35

הפסיד בתביעה אזרחית: קוסבי ישלם חצי מיליון דולר לאישה שתקף מינית ב-1975

בדיוק שנה אחרי ששוחרר ממאסר בשל הליך לא תקין, השחקן והקומיקאי ביל קוסבי הפסיד בתביעה בנוגע לתקיפה מינית של נערה ב-1975, וישלם לה חצי מיליון דולר פיצויים. בהודעה מטעמו של קוסבי נאמר כי התובעת ופרקליטתה "בדו את ההאשמות השקריות הללו כדי לאלץ את מר קוסבי לממן את משימתם הגזענית כלפי גברים שחורים מצליחים באמריקה"

ynet | פורסם:22/06/2022
שנה אחרי ששוחרר ממאסר עקב הליך לא תקין, ביל קוסבי (84) הפסיד בתביעה שעניינה תקיפה מינית של נערה בשנות ה-70. זאת במסגרת תביעה אזרחית שהוגשה נגדו, ובה נפסק כי ישלם לה חצי מיליון דולר פיצויים.
צילום: APביל קוסבי (צילום: AP)
ג'ודי הות', בת 65 כיום, האשימה את קוסבי בכך שב-1975, כשהייתה בת 16, פיתה אותה ואת חברתה להגיע לאחוזת פלייבוי בקליפורניה, שם היה אורח קבוע, וכפה עליה אקט מיני. תביעתה היא הראשונה שהוגשה במסגרת חוק חדש, המאריך את חוקי ההתיישנות בארה"ב ומאפשר לקורבנות תקיפה מינית בילדותם לתבוע שנים רבות אחרי שהותקפו. "עברו כל כך הרבה שנים, כל כך הרבה דמעות", הגיבה הות' לאחר הרשעתו של קוסבי, והפרקליטה שלה גלוריה אלרד הוסיפה: "היא הוכיחה עם פסק הדין של המושבעים שמר קוסבי אכן תקף אותה כשהייתה קטינה, ושהיה צריך לתת דין וחשבון על כך".
בהצהרה שניתנה אחרי מתן גזר הדין במשפט, הגיב דוברו של קוסבי מטעמו: "תמיד טענו שג'ודי הות', גולריה אלרד ושותפיהם בדו את ההאשמות השקריות הללו כדי לאלץ את מר קוסבי לממן את משימתם הגזענית כלפי גברים שחורים מצליחים באמריקה".
כאמור, בדיוק לפני שנה שוחרר קוסבי לאחר מאסר של כשנתיים, מתוך 3-10 שנות המאסר שנגזרו עליו. מאז 2014 החלו להצטבר עוד ועוד עדויות נגד קוסבי מצד עשרות נשים שטענו כי סימם ותקף אותן מינית במהלך שנים, אולם חוקי ההתיישנות מנעו מחלק מהן לתבוע. מהתביעות שכן הוגשו נגדו, רק אחת הסתיימה בהרשעתו בתקיפה מינית - וזו, כאמור, התנהלה באופן לא תקין, שהובילה לשחרורו.
לכתבה זו 35 תגובות
הוספת תגובה
35

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
17.

16.

15.

comment-2-comment

14.

13.

מושכות את הגבר, משחקות איתו, שוכבות איתו ואחרי עשורים רוצות כסף ורצות לתבוע. צריך שיהיה חוק התישנות

comment-2-comment

מתגובתך ניתן להסיק שאתה שונא נשים. לא אתפלא אם מצאת את עצמך בסיטואציה שבחורה אמרה לא וזה לא עניין אותך. לידעתך. זו תקיפה מינית

12.

יש סיכוי שאם יוקפא יניב רווחים גדוללים יותר במכירה פומבית.

11.

10.

9.

זה כל כך עצוב שאישה שנפגעה במשך שנים מהדוד שלה, אינה יכולה אחרי שנים של הכחשה וטיפול נפשי, לתבוע את הפוגע ושישא בעונש על מעשיו.

8.

האצבע המאשימה של אישה מספיקה להרשעת גבר. זהו. אם אישה מאשימה גבר אז אוטומטית היא גם צודקת.

comment-2-comment

נבחר ציבור שמוכן לעמוד להן בדרך

comment-2-comment

הרשעה על "הרגשות" עמומות חסרות כל הוכחה.

comment-2-comment

comment-2-comment

משמע לא רק האשימה, אלא גם הוכיחה! יש הבדל, אבל צריך להבין את זה. לא כל אחד מסוגל, כנראה. חבל.

comment-2-comment

comment-2-comment

שמתמודד עם כאלה האשמות וכמה קטנים הסיכויים שלו להצליח

comment-2-comment

הסיכוי של גבר לצאת טוב מסיפור כזה הוא קלוש גם הוא דובר אמת...

comment-2-comment

שיהיה נבחר ציבור שיעמוד בדרכן. מדובר ברודפות צדק וכן המטרה האמיתית שלהן שהפושע ישלם. מה אתה גשש בלש דה לה שמטע?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

שייכים לתביעות נזיקין שבה זכתה הגברת.

6.

נערות רבות אשר הגיעו לחווה של יו הפנר נפגעו ממנו ומאחרים. בסרט תעודה הציגו הנשים עדויות קשות על הפגיעות המיניות שהן עברו. חלקן אף שמו קץ לחייהן. אז כן, היו מקרים קשרים ואותה אשה מבוגרת היום, היתה פעם נערה. ואם בית המשפט הרשיע אותו זה אומר שהוא היה יכול לקבל עונשים חמורים מאלו. הוא על פי עדויות של נשים רבות היה אחד האנשים המשמעותיים שפגע בנשים. מומלץ לראות את הסדרה על חווה של פליי בוי.

comment-2-comment

5.

לא נשמעת לי נערה כל כך

comment-2-comment

4.

א י רצחתי את קיין מהתנך מי רוצה לחקור

3.

comment-2-comment

comment-2-comment

2.

הרי ברור שאין שום הוכחות חוץ ממילה שלה נגד מילה שלו. הוא הפסיד כי לא מאמינים לו, אבל זה לא החוק בארה"ב - אדם לא אמור להישפט על פי מה שחושבים עליו אלא על פי הוכחות. כל התביעות האלה הזויות אחרי 40-50 שנה.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה