10
הכותרת 850

5 שנות מוחמד בן סלמאן: כך הפך MBS למנהיג החשוב במזרח התיכון

יורש העצר והשליט בפועל הבין שסעודיה הולכת אחורה, הוביל מהפכה ליברלית צעירה והתקרבות למערב - ואז הסתבך עם חיסול העיתונאי ג'מאל חשוקג'י. איך הצליח לחזור למעמדו ולקפל גם את ביידן וארדואן? איפה עומד בן סלמאן במאבק האזורי עם איראן, ולמה ההתקרבות לישראל מתקדמת אבל עדיין לא יוצאת לאור? האזינו לפודקאסט החדשות היומי

תמונה כללית
רון טוביה, ליעד אוסמו | פורסם: 20/06/2022
האזינו לפרק של הכותרת - פודקאסט החדשות היומי של ynet. והפעם: אביו המלך עדיין בחיים, אבל מוחמד בן סלמאן הוא השליט האמיתי של אחת המדינות המשפיעות בעולם, במיוחד בימים שמחירי הנפט משחקים תפקיד חשוב.
עם כתבנו לענייני העולם הערבי ליעד אוסמו דיברנו על עיר העתיד ש-MBS מוביל את בנייתה, המהפכה שהוא מוביל בסעודיה השמרנית, הקרבות מול מי שלא תומך בעמדתו, חיסול העיתונאי ג'מאל חשוקג'י בטורקיה שסיבך את מעמדו - והסבלנות שהשתלמה. השבוע הוא מציין חמש שנים בתפקיד, כמנצח. איך עשה את זה, ואיפה הוא עומד מול איראן ומול ישראל? האזינו לפרק.
צילום: AP,AFPמוחמד בן סלמאן אמר לביידן: צריך אותי? רק מהדלת הראשית. וזה מה שקורה (צילום: AP,AFP)
בכל יום סיון חילאי ורון טוביה בוחנים עם כתבי ynet ו"ידיעות אחרונות", לצד מומחים ופרשנים, את הנושאים הבוערים שעל סדר היום. אתם מוזמנים להאזין לנו כאן ב-ynet, ולעקוב אחרינו בלחיצה על אחת מהאפליקציות שמתחת לנגן, או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים לשמוע פודקאסטים. בכל מקרה את כל הפרקים תוכלו למצוא כאן: עמוד הבית של הכותרת - פודקאסט החדשות של ynet.
לכתבה זו 10 תגובות
הוספת תגובה
10

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
9.

בלי נפט היה רועה צאן ויחזור לשם ברגע שיגמר גם עם כל התוכניות העסקיות שלו.

8.

7.

הוא לא חשוב ולא בטיח אפילו במדינתו מתעבים אותו חשוב בגלל הנפט ורק בעיני ארצות הברית הוא אדם אכזרי אין לו אלוהים

6.

5.

4.

שנוא על העמים ומואשם כנציג השלטון המערבי, וזאת החולשה העיקרית, אם ייחלש הרבה דברים ייהרסו

3.

2.

comment-2-comment

1.

כזה מנהיג אנחנו צריכים

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה