34

סמדר תרמה כליה לבעלה, ואחרי שנפטר בשבוע שעבר - תרמה את איבריו לאחרים

"כשאתה מקבל משהו, אתה רוצה לתת בחזרה", אומרת סמדר בן שמחון מקריית שמונה, שבעלה שמעון נפטר השבוע. "אנחנו, כל בני המשפחה, קיבלנו חיים אחרי ששמעון קיבל כליה חדשה, אז היה לנו ברור שנרצה לעזור למשפחות אחרות". הכבד שלו כבר הושתל. הקרניות ומסתמי הלב יושתלו בקרוב

יובל ניב | פורסם:10/03/2022
סמדר בן שמחון לא היססה לרגע כשהוצע לה לתרום את איבריו של בעלה שמעון ז"ל אחרי מותו ביום ראשון האחרון. "כשאתה מקבל משהו, אתה רוצה לתת בחזרה", היא אומרת. "אנחנו, כל בני המשפחה, קיבלנו חיים אחרי ששמעון קיבל כליה חדשה, אז היה לנו ברור שנרצה לעזור למשפחות אחרות".
קראו עוד:
את הכליה החדשה שמעון קיבל מאשתו סמדר. "אני מרגישה מצוין עם כליה אחת", היא ממהרת להבהיר. "מה שיותר חשוב זה ששמעון קיבל שתי שנות חיים בזכות הכליה שתרמתי לו. הוא קיבל חיוניות, כוחות פיזיים ונפשיים, חזר למסלול חיים רגיל. אבל הכול השתבש בגלל הקורונה".

"אם אגיע לבית חולים - אמות שם"

שמעון בן שמחון מקריית שמונה, בן 60 במותו, אב לשלושה, היה נגר ועסק בכך עד שהידרדר מצבו הבריאותי. תחילה חלה בסוכרת לפני כ-20 שנה. "בהתחלה הוא היה בהכחשה ולא טיפל בבעיה", נזכרת אשתו סמדר, מורה במקצועה, "וזה אחד המסרים החשובים שאנחנו רוצים להעביר: חייבים להקפיד מההתחלה ולהיות במעקב. מהסוכרת התפתחו מחלת כלי דם קשה, בעיות לבביות ומחלת כליות".
לחתימה על כרטיס אדי - לחצו כאן
בדצמבר 2019 סמדר תרמה לו כליה, ומצבו השתפר במידה רבה בעקבות ההשתלה. "אבל בינואר האחרון הוא חלה בקורונה, ובעקבותיה הגיעה גם דלקת ריאות, והגוף שלו נחלש, על אף שהוא החלים לגמרי משתי המחלות", אומרת סמדר בן שמחון. "כשהוא לקה בדלקת ריאות, רציתי לאשפז אותו, אבל הוא לא הסכים בשום אופן. הוא אמר לי, 'אם אני אגיע לבית חולים, אני מיד אמות שם'. חשבנו שהוא משתקם, עד שביום ראשון בבוקר קיבל אירוע מוחי. בהתחלה הכול היה בסדר: הוא התלבש לבד, הזמין את האמבולנס בעצמו - אבל מיד כשהגיע לבית החולים בילינסון, נפטר".
תמונה כלליתשמעון בן שמחון ז"ל עם בתו קורל בחתונתה. "ראינו מה תרומת איברים עשתה למשפחה שלנו"
לדבריה, כל בני המשפחה חתומים על כרטיס אדי, והנושא מוכר בבית היטב, כך שהבקשה לתרום את איבריו של שמעון נענתה מיד בחיוב. "ראינו מה תרומת איברים עשתה למשפחה שלנו, אז רצינו להציל משפחות אחרות", היא אומרת. "אני קצת מצטערת על כך שאי אפשר היה לתרום את הכליה שאני תרמתי לשמעון, אבל גם תרומת האיברים האחרים חשובה".
"בהתחלה הוא היה בהכחשה של הסוכרת ולא טיפל בבעיה, וזה אחד המסרים החשובים שאנחנו רוצים להעביר: חייבים להקפיד מההתחלה ולהיות במעקב. מהסוכרת התפתחו מחלת כלי דם קשה, בעיות לבביות ומחלת כליות"
הכבד של שמעון בן שמחון כבר הושתל השבוע בבית החולים הדסה בירושלים. בקרוב אמורים לקבל חולים אחרים את הקרניות שלו ואת מסתמי הלב. ד"ר תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות, אמרה: "זה בהחלט נדיר אצלנו שמשתילים איברים ממושתלים, אבל אין מגבלה רפואית. התנאי הוא שהאיברים יהיו בתפקוד תקין".
לכתבה זו 34 תגובות
הוספת תגובה
34

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
32.

בתור אחד שקיבל כליה כמה עצוב וחבל. יהי זכרו ברוך. חשוב לטפל בכל בעית בריאות שקיימת מההתחלה

31.

שהורגת אנשים שיכלו לחיות עוד שנים רבות

comment-2-comment

30.

תנחומים למשפחה, הרצון לסייע לאחר מבורך אך הוא חלה בקורונה אי אפשר לפי ידעתי לתרום את אבריו. זה לא כל כך מסתדר.

29.

28.

אֵשֶׁת-חַיִל, מִי יִמְצָא;    וְרָחֹק מִפְּנִינִים מִכְרָהּ.
רַבּוֹת בָּנוֹת, עָשׂוּ חָיִל;    וְאַתְּ, סמדר, עָלִית עַל-כֻּלָּנָה. שֶׁקֶר הַחֵן, וְהֶבֶל הַיֹּפִי:    אִשָּׁה יִרְאַת-יְהוָה, הִיא תִתְהַלָּל.
תְּנוּ-לָהּ, מִפְּרִי יָדֶיהָ;    וִיהַלְלוּהָ בַשְּׁעָרִים מַעֲשֶׂיהָ.  ת.נ.צ.ב.ה

27.

26.

25.

24.

השם יברך את המשפחה המפוארת הזאת

23.

משפחה אצילה בריאות לכולם

22.

חבל שבמדינה של להטב" ים,עולים גויים,ערבים ,פליטים,יש מעט תורמים כאלה.

21.

20.

19.

18.

מעריכה מאד מאד את התרומה שלך, שניתנה בשעה בה היית במצב הקשה של אובדן ופרידה מבעלך היקר! מקווה שהמשפחה תקיף ותתמוך בך בשעה קשה זו

17.

לצערי ולשמחתי גם קיבלתי תרומת לב מאדם שנפטר להגיע לרמת תרומה איברים תודה לכם משפחה אצילה יהיה זכרו ברוך

16.

אישה מהממת גאווה ...משתתפת בצערכם

15.

כן ירבו כמוך

14.

13.

כל הכבוד לאלמנה ומשפחתה. מי ייתן ויהיו רבים כמותכם.

12.

11.

זכיתי ללוות אותם בטיפולי הדיאליזה שעבר שמעון והכרתי אדם אופטימי שמח חייכן ואישה טובת לב ומסורה. יהי זכרו ברוך

10.

מאחלת לכם בריאות משפחה מדהימה.ואני בטוחה ששמעון הכי גאה בך סמדר.נילחמת עליו כמו לביאה.אשת חיל.

9.

8.

אין עוד כמוך ❤️

7.

6.

אישה אצילית,אני ממש מוריד את הכובע,חברים בבקשה לתרום כליות.זה מעשה הכי אצילי שיש.

5.

4.

3.

מעשה אצילי. תבורכו משמים

2.

אישה יפה

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה