43

אתם חייבים להקשיב לניר חפץ

הוא נכח כשהוחלט להסתער ולתקוף, ותרם מניסיונו כדי לשתק ולהשתיק את חבריו לשעבר. זה פרק חובה בסיפור שלנו. את הלקח כל אחד כבר יכתוב לעצמו

מרב בטיטו | פורסם:23/11/2021
צילום: EPAניר חפץ בבית המשפט (צילום: EPA)
לא במכה אחת יוסט הווילון שבו אחז סוף-סוף עד המדינה ניר חפץ, ולא באבחת ראיה בודדת תוכרע גרסתו. גם האמת הצרופה, שיודעת להבחין בין טועים למזידים, לא תיחשף על ידו לפתע ותעמוד ניצבת במרכז הבמה: העדות שהחלה להישמע אתמול (יום ב') בבית המשפט, ורשמה שורות ראשונות בדברי ה"כאן ועכשיו" של האומה ערב בחירות 2015, תובעת מהצופה הישראלי קשב מוגבר ואורך רוח אזרחי שאין בו כמיהה דווקא לסוף טוב.
זה לא עניין פשוט: מחסני הסבלנות הלאומיים התרוקנו אי שם בין בחירות סבב ג' לבחירות סבב ד', ואת מה שנותר מהסקרנות הטבעית של הישראלי המותש חיסלה סופית הקורונה. בעלי העניין השונים זיהו מיד את העייפות, ניסו לנצל אותה כדי לשכנע אתכם שהצדק איתם, ואם צריך על הדרך גם להצית דליקות משפטיות ממש בזמן העדות: "עוד יום שבו התיקים התפורים ממשיכים לקרוס", נכתב בחשבון הטלגרם של בנימין נתניהו, ושוגר ישירות מתוך היכל הצדק אל אוזני הציבור.
במקביל היה "כל העם יודע שביבי פושע", שהדהד בין כתליו את קולם של המפגינים נגדו בחוץ, התערבב עם הקקפוניה החדשותית והצטרף לרעשי רקע בלתי פוסקים מימין ומשמאל. האוויר נמלא בציוצים מחרישי אוזניים, פושים איזוטריים עם כותרות בומבסטיות עפו באוויר, ציטוטים מפי שרים לשעבר לצד ביטויים רגולטוריים על שוק התקשורת נשמעו בתכיפות גבוהה, ופרשנים לענייני טיקטוק נימקו ברצינות למה הם חושבים שנתניהו שוב ינצח.
עדותו של חפץ חשובה מכדי להפקירה בידי מסבירים מטעם עצמם, ואסור להרשות להם להפריע בזמן שנלמד השיעור החשוב ביותר עבור אזרח שחי במדינת ישראל בעשר השנים האחרונות
נדמה שאתרי החדשות והרשתות החברתיות עשו אתמול הכל כדי לטמטם עוד קצת את הציבור, לבלבל אותו, להטביע אותו עמוק בביצת אי-הוודאות, להבהיל אותו בשאגות שהנה, תכף מגיע כאוס שלטוני - ולהרחיק אותו מהסיכוי להבין בעצמו מה בדיוק התרחש שם.
הישראלי שהלך לקלפי ארבע פעמים בנחישות מעוררת הערצה הבין בעצמו, וללא צורך במתווכים, כי אין תחליף לעדות תחת שבועה בגוף ראשון. אין לו צורך בטרטור בלתי פוסק של מנועי מידע או בהסברים ארוכים על חקירות נגדיות, כדי לראות במו עיניו את המבוכה של חפץ, את הקושי המובנה של אדם בגילו ובמעמדו לפרט תחת שבועה כיצד ביצע הוראות של יורש עצר בשנות ה-20 לחייו, שכל ניסיונו בתקשורת מסתכם בהפרחת ציוצים פרובוקטיביים, להתוודות בקולו על פשעיו כבלדר בין הון לשלטון, ולתאר במלואה את שותפותו במלחמת כיבוש התקשורת עליה הכריז ראש הממשלה לשעבר.
עדותו של חפץ חשובה מכדי להפקירה בידי מסבירים מטעם עצמם, ואסור להרשות להם להפריע בזמן שנלמד השיעור החשוב ביותר עבור אזרח שחי במדינת ישראל בעשר השנים האחרונות. מי שחווה על בשרו את העידן האפל של האתמול, חייב להבין היום איך עבדה השיטה, כיצד הפך האישי לציבורי, איך טושטשו גבולות בין פרטי ומשפחתי, באילו אמצעים גידלו את הזנב הארוך שאול אלוביץ', שהצליח לבסוף לכשכש בכלב ולהשפיע על מינוי בכירים ומנכ"לים, מאילו חומרים בונים חצר ביזנטית ואיך מציידים אותה בתותח כבד שנגנב מציבור הגולשים של וואלה.
תמונה כללית
מרב בטיטו
אתם לא חייבים לאהוב את חפץ – שהיה העורך הראשון שלי ב"ידיעות אחרונות" – וזכותכם המלאה לבוז למי שהיה עיתונאי, ומודה היום בפה מלא כי בגד בשליחותו, אבל אתם חייבים לשמוע ממנו את פרטיו של המקרה המוזר שכמעט קרה לנו כאן במדינת ישראל.
הוא היה שם, ואתם לא. הוא ראה מקרוב את התהום שאליה מושלכות קהילות משוסעות, נכח בשעה שהוחלט להסתער ולתקוף כלי תקשורת ציבוריים ומסחריים, תרם מניסיונו האדיר כדי לשתק ולהשתיק את חבריו לשעבר, ושרד כדי לספר. העדות שלו תהיה ארוכה, אבל זהו פרק חובה מהספר שמציג את הסיפור שלנו. את הלקח – כל אחד כבר יכתוב לעצמו.
  • מרב בטיטו היא עיתונאית "ידיעות אחרונות"
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 43 תגובות
הוספת תגובה
43

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
31.

תמיד כל ראשי הממשלה השתמשו בתקשורת בשביל נתניהו עשו פרשנות חדשה בחוק

30.

לפחות היה חכם להפוך לעד מדינה.. זה שהוא עשה פשעים לא אומר שהוא לא יודע על פשעים גדולים יותר של ביבי לדוגמא. עסקאות כאלה מתבצעות כול הזמן..וחוץ מזה בשביל לעלות דג בחכה תמיד קושרים תולעת. וביבי הגיע זמנו שיפנה את הזירה..לחלוטין ושיקח איתו את הבבוניסתים המסתים איתו

29.

מירבי חמודה, השטויות שלך ושל חפץ לא אוכלים בבית משפט , מציע לך ללמוד קצת מה הולך בבית המשפט, מצבו של ביבי מעולה

28.

ימכור את ............ להציל את עורו

27.

במה הואשם לפני שהפך לעד (נגד ה)מדינה ??

comment-2-comment

לפשעים שהביבי אכן נאשם בהם. הוא מעיד ומספר על אודות הפשעים שהיה שותף ךהם.

comment-2-comment

26.

מירב הטיטו היקרה את הדיעות שלך אני מכיר מהרדין הרי אף פעם אין לכם טענות נגד הפרקליטות על הטעויות שללהם מה לעדןת הם כם בני אדם אלוי דכך היו מקדשים אתהמרץ שלהם ךאלימות כלפי נשים או ראשי ארגון פשיעה הרי עד מדימה הוא לא טלית שכולה תכלת עלממת להציל את עצמו הוא ימכןר את כולם

25.

מרב בטיטו כל מילה מדויקת

24.

ושוב לאחר תידרוך הפרקליטןת המושחתת ממשיך בשקרים למילוט ממעשיו הפלילים

comment-2-comment

23.

האיש הזה אינו צדיק ,ולא צריך להאמין לו, והעובדה שהפך להיות עד מדינה מוכיחה , צדיק הוא לא.. ואם בנו של מישהו עשה שטויות , או בנך ,זה לא אומר שצריך כבר לשפוט אותך. העם לא מטומטם,ותפסיקו להנדס תודעה זה לא יעזור לכם. .

22.

21.

בהפגנות בלפור היית? כתבת על השיסוי השנאה האלימות? בנימין נתניהו אוכל לכם את הלב כי גם כשחשים ועקרבים מקיפים אותו שומר על יציבות ושכלו שולט על רגשות כל אנשי הימין שלא סולחים ולא יסלחו לכם לעולם.

20.

הבן אדם הוכרח לעסקת טיעון תחת איומים. הוא המציא דברים שלא התאימו לראיות בשטח אז שידרגו לו את מה שהוא צריך לומר במשטרה. לא ראיתי ולא שמעתי על שום הוכחה שלו. רק דיבורים שאני לוקחת בערבון מוגהל מאד. מה גם שאפילו בעדות הוא לא סיפר משהו על נתניהו. זה היה רק שרה ויאיר לטענתו. ולתחושתו "נתניהו ידע".. איזו עדות זו???????

comment-2-comment

19.

עיתונאית? שמנסה לכתוב כאילו היא סופרת אבל היא לא זה ולא זה. באמאשלכם תעזבו אותנו. לכו לתאילנד או מדגסקר רק תעזבו ותנו שקט מהטפשות הבלתי נגמרת שלכם

18.

קשקשנית בגרוש.

17.

עוד ברברנית התיק קורס אפו את חיה זה שנתנו לך טור לקשקש עדיף שתישתקי

16.

אם התקופה האפלה והמתמשכת כמסטיק תחזור וביבי הקשיש ייבחר שוב עם חבר מרעיו, יחוש בחילה עמוקה כל אדם שפוי וישר שנשאר בארץ המשוסעת הזאת. בנט הוא אדם אפרורי וגם לפיד אינו המנהיג המיוחל... אך יש להם חשיבות עצומה בהורדת הדמוקטטור סגול השיער אינשללה לצמיתות. הספיק לנו... זיכרו שאת סאורון ב"שר הטבעות" ניצחו זוג הוביטים אמיצים.

comment-2-comment

אגב חמוד פעם הבאה שיש בחירות ואתה הולך להצביע, אולי תבדוק מי האנשים שהאינטרסים שמניעים אותם הם אינטרסים של המתחרים של המדינה שלך ואולי תתפוס שנתת את הקול שלך לטיפוסים שמטפחים את האינטרסים של ירדן , האיחוד האירופי, איראן וההזיות של המפלגה הדמוקרטית בארהב אלו מי שהחברה בחרת בהם עובדים בשבילם , אלו המעסיקים של לפיד , בנט וחבריהם

comment-2-comment

15.

ניר מסיר כול אשמה מנתניהו ותולה את הכול על שרה ויאיר שלא נאשמים ובכול העדות הוא הסיר אחריות מנתניהו והודה שלא תיוך אליו מאף אחד לא מאלוביץ שאיתו היה לו הסכם העסקה ולא לפילבר כי לא התבקש לעשות כך

14.

13.

נתניהו קורס כולם יודעים שהוא מושחת נתן שוחד מנסה לעשות פייק ניוז לא קונים את הסיפורים של המוכר ברים

12.

comment-2-comment

במוקדם או יקח קצת זמן האמת תצא לאור הכל יתגלה והאשם יובא לבית הדין.

11.

לא חייבים לקרוא,אני מחכה שפרקליטי נתניהו יחקרו אותו,זו חובה.זה רק ההתחלה,ותמיד יש סוף.חכו

10.

comment-2-comment

9.

מירב בטטה די לקשקש וללהג ודי לשקר עיתונאית פח. את דעתך העלובה ופרושך האידיוטי תשמרי לעצמך . תיק 4000 קרס כמו הנישואים שלך. גולם.

8.

אמרת הכל ולא אמרת כלום

7.

האיש האמיץ שעמד בגבורה מול חבריו היה כנראה זקוק לתא מעצר מצחין ולאין סוף איומים כך פורסם בעיתונים

comment-2-comment

6.

ואיזה תפיסות צואר עשו לו כדי שיגיד בדיוק את מה שהם רוצים לשמוע

5.

נשמט פרט "קטן" מהדעה שלך. אדון חפץ הוא עד מדינה, מי שמקבל טובות הנאה תמורת עדותו. עד שלא יוצגו ראיות ממשיות, צריך לקחת את דבריו בספק רב מאוד. בהגדרה לא עד אמין

4.

הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. ה״אוביקטיביות״ המופלאה של כלי התקשורת הישראליים הם הפרק המופלא שצריך ל למד. ואת הלקח כל אחד יכתוב בעצמו…..

3.

2.

מקשקשת קישקושים

comment-2-comment

comment-2-comment

האמת צריכה להאמר ,

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה