חשד לרצח: גבר נורה למוות מרכב חולף בדיר חנא, שניים נפצעו קשה ובינוני

ג'האד חמוד בן ה-33 נפצע אנושות לאחר שאלמונים ירו לעברו ולעבר שניים מחבריו. הוא הובהל לבית החולים פוריה, שם קבע הצוות הרפואי את מותו. מקורביו: "הוא לא מסוכסך עם אף אחד - כל אחד יכול להיות הבא בתור"

חסן שעלאן | עודכן:13/10/2021
תמונה כלליתהנרצח ג'האד חמוד
ג'האד חמוד בן ה-33 נהרג הלילה (חמישי) מירי בכפר דיר חנא שבצפון. אלמונים שביצעו ירי מרכב חולף פצעו את חמוד באורח אנוש ושניים נוספים באורח קשה ובינוני. השלושה הובהלו לבית החולים פוריה בטבריה, אולם שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו של חמוד.
המשטרה פתחה בחקירה והחלה לאסוף ממצאים בזירה ולגבות עדויות. במקביל, פרסה מחסומים לאיתור החשודים שביצעו את הירי מהרכב. לפי תושבי המקום, ברכב היו שני אנשים. בשלב זה, הרקע לאירוע לא ידוע. חמוד הוא הנרצח ה-104 בחברה הערבית מתחילת השנה.
מיד לאחר היוודע הרצח, מאות אנשים הגיעו לביתו של הקורבן וקראו למצוא את היורים. תושבי הכפר דיר חנא סובלים רבות מהפשיעה הגואה, שכן רק בחודש האחרון נרשמו כמה אירועי ירי לעבר בתים ורכבים.

אלימות ברחובות - כתבות נוספות

קרוב משפחתו של חמוד סיפר כי לנרצח היה עסק לשטיפת מכוניות, וטען: "הוא לא מסוכסך עם אף אחד. מוזר מאוד למה רצחו אותו ופגעו בחבריו. לא היה מורגש שהוא היה בסכנת חיים. הוא היה אדם מכובד שבקשר טוב עם כולם".
"הפשיעה בחברה הערבית משתוללת ואין מי שיעצור את הרציחות", הוסיף קרוב משפחתו של הנרצח, והתריע: "כל אחד יכול להיות בתור". "הנרצח והפצועים הם אנשים טובים ומוכרים", הוסיפו כמה מהתושבים. "כולם מופתעים למה ירו בהם. כאן כלום לא ברור".
מאז שהמשטרה הקימה את יחידת סיף למיגור הפשיעה בחברה הערבית, יותר מ-30 בני אדם נרצחו ו-40 נפצעו בדרגות פציעה שונות. לדברי תושבים בכפר, "ככל הנראה התחילו לרצוח אנשים במטרה להתגרות במשטרה ובשב"כ, בכדי שיבינו שהם לא דופקים חשבון לאף אחד".
תמונה כלליתזירת הירי בדיר חנא
בשבוע שעבר כינס ראש הממשלה נפתלי בנט לראשונה את צוות השרים למאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית, שהחליטה בין היתר לערב את שב"כ בסוגיית הנשק הבלתי-חוקי. מאותה ועדה נמסר כי גם צה"ל יהיה מעורב במיגור הפשיעה, אך בהמשך התברר שהכוונה היא בעיקר ניסיונות לצמצם את גניבות הנשק מבסיסי צה"ל. כוחות הביטחון יטפלו בשרשרת אספקת הנשק, ותישקל הכנסה של כוחות מג"ב ליישובים הערביים.
"מצב האלימות בחברה הערבית הגיע לקו האדום", אמר בנט בפתח הדיון. "הממשלה לוקחת את הנושא ברצינות גדולה. הציבור הערבי חייב להבין שכוחות הביטחון הם לא האויב, הם הפתרון. לא להאשים את המדינה, אלא ללכת איתה יד ביד".
פורסם לראשונה: 01:32, 14.10.21
לכתבה זו 21 תגובות
הוספת תגובה
21

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
19.

לכישלון. אתמול הצלנו אישה אחת ממוות.אחרי שאחיה,חטפו אותה,על רקע 'כבוד המשפחה'. בטח יהרגו אותה בהזדמנות אחרת.

18.

זה ברווז המילה המכובסת "חשד ל...." כדאי תיפרדו ממנה! אפשר לחשוב שקיימת אפשרות שהאיש הסתער לעבר הכדורים שנורו בשוגג מרכב חולף

17.

צריך להחזיר את הממשל הצבאי. כשלשוטרים יתאפשר לחפש בלי צו בכל מקום, לעצור כל חשוד בלי הסברים לכמה זמן שהם רוצים, לחקור עם מכות רצח מי שלא מדבר, ולירות בפושעים בלי בתי משפט ובלי נעליים, הפשע יעלם. ככה שולטים בכל מדינות ערב וזה עובד מצויין. למה לא פה? בשיטה נוכחית עם עורכי דין, זכויות אזרח, משפטים אינסופיים, עונשי מאסר קלילים, משטרה בלי יכולות חקירה, זה כאילו אכיפת חוק, זה מתאים לרעננה או נס ציונה. לא לכפרים ערביים.

16.

15.

14.

המתנגדים לתשלום דמי כופר משלמים בחייהם

13.

comment-2-comment

בקרוב אצלכם

12.

וכמובן אנשי הדת שלהם שתמיד נואמים על סובלנות סבלנות וקבלת האחר.שווין של הלהטבים הנשים והחלשים

11.

10.

9.

8.

7.

יש בעיה? יש סיסוך? מישהו העליב מישהו? יאללה הכדורים מתחילים להתעופף בית משפט עולה כסף ולוקח זמן...

6.

5.

חייבים להבהיר להם מי כאן הבעל בית ולעשות זאת עכשו. נדמה כאילו מאז עבאס ראש ממשלה הם מעיזים יותר.

4.

3.

זה חייזרים שירו בהם הם לא יודעים חחחחחח והעיקר המשטרה אשמה פחחחח

2.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0