עימותים בין שוטרים לצועדים בצעדה "להשבת הבנים" שיזמה משפחת גולדין

העימותים פרצו בצומת יד מרדכי, לאחר ששוטרים מנעו מבני משפחת גולדין וממאות הצועדים להמשיך לעבר מעבר ארז. לאה גולדין אמרה: "החלטנו לעשות מעשה אחרי שמונה שנים ופשוט לקום בעצמו ולצעוד עד שנשיב את הבנים"

תמונה כללית
מתן צורי | פורסם: 05/08/2022
הצעדה לרצועת עזה (צילום: רועי עידן)
עימותים פרצו בצהריים (שישי) בין המשתתפים במסע של משפחת גולדין למעבר ארז לשוטרים, שמנעו מהם להתקרב לגבול עם הרצועה. במשטרה אמרו כי המפגינים הפרו סיכום שלא להמשיך את הצעדה אחרי צומת יד מרדכי. המפגינים צעדו בקריאה להשיב את סגן הדר גולדין, סמל אורון שאול ואברה מנגיסטו לישראל.
מאות משתתפים התכנסו בצומת כפר סילבר לתחילת היום השלישי והאחרון בצעדה לעזה, שארגנה משפחת גולדין לציון שמונה שנים, לדבריהם, להפקרתם של הבנים והלוחמים הדר גולדין, אורון שאול ושני האזרחים על ידי מדינת ישראל בשבי ארגון הטרור חמאס. בצעדה השתתפו גם איילין מנגיסטו, ושאעבן א-סייד, משפחותיהם של החטופים המוחזקים בעזה.
צילום: APעימותים בין שוטרים לצועדים (צילום: AP)
צילום: AFP (צילום: AFP)
צילום: מוטי קמחיצועדים לעזה - משיבים את הבנים (צילום: מוטי קמחי)
צילום: מוטי קמחי (צילום: מוטי קמחי)
צילום: מוטי קמחיהוריו של הדר גולדין (צילום: מוטי קמחי)
שמחה גולדין, אביו של הדר, מתח ביקורת על ראשי הממשלה בשנים האחרונות: "בנימין נתניהו לא הביא את הדר ואורון מטעמים פוליטיים, לא מטעמים ביטחוניים. נפתלי בנט במשך שנה שלמה לא פתר את זה מטעמים פוליטיים. וכשאני מדבר על טעמים פוליטיים אני מדבר בעיקר על פחדנות. ועכשיו יש לנו את ראש הממשלה יאיר לפיד שנכנס לתפקידו, שיגלה אומץ ויגלה אחריות ויביא את החיילים ויפתור את הבעיה של תושבי הדרום".
האם לאה גולדין הוסיפה: "להביא את הדר, אורון, אברה והישאם זה הדבר הקטן. הדבר הגדול הוא להחזיר לנו את הגאווה הלאומית, להחזיר לנו את עצמנו למי שאנחנו ולא להיכנע לארכי מחבל יחיא סנוואר, שרצח את הדר בהפסקת אש, חטף אותו ומחזיק אותו עד היום. יש לנו צבא שלם וממשלה שלמה, שכורעת ברך ונענית לכל הגחמות שלו ואפילו לא מבקשים להחזיר אותם. אז אנחנו החלטנו לעשות מעשה אחרי שמונה שנים ופשוט לקום בעצמו ולצעוד עד שנשיב את הבנים".
צילום: מוטי קמחיהצועדים בדרך לצומת יד מרדכי (צילום: מוטי קמחי)
צילום: מוטי קמחיבמשטרה אומרים שהיה סיכום עם מארגני הצעדה (צילום: מוטי קמחי)
צור גולדין, אחיו של הדר, אמר: "שמונה שנים הדר מופקר בעזה כי מפחדים מחמאס. הדר, אורון, אברה והישאם שוכבים על קרקע חמאס והממשלה דורכת עליהם יום יום ונותנת כספים לחמאס ובונה להם מרכזי עסקים, וצינורות גז במיליארדי שקלים".
מהמשטרה נמסר בתגובה לחסימת משפחת גולדין כי "בצל המצב הביטחוני משטרת ישראל פעלה בימים האחרונים באבטחת צעדה לכיוון דרום ובתיאום עם המארגנים. היום הגיעו הצועדים לאזור החסימה הביטחונית בצומת זיקים. בניגוד לתיאום המוקדם ולצו אלוף, ולמרות פניות חוזרות ונשנות של כוחות הביטחון, המשיכו הצועדים בדרכם לכיוון צומת יד מרדכי תוך סיכון המשתתפים. הצעידה הופסקה בצומת יד מרדכי ובמהלכה עוכב מפר סדר אשר שוחרר בהמשך. הסדר הושב. משטרת ישראל תאפשר את זכות המחאה, אולם לא תאפשר סיכון חיי אדם. אנו פונים לציבור לקיים את הנחיות מערכת הביטחון כלשונן".
הוספת תגובה
0

תגובות

close-fullscreen-comment
0
מצב לילה
מצב לילה