112
660 המונה טועם

המונה טועם והקבב בפיתה שריגש אותו

עם ענן של בצל מקורמל על הפלאנצ'ה והרבה עמבה: המונה טועם מצא מנת קבב בפיתה חמה ורכה שצריך לאכול בסבלנות. ואיך כל הבשר נכנס לתוך הפיתה? זאת עדיין תעלומה

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 09/11/2021
צפו: המונה טועם והקבב בפיתה שריגש אותו (צילום: נויל האריס)
לפני כמה שנים, כשתחום האוכל בארץ שוב ניסה להמציא את עצמו מחדש, הגיע לארץ צירוף המילים "פוד-טראק" - משאית אוכל בעברית של מבינים. כאילו לא ידענו מה זו משאית עוד מילדות, דרך ימי הנעורים, בואך חייל על הדרכים של הארץ - כל אחד באיזשהו שלב בחיים מצא לעצמו את הפוד-טראק שלו.
גם ככה הייתה כאן תרבות מפותחת של דוכני דרכים. הרבה פעמים מצאת את עצמך עומד מול דלפק על הדרך - חורף, קיץ, לא משנה מתי, מושיט ידיים קדימה לקבל את מבוקשך בדיוק כמו שרצית, אומר יפה "תודה רבה", אוכל להנאתך וממשיך הלאה. אף אחד עדיין לא המציא את הגלגל שוב - תמיד היינו אוכלים על הדרכים.
כתבות נוספות על אוכל רחוב שיכולות לעניין אתכם:
למי שלא יודע, נהיגה זו מלאכה בפני עצמה. אתה חייב להיות ערני כל הזמן, ולעשות הרבה מעבר לרק להסתכל על הכביש, כי הכסף הקטן מונח ממש על צד המדרכה. במקרה שלי, כל משתנה על הדרך מעניין אותי והמקרה הנוכחי עוד יותר מעניין.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הגעתי לראשון לציון כדי לתקן את המונית - מישהו החליט לגרד לי את הצד של הרכב לכל האורך, ומצאתי את עצמי בביקור מתוכנן אצל הפחח. אבל אצל הפחח זה אף פעם לא נגמר בביקור אחד, כל הזמן חייבים לסגור עוד פינות ובינתיים אתה לומד בעל כורחך להכיר את האיזור שמסביב למוסך: כאן אין כניסה, ברחוב הבא יש כניסה, ושם אופניים חשמליים מגיעים מולך נגד כיוון התנועה. וכך, בשבועיים האחרונים עברתי ליד המקום של חביבה פעמיים עד ששמתי לב אליו.
אף פעם אי אפשר לדעת מה יפתיע אותך בצד הרחוב. אתה יכול למצוא את עצמך נוסע לקראת שעות הצהריים המוקדמות לכיוון ראשון לציון, מגיע לכיוון איזור התעשייה החדש, ונוהג ברחוב תעשייתי שמחקה רחוב רגיל עם חניות מסודרות, אבל אז פתאום באמצע החנייה - יש מבנה. חלפתי מעבר ל"קופסה" שהיא בעצם מעין "בוטקה", וראיתי אנשים עומדים בתור. עצרתי את המונית, הסתכלתי שוב על התור ולא האמנתי למה שאני רואה - זה הרי אמצע הרחוב, איך זה יכול להיות? הייתי משוכנע שאני לא רואה טוב.
אז מסתבר שאין לי פגם בראייה, ובאמת יש שם מקום שנמצא על הדרך, באמצע רחוב באיזור התעשייה המערבי של ראשון לציון, במקום שלא קשור לכלום.
בפעם הראשונה שהגעתי לחביבה הייתי מוקסם מהמקום. אלון, ברסלבי עם פאות ארוכות וכיפה גדולה לבנה עם שפיץ, הסתכל עליי ואמר לי שבא לי בגט. תיקנתי אותו והזמנתי לי פיתה. זה גם קצת יותר זול. אלון אוהב להכין בשר, וחביבה היא מקום של בשר. יש שם גם מנות יותר קלילות על הפלאנצ'ה הרותחת, אבל רוב המנות בתפריט הן בשריות. הלכתי על קבב בפיתה. הייתי בטוח שאלון יוציא מהמקרר כמה קציצות קבב רכות ונעימות למראה, יניח אותן בעדינות על הפלאנצ'ה לצריבה רותחת, אבל לא - אלון מכין מנה של קבב בפיתה בדרך שלו.

ענן גדול של בצל ומערום פטרוזיליה מעל

אז מהי אותה דרך? אחרי ההזמנה אלון מניח על הפלאנצ'ה ענן גדול של בצל. תחשבו בצל גדול ועוד חצי, קצוצים לרצועות לא דקות מדי. אלון נותן לחום הבוקע מהפלאנצ'ה לעשות את שלו, ורק אחרי דקתיים ניגש למקרר ומוציא בשר בקר טרי בצבע אדמדם הכי יפה שיש, ושם מעל הכל מערום גדול של פטרוזיליה. במקרה הזה פטרוזיליה ולא כוסברה, כאן זה לא יוסי חביתה ואנחנו לא בנתניה.
אחר כך מחכים דקה בלבד עד שרואים איך הבצל מתקרמל לו לאיטו. למראית עין זה נראה כמו מעורב של רק קבב - גם זה מבחינתי הברקה של אלון, אבל עצרתי את עצמי עד לטעימה. מעל הכול אלון הוסיף תבלון לא עדין בכוונה, עם כמה מרכיבים שהם שלו בלבד.
הוא לא גילה מה יש בפנים ומבחינתי זה סבבה, אני כמובן מכבד. עכשיו הגיע הרגע שריגש אותי קלות: אלון לקח עמבה והוסיף מעל - למה לא ביקשתי עוד עמבה מההתחלה? כעבור רגע אלון הוסיף בקצה של הפיתה סחוג אדום וירוק יחדיו, והמשיך לעטוף את המנה אל תוך עצמה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הבשר שינה צבע ותוך כדי העטיפה של המנה הכמות שלו הבהילה אותי - איך הכול ייכנס בתוך הפיתה? יש פה כמות לא מבוטלת של קבב פתוח לרווחה, והריח עטף את הטלפון הנייד שלי עם כל תמונה שצילמתי. כאן אתם צריכים לדרוש מאלון להוסיף עוד עמבה, והרבה. את כל הבשר שהיה על הפלאנצ'ה הכניס אלון לתוך הפיתה - שלא ידעה עד אז שהיא גדולה כל כך. הוא מילא ומילא את הפיתה עד לקצה ומעל - הרבה מעל, בלי הרבה טקס או צהלולים. היה ברור לי שלא אוכל לסיים את המנה.
הערת אזהרה - הפיתה שומרת על החום והבצל לא מתקרר כמו הבשר. המנה נותנת אותותיה בנגיסה מוקדמת אבל צורבת את הלשון, והפעם אתה מרגיש כאילו שאתה על הפלאנצ'ה. בשביל לאכול את המנה המעולה של אלון צריך סבלנות. אז "קבב פתוח" או "מעורב רק של קבב" - לא משנה איך תקראו לה - זו מנה מעולה וטעימה, ואל תשכחו לבקש עוד עמבה כבר בהתחלה. בתיאבון והנאה, ותעדכנו אם תצליחו לגמור את הכול.
לכתבה זו 112 תגובות
הוספת תגובה
112

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
68.

אכלתי אצלו באופן קבוע, שירות נפלא ואוירה מיוחדת. המום ומזועזע ממותו הטראגי והפתאומי. משתתף בצער המשפחה.

67.

בס"ד אלון כהן,ממסעדת חביבה, נהרג השבוע בתאונת אופנוע, יומיים לפני חג הפורים,סמוך למקום עבודתו, בדרך חזרה לבית,ת.נ.צ.ב.ה

66.

65.

64.

comment-2-comment

63.

כל הכתבות שלכם על המרכז ואת הצפון שכחתם בושה וחרפה מדינת תל אביב גועל .

62.

comment-2-comment

61.

מעריץ אותו.

60.

59.

לא נראה לך מוזר שאתה אוכל גופות של חיות מתות?

comment-2-comment

comment-2-comment

חוץ מנזק אתה לא עושה כלום אז תפסיק לחשוב שאם כתבת גופות כולם פה מזדעזעים ומפסיקים מייד. בניי אדם אכלו בשר מאז ומתמיד להגיד גופות וחיות מתות לא ממש מלחיץ אף אחד כי על זה רוב העולם גדל. אבל להסביר לאנשים את מה שהם לא יודעים על איזה סבל החיה עברה זה כן מלמד ומשפיע. בקיצור אל תכתוב יותר

58.

אם תשלם זה לא יהיה כל כך מדהים.

57.

בכרמיאל נפתחה מסעדת רחוב חדשה בפיתה שמה ברחוב בקק"ל 92 קבב צרחות מעולה אסאדו מטורף משולב עם בצל מקורמל טעים טעים ועוד תפריט עשיר ומגוון

comment-2-comment

ממש יוצא הדם . פשוט מגאיל

56.

55.

comment-2-comment

54.

comment-2-comment

הבנת הנקרא, יש כתובת טלפון וזמני פתיחה

53.

52.

51.

50.

ב"עברית של מבינים" קראו לזה "גזלן". "משאית אוכל" זה עברית של גוגל טרנסלייט.

comment-2-comment

49.

כן.ככה.

comment-2-comment

כנראה יש טור שלם אחריך.

48.

47.

comment-2-comment

שפירא 7 רשלצ

46.

comment-2-comment

comment-2-comment

45.

יותר מידי בצל בשביל קבב. וגם בקבב יש איזור שנשאר עסיסי באמצע ולא מתייבש על הפלאנצה/מנגל לכן זה לא ממש קבב.

comment-2-comment

comment-2-comment

44.

נהנתי מהכתבה עושה חשק להגיע למקום. אבל...... אתה חייב להיות יותר ספציפי בקשר למיקום .....

43.

בלי כתובת המקום ? מישהו פה לא ערך את הכתבה.... רשלנות.

42.

41.

כל פעם מחדש אנשים אומרים שהכתבות האלו הם פרסומת בתשלום. הגיע הזמן שהמונה יבהיר את הנושא. האם הוא משלם על המנה עצמה והאם הוא מקבל תשלום על הכתבה. עד שזה יקרה לא נוכל לדעת בוודאות או לקחת את ההמלצות האלו ברצינות. אם הוא לא יעשה את זה אז כנראה שזה פרסומת בתשלום

40.

מקום שכונתי וצנוע שמלמד בשר, השקעה וצורת הגשה מהם. מקום מיוחד. תקראו עליו ב google maps.

39.

comment-2-comment

38.

דיבור של ערס אשכנזי משנות ה70 שחושב שהוא יודע הכל

comment-2-comment

צריך קודם כל להיות אשכנזי כדי לדעת מה זה אוקסימורון. ולא, זה לא סוג של דרבוקה.

comment-2-comment

37.

36.

עבור ההנאה הרגעית שלך

comment-2-comment

35.

34.

comment-2-comment

33.

32.

comment-2-comment

comment-2-comment

31.

באור יהודה עם חפלה ערקית ועמבה

30.

כל מה שהמונה ממליץ או מתרגש ממנו, עדיף להתרחק ממנו

29.

באור יהודה יש את שיפודי חזי עם קבב ברמה גבוהה מאוד ויש את הקבב של עדל שגם אצלו קבב מדהים,יאללה חברים בואו לאור יהודה ותהנו.

comment-2-comment

28.

מה הכתובת של המקום

27.

חפשו את הדף של ח״כ יסמין סאקס-פרידמן וחיתמו על העצומה לעצירת המשלוחים החיים. דווקא על אוכלי הבשר מוטלת האחריות למניעת סבל מיותר בבהמות

comment-2-comment

comment-2-comment

26.

comment-2-comment

25.

בשר טחון מהמכולת במחבת בחמישים שקל פרייר

comment-2-comment

24.

חיביים לאכול את זה

23.

comment-2-comment

גם אני התבהמתי, לפעמים אוכל אפילו 3 ארוחות ביום

22.

21.

comment-2-comment

זה פשוט לא נכון מה שאתה טוען

comment-2-comment

20.

תשלמו תקבלו ביקורת עוטפת ומלאת ברכות וחינפונים! ככה זה מדור שכולו סתם וכלום

19.

אין מחיר בכתבה...וחבל

comment-2-comment

comment-2-comment

מתחת לתמונה של פיתה יש עוד תמונה. אם תעברו עם עכבר מעל נסימנים תקבלו את כל המידע. מחיר, כתובת, טלפון ושעות פתיחה

comment-2-comment

35 שח לפיתה. זול זה לא

18.

אין על הקבב של חזי מאור יהודה הכי טעים בארץ באחריות

17.

הכתבות לא בתשלום!!! הבנאדם זהב!

comment-2-comment

16.

comment-2-comment

15.

כמה אפשר להתבכיין... פרגנו לבן אדם.. אחלה מקום.. נראה פגז.. תנו לבן אדם להתפרנס.. קשה לכם? חורה לכם? חייבים להגיד משהו שלילי?? אל תגידו את זה בכתבה שמפרגנים לבן אדם על אוכל שהוא מוכר למחייתו כי הרי על טעם ועל ריח אין אפשר להתווכח.. כמה רוע יש בעולם הזה.. תעשו חשבון נפש כבר ותשימו משקפיים ורודות. טוקבקיסטים ממורמרים מסכנים ושליליים!! אי אפשר לראות אתכם כבר פה!!!

comment-2-comment

הם אלה שכותבים את הביקורות שטנה ושנאה האלה!!!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

14.

מי קונה את זה פרייר

13.

12.

comment-2-comment

11.

זה לא סטרילי...לא תודה

comment-2-comment

10.

9.

8.

7.

וגם במחיר כזה לא אוכלת את זה

comment-2-comment

יושבים על האסלה וצועקים איה איה החריף

6.

קבב רומני רק אצל פפה לאון בבאר שבע

comment-2-comment

אין כמו קבב רומני אורגינל , מנסים להעתיק

5.

לא רוצה לגעת בזה אפילו

comment-2-comment

אכלתי את זה

comment-2-comment

4.

לא מתאים לך פה

3.

comment-2-comment

חמוד כזה התקשרתי אליו לשאול מה הכשרות אז הוא אומר לי מאיפה אתה? איך הגעת אלי? אמרתי לו עשו עליך כתבה בYNET ופרסמו טלפון.. אמר לי מה?? עלי? אמרתי לו כן אני אשלח לך .. אמר לי יש לי טלפון כשר אין לי הודעות אפילו.. לאדם כזה טוב ותמים לא לפרגן אז למי כן??? וזה עוד לפני שטעמתי.. בטוח שטעים..!!!

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה