"אנחנו קבוצה מרשימה, חולון זה סיפור שונה"

אובאסוהן אחרי הניצחון הגדול של י-ם על גלבוע והעלייה לחצי הגמר: "משימת הסקאוטינג עלינו קשה, יכולים להגיע ממיליוני כיוונים". מחמאות לאגבונו

משה ברדה | פורסם:24/05/2022
שחר גרוסרטין אובאסוהן (שחר גרוס)
״שינינו את המנטליות שלנו״ אמרו אמש (שני) בהפועל ירושלים לאחר הניצחון הגדול 42:84 על הפועל גלבוע/גליל במשחק הרביעי של סדרת רבע גמר פלייאוף הליגה. חניכיו של יותם הלפרין העפילו לסדרת חצי הגמר בה יפגשו את הפועל חולון. המשחק הראשון בסדרה ייערך ביום שישי הקרוב (15:00) בפיס ארנה כאשר העונה בניגוד לשנים עברו, משחקי חצי הגמר אינם כלולים במנויים העונתיים, כשיתרה מכך הרווחים מהמשחקים מתחלקים 70:30 לטובת הקבוצה המארחת. האדומים לבנים מהבירה סיפקו קונצרט של ממש על הפרקט בגן נר, בהגנה ובהתקפה וכל זאת כשהם מביאים את גלבוע/גליל לנתון סטטיסטי חסר תקדים, מדד יעילות של 2 בתום 40 דקות של כדורסל. הפועל ירושלים אגב סיימה עם מדד יעילות של 127.
״ההתחלה הייתה קשה״ הודו בסביבת הקבוצה בכל הנוגע לדרך שבה הסדרה החלה, בקבוצה שמחו כמובן על הניצחון בסדרה בה שלטו ללא עוררין בשלושת המשחקים בהם ניצחו חניכיו של הלפרין. במועדון שייכו את הניצחון בסדרה לכך שמדובר בתוצר של פירות העבודה הקשה שהייתה לכל אורכה של העונה.
ירושלים דרסה את גלבוע/גליל 42:84
״היינו צריכים לעשות תיקונים״ ציינו במועדון בהתייחסות לדברים שלמעשה שינו את הסדרה כולה, שלושת הדברים שהיו ראשונים לעלות היו הריבאונדים, האנרגיות והאגרסיביות בהגנה. על אף הניצחון המרשים במיוחד ב-42 הפרש בסביבת הקבוצה הודו כי הדברים לא היו כל כך פשוטים לאור העובדה שגלבוע גליל שיחקה חזק וכשחניכיו של גיא קפלן מציגים משחק הקרבה. בהפועל ירושלים כבר מסתכלים קדימה ובקבוצה שוב הזכירו כי הם רחוקים ארבעה ניצחונות יחד עם זאת סיכמו ״זה עכשיו הולך להיות קשה יותר ויותר״.
סדרת חצי הגמר כבר נמצאת מעבר לפינה, הוצאות האבטחה כולן מושטות על המארחת שלמעשה מפסידה פעמיים, שכן בנוסף להוצאות הרווחים כאמור מתחלקים בין הצדדים, כלומר במידה מסוימת מדובר על הפסד כפול לקבוצות המארחות להם מגרשים ביתיים גדולים יותר. בחזרה למשחק, במועדון החמיאו לג׳ון אגבונו שסיים את המשחק עם 14 נקודות, 8 ריבאונדים ו-3 חסימות.
שחר גרוסג'ון אגבונו (שחר גרוס)
רטין אובאסוהן אמר לאחר המשחק: ״אני חושב שהטון הוכתב כבר במשחק הראשון, שתי הקבוצות הגיעו ושיחקו חזק מאוד, פיזי מאוד, במיוחד בריבאונד ההתקפה וזה שם אותנו בסיטואציה שבה היינו צריכים להתאים את עצמנו ולהגיב, זה גם הזכיר לנו מי אנחנו והדרך שבה שיחקנו לכל אורכה של העונה ומה עבד עבורנו ואת הדרך שבה אנחנו יכולים להצליח כקבוצה. אנחנו הזכרנו לעצמנו את זה ועכשיו צריך להיות עקביים עם זה״.
הסדרות עכשיו עוברות לטוב משלוש ואין לכם את הפריבילגיה להגיע ללא אנרגיה למשחק הראשון. ”לא, זה היופי של הפלייאוף וכל משחק הוא סיפור בפני עצמו, ולכל סדרה יש את הסיפור שלה כך שבמיוחד עבורנו שוב אנחנו צריכים ללמוד את השיעורים שקיבלנו מארבעת המשחקים האחרונים. יום שישי הולך להיות משחק שונה לחלוטין, סיפור שונה לחלוטין, יריבה שונה לחלוטין ואנחנו צריכים להיות הכי טובים שאנחנו יכולים להיות וזה מהדברים שנשארים אותו הדבר כך שאנחנו חייבים לראות את הווידאו להשתפר ואז להתכונן״.
שחר גרוסרטין אובאסוהן (שחר גרוס)
על כך ששחקנים נוספים לוקחים יותר כל עצמם והאם ירושלים יכולה לזכות באליפות? ”למען האמת אני די שמח מזה, במיוחד שהעמסתי על עצמי מוקדם יותר העונה, אבל האמת היא שזו האחריות שלי וזו העבודה שלי, מה שהקבוצה שלי צריכה ממני במשחק כדי לשים אותנו בסיטואציה הכי טובה כדי לנצח אז זה מה שאני אעשה ואמרתי את זה מהיום הראשון לפני שאפילו הגעתי הנה”.
“אמרתי מה שצריך לעשות בין שלקלוע 30 נקודות או למסור 10 אסיסטים או לשמור על השחקן הכי טוב למשך 80 דקות, לא משנה מה צריך לעשות זה משהו שאעשה בשמחה, אז לראות שכעת כאשר אנחנו הופכים דינמיים יותר אני חושב שדיברתי על זה פעם אחת במסיבת עיתונאים לאחר משחק ואמרתי שבכל משחק יש לנו MVP אחר ואני חושב שזה מראה עד כמה אנחנו קבוצה מרשימה״.
שחר גרוסרטין אובאסוהן (שחר גרוס)
על חשיבותה של חלוקת הנקודות בין שחקני הקבוצה ״זה הופך את משימת הסקאוטינג עלינו לקשה, כי אנחנו יכולים להגיע ממיליוני כיוונים שונים כך שאני ללא ספק נרגש מכך ששחקנים מרימים את הרמה ואת הדרך שבה אנחנו מתאזנים כי אי אפשר לדעת מתי יגיע היום שלך אבל העניין הוא שאנחנו מגיעים לנקודה שבה כולם מוכנים וזה יהפוך אותנו לתחרותיים״.
שחר גרוסשחקני הפועל ירושלים חוגגים (שחר גרוס)
הוספת תגובה
0

תגובות

close-fullscreen-comment
0
מצב לילה
מצב לילה