8

"ניצחנו, יפה מאוד, אבל החוב הוא עדיין חוב"

במכבי מצננים התלהבות אחרי ה-88:100 בדרבי: "צריך להוריד מהר את הראש לקרקע כי בראשון יהיה קרב".  וגם: ה"מסייעת" של ווילבקין והמסר מז'יז'יץ'

משה ברדה | פורסם:13/05/2022
חגי מיכאליסקוטי ווילבקין מודה לקהל (חגי מיכאלי)
"ניצחנו אחד, צריכים עוד שני ניצחונות", אמרו במכבי תל אביב אמש (חמישי) לאחר ה-88:100 על הפועל תל אביב. הצהובים כחולים עלו ליתרון 0:1 במשחק שהחל עם מחווה של ארגון אוהדי הגייט לאנטה ז'יז'יץ' שנשאר בביתו לאחר שנפגע בצורה קשה מול הפועל חיפה. הסנטר הקרואטי של אלופת המדינה הגיב לאחר המשחק עם הודעת תודה בעברית באינסטגרם. בתוך כך, הצהובים כחולים כבר הציבו לעצמם את המטרה הבאה: "צריך לבוא למשחק השני ולנצח אותו שם".
אינסטגרםהסטורי של ז'יז'יץ' (אינסטגרם)
הניצחון הראשון התקבל בצניעות אצל מכבי תל אביב, במועדון היו מודעים לחשיבות הניצחון במשחק הראשון היות ורצו להימנע ממחסום פסיכולוגי פוטנציאלי שיכול לבוא עם ארבעה הפסדים רצופים. "המשחק התפתח טוב מאוד עם הרבה פוזשנים בצורה כזו שהרבה שחקנים היו במשחק ולא רק סקוטי", הסבירו במועדון לגבי מה שעשה את ההבדל במשחק הראשון בסדרה. בסביבת הקבוצה הייתה שביעות רצון גדולה מעוז בלייזר והאנרגיות שהביא עמו כמו גם מקינן אוואנס ומרומן סורקין שסיפקו משחק נהדר, אך מי שפשוט גנב את ההצגה היה סקוטי ווילבקין בתצוגת תכלית בשני צידי המגרש.
"המסייעת" של ווילבקין הגיעה למשחק הראשון בסדרה ובמועדון לא נשארו אדישים ליכולת במחצית השנייה: "הרמנו את האגרסיביות ושאפו לשחקנים הם שמרו הרבה יותר טוב מהחצי הראשון", והוסיפו כי הם לא דואגים מערב הקליעה הלא טוב אליו נקלע ג'ון דיברתולומאו. במועדון כאמור שומרים על צניעות ואחד הדברים שסימלו זאת יותר מכל כפי שציינו אצל אלופת המדינה היה כשסקוטי ווילבקין סימן לקהל להירגע, "סקוטי סימן לקהל להירגע כי רק התחלנו את הסדרה ואנחנו צריכים לעשות בסדרה הזו את מה שלא עשינו כל העונה". ההבדל במשחק אמש היה בעומק ובאתלטיות ואבי אבן וצוותו ניצלו זאת, במכבי תל אביב סיכמו: "ניצחנו, יפה מאוד, אבל החוב הוא עדיין חוב, צריך להוריד מהר את הראש לקרקע כי ביום ראשון יהיה קרב".
במאני טיים: 0:1 למכבי על הפועל בדרבי
עוז בלייזר אמר לאחר המשחק: "שמח שניצחנו, עשינו את העבודה אצלנו בבית, היה לא פשוט. הייתה אווירה מצוינת, היה כיף, התכוננו לזה. רק התחלנו, זה ההתחלה, אנחנו צריכים לעשות את העבודה ולהיות אגרסיביים. יש לנו הרבה כלים, הרבה שחקנים שיכולים להביא משהו מיוחד למשחק, היה לנו 3-4 פעמים במהלך המשחק שעלינו להפרש של 8 והם חזרו, שמח שלא נשברנו, לקראת הסוף שיחקנו חכם ופתחנו את הפער. מה שניצח לנו את המשחק היה ההגנה, הרמנו את האגרסיביות, הם הרגישו בנוח מדי בחצי הראשון, זה יהיה המפתח לשאר הסדרה, הצד ההגנתי, התקפית יש לנו הרבה כלים.
אני שחקן שחי מאנרגיה, מפעולות של לחימה והאסל, אני מביא יותר מזה. המשימה לא הושלמה, זה רק משחק אחד, יש לנו דרך ארוכה. הקהל היה מדהים היום, נתן לנו אנרגיה מטורפת, היה שם איתנו לאורך כל הדרך. היה לנו את זה באחורה של הראש במה שקרה העונה איתם, כשאתה מגיע לפלייאוף זה לא משנה. זה המאני טיים והניצחון זה מה שחשוב. לא היה לנו חשש, אנחנו מאמינים בעצמנו רוצים לקחת את האליפות, לנצח כל משחק. אין מחשבה אחרת בראש. זה לא האופי של השחקנים ושל המועדון הזה”.
חגי מיכאליעוז בלייזר חוגג (חגי מיכאלי)
עוד הוסיף: “אני מסתכל מה אני עושה כשאני על המגרש, כשאני על המגרש אני נותן 200 אחוז, כשאני לא על המגרש אני עובד כמו משוגע. הביטחון שלי תמיד גבוה, העבודה שלי נותנת לי ביטחון. אני לא מהסס ולא כלום. אני פה כדי לקחת תארים, לא משנה מה קורה לאורך כל הדרך. אני מקווה שמה שקרה עם אנטה שם את כולם בפרופורציות כמה המקצוע הזה שברירי. זה היה טראומתי לכולם. הלכנו אליו, זה קירב בינינו, אנחנו שמחים שהוא מרגיש טוב והוא בסדר. זה בסך הכול כדורסל ועבודה, החיים ממשיכים, זה הכי חשוב".
לכתבה זו 8 תגובות
הוספת תגובה
8

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
7.

6.

שיפוט חד צדדי, מעליב ומרגיז. ולא, אני לא אוהד הפועל. אני אוהד המשחק. זו אחת הסיבות לכשלונות של מכבי ביורוליג. שם לפעמים יש שופטים אוביקטיביים.

5.

מסתבר שללא סיוע צמוד של השופטים גם לוילביקין השחצן אין ממש מה למכור

4.

תנו פרטים

3.

למכבי יש עוד משחק קשה נגד הפועל לכן מוקדם לשמוח.חייבים בסגל של מכבי לבצע שינויים גדולים לעונה הבאה.

2.

שחקן חילוש. איך מעלים שחקן כזה למגרש? אגב, גם ויליאמס לא משהו. להפטר מהם בסוף העונה.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה