פוסטר: לא בטוח שאנחנו פייבוריטים למשחק

לקראת גמר היורו שייערך מחר ב-21:00, מאמן נבחרת אנגליה עד גיל 19 דיבר במסיבת העיתונאים: "נבחרת ישראל מאורגנת היטב ויכולה לפגוע בנו כמו שצריך"

מערכת ONE | פורסם:30/06/2022
Seb Day - UEFA via Sportsfileאיאן פוסטר (Seb Day - UEFA via Sportsfile)
יממה לפני שיעלו שתי הנבחרות לשחק בגמר היורו עד גיל 19, נבחרת אנגליה ערכה היום (חמישי) את מסיבת העיתונאים שלה לקראת ההתמודדות מול נבחרת ישראל מחר ב-21:00. למסע”ת התייצבו המאמן, איאן פוסטר וקפטן הנבחרת, הארווי וייל.
המסע”ת התחילה עם וייל שאמר: “היו המון פרגונים מהבית ומהמועדון, שהביעו את תמיכתם והגאווה בנו. אני מחכה כבר למשחק מחר. לרוב השחקנים בנבחרת זה הולך להיות המשחק הגדול ביותר בקריירה שלהם עד כה. אני חושב שהמפתח זה ליהנות מהמשחק, ואני בטוח שאם נשחק כמו ששיחקנו עד כה ובצורה הטובה ביותר, נוכל להיות מוצלחים.
“אני מנסה שלא לחשוב על דברים אחרים, המשפחה משאירה אותי עם רגליים על הקרע. מפוקס רק למטרה הבאה. אני זוכר שצפיתי בזכייה של הנבחרת ב-2017 ותהיתי אם גם אני אגיע לרגע שכזה. דיברתי עם מייסון מאונט שזכה עם אותה הנבחרת והוא ייעץ לי איך להתכונן לקראת הגמר, זה היה לי חשוב. כקפטן הנבחרת, אני חושב שיש לי תפקיד חשוב בלהעביר את המסר לשאר הסגל, זה בא בעיקר לידי ביטוי בעזרה לשחקנים חדשים שמצטרפים”.
Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfileהארווי וייל במסע"ת לפני גמר היורו עד גיל 19 (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
“המאמן שלנו מאוד כנה, הוא לא מרחיק את עצמו מהשחקנים, הוא מבין טוב מאוד את המשחק ושחקנים מרגישים בטוח לדבר איתו גם אם ישנם דברים שלא מובנים להם. אם נעקוב אחר הדברים שלו ונהיה קשובים לו, סביר להניח שנעלה בצורה הטובה ביותר שלנו. בתור שחקן שגדל באקדמיה של צ’לסי, כבר מהרגע הראשון אתה מרגיש שהרבה דברים מונחים על הכתפיים שלך. אופי הניצחון של המועדון זה משהו שמלמדים כבר מגיל צעיר, וזה בא לידי ביטוי בתארים שהמועדון זכה בהם בשנים האחרונות. הם לא רוצים רק לוודא שנהיה שחקנים טובים, הם רוצים לוודא שנהיה גם אנשים טובים”.
אני חושב שקשה להסתכל ולנתח את המשחק הקודם נגד ישראל בשלב הבתים, תנאי המגרש שהיו באותה התמודדות לא היו אידאליים בגלל שהיה גשום, וגם למעמד המשחק יש משמעות. לדוגמה: במשחק הקודם, הם יכלו להפסיד ועדיין להעפיל לחצי הגמר. כאן זה שונה. אני חושב שישראל נבחרת מאוד חזקה, היו לא מעט קבוצות במהלך הטורניר וכדי להגיע לגמר אי אפשר להסתמך רק על מזל. הם מאוד מאורגנים ויש להם שחקנים עם טכניקה טובה”.
Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfileאיאן פוסטר והארווי וייל במסע"ת לפני גמר היורו עד גיל 19 (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
קפטן הנבחרת סיכם: “זה כבוד בשבילי לשחק עם שחקנים מהטובים בעולם, אבל בזמן שאני בנבחרת אנגליה אני מפוקס רק בנבחרת. גם מאמן הנבחרת הבוגרת הגיע לדבר איתנו לקראת המשחק ואנחנו מרגישים את התמיכה הגדולה מכולם באנגליה. זה עצמתי. שיחקתי בלא מעט תפקידים ועמדות עד כה והתפתחתי גם כקפטן הנבחרת על שלל תפקידיו. זה הרבה אחריות”.
מאמן הנבחרת, איאן פוסטר, המשיך ואמר: “החברה תיפקדו מצוין בזמן ההתאוששות, גם בזכות הצוות הרפואי שעשה עבודה טובה. ההתאוששות המנטלית לא התשנה כל כך מהמשחק הראשון ועד המשחק הרביעי. לכשנגמר חצי הגמר, התחלנו להתכונן לגמר. היה לנו יום טוב אתמול תחת השמש הנהדרת של סלובקיה. ניתן לכל שחקן את ההזדמנות הטובה ביותר להשתלב במהלך המשחק”.
Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfileגביע היורו עד גיל 19 (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
“יש לנו תוכנית, אסטרטגיה ותהליך עליו עבדנו. אני חושב שזה לא פשוט עבור השחקנים האלה לשחק כמות משחקים כזאת במספר מועט של ימים. תפקידי כמאמן זה לתת להם את ההזדמנות הטובה ביותר ולהכין אותם גם מהבחינה הפיזית, וראייה: כל השחקנים בסגל זכו לדקות משחק. עבדנו גם על הפנדלים והשחקנים מבינים את התהליך בו הם נמצאים. לרובם זו יכולה להיות הפעם הראשונה שהם מעורבים בפנדלים. השחקנים ערים לעובדה שהמשחקים האחרונים יכולים להסתיים בבעיטות עונשין מ-11 מטרים ואנו מוכנים לכך”.
למדנו ממקרי עבר בפנדלים ועבדנו על דברים כדי לשפר אותם, מן הסתם לא נוכל לחשוף בפניכם את אופן ההכנה, אבל ניתן דגש מיוחד לפנדלים בשנים האחרונות כי זה דבר חשוב במשחק, ולקבל הזדמנות להשתתף בדו קרב פנדלים במעמד כזה, זה טוב גם כהכנה לעתיד. מעורבים גם היבטים פסיכולוגים כהכנה לכך, ולא רק הטכניקה היא מה שיכולה לקבוע איך נתמודד בדו קרב שכזה. שחקנים נמדדים ברגעי הלחץ, אז לתרגל מצב אמת באימונים זה כמעט בלתי אפשרי. אבל כמו שאמרתי, יש לנו תוכנית ותהליך איתם השחקנים הולכים בשבועות האחרונים, ואנחנו ננסה להימנע מפנדלים בכל מחיר”.
Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfileעבד מול דיביין (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
“גארת’ סאות'גייט העביר לנו מסר לקראת הגמר, ואמר שיגיע לשם וידבר עם השחקנים במלון לפני ההתמודדות. הסברנו לשחקנים שלא מדובר כרגע בקבוצה בוגרת ובקבוצה צעירה – כולם כאחד. תפקידי לתת להם לחוות את הדבר הזה שיעזור להם גם בעתיד, זה החותם שאני רוצה להעביר לשחקנים בגיל צעיר”.
“אני לא בטוח שאנחנו פייבוריטים לקראת המשחק. ראיתי איך ישראל הופיעה בצורה מאוד מאוד טובה נגד צרפת, ראינו איך הם הופיעו בשלבי העפלה לטורניר בנובמבר. לא נמעיט בערכם ובעוצמה שלהם ובטכניקה שלהם. הם הרשימו מאוד עד כה. אני יודע עד כמה משמעותי המשחק מחר בעבור השחקנים ובעובדה שהם מייצגים את המדינה. הם עבדו מאוד קשה כדי להגיע למעמד הזה, וכמו שהארווי אמר, זה מאוד קשה להעפיל לטורניר כזה. אני יודע כמה זה משמעותי להגיע לגמר בהתחשב בעובדה שישנם אנשים שעדיין מדברים על הזכייה ב-2017. אנחנו לא רוצים לבזבז את ההזדמנות שניתנה לנו, אנחנו יודעים מה המשמעות של התוצאה”.
Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfileאל ים קנספולסקי וג’ארל קוואנסה נאבקים על הכדור (מערכת ONE) (Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile)
“אני חושב שישראל מאוד אנגלית מבחינת צורה העבודה שלהם והצורה בה הם משחקים מאוד כנה, בשילוב הטכניקה הנהדרת שיש להם. ראינו אותם משחקים, שיחקנו נגדם, הם מאורגנים היטב והם יכולים לפגוע בך כמו שצריך. זה אף פעם לא פשוט לשחק נגד נבחרות שכאלה אבל אנחנו מצפים לאתגר הזה”.
הוספת תגובה
0

תגובות

close-fullscreen-comment
0
מצב לילה
מצב לילה