25

החלטה על קריירה: ג'וקוביץ' והצ'אנס האחרון

השליחה לעוד 'מאסר' שעשויה לפרק אותו לגמרי, הלחץ המקומי שגרם לביטול נוסף וההחלטה של המארגנים שדחקה אותו עוד יותר לפינה. בינתיים, סרביה גועשת

איטן דהן | פורסם:14/01/2022
רויטרסנובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
אם בטעות מישהו חשב ש’הרפתקאות’ נובאק ג’וקוביץ’ באוסטרליה הסתיימו, לפחות בפן החוקתי, מוקדם יותר היום (שישי) הוא קיבל תשובה חד משמעית לכך שממש לא. כידוע שר ההגירה במדינה החליט לבטל בשנית את הוויזה של המדורג ראשון בעולם, שנשלח למעצר עד יום ראשון ושוב ימתין להחלטת הערעור הנוסף לגביו.
אז אחרי ששהה במלונית קורונה המדוברת בפרק הקודם, אם אפשר להגדיר זאת כך, שוב ג’וקוביץ’ נשלח חזרה למלון האימים, כפי שכינו בתקשורת בסרביה. אם אז הוריו טענו על התנאים והיחס הנוראי שקיבל (“מוחזק עם חרקים בחדר, אוכל נוראי וללא אפשרות לישון”), מעניין לראות מה יהיו התגובות בשנית, בפרט כשהטורניר עוד רגע כאן וכל שעה שנובאק לא מקיים את אורח החיים הקבוע שלו (יוגה, אוכל נטול גלוטן, אימונים וכו’), זה לגמרי עוד ‘מאסר’ רציני עבורו.
גם אם לבסוף יוחלט שישחק, סיכוי הגיוני מאוד שהתקופה הזו, הכי רחוק מהתנאים שהוא רגיל וצריך, תוציא אותו לגמרי מאיזון והוא לא יהיה דומה לשחקן שהכרנו. אז כיצד אחרי שכבר קיבלו את הערעור שלו ואיפשרו לו להיכנס לתחומי אוסטרליה הוויזה נשללה ממנו בשנית? מאוד פשוט, לחץ מקומי. 95% מתושבי אוסטרליה מחוסנים וגם אם מרביתם חיבבו את נובאק בעבר, הניסיון להיכנס ללא חיסון ועם אישור רפואי חריג למדינתם, קרוב לוודאי שכבר השכיח אצלם את החיבה אליו. כעת ההחלטה עברה לבית המשפט הפדרלי במלבורן, שבעצם גם לוקח אחריות אולי על קריירה שלמה.
רויטרסנובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
גירוש מיידי מאוסטרליה זה כתם גדול להמשך הקריירה של הטניסאי המעוטר והאיכותי (על כך אין שום עוררין), שכזכור רחוק מייג’ור אחד מלהיות הגדול מכולם, ובמקביל גירוש שכזה גם יגרור כנראה הרחקה לשלוש שנים מאוסטרליה. דבר שכמובן יקשה מאוד על ג’וקוביץ’, בן ה-34, בשנים שנותרו לו על המגרשים, המשמעות היא כמובן שיתחיל כל שנה עם אפשרות לזכייה בשלושה גראנד סלאם ולא יותר.
אם כל הצרות לא מספיקות, אז נראה שגם ראשי הגראנד סלאם במלבורן מאסו בפרשה והם שיבצו את הצד של נולה כבר ליום המשחקים הראשון, כלומר יום שני זה הדד-ליין הסופי בנוגע לנובאק, שאם יקבל את האישור כבר יצטרך לעלות על המגרש. זה כמובן יום אחד פחות להתכונן, משפטית, פיזית או גם וגם, אבל הייתה להם אפשרות להתחיל עם החצי השני של ההגרלה, מה שיאפשר לקבוע את משחקו של הסרבי רק ביום שלישי. זה כאמור לא קרה, ונראה שגם כבר ב-AO מחפשים החלטה מהירה, לכאן או לכאן.
בינתיים מולדתו גועשת. אמנם לאחרונה נמתחה ביקורת על ההתנהלות שלו בזמן שידע שנבדק, על הנייר בכל אופן. אבל בסרביה לא נותרו אדישים לביטול הנוסף של הוויזה. “זו פשוט בושה, מחזירים שוב את נובאק למלון האימים הזה”, נכתב בתקשורת המקומית, כשבמקביל גם טניסאים סרבים בהווה ובעבר, כמו יאנקו טיפסרביץ’, זעמו נוכח המצב: “לא ייאמן, הם מתייחסים אליו ממש כל אל פושע. למה מראש אמרו לו להגיע אם עושים לו את זה?”, תהו במולדתו של הג’וקר.
לכתבה זו 25 תגובות
הוספת תגובה
25

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

אבל יש כאלו ששווים יותר

12.

11.

10.

comment-2-comment

9.

בכוח הזרוע,לא לבחול באמצעים,לא רק בידודים,גם מאסר לכל החיים עד אשר יסכים להתחסן. עדיין לא רוצה? חובט במוסכמות המדעיות המדוייקות? תכריחו אותו להצטלם עם דגל אלבניה,זה ישבור אותו סופית,ירסק אותו,ייגמור לו רשמית את הקריירה...מדע נטו,בלי להכריח ובלי פוליטיקה!(התגובה הסותרת הינה סרקסטית במהותה)

comment-2-comment

עוד המצאות של מתנגד חיסונים בנוסח ״גבלס״... עייפתם עם הסרט שאתם חיים בו.

8.

ברומא התנהג כרומאי ובאוסטרליה עשה מה שנדרש ההתנהגות שלט מתנשאת ומיותרת. והטענה שבגלל שהוא הכי טוב מותר לו הכל היא מגוחכת ולהגיד שבגלל שלא נתנו לו הוא לא יהחה הגדול מכולם? אוי אוי אוי מליוני אנשים חולים ומליוני אנשים חולים ורק לנולה מותר הכל...

comment-2-comment

צודק בכל מילה.

comment-2-comment

7.

6.

להחרים את אוסטרליה על כל מוצריה..שלום ולא להתראות

comment-2-comment

comment-2-comment

שיישאר בסרביה ולא יסכן את האזרחים השלווים והמחוסנים של אוסטרליה שעבדו קשה בשביל למגר את המחלה.

comment-2-comment

מדינה חופשית רק לשקרנים

5.

comment-2-comment

4.

3.

אז היא איננה יכולה להיות מוגדרת למחוסנים בלבד, כי ישנם כמובן שחקנים שאינם מחוסנים. על כן, התחרות פסולה מלהתקיים השנה. או שיסדירו את העניין לחריגים בצורה נאותה. אם הוא נבדק בכניסה למדינה והוא לא מהווה סיכון, אז הכל בסדר וכל השאר מסביב זה נטו פוליטיקה, שנאה, קינאה וכל שאר ירקות.

comment-2-comment

comment-2-comment

כמובן שהתחרות פתוחה. נובק החליט שלא מתאים לו לעמוד בדרישות הכניסה לאוסטרליה. כי הרי שהוא מעל החוק ושום דבר לא חל עליו. אז שלא יבכה עכשיו. הוא הזוי ומתנשא אז שישא בתוצאות

2.

נניח למשל שנדאל זוכה באוסטרליה השנה. זו תמיד תהיה זכיה עם כוכבית. לא מתאים.

1.

אני לא מבין את חוסר האחריות הזה, אנחנו בשיא המגיפה הראשונה בהיסטוריה שהיא עולמית. חוסר האחריות הזה לא ברור בכלל..

comment-2-comment

אף ספורטאי ואף סליבריטאי אחר, אינו מעל לחוק ומעל ההנחיות במדינה כלשהיא בה הוא נמצא הוא חייב להגיד תמיד את כל האמת ולא להתבכיין ולחפש תרגיךלים והתחמקויות שיחזור ויישאר בסרביה יש מספיק ספורטאי טניס מעולים בעולם, ללא כל התרגילים וההתחמקויות מהוראות מישרד הבריאות בארץ בה הם אמורים להשתתף בתחרות

comment-2-comment

ולא, איגוד הטניס הוא לא ארגון פאשיסטי זה לא באחריותו. הוא לא היודנרייט של החיסונים.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה