1

צוערים בצה״ל התחרו במציאת פתרונות תוכנה לבעלי מוגבלויות

הקבוצה הזוכה בהאקתון של אגף התקשוב פיתחה פלטפורמה להכנת אנשים על הרצף האוטיסטי לקראת מצבים חברתיים חדשים, כמו יציאה למספרה או לקניון - באופן וירטואלי

ynet | פורסם:15/05/2022
מסלול הקצונה של אגף התקשוב בצה"ל ערך בשבוע שעבר האקתון (תחרות פיתוח) למציאת פתרונות תוכנה לעמותות וארגונים המטפלים בבעלי מוגבלויות ואנשים על הרצף האוטיסטי בחברה.
בהאקתון אשר נערך נמשך 26 שעות ברציפות השתתפו 11 צוותים של צוערים אשר באים מרקע של עתודה (מהנדסי תוכנה, מחשבים, חשמל, תעשייה וניהול), מתחום הסייבר, Devops, תכניתנים ומיישמי ERP. 
כל צוות קיבל בעיה מעמותה או ארגון אשר מטפלים בבעלי מוגבלויות שונות ממגוון דיסציפלינות; כנפיים של קרמבו, בית ספר לחינוך מיוחד על שם רונה רמון בנהריה, אקים, עמותת דגש, האקוטיזם, צהר הלב, יד לילד המיוחד ו-Rainbow League. הפרויקט פותח בהתאם לאפיון שנדרש ולאחר ההאקתון, אם יימצא מתאים ישולב הפתרון הטכנולוגי בגוף או העמותה אשר הציבו את הבעיה.
צילום: דנה כהןהקבוצה הזוכה (צילום: דנה כהן)
הקבוצה הזוכה - שאת שמות המפתחים בה לא ניתן לחשוף - פיתחה פלטפורמה להדרכה והנגשה קוגנטיבית של מצבים חברתיים או חדשים לאוטיסטים, באמצעות סוגי מדיה מתקדמים כמו מציאות מדומה, סרטוני 360, ספרים דיגיטליים ועוד.
הפלטפורמה בשם Prepared נועדה לתת מענה על הצורך של אנשים (מבוגרים וילדים) על הרצף האוטיסטי להתכונן למצבים יום-יומיים המכילים קשיים לא צפויים, באמצעות פתרונות טכנולוגיים חדשניים המאפשרים ממש כמעט לחוות את הסיטואציה לפני שחווים אותה באמת וגם לקבל ליווי בדרך.
הפלטפורמה פתוחה למשתמשים - עמותות, פרטיים ובתי עסק המעוניינים להפוך נגישים לשתף בעצמם תכנים באתר כמו גם לצרוך תוכן בחינם.
המוצר פותח בעקבות דרישה שעלתה מהורים לילדים אוטיסטים שמתקשים להתמודד עם סיטואציות "רגילות" כמו ביקור במספרה בסופר או בקניון ומעוניינים להכין אותם בצורה סיפורית-הדרכתית. כמו כן גם מבוגרים אוטיסטים זקוקים שכן הצורך להנגשת מצבים חוצה גילים.
בהאקתון בנתה הקבוצה אתר וחבריה ערכו סרטון לדוגמה הממחיש את החוויה הקולית והוויזואלית שאותה יחוו אנשים על הרצף של של יציאה לסופר.
בצוות השיפוט השתתפו בין היתר ליאור פוני, מנכ"ל Dell Technologies, שגם אירחה את האירוע, סתיו פרי, סמנכ"ל מכירות למגזר הציבורי ב- DELL, בכירים וקצינים בצה"ל, קצינת חינוך לוטם - חטיבה להתעצמות ותקשוב טכנולוגי מבצעי באגף התקשוב וההגנה בסייבר והמעצבת את הפעולה המבצעית של צה"ל בעידן הדיגיטלי ועוד.
כמו כן השתתף בהאקתון רימון טובין, סמנכ"ל הטכנולוגיות והחדשנות בפנגאה, שמסייעת לארגונים ממשלתיים ולחברות בכל העולם בתהליכי טרנספורמציה דיגיטלית והיזם של "האקוטיזם", האקתונים טכנולוגיים שנועדו לייצר פתרונות לאתגרים שאיתם מתמודדים ילדים ובוגרים על הרצף. רימון הוא אבא של יובל אשר נמצא על הרצף האוטיסטי.
לכתבה זו 1 תגובות
הוספת תגובה
1

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
1.

0
מצב לילה
מצב לילה