107

שווארמה והמבורגר חינם לחיילים: משאיות אוכל חדשות בבסיס הקריה

חמש משאיות אוכל חדשות נפתחו היום (ג') במחנה הקריה בתל אביב. בתפריט: שווארמה, מוקפץ, עראייס, המבורגר וגם אוכל טבעוני. והמחיר? חינם - לחיילים; מפקד מחנה מטכ"ל: "בדקנו בעזריאלי למה החיילים יוצאים החוצה ומבזבזים כסף במקום לאכול בחדרי האוכל, והבנו שהם מחפשים שווארמה ופלאפל, והחלטנו לעשות את זה ולתת להם אוכל ראוי וזמין"

תמונה כללית
רועי רובינשטיין | פורסם: 26/04/2022
צפו: פודטראק חינם לחיילים נפתח הבוקר בקריה (צילום: אבי חי, נויל האריס)
הצבא צועד על קיבתו? ועוד איך: הבוקר (ג') נפתחו במחנה מטכ"ל (הקריה) בתל אביב חמש משאיות אוכל חדשות המציעות מקבץ מנות שכולן - חינם לחיילים, ולא רק לחיילים שמשרתים בקריה אלא לכל חייל או חיילת שיגיעו למקום. בתפריט יש מנות כמו שווארמה, פלאפל בטורטייה, סלטים, פשטידות, המבורגר ומוקפץ. משאיות האוכל מופעלות על ידי המטבח הצבאי ומפוזרות במוקדים שונים בבסיס.
צילום: דובר צהמשאיות אוכל במחנה הקריה בתל אביב (צילום: דובר צה"ל)
"הבנו שאנחנו צריכים להתקדם עם הדור", אמר מפקד הבסיס אל"מ אוהד עזרא לאולפן ynet, "אנחנו מבינים שהיום יש חיילים שפחות מדבר אליהם להגיע עם מגש לחדר אוכל ולקחת את הפחמימה ומנת הבשר, והם מחפשים אוכל מהיר יותר. בדקנו בעזריאלי למה החיילים יוצאים החוצה ומבזבזים כסף במקום לאכול בחדרי האוכל, והבנו שהם מחפשים שווארמה ופלאפל, והחלטנו לעשות את זה ולתת להם אוכל ראוי וזמין. את הכל מכינים פה במטבח הבסיס על ידי צוות ההסעדה שלנו. זה אוכל צבאי לגמרי, שעטפנו וסידרנו אותו בצורה כזאת שירגישו כאילו שהם אוכלים בחוץ. זה ללא תשלום, וחייל יכול לאכול כמה מנות שהוא רוצה עד שהוא שבע".
צילום: דובר צהמשאיות אוכל במחנה הקריה בתל אביב (צילום: דובר צה"ל)
אז זו בעצם עטיפה חדשה לחדר האוכל הישן? "נכון, אנחנו עושים את זה במקביל להפעלת חדר האוכל, אנחנו עדיין ממשיכים לטפל בחדר האוכל המסורתי ולשמר אותו, גם בו אנחנו משקיעים ודואגים שהאוכל יהיה ברמה גבוהה, אבל גם מבינים שהדור של היום מחפש גם דברים אחרים. יש פה גם הרבה אנשים שהיום שלהם לחוץ ולא מוצאים את הזמן להגיע עד חדר האוכל, לשבת ולאכול, אלא מחפשים לחטוף כריך, לאכול כמה דקות ולהמשיך בסדר היום שלהם".
הפודטראקים האלה יגיעו גם לבסיסים אחרים שלא במרכז תל אביב? "הפרויקט הזה התחיל בצבא דווקא ביחידות הלוחמות ובמקומות שיש לנו לוחמים זה יהיה להם זמין 24/7 ולא רק בלו"ז של ארוחות בוקר, צהריים וערב. פה אנו ממשיכים את זה - הנגשנו את משאיות האוכל לחבר'ה בקריה. יש תפיסה שאומרת שהקריה זה ג'ובניקים 08:00 עד 17:00, אבל אני חגגתי פה את חג הפסח עם המשפחה יחד עם 450 חיילים שסגרו פה את החג. אנשים לא מכירים את זה שהקריה היא מקום מבצעי ומפה מנהלים את כל הצבא".
לכתבה זו 107 תגובות
הוספת תגובה
107

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
81.

שמעתי שיש אותו דבר בשבטה בצאלים ובכל מחנות צ.ה.ל אין יותר מנות קרב.......חהחהחהחהחה

80.

ביסל"ח 17 אוכל זוועה ,הייתה כתבה בTV על אוכל זוועת עולם , דווקא איפה שנמצא הרמטכ"ל וכל החברה שנחשבים דואגים למשאית אוכל טובה , איפה החיילים הקרביים בבאח"ים אוכלים זבל , איזה צבא "דמי קולו ". לא השתנה כולם בצבא תרדו לימיחים יש שם ציוד משנות ה50 ,אלק במלחמה הבאה ננצח חחחחח זו אחת הבדיחות זה הצבא היחיד שלא למד כולם משום תחקיר וועדה שהיו בו .

79.

מעתה אמור חיילי שווארמה במקום חיילי שוקולד,צבא מטומטם מדרבן חיילי שוקולד לאכול גאנק פוד,יש שחושב שם למעלה בחיל לוגיסטיקה תפנקו לוחמים ואל תאביסו חיילים עורפיים

78.

77.

comment-2-comment

האוכל מסרטן שם

76.

גבירול ועזריאלי. הם לא יסתפקו במשאיות האוכל האלה. אתה צריך להביא להם את מסעדת האחים מאבן גבירול ואת מסעדות ההמבורגרים היקרות באבן גבירול ובעזריאלי לתוך הקרייה ורק אז אולי הם לא יצאו מהבסיס בצהריים. שיא הפינוק והם מרוויחים כנראה לא רע או שיש כסף מההורים.

75.

74.

73.

בושה. בושה. בושה. ביתר הבסיסים המרוחקים ממרכז העניינים ואצל חיילינו הקרביים, אוכלים אוכל לא ראוי ובכמות מוגבלת מידי ואלה מקבלים משאיות של אוכל בחינם. אבדתם קשר עם האזרחים. פלצנים מפונקים. מקווה שהחיילים שיקראו את הכתבה הזאת, יעשו בדיוק מה שצריך לעשות.... תחשבו לבד

72.

אחרי שטחנתם את הקרביים בקורונה כשכל הגובניקים חגגו בבית. אחרי שטחנתם את הקרביים בחודש האחרון כשהגובניקים חגגו. עכשיו אתם ממשיכים לפנק את הגובניקים שלא עושים כלום. מישהו בדק כמה שעות גובניק באמת עובד ביום לעומת קרביים. טמטום ובושה לצבא .

71.

70.

מטומטמים במקום לדאוג לקרבים דואגים לגובניקים חחחח

69.

68.

באמת חסר משהו לחיילים שם, לא רק שיש מזגן ותמיד 4 בכל פינה , גם לדאוג להם במקום שיצאו תזיזו את המשאיות לחיילים שלנו בשטח , שם יש חיילים שרעבים באמת

67.

חיילים בקרייה חחח מקושרים קשרים וגובניקים מה עם החיילים בחזית ? לוחמים קרבי שנטחנים ואוכלים בחמגשיות בשטח לא רואים בית הבנתי כנראה הפיקוד שם אמר איך נאכל שווארמה ופלאפל עסיסי מבלי שייתנו לנו ביקורת בבסיס בוא ןניתן גם לחיילים הזוטרים אז אדוני הרמטכ"ל ואיתו הממשלה תתעוררו החיילים שנמצאים בחזית אוכלים חרא כל יום ולחיילים שבקרייה נותנים מעדנים ????

66.

מחמם את. לב כל הכבוד למי שעשה את זה תבורך תקבל פי מאה על מה שאתה נותן לחיילים

65.

הואילו לדאוג לבסיסים המרוחקים וללוחמים. בקריה אפשר גם להביא מזון מהבית או לאחר את הארוחה העיקרית לערב בבית. תנו תמיד קדימות לכוח הלוחם פיזית ומאוחדים.

64.

משאיות של אוכל לאלו שבאים ב-8 וחצי והולכים ברבע ל-9.

63.

62.

העיקר לבת שלי בגבול הלבנון אני צריך לשלוח רמי לוי לבסיס....

61.

מצילה חיים. ובוז למעודדי צריכת גופות מעונות.

comment-2-comment

60.

59.

58.

הם הולכים הביתה כל יום ואוכלים ארוחה של הבית .באמת על לוחמייך בגבלאות לפני.

57.

56.

וללוחמים הרמטכ"ל עושה הצגה בטלוויזיה שכאילו יש להם אוכל.

comment-2-comment

comment-2-comment

תתאמצו קצת בבית ספר, תהיו קצת יתר חכמים, גם אתם תגיעו לקריה. עוד משהו מצוין להעלות מוטיבציה לטובים להתאמץ קצת יותר ולהגיע לקריה. ממילא כל הבררה מגיע לקרבי.

55.

54.

53.

תתחילו באמת לעשות משהו למען הלוחמים שסוגרים בבסיס כל הזמן, ולדאוג להם למזון משביע ובריא במקום האוכל הלא מוכן והפירה שלא ראויים למאכל. העיקר דואגים לאלו שחוזרים כל יום לאוכל של אמא...

52.

ואני אחד שקשה לו לפרגן.

51.

50.

ביזיון. נראה מה שיריון אוכלים ברמת הגולן??

comment-2-comment

49.

למה לקריה שיש להם הכול ומחובריפ לכל המזון .ואלה שרחוקים בכלל משקם ודברים בסיסי. זה לא הוגן

48.

זה לא צבא זה קייטנה

47.

איפה בדיוק? על בסיס קבוע? אני אמצא כאלו בשיזפון למשל? התגלמות הביזיון. הפודטראקס האלה צריכים לעבור במוצבים ולהיות קבוע בבסיסי האימונים הקרביים.

46.

הפרויקט התחיל ביחידות קרביות...חחח מי הכתב ההזוי הזה,בטח היו פעם אחת בבסיס קרבי ועברו אצל הנהגים ובטבחים שם ומאז שום גלום,על מי אתם עובדים,פרויקט הבושה אפשר לקרוא לזה, באיזה מקום חיילים שמשרתים במרכז ואוכלים אוכל של בית כמעט כל יום,וגם אם פעם מישהו נשאר שם בחג ,אוי אוי, לעקוב מאורות,לא יאומן, תעברו אצל החברה במחסומים ואצל החיילים הלוחמים בכלל ורק אז תפנקו את מי שמשרת לייד הקניונים

45.

החיילים בקריה יוצאים לבלות בסביבה בגלל האבטלה הסמויה, ומיכוון שהם מחפשים איך להעביר את הזמן. הצבא אומר שהוא בעד הלוחמים ובפועל מנותק מיחידות הקצה "האפורות" שנשחקות ביום יום ובאף אחת אין פודטרקים וסוגי מזון שמוזכרים בכתבה.

44.

comment-2-comment

comment-2-comment

כתוב בפירוש: מפקד הקריה גילה שחיילים הקריה מקריבים את חייהם על חציית הגשר המיוחד מעל גשר בגין מהקריה לקניון עזריאלי.לאכול...מסכנים זיהה את המצוקה לאוכל....שווארמה פלאפל סביח לא מצוקה ללוף ורבע עוף בתנור.כמו שאני הייתי בצבא.ולא יכל לישון בלילה אף החליט לפתוח משאיות מזון.אני רוצה לדעת האם הקרביים האיסור עזה בצפון רמת הגולן ובבקעת הירדן האם גם שמה מסתובבות המשאיות האלה. בוודאי שלא עוד מעט יפתחו לחיילי הקריה גם דברים שהם יותר נחוצים .עמדת קעקועים.פירסינג.הסרת שיער בלייזר פדיקור מניקור גם היום חיילים יש להם צורך בזה אז אנא מפקד הבסיס בקריה דאג למשאיות כאלה למצוקת אנשי הקריה

43.

מה עם הקרביים? שימשיכו לאכול חול.

42.

41.

הצבא צועד על קיבתו רק בקריה בשטח האמיתי באזורי הלחימה החיילים צועדים על קיבה ריקה או נסמכים על אנשים טובים או מ"פים ששולפים אשראי אישי ומזמינים לכולם פיתו או שאוורמות כי הטבח הלך בחמש והם חזרו מהשטח בשבע

40.

מה זה התמונה הזאת. בצורה הזאת זה נראה רע. ואולי כדאי לחשוב לתת כסף לקנות.

39.

אין מה להגיד

38.

עם חומוס/טחינה וסלט, זה הרבה יותר בריא טעים ודל שומן מאשר שווארמה, בשר אדום והמבורגרים!

37.

ולא לא שווראמה או פלפל

36.

מה עם החיילים בחזית שמה צריך לפנק

35.

רק במקום לשלם להם בכסף נותנים להם מנה פלאפל. אתם הייתם מוכנים לעבוד בתמורה לפלאפל במקום כסף?

comment-2-comment

34.

האם פורסם פה על הפרויקט שלדבריו החל ביחידות קרביות?

33.

צמחוניות מאוד מאוד טעימות, מה רע בפיתה עם חומוס חביתה וסלט למשל?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

32.

שוארמה עראיס ועוד תביאו לצנחנים למטכל שייטת גולני תותחנים שריון

comment-2-comment

31.

כל הכבוד על היוזמה. שילמדו ממנה מפקדי בסיסים נוספים ויאפשרו אפשרויות אוכל נוספות.

30.

29.

כל חייל יקח לעצמו חמש מנות שווארמה, עיניים גדולות.

comment-2-comment

משלשלים הכל די מהר אחרי. חוקן טבעי. פוי מה שהלך בשירותים

28.

ומזניחים את אלו שעושים שינוי אמיתי

27.

שאני במילואים לפעמים לא מכניסים אותנו לחדר אוכל ...תתביישו. הצבא צריך להתעורר דחוף. כוכבי מה יש לך תגיד? ירדתם מהפסים שם?

26.

מגישים במשאית אבל כלכהכבוד

25.

לא לג'ובניקים עם חיים נוחים במרכז תל אביב.

24.

23.

22.

חחחח עד עכשיו הדבר היחיד שהג'ובניקים המלוקקים האלה בני המעמד הגבוה תרמו למדינה זה הדמי כיס שקיבלו מהצבא כשפירנסו בעלי חנויות מזון בסביבה מעכשיו הם יחסכו גם את הכסף הזה ויגדילו את הפערים עם הפריפריה ויתעשרו יותר

comment-2-comment

חלק מהג'ובניקים האלה עושים תפקיד מאוד משמעותי וחיוני לצבא.

comment-2-comment

עדיף שלא תדבר אם אתה לא יודע

21.

אז החרא של החולדות נארז באריזה צבעונית של טורטיה

comment-2-comment

צעקתי איה איה על האסלה. שלשלתי יומיים

20.

בעוד שאצל קרביים מגבילים את כמות הבשר, פה מחלקים לילדי הקריה המדושנים והשמנמנים פחמימות ואוכל לא בריא כדי שיטפחו וישמינו. מה עם הליחמים? וזה שזה התחיל כפיילוט אצלם, לא אומר שזה נשאר אצלם, ומסיבות לוגיסטיות וגררנות של צהל, די בטוח שחיילים שמשרתים בחורים לא מקבלים את הטוב הזה, ונאלצים להגיד תודה על קצת פחמימות זולות ובשר שלא שואלים עליו שאלות. קודם הלוחמים, אחר כך אלה שכבר במילא יש להם.

19.

חצופים, תבדקו בבסיסים סגורים כמה כסף הם מבזבזים על אוכל. תבדקו שם על מה המשכורת הצבאית הולכת להם. לא בקריה שחוזרים כל יום הביתה ישנים ואוכלים ארוחת בוקר וערב בבית. איזו אטימות של מחשבה בכלל לא פרופורציונאלית.

18.

כולם שם מפוצצים בכסף שילכו לעזריאלי לפחות יפרנסו את האזרחים

comment-2-comment

17.

16.

ימשיכו להגיש אוכל דוחה?

15.

comment-2-comment

14.

שהמשאיות האלה יתפרשו בבסיסים שכוחי אל ויגיעו לחיילים שאין להם את התנאים האלה

13.

comment-2-comment

היי, אני איילת ואני מתנדב.ת במרכז הדיווח של האגודה למען הלהט"ב, שמטרתו להיאבק בשיח פוגעני נגד הקהילה הגאה. המילה "קוקסינל" פוגענית כלפי הקהילה הטרנסית וכלפי הומואים נשיים. יכול להיות שלא ידעת מה פירוש המילה, אבל אנשים רבים עלולים לראות תגובות כאלה ולהיפגע מהן, והרבה אנשים נשארים בארון בגלל זה. כל מי שנפגעו מכך, או מכל מקרה של להטא"בופוביה, מוזמנותים לפנות אלינו בפייסבוק MAGEN AGUDA, אם תרצו לדבר על זה, לבקש סיוע או תמיכה או לדווח לנו.

comment-2-comment

12.

לנם אין אוכל

comment-2-comment

המפונקים של הקריה לא יכולים בלי אספרסו ועוגיות

11.

במקום לאסור עליהם לצאת מהבסיס בשעות הפעילות באים ומלקקים להם את הנעליים. חיילים גודמיט.

comment-2-comment

ואז הם רוצים לצאת מהבסיס, נשמע איום ונורא

10.

comment-2-comment

אתה לא חזק בהבנת הנקרא האא..? "הפרויקט הזה התחיל בצבא דווקא ביחידות הלוחמות ובמקומות שיש לנו לוחמים זה יהיה להם זמין 24/7 ולא רק בלו"ז של ארוחות בוקר, צהריים וערב."

9.

8.

זכאים להמבורגר ושווארמה בחינם.

7.

רק כך .שיהיו בריאות

6.

5.

עכשיו יהיו כמה מסעדות שיקרסו כלכלית בעזריאלי?

4.

3.

comment-2-comment

2.

לתת לחיילים אופציות נוספות וראויות וכמובן שכל חשבון הצבא. טוב מאוד שהצבא חושב קדימה ודואג לחיילים.

comment-2-comment

1.

או שהם מסתפקים במנות קרב

comment-2-comment

העיקר להשמיץ

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה