65

הסכנה למערכת המשפט היא לאו דווקא ב-D9

היא חשה כה רדופה ומפוחדת אחרי שנים של התקפות, עד שייתכן שמנגנון הרס כבר השתרש בתוכה. מקרה השופטת אגמון-גונן והאגודה לזכויות האזרח כמשל

ענת סרגוסטי | פורסם:18/05/2022
צילום: יאיר שגיאנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות. נכנעה ללחץ (צילום: יאיר שגיא)
קל להזדעזע מדבריו של יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יצחק פינדרוס, שאמר שהוא חולם לעיתים בלילה שבולדוזר עולה על בית המשפט העליון ומחריב אותו. D-9 ליתר דיוק. כמה מהר הגיבו, גינו, הסתייגו, הביעו שאט נפש, כעסו - מובילי דעת קהל, ח"כים מימין ומשמאל, ליברלים ושוחרי שלטון החוק. בקול, בציוץ ובפוסט - גינויים מקיר לקיר. גינו והמשיכו הלאה.
אין ספק שלחלום על הרס פיזי של בניין בית המשפט, או הרס סימבולי של רעיון עליונות החוק, זה רעיון מצמרר. שהרי אין דמוקרטיה בלי שוויון בפני החוק, אין דמוקרטיה שבה אין עליונות לחוק, ואין דמוקרטיה שבה בית המשפט אינו עצמאי ויכול לבקר באופן בלתי תלוי את פעולות השלטון והחלטותיו, או כזה שלא מהווה כתובת המגינה על זכויות האזרח וזכויות האדם.
כל זה ידוע, ואכן דבריו של ח"כ פינדרוס היו קשים. אבל הוא הוא רק עוד שחקן – ולא בכיר במיוחד - בעננה ההולכת ומשחירה את השמיים מעל מערכת המשפט בכלל ובית המשפט העליון בפרט. והעננה הזאת לא מבוססת רק על דברים בוטים, גם אם הם נאמרים בחדרים סגורים וגם אם נהגים באישון לילה בחלום. הסכנה האמיתית למעמדו, כוחו ועצמאותו של בית המשפט לא נמצאת דווקא בדברים הבוטים שהשמיע פינדרוס ושהקלטה מהם פורסמה בשבוע שעבר ב"וואלה".
ייתכן שהסכנה האמיתית היא העובדה שמערכת המשפט כבר חשה רדופה, מוחלשת ומפוחדת. אחרי שנים של התקפות, הסתה מאורגנת וממומנת, ייתכן שמנגנון ההרס כבר השתרש בתוכה, והאותות שלו עוברים מתחת לרדאר של כל שוחרי שלטון החוק. מי שנשם לרווחה כאשר קמה ממשלת "השינוי" וחבריה התמקמו במשרדים השונים, מי שחשב שהנה, הממלכתיות שבה, ולא יהיו עוד התקפות שלוחות רסן על מערכות אכיפת החוק, ייתכן ששמחתו לא הייתה במקומה.
למרבה הצער, חיות לא נפנפה את הפנייה בהסבר מנומק שלפיו מדובר בארגון זכויות האדם הגדול בישראל, שאינו מפלגתי, שמגן כבר 50 שנה על סט הערכים שהופכים אותנו למדינה דמוקרטית
קשה לשכוח את שרשרת המתקפות הישירות, הבוטות והכמעט אלימות של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו על מערכת אכיפת החוק. קשה לשכוח את שר המשפטים לשעבר, ואחר כך השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, ואת הניסיונות הבריוניים שלו לבוא חשבון עם מערכת המשפט והמשטרה. קשה להשתחרר מהחשש, הבעתה והאיומים של נבחרי ציבור שהפכו ויראליים בפוסטים ברשתות החברתיות, וקשה למחוק את ההתלהמות וההסתה שהשתלטו על האולפנים ונשמעות מעל דוכן הכנסת.
התוצאות לא נעלמו עם כינונה של ממשלת בנט-לפיד. היחס הזה חלחל עמוק לתוך המערכת ואת התוצאות אפשר למצוא כמעט בכל פינה. למשל, באירוע שהתקיים בשבוע שעבר לציון 50 שנה לאגודה לזכויות האזרח, ארגון זכויות האדם הגדול והוותיק בישראל, הייתה אמורה לנאום שופטת המחוזי בתל אביב מיכל אגמון-גונן, שהוזמנה לפתוח פאנל בנושא זכויות חברתיות. פעילי ימין החליטו לבצע להשתתפותה סיכול ממוקד, ופנו לנשיאת העליון אסתר חיות כדי למחות על ההופעה המתוכננת של שופטת באירוע של "השמאל הקיצוני", לדבריהם.
צילום: אתר בתי המשפטהשופטת אגמון-גונן. הודחה מהפאנל (צילום: אתר בתי המשפט)
למרבה הצער, חיות לא נפנפה את הפנייה בהסבר מנומק שלפיו מדובר בארגון זכויות האדם הגדול בישראל, שאינו מפלגתי, שמגן כבר 50 שנה על סט הערכים שהופכים אותנו למדינה דמוקרטית. הנשיאה חיות דרשה מהשופטת אגמון-גונן לפנות ולקבל אישור מוועדת האתיקה של השופטים בנימוק הפרוצדורלי שהאגודה היא גוף שעותר לבתי משפט מנהליים, ולכן עלול להיווצר ניגוד עניינים מדומיין.
לא רק שהאגודה לזכויות האזרח היא הוותיקה והגדולה שבארגוני זכויות האדם בישראל. חלק משמעותי מנשיאיה ותומכיה היו שופטי בית המשפט העליון לשעבר, בהם חיים כהן, אהרן ברק ומאיר שמגר, אם נמנה רק כמה מהבולטים שבהם.
תמונה כללית
ענת סרגוסטישם ברדוגו
וכך נחשפנו אנחנו, הציבור, למערכת הלחצים האינטנסיבית שבפניה עומדת מערכת המשפט, ובעיקר נחשפנו לחששות ולחולשה של המערכת שניגפת פעם אחר פעם מפני בריוני ימין. לא מדובר בדיון אינטלקטואלי על אקטיביזם שיפוטי, מדובר באקט ברוטלי להשפיע על השופטים ולהפחידם.
אין זו הפעם הראשונה שוועדת האתיקה של השופטים נדרשת לסוגיית השתתפותם באירועים שעלולים להיתפס כשנויים במחלוקת, ולכן יש לראות את התמונה הגדולה, את התהליך, את הכיוון ואת מה שמשתקף מהחלטותיה של הנשיאה חיות. ולכן, לא די להזדעזע מדבריו הבוטים של ח"כ פינדרוס. כדאי להביט ולראות כיצד המערכת עצמה כבר פיתחה מנגנוני הגנה שעצם קיומם פוגע בעצמאותה של מערכת המשפט בפרט ושל מנגנוני אכיפת החוק בכלל.
  • ענת סרגוסטי היא עיתונאית. לשעבר עורכת בכירה בחברת החדשות
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 65 תגובות
הוספת תגובה
65

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
50.

49.

מערכת המשפט הפכה לסוג של "ארגון סגור". ממנים חברים; מורישים תפקידים; מנפים את מי שלא מתיישר עם הדעות האישיות שלהם (עיין ערך רות גביזון ז"ל) ועוד. במערכת המשפט הישראלית, הרקבון נידף מכל פינה - הן בהליכים פליליים והן בהליכים אזרחיים, שמפאת העובדה שאינם גלומים בדיני נפשות (לכאורה), לא מקבלים מספיק במה. באיזו עוד מדינה אדם כמו כבוב היה שופט ועוד מועמד לעליון, אחרי שנפגש עם מחבל?! באיזו עוד מדינה יקום נשיא העליון ויגיד ש-"הכל שפיט" אבל יתרעם אם הכל גם חקיק? באיזו עוד מדינה הרשות השופטת התערבה ברגל כל כך גסה בחקיקה שבה, מקום בו רצון העם נשמט הצידה לטובת רצונם של קומץ שופטים שאיש לא בחר בהם מלבד הם עצמם? גם הרשות השופטת חשופה לביקורת - וטוב שכך - ולכל אחד הזכות להישמע ולהביע עמדתו, גם כלפיי מערכת המשפט וגם כלפיי השופטים היושבים בה. גם סעיף 255 לחוק העונשין קובע, כי "ביקורת כנה ואדיבה" לא תהווה בסיס לזילות בית משפט. יש לנו את הזכות - ואף החובה - להיות ערים, ערניים ומשתתפים פעילים במערכת המשפט. הלוא פעם היא הייתה של כולנו, לפני שהיא הפכה להיות שייכת לחונטה. אני לא חולם על D9, אבל בהחלט חולם על פירוק והרכבה של המערכת - גם לטובתה שלה. רבים עד מאד השופטים ממנה שחייבים ללכת הביתה; הריסון חייב לבוא גם מהמחוקק (רבאק, שמישהו יעדכן כבר את סעיף 8 לפקודת הנזיקין וייתן מזור לעם ששופטים גורמים לו לנזק ברשלנותם). עד כה, למשל, הייתה לנו הלכת פרידמן, שהכריעה שאם שופט עשה מחדל שהביא לנזק לבעל דין, השופט יהיה חסין אבל המדינה חייבת באחריות שילוחית. פתאום, ב-2018, קם העליון ואמר שלא יתקפו את הרשלנות של השופט, "לא מלמעלה ולא מלטה" - דהיינו גם לא דרך תביעה נגד המדינה, שימי לב: "כי זה יביך את השופט". וכלום אין מזור לעם שנפגע אנושות מהחלטתו או פסיקתו של שופט, לעומת "הכבוד שלו והמבוכה שלו"? הנה כי כן, אפילו התקנות החדשות לסדר הדין האזרחי, רואות יותר ערך במיספור עמודים וכתב טענות שלא יעלה על 12 עמודים, מאשר בתוכן שלהם והעניין המובא לבית המשפט. שנאמר מפי קהלת: "מקום המשפט - שם הרשע". יתכבדו השופטים, יעשו חשבון נפש ויתחילו לקחת אחריות, אחרת שלא יתפלאו שאמון הציבור בהם קרס לחלוטין. ובלי אמון הציבור - עוד נאבד את הערך של פסקי הדין, ונמצא הרכאוס מתחולל ומחלל.

48.

נראה לי שאני לא חיה באותה מדינה שהעיתונאית הזו חיה בה, די לי לשמוע על הירש על התקלות במשפט נתניהו על הבנייה של בנט בביתו כדי שמערכת המשפט תכובד ותוערך, עליה לנהוג כך גם אל האזרח ולא לחשוב שהאזרחים טפשים. ברור שכולנו רוצים מערכת משפט טהורה ומוערכת, לכן עליה להתאמץ קצת יותר

47.

46.

כן תפרסמו לא תפרסמו ,זו כבר בעיה שלכם ,אך ברור לי שה"עיתונאית" הזו עוד אחת ממהנדסי התודעה של השמאל.. קראתי כי לא הכרתי דיעותיה אך כעת אדע להתעלם ממנה

45.

ומי שאשם הם השופטים, ולא הקורבן שמעביר ביקורת על בני האלים.

44.

אוי יו יואי רחמנות על מערכת המשפט מחזיקים את המדינה בביצים ועוד צריך לרחם עליהם. לא מבדילים בין העיקר לתפל לכו תתעסקו עם הבעיות שכואבות לציבור ואל תתערבו בפוליטיקה.

43.

הבעיה שחלק מהשופטים נדמה להם שהם הסגנים של אלוהים.

42.

41.

הקהל ולא אליטות בודדות ,הרי מה שנחשב עבירה על החוק במקום אחד יכול להיות נורמה במקום אחר ,הבעיה שהציבור היום חש שבית המשפט כבר לא מחפש צדק ובטוח אין לו ייצוג מותאם לאוכלוסייה , הוא מחפש לשלוט ולהכתיב מדיניות ובנוסף הוא רוצה להיות מעל הביקורת

40.

בית המשפט העליון בארץ גזל סמכויות מהכנסת מבלי שאלו ניתנו לו בדין. בית המשפט העליון מסרב להכיר בריבונות הכנסת כנציגת העם. בית המשפט העליון מסרב להכיר בכלל שיש לעם זכויות. הכנסת תחליט בחוק לגרש מסתנני עבודה והעליון יחליט שעדיף שהם יאנסו ילדות בדרום תל אביב. כל אחד ען סדרי העדיפויות שלו. האגודה לזכויות האזרח הינה עמותה פוליטית אנטי ישראלית הדואגת לאזרח הפלסטינאי ומנאצת את היות מדינת ישראל מדינה יהודית. השופטת אגמון גונן היא שופטת נבונה אבל גם היא פוליטית מאד.

39.

38.

37.

הכתב מטעה בכך שהוא חושב שאמירה שמופנת כלפי בית משפט עליון כאילו בה לערר עליונות של החוק. למעשה מזמן צריך לרסן את מערכת המשפט ולהכיר באחראיות מנהלית של שופטים להחלטות אשר סותרות חוק בצורה מובהקת.

36.

לפי תפירת התיקים לביבי כנראה שח"כ פינדרוס צריך בצדק להחליף את ה D9 בפלוגה של טנקי מרכבה

35.

חברים קצת סבלנות אוטוטו ביבי חוזר ובגדול ויעשה סדר במדינה שהשמאל הצליח לפרק בשנה אחת בלבד, חכו חכו שמאלנים טיפשים ונחותים

34.

רק בצד השני הכל פוליטי. איזו בדיחה שהם שכנעו את עצמם שזה אמת, כמו בספור 1984. הצבועים הללו לא מסוגלים לראות מה שעומד מול פרצופם. בית משפט שלא מכבד את החוק, שמסלף את כוונות המחוקק, שהמציא שמה שלא סביר בעיניו הוא לא חוקי, שמתערב בכל דבר ועניין, איננו מבטא את עליונות שלטון החוק אלא שלטון השופטים, שגנבו סמכויות על ימין ועל שמאל, ומי שלא מנסה לעצור אותם, כמו ענת סרגוסטי, הוא הורס את הדמוקרטיה ופוגע בשלטון החוק.

33.

אין היום כל ספק שהמקום עם הכי פחות גיוון זה בית המשפט (שמחייב גיוון בכ למקום אחר) אין ארגון פשע מושחת ונפוטיסטי יותר - וזה נחשף בפרשות רות דוד, בכ מה ששי ניצן נגע , בפרשת הרפז ובמשפי הפרקליטות. ארגון פשע פריבלגי. האגודה האומללה לזכויות האזרח ( עלא ישראל) היא גוף פוסט ציוני ,לבן ופריבלגי. עדיף לתקן לבד

32.

המאמר הזה הוא בפשטות יצירת לחץ על מערכת שמשפט. אבל כנראה שלך מותר ללחוץ על מערכת המשפט ולאחרים אסור - מין צדק שכזה. לעצם העניין - האגודה לזכויות האזרח היא ממש לא "אגודה לזכויות האזרח". תנסי להשיג ממנה עזרה נגד המואזינים שמפריעים לישון בלילות - ותגלי שזה לא כל כך מעניין אותם. האגודה לזכויות האזרח היא גוף פוליטי עם מטרות פוליטיות, ועצם זה אומר שמערכת המשפט צריכה להתרחק ממנה. אבל גם הטענה של חיות נכונה - עצם ההתחככות וההסתחבקות עם מישהו שפונה קבוע לבית המשפט - עלולה ליצור קשרים שיטו את המשפט (כי לא נעים מחברים).

31.

מסרבת לבדק בית מערכת מושחתת שאף אחד לא מפקח על התנהלותה הציבור כבר מזמן איבד בהם אמון

30.

ככה זה כשאתה חי בבועה וחושב שדעתך היא תמיד הדעה החכמה והנכונה בעולם. מדובר באירגון שמאלני קיצוני אנטי ציוני והגברת עיתונאית לא מבינה מדוע אסור לשופטים לתת הרצאה באירגון מסוג זה.

29.

הכל מתחיל ומסתיים במנהיגות. חיות חלשה.לא מנהיגה.ומפוחדת.היא שבויה בידי מלאך החבלה והמסית הגדול.והיא זא שהוא מינה אותה. והיא מגינה עליו לדיראון מדינת ישראל. מחכה מתי תסיים את הכהונה שלה

28.

כמו שכולנו לומדים בשבועות האחרונים - הפרקליטות והמשטרה תפרו את ביבי, ובינתיים בית המשפט מחריש. מה שאומר שהוא תקף אותם בעדינות ובכפפות של משי. לפי מה שהם עשו הם כבר צריכים להיות מינימום במעצר לצרכי חקירה ועד תום ההליכים.

27.

1. אני איש ימין 2. דברי פינדרוס מסוכנים. מאוד. 3. המשנה לנשיא חשין ז"ל איים לגדוע יד של מי שיפגע ב"בית שלו". 4. אני חושב שהטינה העמוקה של הימין לשמאל ובעיקר לאחד מנציגיו המובהקים - בימ"ש העליון נבעת מכך שהשמאל הקשה לא באמת סופר את הימין. הם לא רלוונטים בעיניו, שלא לומר לא לגיטימים. זו אולי תחושה שקשה להוכיחה אבל כל כך הרבה אנשים מרגישים אותה. מכאן נובעות התחושות הכל כך קשות נגד העליון. 5. כולנו, כל יחיד, כל איש ציבור, פוליטיקאי, עיתונאי, פובליסיסט, צריך לעמוד על דעתו אבל לקבל ולכבד, באמת, דעות אחרות. לא מהשפה ולחוץ.

26.

הכוונה היא שהאזרחים מפוחדים מבועתים עד עמקי נשמתם ממה שמתרחש בכנופיה שמרשה לעצמה לגמור להרוס לרסק כל אדם בישראל

25.

אין דמוקרטיה שבה מערכת המשפט מבטלת החלטוןת ממשלה ורשות מחוקקת!! אין דבר כזה שאי אפשר לבקר את הרשות השופטת!!!

comment-2-comment

פועלת בניגוד לחוקים קיימים בית המשפט חייב לבטל את החקיקה החדשה. זו אחת הבעיות כאשר אין חוקה.

24.

כתבה מסולפת חד צדדית וקיצונית בחוסר ההבנה האזרחי המינימלי בדמוקרטיה. הסכנה לבתי המשפט, מערכת הפרקליטות ומערכת אכיפת החוק היא בהן עצמן או במי שעומד בראשן. בית המשפט העליון כבר חגג במאמרים ומחקים רבים לא בדעות לא מבוססות כשופטים/ות הנוהגים בחוק בהתאם לאגנדה שלהן ולתועלת שיניבו כמו מסירת "עבודות", מינויים, עבירות בניה, עברות שלאזרח הפשוט יעלו בממון או מאסר כבמקביל אם הם יבצעו אותן ....זו לא תהייה עבירה כלל... ועוד עוד מכל בכל וככל שרק יוכלו...

23.

ראו את דמויות השופטים, יהירותם, התעלמותם מהציבור , מהעם, מהמדינה, מטובת המדינה, מבטחונה, מיהדותה, ותבינו מדוע יש הצדקה מוחלטת לטענה שיש לפרק את ביהמש העליון על שופטיו, ולבציע מהפכה שפוטית בדרך בחירת השופטים, הגבלת תקופת כהונתם, הקטנת שכרם, וניתוח אופיים במדויק טרם בחירתם. קאדר השופטים היום בעליון למעט שתים הוא עלוב, עד בכי, חלש, לא חכמים ובמיוחר, יהירים ואינם מתאימים לקבוע לנו לעם, מה נכון ומה לא, ויתרה מכך, אין להם את היכולת האינטלקטואלית הנדרשת לניתוח החוקים .

comment-2-comment

אפילו שם יש לה .. יהודה

comment-2-comment

כן העם זה אנחנו. אתם הם המעט . אתם הם מוכרי הדגים ומקבצי הנדבות המתכסים באצטלה של נאורות.

22.

קודם תביני על דברים לפני שאת כותבת עליהם. מי נתן לך להיות כתבת???

comment-2-comment

21.

דמעות תנין . לא יאמן שככה היא כותבת . תספרו כמה פעמים האגודה לזכויות האזרח עזרה לערבים. וכמה פעמים היא עזרה ליהודים. תבדקו את הפניות שלה לבית המשפט . כולם נגד מתנחלים ליהודים. זאת ממש תנועה פוליטית לכל דבר

comment-2-comment

20.

ולא יהיה. לכן יש לייתר את כל מערכת המשפט תוך הפרטתה. להפריט באמצעות מכרז כל 5 שנים את הפרקליטות. לייבא שופטים מחו"ל, והיות והשופטים המקומיים מתייחסים לחוק כהמלצה, אין חובה ששופטים זרים ישפטו כהבנתם. לפחות יגדעו כל קשרי הגומלין בין שופטים לפרקליטים, חברויות ונפוטיזם, ואולי גם הצדק יתחיל לבעבע. רק הפרטה תביא מזור למערכות המאבדות את הבנת תפקידם בחברה הישראלית ומסייעות באמונות פרוגרס לפורר את החברה. האדם הנורמטיבי ההגון מופלה לרעה כאקסיומה שיפוטית בפני החריג. הפכתם את סדרי העולם, שופטים מפוטמים על כס השן.

19.

הדעה הפוליטית מונעת כאן במאמר זה כל שיקול דעת אובייקטיבי ואמין

comment-2-comment

18.

לא מוכנים לקבל את הרקב הזה שפשה בעצמותיה כל כלך הרבה ביקורת ובמקום להקשיב ולתקן - מנפנפחם אותה כי המבקרים סתם "ימין מתלהם" אין דמוקרטיה בלי שוויון בפני החוק, אין דמוקרטיה שבה אין עליונות לחוק, ואין דמוקרטיה שבה בית המשפט אינו עצמאי ויכול לבקר באופן בלתי תלוי את פעולות השלטון והחלטותיו, או כזה שלא מהווה כתובת המגינה על זכויות האזרח וזכויות האדם. כן ?? וזה מה שאת חושבת שהמצב כיום ? |מגיע לנו בית משפט הוגן ללא משא פנים ללא דעה פוליטית ללא נטרליות של האום כאשר מדובר במדינה שלנו ללא הטיה חד צדדית להרס החברה והמדינה היהודית

17.

הנסיון להציג עמדות פוליטיות בתור אמת אובייקטיבית פשוט מגוחך

16.

אימון במערכת המשפט הרקובה והמושחתת אנחנו רואים את יום יופ במשפטו של נתניהו איך יושבות שתי ארורות בפרקליטות וחופרות אולי אולי ולא יוצא כלום ולצערי השופטים משתפיפ פעולה איתם במקום לזרוק אותם מכול המדרגות ולסגור את התיק אתם עושים צחוק מעצמכם

15.

אז הוא שולט דרך בתי המשפט והפרקליטות. זה מה שבאמת קורה כאן,רוצים לנתק את הכותבת וחבריה מעטיני השלטון הלא חוקי דרך הפרקליטות ובתי המשפט שהם בנו לעצמם. חייבים פיקוח על הפרקליטות ובחירת שופטים שיותר מחוברים לעם ישראל ולא מצביעי מר"צ בלבד.

comment-2-comment

קודם שינקו את האורוות של הפרקליטות ובתי המשפט

comment-2-comment

comment-2-comment

14.

13.

לכל מה שקורה עד היום, ולדעתי, היא הכניסה שפיות של שמיעתם גם של העמך. עדיף לנו כעמך. שכבוד הנשיאה תישאר בתפקיד זה. או לחילופין, שתיהיה שרת המשפטים. כי רק היא, ורק היא, מסוגלת לקצר את עינוי הדין. ולקצר הליכים להבאת הצדק. אני מוכן להתפשר שתיהיה נשיאת המדינה הבאה.

12.

מערכת המשפט ובעיקר הפרקליטות שבימים אלה מסתבר קלונה , תיק 4000 תיק גל הירש , משפט זדורוב ועוד ועוד , השופטת גרסטל , דר' קוגל והמכון הפתלוגי , דינה זילבר ,רות דוד , כל אלה מוכיחים כמה זקוקה המערכת לניקוי אורוות , הנפוטיזם בבית המשפט , כל אלה מצביעים על השחיתותת שהתנחלה במערכת , 10 d9 ' כנראה לא יעזרו אבל חייבים ומהר לנקות את המערכת הנשיא ריבלין אמר כנופיית שלטון החוק הוא ידע היטב על מה הוא מדבר , ומי שמתהדר בגוף הגדול לזכויות האדם שיבדוק טוב טוב , למה כל כך הרבה טענות מופנות למערכת

comment-2-comment

comment-2-comment

11.

איך ייתכן שיש קשרים אינטימיים כאלה בין התנועה לזכורות האזרח לשופטים, כאשר זו מופיעה לפניה? וכי אין זה ניגוד אינטרסים מובהק? האומנם אפילו אהרון ברק בעצמו, לא יטה את הדין כאשר התנועה תעתור מולו? האמונה שהשופטים הם מעל לחוק, וכן שיכולים לעשות בו ככל שירצו, וכן שלגביהם כאילו אין ניגודי אינטרסים (כמו למשל שגילה קלמן ליבסקינד בסדרת כתבות על אסתר חיות בעצמה) - היא היא הרס מערכת המשפט - ולא מי שטוען מולה.

10.

האליטה המשפטית הדורסנית שכותבת המאמר מדבררת אותה, היא קליקה של אנשים ציניים, חסרי מעצורים, חסרי מוסר וחסרי בושה. נתמכת עם ידי שופרותיה הרבים בתקשורת המגוייסת, ומנהלת מסע צייד נגד נבחרי ואנשי ציבור. הם הסכנה הגדולה לדמוקרטיה.

9.

מעניין שהכותבת הניכבדה חוששת דווקא מ"ההמון המתלהם הימני" . והעם צריך דווקא לחשוש מנחת זרועו של השלטון לא מבוקר ורואים זאת השכם והערב במערכות המשפט ודווקא שם צריך להיות התיקון היסודי כי מצוי הכוח השלטוני . העם יש בידו כוח רק בבחירות אחת לכמה שנים. דרך אגב מעניין אם את אותם דברים היית מייחסת אם אגמון היתה נותנת הרצאה בעמותה הדוגלת בזכות ההגנה העצמית של יהודים גם אם העמותה א-פוליטית.

8.

האליטה המשפטית הדורסנית שכותבת המאמר מדבררת אותה, היא קליקה של אנשים ציניים חסרי מעצורים, חסרי בושה וחסרי מוסר. נתמכת עלי ידי שופרותיה הרבים בתקשורת המגוייסת, ומנהלת מסע צייד נגד נבחרי ציבור. הם הסכנה הכי גדולה לדמוקרטיה

7.

והיענות ללחצים של גורמים מפוקפקים שגרמו לה לבקש את ראשו של נתניהו, בכל דרך. זה מקרה אומלל ונורא של הפרקליטות שאסור שיקרה במדינה דמוקרטית. האמון של הציבור צנח לרמות הנמוכות ביותר שהיו אי פעם. נצניהו בכל כהונתו והעיד על כך אברון ברק שמר על מערכת המשפט. אבל היא לא שמרה עליו ועל זכויותיו.

6.

הבעיה הכי גדולה של מערכת המשפט זו .... מערכת המשפט . מערכת שלוקחת סמכויות לא לה שאין להן אח ורע בעולם . מערכת שהיא בעלת סמכות אבל אין לה כל אחריות על כשלונותיה . מערכת שממנה את עצמה שמגבה את עצמה . הבעיה היא שהמערכת עסוקה בעיקר בלגונן על עצמה לדעת בלמנות את עצמה ובלהחמיא לעצמה כמה היא דואגת לדמוקרטיה (קצת מגוחך שמערכת שממנה את עצמה מדברת על דמוקרטיה) וכמה היא אבן יסוד וכמה היא ואיזה נפלאה היא . כך שהיא לא יכולה להיות קשובה לרחשי הציבור (כמה מנשיאיה אף זלזלו באופן בוטה בציבור) צר לי לומר שופט הוא בסופו של דבר בדר"כ עו"ד שהתקדם למשרה שיפוטית . שופט בבית המשפט העליון זה בסופו של דבר שופט שהצטייר מספיק נאמן למערכת . לא חכמה יתרה , לא תרומה יתרה לחברה . בני אדם בסופו של יום וזהו

5.

לא נותנים מענה נגד הבריונות הבדוואית בשם " זכויות האזרח" החקלאים הופקרו שדות נשרפו הפרוטקשן חוגג ובית המשפט " הנאור" משחרר עצורים למרות מעשי אלימות שוד וגזענות כלפי יהודים אז יש לזה צידוק בעיני בית המשפט שמתחשב " בסבל " העבריינים מהמגזר שנוסעים במרצדסים ולאנד קרוזרים בחצי מליון שקל.

comment-2-comment

4.

אנשים עם דיעה שונה משלך פונים לבית משפט ואת מצפה שהשופטת חיות "תנפנף את הפניה". אם כבר, אולי כדאי להכניס אותם לבתי ספר לחינוך מחדש. הרי לא ייתכן שתהיה להם דיעה שונה!

3.

יש משפט שאומר אוי לדור השופט את שופטיו מעניין איך הגענו לזה ליכאורה האשמים זה אתם תעשו חשבון ותשימו את גלימות המשפט ותצאו משם הרסתם את הדור הזה מעניין איך יהיה הדור הבא תיתבישו

comment-2-comment

"ויהי בימי שפוט השופטים"

2.

הרשות השופטת אבדה את אמינותה מרגע שהציבור הבין שבג"צ הפך לגוף פוליטי נגד הימין ואינו אומר דבר נגד בכירי השמאל שחומר רב מתגלגל נגדם ברשתות החברתיות. כ"כ בג"צ כבר מזמן שכח שהממשל במדינה מורכב משלוש רשויות, המחוקקת, השופטת והמבצעת. הציבור.לא יכול להשאר אדיש כשבג"צ נכנס יותר מידי לתחומה של הרשות המחוקקת ומבטל לעתים שרירותית חוקים או החלטות ממשלה.

1.

מערכת המשפט הגיע לאן שהגיע ואין לה מה להתלונן. מי האשם העיקרי בדבר הוא אהרון ברק עם ההכרזה הכל שפיט ומלאה כל הארץ משפט. הוא פתח פתח להתערבות בית המשפט בהכל. בתחלה זה נעשה במשורה, ובמשך הזמן איבדו את כל הבלמים. והם עובדים לפי הג'נדה ולא לפי חוקים. דבר נוסף בית המשפט קבע שלכל אחד יש זכות עמידה. בעיקבות כך מגיעים לבית המשפט העליון עתירות הזויות. במקום שבית המשפט יזרוק אותם מכל המדרגות, הוא מקבל אותם.

comment-2-comment

comment-2-comment

התגובות פה מעודדות . אבל המיינסטרים התקשורתי מנותק מהעם וכך גם הפרקליטות וכל מערכת המשפט. עד מתי ??

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה