269
850 בחירות 2021

סער שילם מחיר אבל מנע כנראה ממשלה מנתניהו

התוצאה של תקווה חדשה בבחירות – 6 מנדטים – מאכזבת, אבל נובעת בעיקר מהחלטתו להילחם על קולות הימין ולוותר על הקרב במרכז-שמאל | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 24/03/2021
סער במטה תקווה חדשה אחרי פרסום התוצאות (צילום: נדב אבס)
לפי הנתונים המסתמנים, גדעון סער ומפלגת תקווה חדשה צפויים לסיים את הבחירות עם 6 מנדטים. זוהי תוצאה מאכזבת ברמה האישית עבור סער, אשר בתחילת המירוץ כיכב בסקרים עם קרוב ל-20 מנדטים. מצד שני, כפי שזה נראה כרגע, סער הוא האיש שמנע מנתניהו, בהחלטתו לפרוש מהליכוד ולרוץ מולו, את הקמת הממשלה הבאה.
צילום: AFPחברי תקווה חדשה במטה הבחירות (צילום: AFP)
הנפילה של סער למספר מנדטים חד-ספרתי נעוצה בין היתר בהחלטה האסטרטגית שקיבל להביא להחלפת נתניהו בכל מחיר ולמנוע מנתניהו 61 גם על חשבון המנדטים של תקווה חדשה. זו הייתה מטרת העל - "ביבי הביתה" - וזו גם הסיבה לכך שסער התקוטט במערכת הבחירות רק עם נתניהו ובנט, והתעלם לחלוטין מלפיד וגנץ – אף שרבים במרכז התלבטו בין הצבעה ליש עתיד, כחול לבן או תקווה חדשה.
כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet
בימים האחרונים לפני הבחירות הסקרים הפנימיים של סער הראו שהוא מאבד מנדטים בעיקר לגנץ. הסיבה לכך הייתה הסקרים בכלי התקשורת, שבהם נראה שגנץ לא יעבור את אחוז החסימה - דבר שהעלה חשש בקרב המתלבטים שחששו כי אם גנץ לא יעבור, הגוש נגד נתניהו ייפול וגנץ לא יהיה בממשלת המעבר לקראת מערכת בחירות חמישית. אנשי המרכז שחנו אצל סער החלו לעבור לגנץ, ולפי ההערכות מדובר בארבעה מנדטים לפחות שעברו בימים האחרונים. סער החליט באותה נקודת זמן שלא להיאבק בגנץ על הקולות הללו - והחריף את הקו נגד נתניהו ובנט כדי לנסות להביא עוד קולות ימין.
תמונה כללית
במובן מסוים סער שילם מחיר אישי כבד על הנחישות שלו להחליף את נתניהו. אם היה מנהל מערכת בחירות תקיפה גם נגד גנץ ולפיד, הוא יכול היה להיות עם מספר מנדטים דו-ספרתי, אבל אז נתניהו היה מגיע כנראה בקלות ל-61. בפועל, מתוך ששת המנדטים של סער, לפחות שלושה הגיעו באופן מובהק מהליכוד, ועוד שלושה הם של אנשי ימין שהתלבטו אם להצביע מחל. לא בכדי הליכוד הגיע בבחירות אלה למספר המנדטים הנמוך ביותר מכל ארבע מערכות הבחירות האחרונות.
צילום: אורן אהרונישילם מחיר אישי כבד, אך מנע מנתניהו את הממשלה. סער יוצא מביתו הבוקר (צילום: אורן אהרוני)
כדאי היה להאזין לדברים של סער, ממנו עלו הקווים הבאים: א. הוא ומפלגתו לא יישבו בשום ממשלה שנתניהו עומד בראשה. ב. הם יפעלו להקמת ממשלת שינוי. ג. האגו לא יהווה שיקול. אם משקללים את הרכיבים הללו ביחד, המשמעות היחידה היא שסער ינסה לעשות הכל כדי להקים ממשלה חלופית לנתניהו, גם אם אדם אחר כמו לפיד או בנט יעמדו בראשה. העיקר שנתניהו ילך הביתה.
סער הוא אחד הפוליטיקאים הכי מיומנים ומסוכנים ליריביו בכנסת. הוא עשוי גם להוביל את המערכה לחקיקת חוקים נגד נתניהו, כמו למשל החוק למניעת הרכבת ממשלה על-ידי נאשם בפלילים. בלשכת נתניהו חוששים מהיכולות הללו של סער, במיוחד כשלצידו מכפיל כוח כזאב אלקין שנחשב לגאון פוליטי. הביטוי לחששות הללו ניתן כבר היום, כאשר ח"כ שלמה קרעי האשים את צחי הנגבי בכך שאולי הוא "החפרפרת של גדעון שנשאר בליכוד".
תמונה כללית
אריק שרון אמר פעם שבשדה הקרב הורגים אויב, ואילו בפוליטיקה הורגים אויב - אבל בבוקר למחרת הוא קם לתחייה. סער אמנם קיבל מכה אישית, אבל נתניהו לא יכול לחגוג. להיפך. סער כנראה מנע מנתניהו את הממשלה הבאה.
אמנם ראש הממשלה שלח את אנשיו לנסות ולהכשיר את דעת הקהל לממשלה שיקים בסיוע מנסור עבאס, אבל ספק רב אם סמוטריץ', בן גביר ובנט יסכימו לכך. ספק רב גם אם דעת הקהל תקבל זאת. סער התעורר הבוקר להמשך המאבק בנתניהו כשהוא שחקן מפתח עצמאי בגוש השינוי. הקרב הזה הולך להיות מעניין. תישענו לאחור.
לכתבה זו 269 תגובות
הוספת תגובה
269

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
188.

187.

המבחן האמיתי של ג.סער הוא לא להתמכר לליטופי העיתונאים, להם הוא רגיל כח חייו. בנקודת הזמן הזאת עליו לבחור בין הברנז'ה הצבועה והמניפולטיבית לבין למעלה ממיליון וחצי תומכי מח"ל, אשר לא ישכחו את בחירתו. אם יבחר להפנות להם עורף, יתגלגל בפוליטיקה הישראלית כמו הרבה פורשים לפניו, עד כדי סיום הקריירה הפוליטית שלו, מוקדם בהרבה מהנדרש. אם יתעלה לחשיבות הרגע, ולא יחשוש מהגינויים העלובים באולפנים ו"ראשים המדברים" שמייד ירקו עליו אש וגופרית, הוא יוכל להתמודד על ראשות התנועה בראש מורם ובסיכויים טובים מאד. מורן אזולאי תגנה, אלפי מתפקדי הליכוד יריעו ולא ישכחו. בחירה קלה, לדעתי.

comment-2-comment

שחררו אותנו מעולכם. יש למחל כרגע מיליון וקצת מצביעים. תוריד תאף ותן למבוגרים לעשות את העבודה

186.

איש מדהים ולא כוח כסף כבוד כמו זוהר

185.

184.

183.

'להקת המעודדות' שמקיפה את נתניהו מהראשון ועד האחרון לא ראויים להיות מנהיגים, מנהיגות לא הולכת עם התרפסות התבטלות ולקקנות אלא להיפך, התרסה מול המנהיג הנוכחי, ולטעון לכתר בלי רגשי נחיתות ופחד להרגיז את המנהיג, רק סער עומד בקריטריונים האלה ולכן הוא ראוי לרשת את נתניהו.

182.

לא מאמין שיש מנהיג שמטרתו היא למנוע מנהיגות מאחר, כל מנהיג רוצה קודם כל להנהיג.

181.

180.

ההפגנות נגד ביבי עולות פחות ממשלוחי הגלידות, הפיסטוקים והסיגרים לבלפור

comment-2-comment

179.

איש של מילה

178.

סרובו של םער להכנס עם נתניהו להקמת ממשלה הדבר הכי רציני בבחירות אלו סער הבין שדרך הליכוד בראשות נתניהו עוברת לדיקטטורה לכן חזר לדמוקרטיה ויצא נגד ביבי והצליח

177.

comment-2-comment

בהצלחה סער

comment-2-comment

ולכן גם חבל מאוד שהוא נאמן להם

176.

175.

174.

173.

הופעות בטלויזיה בני וחות מלאכותית אומר רק חששות ותיאטרון. בסוף השופטים יחרצו את גורלו. הוא מפחד מפתיחת תיבת פנדורה.

172.

בשירות המדינה! אנחנו זוכרים

171.

170.

הרבה זמן לא ניתקלתי בכזה פוליטקאי

169.

הרי הוא רק לא נתניהו וגם לא מרץ והמשוטפת נו לא שם לא פה אז מה האג'נדה לתקוע את המדינה לפחות היו בוחרים בגנץ

168.

comment-2-comment

167.

166.

נתניהו. פוליטיקה לא חייבת להיות מסיתה ומלכלכת. דרוש תיקון ודרושה החלמה אחרי ביבי.

165.

164.

163.

סוף סוף יש אנשים ישרים בפוליטיקה.

162.

161.

כולם שפוטים/ חנפנים/ רמאים/ מושחתים

160.

159.

158.

157.

כל הכבוד לך סער !!בזכותך נינצל ונחליף ממשלה תודה לך מהאנשים הפשוטים.

156.

155.

סוף סוף פוליטיקאי ששומר על עקרונותיו. כבר שכחנו שקיימים פוליטיקאים שמקיימים הבטחות לבוחריהם

154.

153.

152.

ראשית מילה טובה לכתבת. מורן היא אחת העיתונאיות המועשרות והאמינות ביותר שיש כיום בתקשורת. לגבי אלו שכועסים על סער. הם לא מבינים שהבי י כבר לא ישים והוא עלול להרוס את מדינת ישראל.. בשל תאוותו לשלטון. פחדנותו משרה אישתו ופחדיו מהכלא הצפוי לו. הליכוד מספיק חזק לנמשיך בלי הנתניהו ומשפחתו המעוותת. וזה מה שסער מנסה לשנות. יבוא יום ותבינו את זה. אם לא יהיה מאוחר מידי... תסתכלו טוב טוב על שיירות הפליטים במזרח התיכון וצפון אפריקה.. עם נתניהו אנחנו הבאים בתור

151.

comment-2-comment

150.

שווה לברר מי מממן את כל ההפגנות לאנטי ביבי, זה ודאי סכום ענק,

comment-2-comment

149.

היום אני חושבת שטעה המחנה שלנו היינו צריכים להצביע לו והיינו נפטרים מהמושחת וזהו. אפילו שאני לא מהימין זה היה נכון לעבור לסער כדי להעיף את האפס הזה ואז היינו חוזרים לשפיות

comment-2-comment

148.

147.

ואני לא אסלח לו אם יקח אותנו לבחירות פעם נוספת בגלל ה'מילה' שלו

146.

אם אין ברירה תתחבר לביבי אבל עם תנאים מוגדרים שברגע שהם מופרים אנחנו מייד עוזבים את הממשלה זה הזמן של גדעון להוביל שינוי וככה לגדול בהמשך אם יתעקש על ה'אגו' שלו ויגרור לבחירות חמישיות אותי הוא איבד

comment-2-comment

145.

פרשנות נבונה

144.

אם תיהיה עכשיו עוד מערכת בחירות סער לא יקבל כלום עדיף לו לחזור לליכוד ולהתמודד בבחירות הבאות. להוריד את הראש בשביל העתיד אבל אם ילך לחירות אנשים יודעים שהוא כח שולי ולא יצביעו לו

143.

comment-2-comment

כל מי ששלשל סער לקלפי ידע

comment-2-comment

comment-2-comment

142.

אם סער הוא זה שימנע הקמת ממשלה בראשות ביבי הרי זה הישג ענק. מכאן סער רק יתחזק.... אמן .הבעיה היא להוציא את הקולות מביבי מכיון שאלה אנשים שכל קשר בין שכל להיותם בני אנוש הוא מקרי בהחלט.פשוט הזבל של הזבל.

comment-2-comment

אז לא נותר לי אלא לרחם אליך...

141.

140.

אלו רחשי ליבה של הכתבת

139.

comment-2-comment

138.

אם זה היה החישוב של סער, הרי שהוא לקח החלטה מטופשת. רבים הבינו שהוא רץ לראשות הממשלה. כעת הוא נותן סיכוי למפלגות שמאל להקים ממשלה, וכך לפגוע במדינה עצמה על ידי החלטות מסוכנות, כולל חוסר במנהיג שיידע לעמוד על האינטרסים של ישראל חשבתי שהוא חכם יותר.

comment-2-comment

137.

סער לא מנע כלום הפסיד בגדול אסון טבע חבל

136.

לא הצבעתי עבור סער ולעולם לא אצביע לאיש כזה מהימין הקיצוני, אבל לייחס לו הפצת שנאה, זה שקר. סער איש הגון וישר ואם יהיה ראש ממשלה, ידאג לאיחוד לבבות ולא להפרדה ושנאה. אבל מהבית בבלפור יוצאות כל מיני סיסמאות שכל שטופי המוח ישר מאמצים אותם מבלי להשקיע מחשבה אפילו כשמדובר בשקרים. ביבי'ז ממציא ומפתח של המושג שנאה, הסתה, כזב, הכפשה והרשימה ארוכה. בזה הוא מצטיין ובזה הוא משקיע את כל האנרגיה שלו.

135.

כל אחד פרשן לרגע, אין אחד מהפרשנים שיכול לומר אמת, כל פרשן אומר את מה שהוא רוצה שיהיה ותו לא

134.

חוק האוסר על נאשם בפלילים להתמודד ובא לציון גואל

133.

132.

comment-2-comment

אולי מנהיג שמאל מנהיג ליכוד שזה ימין אך יכול להיות איש ימין שמפיל ממשלת ימין איחס אדם בזוי ונאלח איחססססס

131.

שילם מחיר כבד של חטא היוהרה.וגם לא מנע מביבי ממשלה.וזה העונש העיקרי של שגעון סער

130.

comment-2-comment

129.

128.

שקלתי להצביע לסער עד שראיתי את הסכנה שגנץ לא יעבור ועברתי לגנץ. איש ימין אמיתי וממלכתי סער. אין לי בעיה שיהיה ראש ממשלה אפילו שאני בשמאל

127.

ביחד עם מרצ העבודה סער ימינה ודרעי יש ממשלה ובא לציון גואל

comment-2-comment

126.

איש עם עקרונות, נקי עם ערכים.

125.

124.

123.

122.

121.

אל תבייש אותנו. שמור מרחק מביבי וחבורת הנוכלים שלו. חזק ואמץ!

120.

התקשורת אוהבת לפרגן לכל לוזר רק שיהיה נגד ביבי ולהסביר למה הפסד הוא נצחון וההיפך. הבן אדם נכשל בכל מה שהוא עושה אז למה לעשות ממנו גיבור???

comment-2-comment

119.

ישכח ויזרק לפחי היסטוריה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

118.

אדם קטן שעשה נזק גדול

comment-2-comment

117.

כל הכבוד! פוליטיקאי ומנהיג אמיתי!

116.

כי הוא בא לקלל ויצא מבורך .ברכתו היא בעצם מניעת הדון להקים ממשלה.

115.

לא צריך הוכחה כי סער הוא היום הפוליטקאי הכי מנוסה! (יותר מנתניהו) הוא צריך לעמוד בראש מפלגת ימין הכי גדולה! לא נתניהו ובטח לא בנט! אחד נוכל ושקרן והשני פשוט חלש

114.

לא מסכים עם הדעות שלו אבל הוכיח שהוא מנהיג אמיתי וקודם כל בנאדם שמבין את הנזק העצום שגורם הנאשם ושכב על הגדר כדי להפילו!

113.

comment-2-comment

comment-2-comment

הרי כל האג'נדה של סער זה להחליף את נתניהו יחד עם אידאולוגיה ימנית.

112.

זה הכל.

111.

110.

אם לא יחבור לביבי יקבל הרבה יותר בהבחירות הקרובות.

109.

108.

comment-2-comment

היחידי שלא מצדיע לדון ביבון

107.

comment-2-comment

ברח כשהבען שנתניהו הורס את הליכוד ואת המדינה!!

106.

אם לא קמפיינים הגוואלד של מרצ, גנץ והעבודה חסרי האחריות, שלא חשבו לאפסן את האגו ולהתאחד, הרי שסהר היה עם מנדטים דו ספרתיים. הוא באמת נשכב על הגדר, ואולי הציל את המדינה מהמשך השחיתות, הניוון, והכניעה לקיצונים שבקיצונים, ולעבדות אצל החרדים. המילה האחרונה עוד לא נאמרה, והוא ללא ספק ראוי לרשת את הנהגת הימין השפוי והפרגמטי בארץ.

105.

comment-2-comment

סער ואלקין אלופים בשח מט, נראה שיביאו את המט לנוכליהו!

104.

המנדטים של הליכוד עברו קצת לליכוד ב של בנט, אבל כל המטרה של בנט היתה להשיג לביבי קולות מבחוץ.

comment-2-comment

103.

102.

101.

גנץ, סער, בנט, לפיד, ביבי כולם רק דואגים לנו ולא לעצמם. איזה אנשים נפלאים הם הפוליטיקאים שלנו!

100.

99.

98.

לדעתי גדעון סער הוא הגיבור בגדול ביותר של הבחירות האלה. הוא הקריב את עצמו ונשכב על הגדר כדי למנוע מ"השליט העליון"היושב בבלפור להרוס את המדינה. באם הוא יצליח בכך מדינת ישראל תנשום לרווה ותצא לדרך חדשה. אפשר להגיד בפה מלא.........גדעון סער מונע מלחמת אזרחים.

comment-2-comment

גנץ לא למד כלום, ביבי שלח לו הסכם לרוטציה

97.

96.

אם הוא היה יוצא נגד השמאל אז הוא היה מקבל יותר קולות מהימין

95.

ולא לחמם כסא ולא להגיע להצבעות

94.

יש לו תפקיד חשוב בהרכבת ממשלה חלופית לנתניהו!

93.

קשקוש נתניהו ראש ממשלה

92.

91.

השאר שפנים שמאלנים

90.

comment-2-comment

89.

גדעון, דע לך כי משפחתינו כולה לא הצביעו לך אך ורק בגלל שאשא ביטון. היא פשוט כלומניקית וטפילה וזה חבל

comment-2-comment

88.

ונתן לגיטימציה ל120 חסרי תועלת לבזבז לנו עוד מיליארדים!

comment-2-comment

הפוך גוטה הפוך

87.

86.

זאב אלקין, פוליטיקאי ותיק ושחקן שח מזהיר. גדעון סער עם נסיונו הפוליטי וזאב אלקין הפוליטיקאי המשופשף ושחקן ש״ח ערמומי יכולים לבנות קומבינה שתעיף את ביב ותחבר יחדיו את מחנה לא ביבי.

comment-2-comment

אם סער ימני אמיתי הוא יחזור הביתה לליכוד.

85.

comment-2-comment

תלמד לכתוב סער אדיוט

84.

...שלא השכילו להכניס את סער חזק מאוד במנדטים

83.

82.

ובא לציון גואל. ביבי יפסיק לטרלל את מדינת ישראל.

81.

comment-2-comment

ימים יגידו

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה לא מתבייש להגיד שאתה ימני ימני מפיל ממשלת ימין תתבייש ליצן

comment-2-comment

80.

אתה עוד תהיה ראש מנשלה

79.

גדעון סער, איש ישר, אמין, ללא אגו ונקי כפיים, איש טוב ואיכותי, מחפש את טובת המדינה בלבד, אני בחרתי בך ומאמינה שאתה מנקה את השטח מביבי וחבורת הזבל שלו, אתה תחזיר את הליכוד האמיתי, כרגע מדובר במפלגת ביבי ולא במפלגת ליכוד. בבחירות הבאות אתה תעלה ובגדול, ישר כוח אחלה אסטרטגיה

78.

77.

מעריכה ש״נשכבת״ על הכביש להצילנו מBB

76.

וזה יאמר לזכותו ,והוא יצטרך לחיות עם המחשה שהוא פירק את הליכוד בגלל האגו שלו.

comment-2-comment

הוא משלם על זה שהוא מעיף כל מי שמסכן אותו

75.

comment-2-comment

comment-2-comment

וגם זה לא בטוח.

74.

73.

עשה טעויות. הרכב חלש ולא אמין וחסר ברק אישי ראוי ממלכתי לא קיבל את קולי בגלל הקשרים עם החרדים וימין לא פרגמטי יכול להתפתח למנהיג ימין בהמשך

72.

71.

comment-2-comment

זו תהיה בגידה בערכי חירות המקורית. סער יודע את זה היטב. נתניהו מזמן סטה מהדרך הזאת.

comment-2-comment

פתאום אתם רוצים את סער יא אפסים צבועים...ביבי הולך הביתה

comment-2-comment

לעבור לצד השני. נכון, מדובר בבודדים אבל עדיין.

70.

חרמות בזמן חירום כזה מביאות רק לפילוג.

comment-2-comment

69.

אדון סער הבחירות זה היה נקמה לא להציל את המדינה הראתה את פרצופו האמיתי

68.

comment-2-comment

סער עוד יעלה כי הוא מוכיח אופי.

67.

כשל בימין ולא לקח קולות לליכוד

comment-2-comment

comment-2-comment

זו האמת, תמיד הצבעתי ליכוד ואני אפילו פקוד למפלגה, אבל לדעתי ביבי מזיק למפלגה שלי ולמדינה שלי, לכן הצבעתי סער הפעם. ברגע שביבי יעוף אני חוזר להצביע לליכוד שוב בלי לחשוב פעמיים בכלל.

comment-2-comment

הכל קולות של הימין.

comment-2-comment

66.

לקח מצביעי שמאל מתון מגנץ

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

סוף סוף הם יכולים לתמוך באידיאולוגיה של ליכוד בלי המושחת.

comment-2-comment

65.

64.

comment-2-comment

63.

אינני איש ליכוד ואינני תומך נתניהו. אבל גדעון סער טיפס לא על סולם כי אם על מנוף. הוא התרסק לחלוטין. לייחס לו את אי הקמת ממשלת נתניהו לאחר שנתניהו לא הצליח גם בשלוש הבחירות הקודמות, כאשר סער לצידו, זה בלשון המעטה "תחזוק סיעת אנטי ביבי" ללא כל הצדקה. ההישג ככל שיש זה לא בזכות סער.

62.

שלפיד, בנט וסער יוותרו על האגו המוגדל וימליצו על גנץ כראש ממשלה. הוא יוכל לאסוף סביבו אותם ועוד. הם הבטיחו להיפטר מביבי, עם כל מיני הסתייגויות. התקבצות סביב גנץ תפתור את הבעייה.

comment-2-comment

comment-2-comment

61.

60.

59.

58.

אלייך תראה את חצי הכוס המלאה אתה צעיר.

57.

56.

55.

54.

ישמח להחליף אותם בגאוליציה במפלגה אחרת

53.

לסער כנראה בכלל שלא איכפת שהימין יאבד את השלטון. העיקר שביבי יעוף, גם במחיר אובדן השלטון לטובת השמאל. כמה עצוב זה ששיקולים אישיים גוברים על האידיאולוגיה. בכך סער איבד באופן סופי ומוחלט את האהדה הרבה שרחשתי אליו פעם...חבל.

comment-2-comment

ממפלגת יש תקוה מוסרים...לאאאאא די, בבקשה...ניתנהג יפה בפעם הבאה

comment-2-comment

בנט, סער, גנץ ולפיד זה שמאל? תתעורר. לא כל מי שמתנגד לביבי הוא שמאל. שטפו לך את המוח טוב טוב במשך הרבה זמן...

52.

51.

50.

49.

48.

47.

בנט לפיד סער גנץ ש"ס אגודה העבודה רעם מבחוץ קואליציה הכי אפשרית כרגע

46.

comment-2-comment

45.

44.

רוב העם לא קולט את סער כי העם התרגל לדרך הקומבינות של ביבי ושות'

43.

42.

41.

40.

אני תמכתי בגדעון סער כי הוא איש ישר והגון

39.

38.

לקדם את טובת המדינה. בתור מצביע ביבי קבוע היחידה שראויה להערכה היא מירב מיכאלי. יש לה חזון ומטרתה טובת הכלל. השאר אחוזי ריגשי נקם בביבי בלי שום חזון לעתיד. אני מצביע תמיד מח"ל.

37.

36.

35.

סער איבד בין שנים לשלושה מנדטים בגלל צמד העורקים האוזר והנדל.

34.

33.

32.

31.

סער סיים את הסיפור הפוליטי שלו כימני ל4-5 שנים השנים הקרובות. העיקר שהתקשורת השמאלנית מוחאת כפיים. קיבלנו אבי ניסנקורן חדש.

30.

עדיף להיות גיבור באופוזיציה באשר אפס בממשלה. לפיד, גנץ ובנט (כמו גם רבים וטובים שכבר נמחקו מהפוליטיקה) כבר נפלו בפח של נתניהו כשהצטרפו לממשלתו תוך הפרת הבטחת בחירות או שתיים. סער יותר חכם מזה. הוא חושב לטווח ארוך יותר. הוא יודע שעדיף לשמור על שמו ועל המילה שלו, ולהתייצב מאחורי עקרונות. את הפירות הוא אולי לא קצר עכשיו, אבל בואו, כמה זמן כבר יעבור את הבחירות הבאות? נתניהו לא ישאר בשלטון לעוד זמן רב. כשהוא יצא מהתמונה, כולם ינסו לספר שהם נלחמו באיש המושחת בכל כוחם. סער מחכה ליום הזה, ויש לו הרבה סבלנות

comment-2-comment

29.

comment-2-comment

את החץץ הזה אנחנו נשלם ונשלם בגדול לפרזיטים האלה.

28.

27.

26.

comment-2-comment

comment-2-comment

25.

לא מנע ולא נעליים...

24.

23.

כמה רעש וצלצולים ובסוף 6 מנדטים , גם זה יותר מדי בשבילו

22.

אוטומטית.

comment-2-comment

21.

זה נראה יותר כמו lose lose וגרירה לסבב בחירות חמישי

comment-2-comment

כל מי שמצדיע לסער מעדיף סבבי בחירות שוב ושוב והעיקר שביבי ילך. תנו לבנאדם לעבוד קיבינימט ומספיק עם הרדיפה הפוליטית

20.

comment-2-comment

19.

הם מגחיכים את כל מי שהוא לא הנאשם, עושים מהם צחוק ומקטינים את הנושאים שהם חזקים בהם. והנאשם? הוא יוצא שם מגניב, רזה, מניפולטיבי, כמו שהמצביעים שלו אוהבים אותו. ככה מכשירים אותו. אותו דבר בן גביר, שמשחק אותו שחר חסון, אהוב הצעירים, נותן לגיטימציה לחושך ובושה. מתי יחקרו את הערוץ הזה על הקשר שלו עם השלטון?

comment-2-comment

את בטוחה שראית ארץ נהדרת? כי מהמשתמע, מדובר בתוכנית שיורדת חזק על בנט, דתיים, הליכוד וכל מה שקשור ליהדות... לא נראה לי שראינו את אותה תכנית

comment-2-comment

18.

כחלון מספר 2

17.

comment-2-comment

16.

סהר היה ונשאר כלומניק פקידון בוגדני קטן , שכל מעשיו למטרת שינאה וחבלה ולכן גם בקושי מגרד את ה6 מנדטים נו , ונגיד שיצליח למנו ע ממשלת ימין ? מה עתידו הפוליטי של הפקידון היהפוך סמאלני ? מי יגע במפלגה הקלוקלת הזו עם מקל ? הימין לא שוכח ולעולם לא סולח לבוגדים , ההזדמנות היחידה של סהר לחזור לימין היא רק בהצטרפות לממשלת ימין .

comment-2-comment

15.

14.

13.

comment-2-comment

שלא רוצים שמושחת, כשרוני ככל שיהיה, ישלוט עליהם ויזהם את הפוליטיקה הישראלות לדורות.

12.

אחרי הכל.

comment-2-comment

comment-2-comment

הלילה

comment-2-comment

comment-2-comment

11.

10.

מפת המנדטים מראה שאף ליכודניק לא הצביע לו.

comment-2-comment

9.

כל המדינה אתם לא רואים את זה לא קשור לביבי רק

comment-2-comment

מיד תהיה פה ממשלה נורמלית

8.

להעיף את המושחת נוכליהו.כל הכבוד לסער.

7.

6.

בניגוד לכל הביביסטים שמעדיפים להעלים עין מהשקרים והרמאויות של נתניהו

5.

גם אם תגידי את זה עוד כמה פעמים את פשוט טועה סער לקח מנדטים מצביעים אסטרטגיים שהיו מצביעים למרכז שמאל

comment-2-comment

לא

4.

שנאה מעוורת אנשים כנראה זה חשוב יותר מהמדינה

3.

2.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה