157

"לעולם לא נצליח לייצר יין טעים במחירי סופרמרקט באירופה"

מוטי טפרברג, הבעלים של אחד היקבים הגדולים במדינה, מתמודד לא רק עם ה-BDS באירופה אלא גם עם השאלה הגדולה - האם בנו, אמוץ, ימשיך את השושלת המשפחתית ויהיה דור שישי ביקב? אבל לפחות את משבר הקורונה היקב עבר בהצלחה על אף שלא הייתה פעילות בבתי מלון ובמסעדות: "המכירות של היין עלו משמעותית בשלושת החודשים האחרונים"

תמונה כללית
שי שגב | פורסם: 30/05/2020
עולם היין בארץ עובר לא מעט מהפכות וטלטלות: מתרבות יין שהכירה רק יינות אדומים או לבנים, ישראל הפכה למעצמת יין ולנקודה ברורה על מפת היין בעולם - כרמים, יקבי בוטיק וייננים שיודעים מה הם עושים.
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:
וכן, נראה אפילו שמתחילת משבר הקורונה למדנו לשתות יותר, והפכנו לצרכני יין גם בבית. אז יקבי הבוטיק פרחו, אבל מה עם היקבים הגדולים? מסתבר שגם שם לא רק שלא הרגישו ירידה במכירות, אלא אפילו עלייה.
צילום: שני ברילחדר חביות, יקב טפרברג (צילום: שני בריל)
"המשכנו לפעול כרגיל בכל הערוצים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, למעט הערוץ שנסגר - מסעדות, בתי מלון וקייטרינג", אומר מוטי טפרברג, מנכ"ל יקב טפרברג, אחד משלושת היקבים הגדולים בארץ. "עד אמצע חודש מרץ 2020 לא הייתה שום פגיעה במכירות. עם פרוץ הקורונה, היה חשש שהמכירות ייפגעו, אולם בפועל המכירות בכל הערוצים עלו משמעותית, למרות שלא מכרנו כלום למלונות, לאולמות אירועים ולמסעדות, בהם לא הייתה פעילות כלל. אבל המבחן האמיתי יהיה בחודשים הקרובים".
וכשטפרברג מדבר על החודשים הקרובים הוא לא מדבר רק על בחינת תוצאות משבר הקורונה, אלא גם על ה-BDS שהוכרז באירופה על מוצרים המיוצרים מעבר לקו הירוק, על מרכז המבקרים שהוא עובד על הקמתו וגם על הדרמה המשפחתית: האם יהיה דור שישי שימשיך את השושלת המשפחתית ביקב?
צילום: שני ברילמוטי ושרה טפרברג (צילום: שני בריל)

העתיד של השושלת המשפחתית

לפני כמעט 150 שנים - משפחת טפרברג הקימה בלב הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים - יקב, במקביל לחנות יינות ובית מרזח שניהלה ברובע המוסלמי. מיום הקמתו עבר יקב טפרברג בירושה מאב לבן. היום העתיד של השושלת לוט בערפל: הבעלים והמנכ"ל הנוכחי – הדור החמישי למשפחה, מוטי טפרברג, אמור להעביר את המושכות לבנו, אמוץ טפרברג, כמיטב המסורת המשפחתית, אבל ההשערה היא כי זה לא יקרה, לפחות נכון לעכשיו. אמוץ שימש בעבר שימש כסמנכ"ל שיווק של היקב, אבל עזב והשאיר את העתיד לא ברור.
צילום: שני ברילחמישה דורות ביקב (צילום: שני בריל)
"בשנת 1976 התחלתי לעבוד ביקב", נזכר מוטי טפרברג, "אבא שלי קיבל אותי בזרועות פתוחות ובאמצע שנות השמונים החלפתי אותו בניהול. גם אמוץ אמור לחזור – לפחות זה התכנון. כדור חמישי ביקב אני בהחלט רוצה שהיקב יישאר יקב משפחתי, תחת שם המשפחה שלנו. בסוף, אנחנו הולכים לעולמנו ולא יודעים מה יקרה אחרינו. אבל אני מקווה שזה ימשיך הלאה בתור יקב משפחתי".
על אף עזיבתו של אמוץ את היקב, היקב עשה קפיצת מדרגה עצומה בעשור האחרון, מאז הגיע סמנכ"ל השיווק הנוכחי, רועי הראל, ומיתג את היקב מחדש: מסדרות היינות, השמות על התוויות ועד צורת הבקבוקים. ההחלטה להשקיע מיליוני שקלים בשיווק בהחלט השתלמה, וכיום יקב טפרברג הוא היקב השלישי בגודלו בישראל (אחרי יקב רמת הגולן ויקב כרמל).
בתפקיד היינן הראשי מכהן ב-18 השנים האחרונות שיקי ראוכברגר, יינן בעל מוניטין מכובד, שמביא איתו את האופי הישראלי המוכר לתוך יינות היקב. לצידו עומדים היינן אוליבייה פרתי המביא את הסגנון הצרפתי והעולם הישן, וגם רכש יחסית חדש בעולם הייננות – דניאל פרידנברג, המביא את הסגנון האמריקני והעולם החדש.
שלושת הייננים חובשי כיפה - כל אחד כיפה אחרת בצבע שונה השייכת לזרם שונה. השילוב בין שלושתם מביא גם את האופי השונה ליין. חלק מן היינות בעלי אופי חדש ואולטרה-מודרני (בממסך מרתק של זנים מקומיים) וחלק בעלי אופי קלאסי המזכיר את מיטב יינות בורדו ופרובאנס.
בעבר נקרא היקב אפרת. במשך עשרות שנים הציבור בישראל התרגל למותג, אבל לפני כ-15 שנה בחרו ביקב להעלים אותו מהתודעה, ולללכת עם השם של המשפחה את כל הדרך. "אנחנו לא מתביישים באפרת, ואפילו גאים מאוד", אומר מוטי טפרברג, "החלטנו בשנת 2006 לשנות את כל האסטרטגיה ולצאת עם השם טפרברג וכך לחזור לשורשים. אנו לא מתנערים מהשם אפרת, אלא גאים בדורות המשפחה, שאותם אנו מייצגים בשם טפרברג. כשמחליטים לקרוא לעסק שלך בשם המשפחה שלך, אתה מייצג את מי שאתה. כשהתחלנו את המיתוג, אנשים שברו שיניים עד שהצליחו להגיד את השם 'טפרברג', אבל היום כבר התרגלו. זה היה החזון שלי, שייכות משפחתית ליין".
היקב נהנה מייצוא מכובד לחו"ל. אתם מרגישים חרם על יינות מכרמים הגדלים מעבר לקו הירוק?
"האיחוד האירופי העביר לא מזמן החלטות נגד ייבוא יינות מהשטחים. ביום שיצאה ההודעה על ה-BDS, אזלה לנו כל הסחורה בהולנד. אנחנו לא חוששים, אנחנו מייצגים את מה שאנו מאמינים בו. פתחנו את הצוהר בהולנד ושם השוק לא יהודי, כמו בארצות הברית, אנגליה או צרפת. יש הרבה לקוחות בחו"ל שמתנגדים לחרם, אבל יש את גם את אלה שבכוונה מחפשים את האנטי. אני בטוח ששום החלטה לא תחליש את יכולת הייצוא שלנו".
צילום: שני ברילמוטי טפרברג: "שברו שיניים עד שהצליחו להגיד 'טפרברג'" (צילום: שני בריל)
היקב מתכנן לגדול עוד?
"כיום אנחנו מייצרים 8 מיליון בקבוקים לשנה, אבל אין לנו מטרה להיות הכי גדולים. עם זאת, אנחנו כן רוצים להיות מובילים בענף היין, בטכנולוגיה, בכרמים".
מה דעתך על מחירי היינות בארץ?
"מחירי היינות בארץ סבירים ביותר, אנו לא יקרים יותר באופן יחסי משאר מדינות העולם".
האם אפשר לייצר יין זול וטעים בארץ? כמו יינות של 3-4 אירו בסופרמרקט באירופה.
"אפשר לייצר יין זול וטעים, אבל בשום פנים ואופן לא במחירי היינות המיוצרים באירופה, כי הבסיס לייצור היין יקר יותר בישראל, הן מההיבט של המחיר לענב והן מבחינת ייצור היין. אנו צריכים לייבא בקבוקי זכוכית מחו"ל, לייבא חביות, לייבא מיכלי נירוסטה. בנוסף, יש בארץ תקורה יקרה, מיסים גבוהים וכמובן עלויות של כשרות. לעולם לא נצליח להפיק יין טעים וראוי לשתייה במחירי הסופרמרקט באירופה".
מה השתנה במהלך השנים בתרבות היין שלנו?
"בשנים האחרונות הצרכן הישראלי נחשף יותר לעולם היין הישראלי והעולמי, הוא מגלה יותר עניין. אנו רואים גידול בצריכת יינות איכות, גידול בקורסים ללימוד יין, הרבה פסטיבלי יין ווכדומה. במקביל, כמות היקבים גדלה משמעותית, וכך גם שוק חנויות היין המתמחות. אבל יחד עם זאת, יש לנו עוד דרך ארוכה בשינוי הרגלי צריכת היין ותרבות היין - הצריכה לליטר פר נפש נשארה במקום (למעלה מ-15 שנים עומדת על ממוצע של כ-3.5 ליטרים של יין לנפש לשנה, לעומת צרפת שעומדת על כ-56 ליטרים של יין לנפש לשנה, ש.ש.)".
איפה אתה רואה את עולם היין בעוד עשור?
"בעוד עשור אני רואה שהיינות הלבנים והרוזה יתפסו נפחים גדולים יותר, כפי שהיה בשנות השמונים בישראל, תוך התאמת הזנים, צורת גידול הגפן ויצירת היין לאקלים המשתנה. כמובן, שזה יתפוס חלק משוק היינות האדומים הכבדים והכוהליים שמיוצרים כיום ברוב יקבי ישראל".
אתם אחד מהיקבים הגדולים בארץ, ואחד היחידים שאין לו מרכז מבקרים. למה?
"מרכז המבקרים יקום. האמת שהיינו אמורים להקים אותו כבר בנובמבר 2019, השקענו בתוכניות ובאדריכלים, אבל אז לא הייתי שקט, כי ראיתי שבתוכנית אנחנו מקימים מרכז מבקרים, אבל מבחינה לוגיסטית אנחנו מצמצמים את חדר החביות. אז חשבנו לבנות מחוץ לשטח היקב הנוכחי (קרוב ל-20 דונם סמוך לקיבוץ צרעה, ש.ש.), אבל גם זה ירד מהפרק. האדריכל, סמנכ"ל השיווק ומעצב הפנים עבדו יחד על תוכנית שמשדרת את החזון וגם את הרחבת חדר החביות. אני מקווה שהתוכניות ייצאו לפועל בנובמבר 2020".

חמישה יינות של יקב טפרברג שכדאי להכיר

פינו גרי, אסנס 2018 – הענבים מגיעים גוש עציון מכרם כתף המוכתר. באף תמצאו רמזים למינלראליות, בננה ותפוח. החמיצות טובה, הגוף בינוני, והטעם קצת פרחוני וקצת קלוי, למרות שאין בו עץ. הפה עגול, מרשים וכמעט שמן. יין מוצלח מאוד.
טפרברג, רוזה, אסנס 2019 – הבקבוק יפהפה וזוהר בצבע ורוד עדין. הפה נותן תחילה חמיצות גבוהה מאוד, ורק לאחר כמה שניות מגיעה המתיקות. כיום ליקב יש כרמים ייעודים לרוזה, ומה שמפתיע הוא אחוז הכוהל הנמוך: 11.5%. ניכר כי היין מאוד מדויק, חד ופריך. יתכן שמזכיר את הסגנון הפרובנסיאלי באופיו, אך טעמו קשוח מספיק כדי להתמודד מאכלים ים ים-תיכוניים.
טפרברג, שרדונה, אסנס 2018 – הענבים מגיעים מגוש עציון. היינן, שיקי ראוכברגר מספר, כי "שיחקנו עם רמת ההצללה" והתוצאה היא יין כבד ומלא אשר תסס בחביות, שהעניקו לו טעמי וניל. כדאי לשמור את היין לאורך זמן, ולראות איך יתפתח בבקבוק.
טפרברג, לגאסי, קברנה פרנק 2017 – הזן מביא איתו טביעת אצבע ברורה, איכותית ומוכרת. האף מבושם בדובדבנים שחורים ובשלים, תות שדה ופלפל קלוי. הפה עשיר ועסיסי מביא עמו מוקה, קינמון ושזיף, כשהוא נתמך בחומציות טובה ועפצנים יבשים. הסיומת נעימה, טעימה, ארוכה. יופי של יין.
טפרברג, לגאסי, פטיט סירה 2016 – הענבים מגיעים מחלקה מבוגרת באזור מבוא חורון. יין סגור ומאוד מאוזן, הפרי איכותי. היין נעים ועדין, ברקע יש שפע תיבול, הגוף נהדר ויש לו יכולת התבגרות טובה. בהחלט יין למזווה.
לכתבה זו 157 תגובות
הוספת תגובה
157

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
128.

כנראה שהוסיפו ליין הזה גפרית דו חמצנית בכמויות מסחריות. טעם צורב ומעט זהה לקברנה סביניון שגם בו משום מה שמים הרבה גפרית. חבל שכך...ביין שמיושן כל כך מעט חושדשים כמעט ואין צורך בגפרית דו חמצנית.

127.

אני את היין שלי קונה בחו"ל. למה לשלם ככ הרבה על אותו מוצר כאשר בחו"ל אני קונה יותר איכותי בפחות כסף !!!!

126.

כאשר אנחנו נוחתים באירופה ומבקרים ביקבים כפריים קטנים מוצאים יינות משובחים וטובים במחירים הזולים מעלות הענבים הנידרשים ליצר ליטר יין בארץ.ניתן למצוא בקלות הן בהונגריה והן בצפון איטליה יינות מעולים במחירים של יורו עד שני יורו לליטר.צר לי כחקלאי אני מתקשה להבין את הפערים.ואני חושש שללא מיגבלת הכשרות היין הישראלי לא היה מסוגל להתחרות בשוק .

125.

הוא הטוב ביותר בעולם בכל הקטגוריותbr/המחיר-- זה כבר סיפור אחר
באירופה היינות יקרים להחריד וגם יש להם טעם לוואי
אז תשפטו אתם מה כדאי

124.

סבבה, אנחנו נמשיך להביא בקבוקי יין מחו"ל ואתה תשתה את היין שלך. אני לא שותה יין מהסיבה הפשוטה שזה יקר רצח. בקבוק יין הכי זול בסופר לא תמצא בפחות משמונים שקלים שזה בערך 20 יורו. בעשרים יורו בספרד אתה מקבל עם הבקבוק גם ארוחת גורמה! האמת שזה פשוט מעציב אותי איך אנחנו עצמינו דופקים אחד את השני, כולנו חמדנים, כולנו עצלנים ובטוחים שאנחנו אמורים להתעשר ביומיים וחצי...בימים אלה אני בעיקר מנסה ליחשוב איפה להמליץ לילדים שלי לחיות כשהם יהיו גדולים..עצוב מאוד.

123.

באירופה ניתן לקנות יין מעולה בחניות בפחות מ 10 יורו , במסעדות בבקבוק פחות מ 20 יורו ולהזמין כוס יין מעולה ב 5 יורו... בישראל על מחירים כאלו ואו קרובים לאלו עבור יין טוב היינו רק כחולמים. אנו משלמים במדינתנו פי שנים ופי שלוש, ולהאשים את המדינה ואו הממשלה ואו את ההוצאות זה תירוץ בכני לחלשים, לא קונים תירוצים כאלו. הבעיה היא שעקב מגבלות הכשרות , תווית עיברת ועוד מגבלות יבוא, יש עלויות יקרות ביבוא והיצרנים המקומיים מנצלים את חוסר התחרות ומבקשים מחירים גבוהים..

122.

ממליץ בחום על התוצרת הישראלית המעולה הזאת

121.

120.

119.

לא מובן למה אותו יין ישראלי באירופה עולה 25 אחוז פחות.התשובה אנחנו פרייארים שמשלמים.br/גם יין צרפתי עולה בארץ בדיוק פי שניים
בחו_talkback_contentquot;ל יש מבחר ענק של יין מכל העולם אז התשובה היא פשוטה בשביל למכור צריך להיות תחרותי

118.

117.

116.

115.

אמוץ - כשאבא התרוצץ בשובבות במפעל והיה עובר ליד סבא, המתון, היה נושק את מצחו של סבא. (יש להם אותו חיוך)br/זאת אני ראיתי כשביקרתי כלקוח קטן במפעל.
כיבוד הורים , מלוה את אבא והצלחתו. ברכות

114.

113.

בהשוואה למדינות אחרות.br/אין שום סיבה אמיתית.
הכול תירוצים וורצון להתעשר ומהר

112.

מזועזע מהתגובות נגד היין הכשר זה אנטישמיות לשמה בארץ הקודש ההמצאה כאילו שעשרות מייקרת את המוצר היא שקר מוחלט עלות הכשרות היא של עובד אחד=המשגיח שגם הוא לא משרה מלאה בדרך כלל והעסקת עובדים שומרי שבת שזה לא עולה יותרbr/והסיבה שיקבים רוצים כשרות כי זה משתלם להם כלכלית ולא מסיבה אחרת
מציאות שהיקבים הלא כשרים לא יותר זולים מהכשרים

111.

110.

109.

הוא כמובן לא _talkback_content#39;התקבל_talkback_content#39; לתפקיד.br/תסיקו לבד את המסקנה למה.
ובעיקר, האם הייתם קונים יין מאדם שכזה.

107.

יש יינות בארץ שעולים בין 50 ל 60 ש"ח ובאירופה אותו יין בדיוק עולה 2-6 יורו, תעשו חשבון

106.

במסעדות אפשר לקבל בקבוק יין טוב גם בפחות מ 10 פאונד (אני חושב ששער ההמרה הוא בערך 4.5 ש"ח ל-1 פאונד) תעשו חשבון. אני לא חושב שקניתי בארץ בקבוק יין בפחות ממאה שקלים שזה יותר מ-20 פאונד. בישראל משלמים על כל מוצר הרבה יותר מאשר כאן באנגליה, אבל בהרבה יותר.

105.

104.

עדיין יש לי טראומה מהשם הקודם יינות אפרת,יין זול ובלתי ניתן לשתיה,גם היןם היינות בינוניים ומטה.באירןפה זה לא עומד באיכות של יינות בחצי אירו.

103.

מחירי היינות בארץ סבירים ביותר, אנו לא יקרים יותר באופן יחסי משאר מדינות העולם

102.

101.

ולאמר ׳מחירי היין בישראל סבירים׳.היום כולם נוסעים לחו׳ל,גולשים ברשת ויודעים יפה מאוד שמחירי היין בישראל יקרים בטירוף.אותו קברנה סוביניון של יקבי רמת הגולן,אותו מותג ירדן או גמלא עולה 1/2 באירופה. שלא לדבר על כל יקבי ה׳מיקי מאוס׳ בוטיק של איזה היפסטר שלא מצא את עצמו בחיים, שנמכרים בסופרים לפי משקלם בזהב

99.

יינות מכל העולם ב-3 יורו ומעלה, לך תבחר יין. לשלם 10 יורו על יין נראה פסיכי למי שלא מבין ממש ביינות.

98.

comment-2-comment

96.

לא ייתכן שבמסעדה יגבו 180 ש"ח עבור בקבוק טפרברג שעלותו 60 ש"ח. כשמתאפשר - אני מביא בקבוק יין מהבית ומשלם רק על ההגשה.

95.

לפני זה זה היה בלתי ניתן לשתיה. וגם עכשיו זה לא בדיוק תמורה ראויה למחיר. אלא אם כן אתה מוכן לשלם בשביל המדבקה של העבדקנים.

94.

ביוון תקבל חצי ליטר בחמישה יורו.

93.

עלויות הכשרות של יין מטורפות, שהדתיים ישלמו את המחירים ההזויים הללו. ועוד לא דיברנו על הגזענות של למי מותר לעבוד ביקב.

comment-2-comment

תשתה רק יין של הנזירים בלטרון ותחנק איתו.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ראשית גם יקבים לא כשרים כגון קדמה ושריגים רחוקים מהיות זולים.br/שנית יקבים כשרים יש לחלקם אחלה מחירים ויין ברמה גבוה כגון יקב גוש עציון אחלה יין מחיר דומה ללא כשרים מהארץ.

comment-2-comment

מרגלית, פלטר, בר מאור (המדהים!), הנס שטרנבך, סוסון ים, שורק, ספרא ועוד המון המון המון יקבים קטנים

92.

מחירי היין בישראל גבוהים מאוד!br/מחירי היין בארהב נמוכים מאוד ביחס לישראל שם ניתן למצוא יינות איכותיים ב-$10
והחלק העצוב... יינות ישראלים נמכרים בארהב בפחות מאשר בישראל...

91.

לוקח בסיבוב את כולם.

90.

יכולים לספר לנו סיפורים מהבוקר עד הערב. מחירי היין בישראל מטורפים. נכון שיש הרבה יינות טובים. אבל מחירי היינות השולחניים, אלה שאותם אנחנו רוצים לשתות באופן קבוע, בכל ארוחה, לא יין מיוחד אלא סביר, הם בלתי אפשריים. בצרפת קונים יינות כאלה, טובים ואפילו טובים מאד, במחיר מצחיק ואין ארוחה בלי יין. בארץ צריך להיות עשיר או משוגע לדבר כדי לשתות יין בסתם ארוחה. ויצרני היין, תבררו, כולם חיים טוב מאד. כי בארץ הרצון להתעשר מהר והרבה הוא המוטו. תרבות ה להראות שאני עשיר ומצליח היא החשובה ביותר.

89.

ייצור יין כשר פוגע בעובדים לא דתיים, ובנשים.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

88.

87.

86.

84.

יש ביקב בעיית גישה נוראית br/גם שכר מאוד נמוך לסוכנים
בנוסף בתחילת הקורונה אילצו את ....
להתפטר אחרי לידה
לא הוציאו לחל_talkback_contentquot;ת
נאמר לה או שתחזרי לעבודה או ש..

83.

יין סביר ב2 יורוbr/יין טוב ב4 יורו
יין מצויין ב15 יורו

בישראל יין טוב מתחיל מ50 שקל ומעלה. מתחת לזה מוכרים חומץ בן יין במקרה הטוב.

82.

comment-2-comment

81.

80.

יין רע ויקר. מה שמעניין את בעלי היקב זה כסף.

79.

כאשר יין שאבלי זול ממרבית היינות הלבנים ה״טובים״ בארץ אפשר לחייך חיוכי מבוכה על היין הישראלי ה׳זול׳ בעל המחיר ההגיוני. טוב שאתה עושה לביתך וטוב שאני נהנה משאבלי ולא מיין שנוצר ביקבך.

78.

comment-2-comment

comment-2-comment

77.

הכי יקר עלה 7 יורו וזה יין שהתיישן כמה שנים טובותbr/
פה בארץ לא פותחים את הפה לפני שהגענו ל70 ש_talkback_contentquot;ח לבקבוק בוטיק.
בוטיק הכוונה יקב קטן כן? לא איזה משהו מסחרי.

76.

כשהיו יקב אפרת מכרו את אותו היין בחצי מחירbr/

75.

74.

73.

comment-2-comment

72.

ועוד מעזים למכור אותו מעל עשרה שקלים, חרפה, חוצפה וגזל. למים יש טעם טוב יותר

71.

70.

גם אפשר לבוא לבקר בשבת ולהינות. דעו לכם שכשרות לא מעניינת את רוב מוחלט מהציבור. מייקרת את המזון בעשרות אחוזים. כל מי שמתלונן על יוקר המחיה שיחשוב על זה

comment-2-comment

מסכים איתך במאה אחוז. אני גם משתדל לקנות אוכל לא כשר. כי הכשרות מעלה במחירים בעבור משהוא שלא מעניין אותי.

comment-2-comment

הגזמת.....

69.

68.

אנחנו קהל שבוי דל מערכת רקובה דל בעלי אינטרס.

67.

66.

65.

63.

ממליץ לקנות רק תוצרת חוץ, טוב יותר וזול יותר.

62.

61.

בארץ לצערנו אוהבים לקחת _talkback_contentquot;כמה שאפשר יותר_talkback_contentquot; אני חושב שהצרכן צריך לשמור על כספו ולא לקנות בכל מחיר אך האווירה בארץ זה שתחיה היום כי מחר לך תדע מה יהיה לשלם באוברדרפט ויהיה טוב היצרנים מנצלים ונותנים תרוצים של גן ילדים .מה באירופה המשכורות גבוהות יותר לא כל מדינה מייצרת חביות ובטח לא מיכלי נירוסטה ובכל זאות המחיר נמוך ולומר שיש עלות להכשר זה מצחיק מי חייב אותך לעשות הכשר אתה עושה כי כדאי לך אז זבשכ_talkback_contentquot;ה .על הצרכן להיות חכם ואם יכבד את כספו גם היצרניים יעשו כן והמחירים ירדו

58.

מפתיע

comment-2-comment

57.

56.

55.

54.

יינות משובחים ביותר באירופה נמכרים במחצית מהסכום הזה ואף פחות. זה פשוט תמחור חזירי

53.

comment-2-comment

comment-2-comment

50.

49.

מחירי היקבים הישראלים מוגזמים וזאת בלשון המעטה.

48.

47.

comment-2-comment

46.

45.

44.

43.

42.

41.

היא עשתה בדיוק הפוך. br/

40.

אתה מודה העצמך שאתה צריך לייבא הכל ועלות הייצור שלך גבוהה משמעותית. כלומר אתה חייב למצב את עצמך במדף היינות היקרים. אבל גם שם אין לך ייתרון. אז למה להמשיך? עם כל העצב, זה סתם לדפוק את הראש בקיר. תעברו לייצר משהו שבו יש לכם יתרון!

39.

שהיתי לפני כארבע שנים בצרפת, בעיר קולמר. חשקה נפשי ביין. נכנסתי לחנות יינות ורכשתי בקבוק יין בורדו. המחיר: 1.80 יורו. האיכות - טובה מאד.br/עכשיו תעשו חשבון...

38.

37.

36.

35.

נמכרים יינות מקומיים מעולים במחירים של בין 6 ל 10 יורו לבקבוק. ואם אתה בא עם בקבוק משלך וממלא מהחבית (בחנויות, לא צריך להגיע ליקב) אתה משיג יינות מהטובים ביותר במחירים עוד הרבה יותר נמוכים. בישראל המחירים ליינות מקומיים טובים הם לפחות כפולים.

34.

התחלתי לאחרונה לשתות את היינות של טפברברגbr/בהחלט תמורה טובה מאד למחיר הנאה אמיתית.

33.

היקבים הגדולים בישראל מייצרים יינות עם טעמי לוואי קשים, טפרברג הוא הפחות גרוע. רק משמונים שח ומעלה היינות הופכים לסבירים. br/הצריכה בישראל לא תעלה כל עוד היינות במחירי כניסה לא טובים. והם ממש לא. למעשה רוב הישראלים לא אוהבים יין, פשוט כי הם לא שתו מעולם יין נורמלי. גם כזה שקונים בסופר באירופה בשלושה יורו הוא לרוב נורמלי.
תאשימו רק את עצמכם שאתם דוחפים ליין חומרים שלא אמורים להיות בו, וכל היקבים התעשייתיים בארץ יודעים על מה אני מדבר. תמשיכו לא להקפיד על תהליכי הכנה, מה שלא יקרה בצרפת ואיטליה ספרד ופורטוגל. ואז תתלוננו שבישראל שותים עשירית מבאירופה.

32.

הייננים בישראל, כמו החקלאים ועוד הרבה כאלה שחיים טוב כי ישראלים לא ממש בודקים מחירים - הם פלצנים וחמדנים. באירופה הם לא היו מוכרים את היין שלהם בשליש המחיר שהם מקבלים כאן. שלא יבלבלו ת'מוח.

31.

living in Italy - the vine in Israel is very costly.

30.

בחנויות באיטליה , או בספרד ניתן למצוא עשרות יינות מקומיים איכותיים במחירים של בין 4-10 אירו לבקבוק. ינות ישראלים שלהערכתי איכותם נמוכה משמעותית. עולים בממוצע כפול . אין שום הצדקה לפתח את שוק היין הישראלי משום שהפערים מחיר/ איכות לא יכולים להצדיק את הענין.

comment-2-comment

בספרדית, אני קונה יין ב30 שקל לבקבוק שזה 6-7 יורו 150 אחוז יותר יקר מאירופה,מישהו ניסה לבדוק מה ההכנסה הממוצעת במדינות מובילות כמו איטליה ספרד או פורטוגל? וגם בצרפת?

29.

28.

27.

כמו שמראיינים קבלן,שטוען שמחירי הנדל"ן סבירים,והם לא יירדו....הלו!!!,מחיר יין בורדו מיושן טוב:10-20 יורו בצרפת.וזה בורדו,לא טפרברג,שמפרברג.

26.

25.

24.

היקב מייצר, לאורך זמן, בעיקר יינות לא נעימים לשתיה, ללא פוטנציאל יישון מהותי, ובמחירים דומים למתחרים מוצלחים יותר. פה ושם יש הבלחה של יין מוצלח - אולי מקום שבו יינן אחד השפיע יותר מאשר שני האחרים. בסופו של דבר המיתוג החדש אולי מבטיח, אבל היין לא מרבה לקיים.

23.

22.

comment-2-comment

נהדרים,מיסים זולים,ועוד הרבה דברים br/נפלאים בגרוזיה לך לך לארצך גרוזיני רק
אל תקרקף פה למישהו תראש.

comment-2-comment

והמשכורת שם 200$ אולי תלך לגור שם ??

21.

חוץ מזה יין בארץ הוא מהיקרים בעולם ופחות טעים מיינות סופר זולים שמגיעים מארגנטינה וצ'ילה

20.

19.

שפר מזלך והצלחת לגדל כמויות גדולות של ענבים בגלל מזג אוויר טוב ושיטות דישון חדשניות? הרבי החליט שמותר לך לייצר רק כמות מסוימת לדונם, ואת כל שאר הענבים זורקים לך לפח!!! ואי אפשר לעשות כלום או שמבטלים לך כשרות ובחיים לא תצליח למכור את הענבים ליקב או לייצר בעצמך ולמכור יין בארץ.

18.

הכתבה נראית כמו כתבת תדמית מוזמנת. ולשאול את טפרברג אם מחיר היין בארץ סביר זה כמו לשאול אותו אם היין שהוא מייצר איכותי. כתבת בדיחה

17.

הוא מדבר על עלויות מחירי מיכלי הנירוסטה המיובאים, יש בארץ לפחות שלושה יצרני מיכלי נירוסטה שמייצרים ברמה שאינה נופלת מהרמה האירופאית, אם הוא רוצה - אשמח לתת לו פרטים אודותם. לגבי הבקבוקים - ישנו בארץ מפעל, קוראים לו פניציה שמייצר בקבוקים ומשווע להזמנות. מה שבאמת מייקר את היין זה האתנן שמשלמים עבור הכשרויות השונות אבל את זה מנסים לא להבליט. עובדה היא שבמרכולים בחו"ל נמכרים המון יינות במחירים מאד שווים לכל נפש ומתוך כך שאנשים קונים אותם, ניתן להניח שלא מדובר ביינות נחותים, רק שם כנראה היצרנים פחות חמדנים.

15.

14.

האפשרות לשתות בכייף כמו בח"ול המחיר שם במסעדות 15-20 אירו

12.

11.

תקנו!!,כי תיכף ייגמר.

10.

בכלל גן עדן בישראל!!!,בגלל זה כל הטובים בורחים מהמדינה.

9.

קונה את היינות שלכם שנים ואמשיך.

8.

קנה בקבוקי זכוכית בישראל, בגללך פניציה נסגרת.

7.

6.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

יינות מיובאים טובים יותר וזולים יותר מיינות ישראלים. כמו שהוא אמר - חלק ממרכיבי המחיר היא הכשרות. שידחפו אותה לתחת..

comment-2-comment

אנטישמי נאלח. br/

comment-2-comment

טיפוסים כמוך קונים יין מגרמניה לא? על הדרך שקול ירידה לאזור זה ונחיה כאן בשקט ללא רעשים מתנשאים חסרי כלום כמוך.

comment-2-comment

comment-2-comment

ותוכל משם להמשיך את השנאה לעם ישראל ועל הדרך לנשנש קרנפים ותמנונים

5.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הישראלים פשוט קמצנים

comment-2-comment

אבל כמה מחשבים אדם צריך בבית?...

4.

3.

ליין הרבה יותר איכותי מיין של טפרברג , הוא חד ספרתי באיורו , כדאי שכולם בארץ יבינו כי אנו שבויים במערכת הגנות חסרת הסבר על כל דבר ומערכת דת שמעלה הכל. היה כדאי שיספר מה העלות של הבאת בקבוק יין לארץ. שלא לדבר שאסור להביא חבית או כלי קיבולת אחר בכדי שניתן יהיה לבקבק בארץ.

comment-2-comment

תפוקת היין יחסית קטנה בארץ. אין לנו כרמים בגודל מאופק לאופק. יין טוב מיוצר בכמויות קטנות, מכאן תמחור גבוה. אל תשכח שבארץ מגדלים מספר לא מבוטל של זנים לכן שטחי הכרמים קטנים. גם הכשרות מוסיפה. ישנם גם יינות לא רעים במחירים של 35-40 ₪. מאידך, מייבאים יינות זולים מאיזורים כגון קיאנטי הלא שווים אפילו לרחיצת רגליים. יין בסביבות 60 ₪ סביר בהחלט.

comment-2-comment

הטפילים הטמאים שומרים לעצמם נתח עצום מהתשומות של מדינת ישראל ומייצרים מיסים והיטלים מיוחדים כדי שימשיכו להיות טפילים עשירים בלי לעבוד .....מקווה שהמגפה הזו תעשה עבודה ראויה עבורם.......

2.

מחירי היין אינם סברים בעליל. וודאי אם נשווה לאירופה שם בכל סופר ניתן למצוא על המדף יינות בכמה יורו בודדים ראויים לשתייה יומיומית ואפילו יותר , בארץ ניתן למצוא יינות במחירים מופרכים שאינם ראויים לשתייה. כמות היין הנלגמת בארץ סטגנטית כבר שנים והבעייה העיקרית היא המחיר. המחירים בהם נמכרים היינות אינם מאפשרים להפוך את היין למשהו נגיש ויומיומי כמו בחו"ל לכן הענף הזה מדשדש במי אפסיים לאורך זמן

comment-2-comment

שהם כ5-6 אירו, וכן, הם פחות או יותר ברמת אותם יינות בצרפת.

comment-2-comment

למי שלא יודע......יש כשרות למים , לאקונומיקה , נייר טואלט ,טמפונים ,מוצרי ניקיון אישיים,וכן......גם על מי הכנרת.......,לא מאמינים?? תבדקו אותי......

comment-2-comment

comment-2-comment

1.

כי הבסיס לייצור היין יקר יותר בישראל, הן מההיבט של המחיר לענב והן מבחינת ייצור היין, ובעיקר אנו אוהבים להגדיל את שולי הרווח.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה