106
השדכנית

רווקת השבוע: התחיל איתי גבר נשוי וכשסירבתי הוא קרא לי "זקנה"

לירז היא דתייה לאומית שלא חוששת לצאת גם עם חילוניים. היא מאמינה שהומור טוב הוא הדרך לעבור את החיים האלה, סולדת משוקולד מנטה, והיא אפילו יצאה פעם לדייט עם מישהו מהמדור הזה בדיוק. השדכנית

שיר אוסטפלד | פורסם:17/05/2022
לירז גרוס (34) מרחובות היא סטודנטית לרפואה באוניברסיטת אריאל ועובדת כמטפלת בגן ילדים. היא מגדירה את עצמה כ"דתייה לאומית עם ראש פתוח". כשאני שואלת אותה מה זה אומר, היא משיבה: "בן הזוג שלי לא חייב להיות דתי, אבל כן חשוב שהוא ידע מה המשמעות של לצאת עם דתייה, מבחינת שמירה על השבת, מקומות כשרים, יש גם הרבה דברים שבחורה דתייה לא עושה, והמבין יבין".
יצאת בעבר עם חילונים?
"כן, כל הרעיון הוא באמת כבוד הדדי. אני מצפה שיכבדו את תפיסת העולם שלי כפי שאני מכבדת את הצד השני, ובסוף מסתדרים. ברור שלחילונים יהיה הרבה יותר קשה לקבל את העובדה שאני דתייה כי זה שישי בערב, שבת בבוקר, זמן לחופש ולטיולים והכול, אבל אני יכולה להגיד לך שלא על זה נפלו דברים. זה הפריע, אבל לא זה מה שהביא לסיום הקשר".
צילום: סטודיו חלומותלירז גרוס. דתייה לאומית עם ראש פתוח (צילום: סטודיו חלומות)
מה היתרון שלך?
"אני מחפשת הומור בכל דבר. זה כמעט תמיד מרים את מצב הרוח".
והחיסרון?
"לפעמים אני יכולה להיות Overthinking, מנתחת יותר מדי ומתקשה לקבל החלטות".
צילום: אלבום פרטיגם חילונים מוזמנים. לירז גרוס (צילום: אלבום פרטי)
מה זאת אהבה?
"לעזור לצד השני לצמוח ולתמוך בו. לאהוב מישהו זה להרגיש שעצם הנוכחות שלו משפרת כל מצב, לא משנה מה הוא. לראות את המגרעות שלו ולהשתגע מהן אבל לא לוותר, כי הן חלק ממה שהופך אותו למי שהוא. אהבה זה לרצות לעשות אפילו את המטלות הכי מעצבנות ולעשות אותן בשמחה, רק כי הן בשבילו. אהבה זה גם לחלוק איתו שוקולד שקיבלת, אלא אם לשוקולד יש סלמונלה, אז תני לו את כל השוקולד", היא אומרת ומתפקעת מצחוק.
"יצאתי עם בחור מתוק ומקסים עם משפחה מדהימה, אבל הוא אתיאיסט, ובסופו של דבר הגענו להבנה שהפערים באורח החיים שלנו בלתי ניתנים לגישור. בלב באמת כבד שחררנו האחד את השנייה"
את מאמינה באהבה ממבט ראשון?
"אני מאמינה בהיקשרות ממבט ראשון, במציאת חן, אבל אני חושבת שאהבה היא משהו שנבנה על ידי החוויות שצוברים ביחד, ההשקעות שמשקיעים האחד בשנייה, התגליות שמגלים זה על זו והשיעורים שלומדים ביחד".
כמה זמן את רווקה?
"חצי שנה".
טרייה. מתי נשבר לך הלב בפעם האחרונה?
"בפרידה האחרונה. יצאתי עם בחור מתוק ומקסים עם משפחה מדהימה אבל הוא אתיאיסט, ובסופו של דבר הגענו להבנה שהפערים באורח החיים שלנו בלתי ניתנים לגישור. בלב באמת כבד שחררנו האחד את השנייה".
באסה. מהו המרכיב הכי חשוב בעינייך במערכת יחסים?
"אמון וכנות. אני מאמינה שמערכת יחסים היא משהו שנבנה כל הזמן ושהתכונות הללו הן הבסיס הכי יציב לבנות עליו קשר טוב לאורך זמן".
צילום: אלבום פרטילירז גרוס. אמון וכנות הן הבסיס לכל זוגיות (צילום: אלבום פרטי)

"לאף אחד אין זמן אף פעם. צריך לפנות זמן ולגרום לדברים לקרות"

לירז מכריזה שחשובה לה העצמאות האישית בתוך מערכת היחסים. "אני יכולה להעביר כמעט יום שלם בלי לדבר עם בן הזוג שלי, אבל כשאני איתו, בין אם זה בשיחת טלפון או פנים אל פנים, כל תשומת הלב שלי נתונה רק לו, כי מערכת יחסים דורשת זמן והשקעה באיכות ולא רק בכמות".
לא לדבר עם מישהו במשך יום שלם נשמע כמו משהו שיכול להפריע לסוג מסוים של בחורים. לא כך?
"תראי, כמובן שהיו כאלה שזה יותר הפריע להם. הלו"ז שלי די עמוס בלימודים ובעשייה חברתית. יש מי שזה בא לו בטוב ויש מי שפחות. הכול בסדר, מדברים על זה ומוצאים פתרונות".
השאלה היא האם את חושבת שיש לך פניות לזוגיות כרגע, לא רק רגשית.
"כן, לגמרי. לקח לי זמן להבין שזוגיות היא משהו שצריך לעבוד בו. אני מאמינה שלאף אחד אין זמן אף פעם, צריך לפנות זמן ולגרום לדברים לקרות".
צילום: אלבום פרטילירז גרוס. נטייל יחד, אבל לא בשבת (צילום: אלבום פרטי)
את רווקה בת 34. זה נחשב לרווקות מאוחרת מבחינת הדת. איך המשפחה שלך עם זה?
"המשפחה שלי ממש רגועה ומפרגנת. הם כן רוצים לראות אותי נשואה אבל לא מתוך מקום של 'יאללה גברת, קדימה', אלא מתוך איחול בשבילי, כי הם רואים עד כמה זה חשוב לי ועד כמה אני רוצה בית, משפחה וחיים של גדולים".

"הכרתי מישהו הודות למדור הזה"

לירז משתפת שהיא פעילה באפליקציות להיכרויות. יש לה כרטיס ב"שליש גן עדן" והיא חברה בקבוצת וואטסאפ של היכרויות, אבל סבורה כי האתרים הללו רק מקשים על היכולת להכיר. "את אף פעם לא תמצאי את המישהו הזה שעונה על 100% מהדרישות שלך, ואם את לא מתמקדת בבחור אחד בכל פעם, את עסוקה בלחפש האם יש מישהו שיותר מתאים, במקום לנסות לבנות את ה-100% התאמה עם הבחור שמולך".
"הכרתי מישהו ממש מקסים בזכות המדור שלך, 'השדכנית'! יצאנו לדייט, לא הסתדר, אבל הוא היה מתוק אמיתי"
יצאת לדייטים בעזרת האפליקציות?
"בטח. יצא לי לפגוש כל מיני בחורים מקסימים ומעניינים, שגם אם הפגישות איתם לא תמיד הבשילו למערכת יחסים, עדיין זכיתי להרבה ערבים מרתקים עם סיפורים מעניינים. גם יצאו לי כבר שתי מערכות יחסים שנמשכו תקופה ארוכה. אגב, גם הכרתי מישהו ממש מקסים בזכות המדור שלך, 'השדכנית'! יצאנו לדייט, לא הסתדר, אבל הוא היה מתוק אמיתי".
איזה כיף! זכורה לך חוויה פחות נעימה מהאפליקציות?
"כן, פנה אליי בחור שלא הסתיר את העובדה שהוא נשוי והדגיש את החשיבות בכך שנישאר דיסקרטיים. כשעניתי לו שאני לא נכנסת באין כניסה, הוא התחיל לקלל אותי ולכתוב שמי בכלל ירצה זקנה ממורמרת. הבעיה היא ששנייה אחרי זה הוא חסם אותי ולא נתן לי הזדמנות להגיד לו שמילותיו שכנעו אותי ושאני רוצה לרוץ לתוך זרועותיו עטויות טבעת הנישואים".
הזוי. מה מעליב אותך?
"זלזול, חוסר כבוד ושוקולד מנטה".
"פנה אליי בחור שלא הסתיר את העובדה שהוא נשוי והדגיש את החשיבות בכך שנישאר דיסקרטיים. כשעניתי לו שאני לא נכנסת באין כניסה, הוא התחיל לקלל אותי ולכתוב שמי בכלל ירצה זקנה ממורמרת"
אילו תכונות את מחפשת בגבר שיהיה איתך?
"חוש הומור וראש פתוח ומכבד, גם את מי שיש לו תפיסות עולם שונות משלו. אני מחפשת איש שיחה, כזה שאפשר לנהל איתו שיחה ברמת 'אם צבי הנינג'ה יחליטו להילחם האחד בשני, מי ינצח?', לצד שיחות עמוקות מאוד; גבר טוב לב שמחפש להיטיב גם עם הסביבה.
"מבחינת מראה, אני מאמינה באמירה 'נאה דורש - נאה מקיים'. מצד אחד, יהיה לי קשה להימשך למישהו עם מראה מאוד מוזנח, אבל מצד שני, כמו שאני לא נראית כמו נסיכה של דיסני, אני לא אבקש ממנו להיראות כמו נסיך".
צילום: אלבום פרטילירז גרוס. אתה לא חייב להיות נסיך (צילום: אלבום פרטי)
מה עם חתונה - ברבנות או אזרחית?
"חד-משמעית ברבנות. בתור בחורה דתייה, מבחינתי יש משמעות לחופה ולקידושין, לכתובה ולא פחות מזה - למסורת שעוברת מדור לדור".
"יהיה לי קשה להימשך למישהו עם מראה מאוד מוזנח, אבל מצד שני, כמו שאני לא נראית כמו נסיכה של דיסני, אני לא אבקש ממנו להיראות כמו נסיך"
פוליטיקה – האם היא אישיו?
"לא".
עישון?
"עדיף לא מעשן אבל לא אפסול מישהו על עישון".
טווחי גילים שאת מחפשת?
"40-31, אבל אני גמישה עם זה".
גרוש עם ילדים או גרוש בכלל – משהו שיכול לבוא בחשבון?
"מעדיפה רווק או אלמן עם ילדים או גרוש ללא ילדים".
אלמן זה חדש, אהבתי! מה יגרום לך לוותר על גבר?
"חוסר פירגון ושיפוטיות".
מה הדייט הכי גרוע שהיה לך?
"הכרתי בחור באינטרנט וקבענו להיפגש בבית קפה. האיש הזמין כריך מסוים ואחרי שנגס בו הוא הרגיש שהכריך פיקנטי מדי לטעמו וביקש להחליף. כשהמלצרית שלנו הגיעה, הוא אמר לה בזלזול שהוא יודע שאצלם הם רגילים לתקוע חריף בכל מקום, אבל כשהוא משלם על אוכל הוא רוצה להרגיש את הטעם שלו, ואז פנה אליי והוסיף 'שהברברים מהרי האטלס כבר מגיעים לכל מקום'.
"בהתחלה עוד חשבתי שהוא צוחק, ואמרתי לו שכדאי שכשהמלצרית תגיע הוא יתנצל כי זאת בדיחה ממש לא מוצלחת, אך בתגובה הוא שאל אותי אם אני חצי אשכנזייה-חצי ספרדייה, דבר שיכול להסביר למה אני מתעצבנת מזה שהוא מציין את מה לטענתו 'כולם מפחדים להגיד'. כמובן שמיד לאחר מכן השארתי שטר כסף לכסות על המנה שלי פלוס טיפ, והלכתי".
וואו. איכס. תארי לי את הדייט המושלם.
"בגדול, כשאת נמצאת עם מישהו שאת אוהבת, כל דבר שאת עושה איתו הוא מושלם, חוץ מלאכול שוקולד מנטה - זה לא יכול להיות מושלם. אבל אם אני ממש חייבת, אז טיול בטבע שכולל חוויה אתגרית שתהיה ראשונית לשנינו, ושוקולד לינדט".
צילום: אלבום פרטילירז גרוס. אל תביא שוקולד מנטה לדייט (צילום: אלבום פרטי)
מה את עושה בזמנך הפנוי?
"אם מתמזל מזלי ויש לי קצת זמן פנוי, הדבר שאני לא מוותרת עליו הוא להיפגש עם חברות או עם אחותי. גם טיולים בארץ ובחו"ל, החלקה על הקרח, טניס, קריאת ספרים והתנדבות".
על איזה תחביב לא תוותרי בחיים, גם לא בשביל בן הזוג?
"זוגיות היא אומנות השיח וההליכה האחד לקראת השני. אם יש משהו שחשוב לי לעשות אבל חשוב לבן זוג שלי שלא אעשה, אני מאמינה בשיח ובמציאת פתרונות שיהיו מקובלים על שני הצדדים. הדבר היחיד שעולה לי לראש, שלא אוותר עליו גם אם בן הזוג שלי ידרוש, הוא שאפסיק להיות דתייה. וזה לא כי אני חושבת שיש משהו פסול בלהיות חילוני, אלא פשוט כי כמו שאני לא ארצה שמישהו יתערב בקשר ביני לבין בן זוגי, כך לא ארצה שמישהו יתערב בקשר שביני לבין הקב"ה".
יפה. מהו המקום האהוב עלייך, ולמה?
"הג'ילבון. כשהייתי סטודנטית לתואר הראשון, חברה שלי כתבה מכתב לשרה ברוורמן ז"ל, שהייתה אחת משלוש הצנחניות מהישוב העברי במלחמת העולם השנייה, והיחידה שחזרה בחיים. היא הזמינה אותנו לקיבוץ שמיר כדי לשמוע את סיפורה, שכרנו רכב לשלושה ימים וניצלנו את הנסיעה לטיול בצפון. יצאו לנו שלושה ימים מלאי חוויות וניסיון התנקשות על ידי ציפור בהר ארבל", היא אומרת וצוחקת. "הג'ילבון היה המסלול שחתם את אותו טיול, והוא מסמל עבורי את כל החוויות שחווינו באותם ימים".
צילום: אלבום פרטילירז גרוס. הכי חשוב כבוד הדדי (צילום: אלבום פרטי)
מה מצחיק אותך?
"הקומיקאית אלייזה שלזינגר וגם סיטואציות יומיומיות. בכל זאת, החיים שלי הם סיטקום".
מתי בכית בפעם האחרונה, ולמה?
"כשהרדמתי את הכלב שלי, לפני שלוש שנים. הרגשתי שהמעשה הכי אוהב שאני יכולה לעשות בשבילו זה לשחרר אותו מהסבל שלו".
איזו מוזיקה את שומעת?
"ארץ ישראל, ג'אז, קלאסי, רוק, פופ, לטיני, הכול מהכול".
איך חברים שלך היו מתארים אותך?
"ילדה נצחית, משוגעת בקטע טוב".
מה את עושה בימי שישי בערב?
"בתור שומרת שבת, בסעודה בבית או אצל חברים".
איפה את רואה את עצמך עוד 10 שנים?
"בבית שאקים עם בן זוגי, מתלוננת על זה שהילדים לא מסדרים את החדרים שלהם למרות שביקשתי כבר עשר פעמים".
רוצים להתחיל עם לירז? שלחו לה הודעה לפייסבוק או לאינסטגרם
לכתבה זו 106 תגובות
הוספת תגובה
106

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
86.

זה ממש דבילי וחטא נוראי לאדם נשוי לבגוד

85.

ממליץ לך, על אף פתיחותך, לא לבזבז זמן על קשרים אבודים מראש. יש לנו נטיה נאיבית שכזו שזה עשוי לעבוד.

84.

83.

יש לי חברים שהאבא חילוני גמור ואמא חרדית ועד היום הם נשואים בגלל שהיה אהבה ביניהם אז תפסיקי להמציא את הגלגל פשוט חבל על המילים והפוסטים חוץ מפירסום לא יצא כלום מדבריך נלמד שיש כישלון בדרך החיפוש והבחירה

82.

באמת בחורה עלא כיפאק,נחמדה ותמיד מחייכת. ובלי קשר לזה בנושא אחר לגמרי,תודה לבורא עולם שאני לא לומד בבר אילן. כולם במחלקה לביולוגיה מדעי החיים רצו ללמוד רפואה. היא הצליחה להגיע לשם,אני סיימתי עם מעי רגיז,שזה במילים עדינות לאדם בלי מעיים. סטודנטים מחרבנים ומשתינים על עצמם מהלחץ.

81.

80.

79.

"בן הזוג שלי לא חייב להיות דתי, אבל כן חשוב שהוא ידע מה המשמעות של לצאת עם דתייה, מבחינת שמירה על השבת, מקומות כשרים, יש גם הרבה דברים שבחורה דתייה לא עושה, והמבין יבין", היא אומרת שהבן זוג שלה יהיה חילוני בזמנו הפנוי בלבד באמצע השבוע, ושרק יחלום על סקס לפני החתונה.

78.

77.

76.

75.

אנוכי בטוח שתמצאי במהרה

74.

לכי תביני... לא להתעכב על אנשים כאלה. את מהממת, כנה, חכמה, בטוחה שיגיע האחד. ממליצה בחום- כן ללכת מראש על התאמה באורח חיים. זה מידי חשוב. בהצלחה!!!

73.

אם לא תשאלי את עצמך למה לא הסתדר...גם הדייט הבא עם המתוק הבא לא יסתדר!

72.

משימה מורכבת לכולם,קל וחומר לדתיים לאומיים ערכיים,בתקופה כאוטית זו. בהצלחה,מכל הלב.

comment-2-comment

71.

70.

69.

זה ברור שלאונרדו

68.

באמת מתוקה ונחמדה !! בעלת לב ענק , שאוהבת לצחוק , לטייל , וכמהה לזוגיות . שיהיה בהצלחה .

67.

טיפשים, לא נקיים, לא מנומסים. בדיוק החלום שלי - רק ההיפך הגמור. מעדיף להיות עם גויה ולא עם דתייה.

comment-2-comment

מקווה בשבילך שתתגבר על המחלה שלך.

66.

השידך יגיע מהר

65.

64.

היה ממש מרתק לקרוא. נהנתי מאוד. מאחל לך שתתחתני בהקדם. תזכי להקים בניין עדי עד.

63.

62.

61.

סוף סוף מביאים למדור הזה מישהי אמיתית, עם ראש על הכתפיים, שמדברת דברי טעם. שיהיה לה בהצלחה!

60.

59.

בהצלחה

58.

comment-2-comment

comment-2-comment

פנים של בובה, זה משהו שחולף. החשק המיני כבר יורד. הטרדות והדאגות תופסות יותר מקום. ומה שבאמת רוצים, זה אדם נעים שיהיה לידך בזוגיות.

57.

ועכשיו ברצינות- לירז את קסם, מתוקה, מהממת. יפה מבפנים ומבחוץ. ב ה צ ל ח ה לך מאמינה שבקרוב יגיע האחד, ואם לא... אז הורות יחידנית היא לא מילה גסה. תהי מאושרת

56.

55.

54.

53.

מסכים עם כל מה שנכתב עד כה

52.

51.

50.

תשימי לב שאת לא מתכוננת לבן זוג שעושה מה שאני אומרת לא מתווכח ואם מתווכח אז אני מנצחת כי אני צודקת... נשמע שבעניין הדת את יותר חושבת שיש כפייה חילונית מאשר כפייה דתית...

49.

על גבר שמן הייתם יורדים כאן בטירוף.

comment-2-comment

רק על נשים שמנות יורדים בטירוף התבלבלת

48.

בהצלחה

47.

46.

45.

44.

43.

את נראית לי בחורה עם רגלים על הקרקע והרבה מוסר

42.

כמה פעמים אותה בדיחה עם השוקולד...חתיכת הפרעה העניין הזה

comment-2-comment

יא דפקט

41.

אבל כמה מחשבות: 1. אין בית ספר לרפואה באריאל. יש רק בעברית, ת"א, טכניון, ב"ש וקמפוס צפת של בר אילן. אז מה היא כן לומדת? 2. אפשר לעשות חתונה דתית הלכתית מחוץ לרבנות. הם לא בעלי הבית של הדת היהודית והתחתנו דורות על גבי דורות לפניהם.

comment-2-comment

1) מצרפת את אתר הפקולטה לרפואה באריאל: https://www.ariel.ac.il/wp/med/ 2) יכול להיות שהכוונה היא שחשוב לה חתונה דתית ולא אזרחית. אפשר להתחתן גם דרך צוהר אבל החתונה עוברת דרך רישום ברבנות

comment-2-comment

comment-2-comment

יש בית ספר לרפואה באוניברסיטת אריאל . זכותה להתחתן איך שבא לה . שיהיה בהצלחה. מותק של בחורה איכותית ולא שטחית .

40.

מילא גלידת מנטה, זה עוד עובר איכשהוא, אבל תחליטו, שוקולד או מנטה. זה לא הולך ביחד.

39.

38.

שיהיה לך בהצלחה

37.

מי ירצה אותך? אתה, לפני רגע. כשזה קורה אונליין זה סתם מעצבן אבל בעולם האמיתי זה יכול להיות ממש מסוכן.

36.

35.

תתרגל, סירוב הוא חלק מהסיפור, זה בסדר לקבל יותר סירובים מהסכמות. תסגור דלת בצורה נאותה, דלת אחרת תיפתח עבורך.

34.

33.

נראה לי שמי שקצת קורצת לו המסורת ורוצה להקים בית איכותי בישראל ממש יזכה.

32.

31.

comment-2-comment

תרשי לי לנחש מי וויתר

comment-2-comment

לפחות כשקטנים.ולכשיגדלו יחליטו הם מה הם רוצים להיות.אצלי זה עבד יופי.וככה את מרוויחה שלושה דברים.1.שהילדים יודעים מה זה מסורת.2.שלום בית.3.חופש הבחירה נשאר של הילדים ואין כפייה.

30.

29.

28.

רואים שיש לה לב גדול. וזה הכי חשוב בקשר. ובלי קשר, גם לא באה עם דרישות אקסטרה שלא יעזרו בנישואין.

27.

בהצלחה!!!

26.

25.

24.

23.

אינטליגנטית, עם חוש הומור, לבבית. אם הייתי גבר...(:

22.

21.

את חמודה לאללה שיהיה בהצלחה.

comment-2-comment

רק להודיע לך חגיגית שדתיות/ חרדיות עושות הכול מהכול. חוץ מלבגוד. בתור אישה צעירה חרדית .אנו יכולות לעשות ולהנות עים הבעל בימי הטהרה בלי שום הגבלה... דחוף לנפץ את המיתוס הזה ודחוף אין שחר לסתגמןת האלו....

comment-2-comment

שפי החרדית, את מתעלמת מהעובדה החשובה, שבנות דתיות וחרדיות אמיתיות , לא מקימות יחסי מין לפני חתונה, לא מעניקות סקס אוראלי לגבר, לא מעניקות את גופן העירום לגבר , ואפילו לא מעניקות שדיהן לגבר להתענג עליו. ולנו הגברים כולנו, אפילו החרדים שבנו יש צרכים דחפים מיניים וזקוקים לפורקן... בקיצור, אל תספרי סיפורים שהכל בסדר ומותר הכל...

20.

את מקסימה.

19.

כיף לקרוא את דברייך, את מתוקה אמיתית וגם נראית טוב (אל תנמיכי את עצמך...) מתפללת לזיווג הגון בשבילך.

18.

17.

16.

15.

לאחל לך בהצלחה אדם חיובי וחושב כמו שצריך מאחל לך זוגיות מוצלחת ועם המון הערכה

14.

הגבר הנשוי שתיראה דוחה ברמות, מרחמת על אישתו ומאחלת לה שתהפוך אותו לגרוש….. לירז את מהממת

13.

12.

מה ההבדל בין חילוני לאתאיסט. לפהי שתענו לי, מפנה אתכם למיחון אבן שושן להגדרה של כל אחת מן המילים הללו. תודה וסליחה. פשוט המרואיינת אמרה שאינה פוסלת חילונים, מחד גיסא, אך מאידח היא פסלה קשק כם אתאיסט. אם זה לא פרדוקסשאלת השאלה: פרדוקס- מהו

comment-2-comment

קודם כל היא לא פסלה מראש, היא דווקא ניסתה לפי מה שהיא אומרת ולך תדע, יכול להיות שהבעיה הייתה מצידו. חילוני- אדם אשר לא מקיים אורך חיים דתי או מאמין בכוח בעליון. משמע, חילוני יכול להאמין או לא להאמין באלוהות כלשהי. אתאיסט- אדם המאמין באמונה שלמה כי אין כוח עליון. בין חוסר אמונה בכוח עליון לבין אמונה שלמה כי אין כוח עליון יש פער די גדול בעיני. אתאיסט יותר קרוב לאדם דתי בעיני מאשר לאדם חילוני מכיוון שהוא מאמין בצורה עיוורת כי אין כוח עליון בדיוק כמו שאדם דתי מאמין בצורה עיוורת שיש כוח עליון כי הרי אין באמת ראיות לפה או לפה.

comment-2-comment

אתאיסט לא מאמין בכוח עליון, זה הכל. הוא לא מאמין שאין. אתאיזם זה לא דת בשום צורה ואין שום מאפיינים של דת.

comment-2-comment

חילוני יכול להיות מאמין, ורובם אכן מאמינים באלוהים. אתאיסט לא מאמין בקיומו של האל, או בקיומם של אלים.

comment-2-comment

11.

comment-2-comment

10.

אפילו שאני חילוני לחלוטין, הייתי יוצא איתך. מקסימה.

9.

8.

הלוואי תמצאי את דתאהב נפשך. בע"ה עוד השנה (בלי לחץ אבל אפילו עוד החודש).

7.

6.

בהצלחה

5.

ואו נראית בחורה ממש יפה ואיכותית!

4.

3.

2.

1.

הבאתם מישהי אמיתית, לבבית ועמוקה. אם לא משהו קטן שמונע ממני חתונה ברבנות, הייתי מסתער בכל הכוח. המון בהצלחה לה.

comment-2-comment

.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה