5

עם קשית מוזהבת באורך מטר: כך שתו בירה לפני 5,500 שנה

הפינגווין שתיעד את עצמו בסלפי בארוחת הצהריים, הנקניקייה על המזל"ט שהובילה מבצע הצלה נועז, וגם על מנהגי שתיית הבירה העתיקים. מבזק החדשות הטובות

תמונה כללית
משי אייד | פורסם: 23/01/2022
מבזק חדשות טובות (צילום: נויל האריס)
תהיתם לעצמכם פעם איך שתו אלכוהול לפני אלפי שנים ומה היה כל כך מיוחד בזה? חוקרים מצאו קשיות באורך של כמטר כל אחת, שבאמצעותן שתו בירה לפני 5,500 שנה. לדברי החוקרים, מדובר בקשיות העתיקות בעולם שהתגלו עד כה.
ארכיאולוגים מצאו את הצינורות הללו, המעוטרים בכסף ובזהב דקים בשנת 1897, באזור שבימינו נמצאות גיאורגיה וארמניה. הקשיות מתוארכות לתקופת הברונזה, אבל מאז שהתגלו ועד למחקר שנערך לאחרונה - מדענים לא ידעו לפענח את המטרה שלהם.
צילום:  מתוך המחקרהקשיות העתיקות (צילום: מתוך המחקר)
היו כאלה שחשבו לאורך עשרות השנים האחרונות שהם שרביטים, מוטות לחופה או אפילו ראשי חיצים.
כעת, מצביעים על כך, ויש גם ממצאים ארכיאולוגים אמינים, שהצינורות שהתגלו הן למעשה קשיות, שימשו אנשים לשתיית בירה מחבית משותפת. החוקרים אפילו דגמו את אחת הקשיות מבפנים, ומצאו עדויות לשעורה, דגנים וליים.
איור:  מתוך המחקרכך שתו בירה לפני 5,500 שנה (איור: מתוך המחקר)
ועכשיו, לצלמים לא צפויים ומוכשרים, יש לומר, מתחת למים - הפינגווינים - שתועדו בזמן ארוחת הצהריים, בסוג של סלפי.
להקות של סרדינים הם לא פחות ממעדן עבור הפינגווין, שדוחף את הראש שלו לתוך הנחיל ונהנה מכל מה שנכנס לו לפה, כפי שאפשר לראות מהצילומים של החברה לשימור חיות בר בארגנטינה, ששתלו את המצלמה הזאת במיוחד על גב הפינגווין, כדי לעקוב אחר האוכלוסייה והמזון שלה.
אל דאגה, מכשיר המעקב הוסר עם שובו של הפינגווין מהארוחה, כשהוא שבע ובריא.
צילום: פינגוויןהתמונה שצילם הפינגווין עבור החברה לשימור חיות הבר בארגנטינה (צילום: פינגווין)
ורגע לפני סיום מבזק החדשות הטובות, שימו לב למבצע ההצלה הטעים הזה: ארגון מתנדבים מצילים באנגליה העלו נקניקיות לאוויר באמצעות רחפנים כדי לפתות כלבה למקום מבטחים לאחר שנקלעה לאזור בוצי במהלך טיול.
כוחות ההצלה והמשטרה הגיעו למקום וכיוון שלא הצליחו להגיע אליה ברגל או אפילו באמצעות קיאק, הם השתמשו במוצא האחרון ביום השלישי למבצע: "למה שלא ננסה לקשור נקניק לרחפן?", תהו.
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של גורמי ההצלה באנגליההכלבה מביטה לעבר הנקניקיות (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של גורמי ההצלה באנגליה)
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של גורמי ההצלה באנגליההרחפן והנקניקיות (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של גורמי ההצלה באנגליה)
מישהו שגר באזור התנדב לבשל את הנקניקיות והצמיד אותן בחוט לרחפן, נו ומה נראה לכם? כמובן שזה עבד. הכלבה עטה על הנקניקייה ברחפן, בדרך - כמעט הפילה את המכשיר.
מבזק החדשות הטובות מתפרסם בימים ראשון, שלישי וחמישי
לכתבה זו 5 תגובות
הוספת תגובה
5

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
2.

1.

לשתות מקשית באורך מטר.

comment-2-comment

בדקתי

comment-2-comment

לאטום עם הלשון בין לגימה ללגימה

comment-2-comment

בולדווין

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה