30
הכותרת 850

להחזיר אותם הביתה: מדינת ישראל תעשה הכל?

משפחת גולדין יוצאת לצעדה לעזה, ואביו של הדר משתף אותנו בתסכול מראשי המדינה. אבל כשמפרקים את סוגיית השבויים והנעדרים יש הרבה שאלות קשות על מידע, מחיר, דעת קהל משתנה, פעולות עלומות ועסקאות עם הטרור. רונן ברגמן כתב על זה ספר ואורי סלונים ניהל מגעים חשאיים - שמענו מהם סיפורים ומסקנות | האזינו לפודקאסט החדשות היומי

תמונה כללית
שרון כידון | פורסם: 03/08/2022
האזינו לפרק של הכותרת - פודקאסט החדשות היומי של ynet. והפעם: סוגיית השבויים והנעדרים שוב על סדר היום עם הצעדה של משפחת גולדין מכפר סבא לעזה, בניסיון להעלות מודעות להחזרת החללים הדר ואורון שאול. בעזה, נזכיר, גם שני ישראלים חיים הלוקים בנפשם, שחצו מרצונם - אברה מנגיסטו והישאר א-סייד.
לצד שיחה עם שמחה גולדין, שמספר על התסכול מצעדי הממשלה, ניתחנו את הסוגיה המורכבת עם רונן ברגמן, מחבר "מדינת ישראל תעשה הכל", ועו"ד אורי סלונים, שהיה יועץ ושליח סודי לשרי ביטחון עשרות שנים. מה בדיוק תעשה המדינה, עד כמה הסיכון והמחיר ראויים, איך מנהלים מו"מ בפגישות חשאיות ומי האישה שגילתה איך להניע את ראשי השלטון להוביל לעסקה? האזינו לפרק.
צילום: אלבום פרטימימין: אברה מנגיסטו, הישאם א-סייד, אורון שאול והדר גולדין (צילום: אלבום פרטי)
בכל יום שרון כידון בוחנת עם כתבי ynet ו"ידיעות אחרונות", לצד מומחים ופרשנים, את הנושאים הבוערים שעל סדר היום. אתם מוזמנים להאזין לנו כאן ב-ynet, ולעקוב אחרינו בלחיצה על אחת מהאפליקציות שמתחת לנגן, או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים לשמוע פודקאסטים. בכל מקרה את כל הפרקים תוכלו למצוא כאן: עמוד הבית של הכותרת - פודקאסט החדשות של ynet.
לכתבה זו 30 תגובות
הוספת תגובה
30

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
17.

עם הישאם ואברה. לאון והדר המדינה והאזרחים חייבים המון כבוד הוקרה להישאר ואברה, לא הרבה. הערבוב המלאכותי הזה פוגעת בכבודו של חללי צהל.

16.

15.

השתתפתי בלוויה של גולדין בכפר סבא. אז כיצד מדברים על החזרת הבנים.... למשפחת גולדין לא,באמת מעניין החזרת שני המפגרים החיים. שעברו את הגבול בעצמם

14.

13.

גופות לעזעזל. לסכן אנשים עבור גופות?

comment-2-comment

12.

תפרידו את הדיון בין החזרת הגופות והחזרת השבויים החיים ואז נדבר

comment-2-comment

11.

10.

9.

אני וכל החברים השפויים שלי לא היינו רוצים (במקרה שניפול) שהגופות שלנו יוחלפו תמורת מחבלים, או בעצם תמורת כלום.

8.

לא נשחרר מחבלים חיים עבור גופות

comment-2-comment

ומקרה שליט צריך להיות האחרון גם ביחס לחיים

7.

הם לא שבויים (מת זה לא שבוי!) ולא נעדרים (יודעים איפה הם בדיוק) עם כל הכבוד, לא איבדנו את הצפון קצת? מעבר לכך שצריך להגביל את אסירי החמאס בארץ ברמה כזאת שהם יתחננו שיחזירו את הגופות והאזרח שמתעללים בו שם.

comment-2-comment

יכלו לקבל אותם בחזרה. אבל ביבי לא רצה.נתן הוראה להפסיק את ההתקפות על עזה, כיוון שלא היה אכפת לו מהחיילים וההורים שלהם. ביבי שיקר למשפחות שנים.

6.

מספיק כבר עם הדבר הזה. ה"בנים" כבר מתים. הם לא "יחזרו הביתה" כי הם כבר לא בחיים. יש רק שתי שקיות של עצמות ואפשר להמתין עד שהשקיות יוחלפו בשקיות אחרותצ. אין מה להחליף אותם במחבלים. זה קישקוש בלבוש וצריך לאמר את האמת.

comment-2-comment

ואם זה הבן שלך? איך היית מגיב?

5.

4.

3.

המדינה מחויבת לחיילים ששלחה לשם!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

אין טעם להחזיר גופות על מנת להחזיר מחבלים שיסכנו את חייהם של החיים.

2.

אבל אם הבן שלי לא היה בחיים, לא איכפת לי מהגופה. לא הייתי משחרר מחבל אחד בשביל גופה.

comment-2-comment

comment-2-comment

האם כל היהודים שנשרפו בשואה, ולא נקברו "כמו שצריך", לא הגיעו לגן העדן?! מאיפה האובססיה הישראלית להחזרת גופות בכל מחיר?

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

תאמין לי שאם זה הבן שלך צהל או לא צהל אתה נכנס לעזה להוציא אותו

comment-2-comment

עדיין אתה תומך נלהב?

comment-2-comment

רק אתבוסס בעצב...

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה