23

אב לארבעה, שובת רעב יותר מ-140 יום: העציר המנהלי שהג'יהאד דורש לשחרר

לא רק ראש ארגון הטרור בג'נין: בג'יהאד האיסלאמי דורשים "לסיים את סבלו" של חליל עואודה (40), שלטענתם מצוי בסכנת מוות בכלא איילון. בישראל הבהירו "לא ננהל מו"מ עם ארגון טרור", אך שורת מקרים דומים הסתיימו בניצחון פלסטיני

תמונה כללית
ליעד אוסמו | פורסם: 05/08/2022
אחת הדרישות שמעלה ארגון הג'יהאד האיסאלמי במגעים מול ישראל בתיווך המצרים היא לשחרר את העציר המנהלי פעיל הארגון חליל עואודה (40), שלפי הנטען מאושפז במצב קשה במרפאה של כלא איילון ברמלה. עואודה, נשוי ואב לארבעה שנעצר על-ידי כוחות הביטחון בדצמבר האחרון, שובת רעב כבר יותר מ-140 ימים.
מיד לאחר מעצרו של ראש הג'יהאד האיסלאמי בג'נין בסאם א-סעדי וחילופי האש שבהם נהרג חמוש פלסטיני, הוחלט במערכת הביטחון לסגור כבישים מרכזיים בדרום ולבטל את תנועת הרכבות באזור אשקלון מחשש לנקמה של ארגון הטרור באמצעות ירי טילי נ"ט מכיוון עזה. המתיחות בגזרה נמשכת גם הבוקר (שישי).
צילום: רויטרסכביש חסום בעוטף עזה (צילום: רויטרס)
תמונה כלליתבכיר הג'יהאד האיסלאמי א-סעדי ותיעוד מעצרו
על-רקע העלאת הכוננות וחסימות הכבישים בדרום, שגררו לא מעט תרעומת בקרב תושבי העוטף, דורשים בג'יהאד האיסלאמי מישראל לאותת למשפחתו של א-סעדי שהוא בריא, להפסיק את הפעילות הצבאית בגדה המערבית ולהתחייב "לסיים את סבלו" של העציר המנהלי עואודה. בישראל דחו את הדרישות והבהירו אמש: "לא ננהל משא ומתן עם ארגון טרור".
לטענת הג'יהאד האיסלאמי, מצבו הבריאותי של העציר שמתגורר בעיירה הפלסטינית אידנא סמוך לחברון מוגדר כחמור, ולכן הם היו רוצים לראות אותו משוחרר מבלי שייגרם לו כל נזק גופני. לפי "מועדון האסיר", ארגון פלסטיני שנועד לדאוג לצורכי האסירים בעת מעצרם או לאחר שחרורם, עואודה מצוי בסכנת מוות. הוא כבר הקפיא את שביתת הרעב אחרי 111 ימים, עת שקיבל כביכול הבטחה לשחרורו, אולם בחר לחדש אותה בתחילת החודש אחרי שהבין כי לא כך המצב.
תמונה כלליתמאהר אל-אחרס. האיומים עזרו, העציר המנהלי שוחרר
הדרישות לשחרור עצירים מנהליים מהג'יהאד האיסלאמי שפתחו בשביתת רעב התרחשו כמה פעמים בשנים האחרונות. פעם אחר פעם אותם מעצרים כללו פעילים של הארגון בגדה - והובילו לאיומים חריפים מצד חבריהם ברצועת עזה בדבר הסלמה ביטחונית אם חייהם ייפגעו.
חאדר עדנאן נחשב לחלוץ השיטה: ב-2015 הוא הפסיק את שביתת הרעב שלו ושוחרר כגיבור שבועות ספורים אחר כך. אחריו שוחררו באותה השיטה בדיוק סאמר עיסאווי, ת'אא'ר חלאחלה, מקדאד קוואסמה, מאהר אל-אחרס, קאיד אל-פספוס והישאם אבו הוואש. בכל המקרים ישראל בחרה אולי להרחיק הסלמה צבאית בעזה בטווח הקצר, אך הבהירה לארגוני הטרור שיש בידיהם לכופף אותה באמצעות איומים בעימות.
לכתבה זו 23 תגובות
הוספת תגובה
23

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
22.

21.

לא חושבים לספר לנו?

20.

19.

18.

17.

16.

לא הגיוני שמחבלים סוחטים את המדינה שבה רצו לפגע באמצעות שביתת רעב... זו החלטה שלו ושלו בלבד לגווע ברעב. עשיתם עבירה חמורה, שאו בתוצאות והאבסורד שזה עבד כבר במספר לא מבוטל של מקרים.

15.

אנחנו פשוט עם מטומטם. משחררים בסיטונות מחבלים בגלל שביתת רעב בזמן שבידיים שלהם מצוי מיקרה הומניטרי התשוש נפש שעבר את הגבול לעזה. והם לא משחררים טיפת מידע אפילו. הייתי נותן לכל המחבלים שרוצים לסיים את חייהם לפתוח בשביתת רעב אין לי שום סנטימנט אליהם. אני מוכן לשחרר שובת רעב ללא דם על הידיים תמורת התשוש נפש מהעדה האתיופית שנימצא בידי החמס וגופות תמורת גופות. מספיק להיות מדינה חסרת עמוד שידרה זה עולה לנו בסוף בדם.

14.

13.

במדינה מתוקנת משחררים טרוריסטים רק עבור שחרור שבויים שמחזיקים בעזה

12.

comment-2-comment

11.

הוא אוכל בסתר בשירותים כדי שהמצלמה לא תיקלוט אז מספיק עם הבדיחה הזאת

10.

9.

8.

אני מציע שנבקש ממנו סליחה ונשחרר אותו בעצם למה רק אותו כל מי שישבות רעב תשחררו באמת מסכנים. הזוי שאתרים ישראלים מבצעים בדיוק מה שהעצירים הבטחונים רוצים לעשות ........

7.

אני לא מבין את העמדה שלנו, שאנחנו מסרבים לדבר עם אויב. האם אימצנו את הפילוסופיה של 3 הלאווים של חרטום? עדיף למנוע מלחמה על ידי שיחות עם הג'יהאד האיסלמי והפסקת המאסרים המנהליים. איזו סיבה יכולה להיות נגד זה, שנאת האויב, נקמה? זה לא יעודד אלימות אלא בדיוק להיפך, ישפיע על השני להתרחק מארגון צבאי ולהפוך לארגון פוליטי גרידא.

6.

שחררו את השבויים שנמצאים בעזה חיים או מתים ותקבלו מידע עליו .רק במדינה שאיבדה את חוט השדרה המוסרי שלה אפשר לשמוע שהם מאיימים עלינו ומציבים תנאים. הלווו.

5.

שירעיב את עצמו עד שישבר לאף אחד לא אכפת ממחבלים

4.

או סייע לרצוח.

3.

2.

1.

ההפחדה ויש הרבה ממה לפחד מישראל ומהעוצמה שלה , מה קורה פה ?

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה