניתנה גם תמורה כספית להשקעה: "ראינו כל השנים את העבודה הקשה שלה. יש שידוכים שהולכים בקלות, ויש כאלה של הרבה מחשבה מאחוריהם. כשהתארסנו ההורים שלי העבירו לשלומית סכום כסף מכובד, כדי להגיד תודה. בעיניי זה מסר חשוב לצאת איתו מפה – שידוך זה לא סתם 'על הדרך', זו עבודה ומחשבה".
"אני בדרך כלל לא אוהבת להצטלם ולהתראיין, אבל אם זה יגרום לעוד מישהו אחד לחשוב על עוד מישהו ולהמשיך לשדך – זה היה שווה את זה", מסכמת שראל.

מלגה צנועה, שהפכה למתנת חתונה

במכללת אפרתה מבקשים לעזור למורות לעתיד לסיים את הלימודים בהצלחה, אבל גם להתחתן – וכאשר הבינו שיש בנות שמתקשות לצאת לדייטים או מרגישות תקועות, הם החליטו לנסות ולסייע – ולשם כך מקיימים שם סדנה לקראת יציאה לדייט.
תמונה כלליתתעודת ההוקרה שניתנה לשלומית מהנהלת מכללת אפרתה. "מודים לה על כל בית שנבנה בישראל"
המכללה מציעה לסטודנטיות שדכנים מישיבות שונות ומסגנונות שונים, וגם מעודדת את הסטודנטיות לסייע לחברות בתחום. סמנכ"לית אפרתה, מיכל קליין-נדב, שותפה ליצירת מאגר שידוכים יחד עם מנהלי מוסדות אקדמיים לבנים דתיים.
כדי לעודד את הסטודנטיות לחשוב על חברותיהן ולהציע להן בחורים, החליטו במכללה כאמור לתת לשלומית תעודת הוקרה על תרומתה לחברה והאכפתיות שלה, ולהעניק לה מלגה צנועה – שהפכה למתנת חתונה.
מיכל קליין-נדב אומרת כי "מורה חייב לשמש דוגמה ומופת לתלמידיו. שלומית עסוקה במחשבה על חברותיה, זה מקסים בעינינו, אנחנו רוצות שלסטודנטיות שלנו יהיו חיים שלמים וזוגיות טובה ומשקיעים בכך. שלומית היא משהו מיוחד, וכולנו מודים לה על כל בית שנבנה בישראל".
פורסם לראשונה: 14:54, 18.05.22
לכתבה זו 37 תגובות
הוספת תגובה
37

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
29.

אני לא שדכן ולא נעליים ושדכתי 4 זוגות בשנתיים

comment-2-comment

28.

לחשוב על הזולת זה מקום 1.

27.

מייל? משהו? איך אפשר ליצור קשר עם שלומית???

26.

25.

24.

למה למוסד אקדמי חשוב אם התלמידות נשואות??

comment-2-comment

23.

על זה נותנים מלגה?? לא על הצטיינות ארמית, מחקר, תרומה לאנשים שיש להם פחות? האובססיה במדינה הזאת לנישואין וילודה עוברת כל גבול..

comment-2-comment

22.

קצת שמח וטוב בתוך כל הידיעות המטורפות היום.... YNET תפרסמו יותר דברים משמחים. שלומית- שיהיה לך בהצלחה רבה ושתזכי לשדך עוד ועוד זוגות בישראל!!

21.

כל הכבוד על האומץ והתעוזה אשמח להיפגש

20.

19.

18.

17.

16.

בארץ 7 זוגות נישאו והביאו ילדים משידורים שלי או בקשרים שלי ב5-6 שנים ואז עזבתי ל חו״ל. ו בארה״ב 7-8 זוגות. שוב. נישאו בגללי או בגלל עיסוקיי בעסקי מוזיקה ומועדונים במשך כעשור +. Az

15.

אולי תפרסמי טלפון שלך שאנחנו הרוקות/ים נוכל להעזר בס"ד שלך?

14.

אז ממוצע של פחות משלוש זוגות לשנה? והיא "שיאנית" השידוכים? נשמע שהרף ממש נמוך או ש"המקצוע" הזה הוא פיקציה מוחלטת. אוגר עיוור היה עושה עבודה יותר טובה ועולה הרבה פחות.

comment-2-comment

כל הזמן משווים ולא מפרגנים... אף אחד לא עושה תחרות, לא צריך לעשות תחרות! ברגע שאדם מתחיל להשוות את עצמו לאחרים זה רק יוצר לחץ, אומללות, חוסר יכולת לפרגן לאחר, קנאה, בקיצור אנשים תתחילו לפרגן, לעודד את האחר, להיות אוזן קשבת, לשאול אם מישהו צריך עזרה. לכל אחד מאיתנו יכולות כאילו. תתחילו להגיד תודה אמיתית כל אחד ואחת על מה שיש לכם, זה ממש ממש לא מובן מאליו ותראו איך תתחילו להסתכל על הדברים אחרת ואז אולי, אולי יגיע הפרגון והמילים כמו כל הכבוד וישר כוח תשמענה יותר..

13.

12.

אולי שילמדו ביחד נשים וגברים כמו בבר אילן ושאר האוניברסיטאות ואז יכירו באופן טבעי בלי צורך בשדכניות. יוצרים בעיה ואז יוצרים לה פתרון במקום למנוע את הבעיה מראש. הבנים לא יודעים איך לדבר עם בנות כי כל החיים שלהם נפרדים בישיבה ובתנועת נוער ואז מתפלאים שיש רווקים וצריך למצוא להם שידוך

11.

איך ניתן ליצור קשר עם שלומית שראל?

10.

בושה בושה בושה. אין לי מילים אחרות. כי באמת מה חשובה השכלה לשם השכלה לנשים? הרבה יותר חשוב למצוא גבר. להקיא

9.

שלומית את נהדרת ורצונך האמיתי והטהור זיכה אותך להיות שליחה נאמנת לבוראך וחסרים לי בדברייך הקרדיט לבורא עולם. זכרי שהכל מאיתו יתברך ואנחנו בעצם כלום....הרי איתנו או בלעדינו החיבורים הללו מתרחשים מכוח ההשגחה רק שכשיש רצון עז לאדם להטיב מגלגלים לו את הזכות להיות השליח... יישר כוח

8.

בחיים לא אשכח חברה שנחשבה טובה, ואחרי שנישאה (ממש בקלות) הפכה להיות דודה מציקה. היא זרקה לי פעם כשהיא נקרעת מצחוק, על מישהו שחשבה להכיר לי: "אמרנו לו שכדאי לו לצאת אתך, כי כל מי שיוצא אתך מתחתן אחר כך. רק לא אתך". לחתונה שלי עם בחור שהכרתי לגמרי לבדי, מיותר לומר שלא הוזמנה.

7.

כל הכבוד, האם השידוכים מיועדים רק למגזר הדתי?

6.

המטרה של מוסד אקדמי הוא להעלות את הרמה האקדמית של הסטודנטים, ואיך זה בדיוק קשור?

comment-2-comment

המטרה זה לא רק מקצוע לחיים או תואר, אלא גישה למאגר יותר רחב של אופציות לשידוכים. גם במוסדות או פקולטאות שכוללות רק בנות, התוכנית זה להכיר חברות עם אחים, בני דודים, או חברים של בני זוג, שיכולים להיות אופציה. בגלל זה רוב הדתיות ישתדלו להתקבל לבר אילן למשל. ואם זה לא קרה להן בזמן הלימודים, הן תלכנה לגור בבירה או בגבעת שמואל, שם יש גם אופציות.

comment-2-comment

מתקצב ימי כיף לסטודנטים או מלגות על התנדבות בקהילה. לדעתי זה לא פחות חשוב. ברור שהמרכז הוא הלימוד וההכשרה.

5.

4.

לא דרך תוכנות ואלגוריתמים . לבנות בית בישראל דורש יותר מחשבה והשקעה מהוקוס פוקוס של אלגוריתמים. ואנחנו בני אדם ולא רק תמונות במחשב.....

3.

פרסמו את הצספר של שלומית שאפשר יהיה ליצור איתה קשר

2.

גם אני רוצה

comment-2-comment

יש לה ברכת ה' ברוך ה'!

comment-2-comment

1.

מעונינת להכיר בחור טוב בסביבות 68 0544202012

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה