64

ואז אמא שלו אמרה לי, "לא נמאס לך לחיות על חשבון הבן שלי?"

כשאמו של אביב התייחסה אל לירון בצורה משפילה, לירון נשכה שפתיים. היא ניסתה להתעלם עד שלא יכלה יותר. זמן מה אחרי החתונה היא החליטה שבשלו התנאים ליישוב הסכסוך. גם איה החליטה להתעלות על האגו ולהושיט יד לשלום בתום ריב משפחתי סבוך. רגע לפני פסח, החג המשפחתי מכולם, יצאנו לבדוק מי הם הזוגות שמצליחים לפתור סכסוך משפחתי עיקש, וכמה תעצומות נפש צריך כדי לרדת מהעץ

אופיר סגרסקי | פורסם:05/04/2022
החמות שונאת את הכלה, הבעל לא מדבר עם הגיס - סכסוכים משפחתיים הם תופעה נפוצה ביותר בארץ ובעולם. לא סתם הקונספט הזה הניב לנו שמונה עונות של "עקרות בית נואשות" ו-234 עונות של בן-אל ואורטל תבורי.
וכשבמרכז הדרמה עומד זוג נשוי, זה כמעט אף פעם לא נגמר טוב - או שמתגרשים, או שאחד הצדדים מתנתק ממשפחתו ומוקיע מהחיים המשותפים את הגורם הבעייתי. אבל לעיתים קמים אנשים עם תעצומות נפש בלתי נתפשות, ומחליטים להושיט יד לשלום. לעיתים נדירות עוד יותר, הצד השני מושיט ידו בחזרה.
רגע לפני פסח, החג המשפחתי מכולם, יצאתי לבדוק מי אתם זוגות מופלאים שמצליחים לפתור סכסוך משפחתי עיקש, וכמה תעצומות נפש צריך כדי לרדת מהעץ.

"בשלב מסוים כבר ממש שנאתי את אמא שלו"

זה קרה לפני שמונה שנים, בערך חודש אחרי שלירון ואביב (השמות האמיתיים שמורים במערכת) הכירו. כבר בדייטים הראשונים היה ברור לשניהם שהקשר ביניהם הולך לכיוון רציני. המפגש עם המשפחה של אביב, לעומת זאת, לא הלך הכי חלק, בלשון המעטה. "אמא שלו התעלמה ממני לאורך כל הארוחה", אומרת לירון. "התעלמה ברמה שדיברתי אליה והיא לא ענתה לי. עד היום אני לא מבינה למה".
בדיעבד, אומרת לירון בחמלה מעוררת השתאות, לאמו של אביב היו נסיבות מקלות. שנה בלבד לפני המפגש האבא נפטר, והאם נשארה לבדה בדירה, מסוכסכת מאי אילו סיבות עם בתה. "אני חושבת שזה היה שילוב של 'לקחתי לה את הילד' יחד עם הריב שהיה לה עם הבת שלה שלא דיברה איתה, וכמובן האבא שנפטר", מסבירה לירון. "אביב הוא ליטרלי כל מה שנשאר לה".
צילום: Shutterstock"אמא שלו שנאה אותי על לא עוול בכפי" (צילום: Shutterstock)
אבל כל הנסיבות הללו לא הפכו את המפגשים במחיצתה למהנים יותר. גם כשהיא כבר התייחסה אל לירון, "היא הייתה מאוד עוקצנית ומאוד לא אהבתי לבוא לשם, בגללה", היא נזכרת בעצב. "ככל שהקשר ביני לבין אביב העמיק, כך הרגשתי שהיא פחות ופחות נסבלת עד שממש שנאתי אותה".
איך התנהגת את, מהצד שלך?
"לדעתי, הייתי ממש חמודה. קודם כל, אף פעם לא התעמתי איתה. הבנתי שזה שלה מהיום הראשון, וגם אביב היה מאוד מודע לאיך שהיא מתנהגת. במערכות יחסים אחרות שהיו לי, ההורים של בני הזוג תמיד אהבו אותי ואני אהבתי אותם והיינו ביחסים טובים. הפעם זה היה על לא עוול בכפי, ועד כמה שידעתי שזה שלה, זה לא היה כיף".
התקרית שפוצצה את הכול התרחשה שנה וחצי אל תוך הזוגיות של לירון ואביב. דודה של אביב הגיעה מחו"ל, ולרגל המאורע הוזמנו אביב ולירון לארוחה משפחתית במסעדה. "אמא של אביב כרגיל הייתה בלתי נסבלת, ובאיזשהו שלב היא התחילה לדבר משום מקום על זה שכשזוג מתארס, נהוג שהאמא של החתן נותנת את הטבעת שלה לכלה.
"בשלב מסוים אביב אמר לה, 'טוב, קצת חפרת. אף אחד פה לא מאורס', והיא מיד ענתה, 'נכון, מי פה כבר יתארס?', ואז אביב אמר לה, 'את יודעת שיום אחד אני ולירון נתחתן'. הייתה שתיקה ואז היא אמרה את המשפט הבלתי נשכח לפני כל המשפחה: 'לפעמים בן אדם אמור להבין שמגיע לו יותר'. זהו. סתמתי את הפה, והיו לי דמעות בעיניים, אבל לא אמרתי כלום".
"אחרי שזה קרה אמרתי לו, 'תשמע, אני שונאת את אמא שלך, אני לא רוצה לשמוע ממנה יותר בחיים'"
חכו, זה לא נגמר כאן. "כשהגיע החשבון, למרות שהדודה ארגנה את הארוחה, אביב שלף את כרטיס האשראי שלו בג'נטלמניות, ואז אמא שלו אמרה לי, שוב מול כולם: 'לא נמאס לך לחיות על חשבון הבן שלי?'. באותה התקופה, אגב, גרנו יחד בדירה של סבתא שלי".
אביב וקרובי המשפחה האחרים, שהיו עדים לעקיצה הרעילה, ניסו להגן על לירון, אבל הנזק כבר נעשה. "אחרי שזה קרה אמרתי לו, 'תשמע, אני שונאת את אמא שלך, אני לא רוצה לשמוע ממנה יותר בחיים'", היא נזכרת.
צילום: shutterstockארוחת חג. המקום אליו מתנקזים כל המתחים המשפחתיים (צילום: shutterstock)
אחרי חודשיים בערך - צחוק הגורל - אביב ולירון התארסו. "אמא שלו הגיבה בבכי, ולא מאושר", מספרת לירון בשעשוע מריר. "היא אפילו איימה כי תגיע לחתונה שלנו בשמלה לבנה. היא אמרה את זה ממש בהתרסה. האמת? זה היה החלום שלי שזה יקרה, זה יכול היה להיות כל כך מצחיק".
לבסוף, החתונה עברה ללא הצהרה אופנתית נועזת מצד האם, וזמן לא רב אחריה, קיבלה לירון החלטה מכוננת. היא התקשרה אל חמותה והכריזה: "אני רוצה לדבר איתך".
"אמרתי לה, 'תקשיבי, באתי לדבר איתך כי מבחינתי המצב כמו שהוא לא יכול להמשיך. בין אם את אוהבת את זה ובין אם לא, אני הבחירה של הבן שלך. יום יבוא ואת תהיי הסבתא של הילדים או הילדות שלנו. אני לא רוצה שהם יגדלו בכזאת אווירה, ולא רוצה שכל פעם כשאלך לסבתא שלהם, אני אתלונן על כמה שאני שונאת אותך. אז אם עשיתי לך אי פעם משהו, אני פה בשביל שתגידי לי ושנדבר על זה. בסוף את לא פוגעת בי, אלא בבן שלך, כי את גורמת לו להיות בין שתינו'".
וואו. מה היא אמרה?
"היא לא אמרה דבר! היא הקשיבה, ואמרה שהיא שמעה את הדברים".
"אמרתי לה, 'יום יבוא ואת תהיי הסבתא של הילדים או הילדות שלנו. אני לא רוצה שהם יגדלו בכזאת אווירה, ולא רוצה שבכל פעם כשאלך לסבתא שלהם, אני אתלונן על כמה שאני שונאת אותך"
אז התנצלות לא הייתה שם, אך מאותה השיחה, מספרת לירון, שינתה החמות את יחסה אליה ב-180 מעלות. "לזכותה ייאמר שהיא לא עושה את זה בצביעות ולא כדי לסתום לי את הפה, כי כשהיא לא אוהבת מישהו, מרגישים את זה".
כיום, החמות אף מתקשרת מפעם לפעם כדי להתעניין בשלומה של לירון. "גם היא עשתה מהלך פה", מפרגנת לירון. "אני אומנם עשיתי את הצעד הראשון, אבל התגובה שלה לכך לא הייתה מובנת מאליה".
כל הכבוד לך.
"אני באופן כללי לא בן אדם עם אגו. כשמשהו יושב עליי במערכות יחסים, אני אומרת את מה שיושב לי על הלב, בטח כשזה בשביל אנשים שחשובים לי, ובמקרה הזה האדם שחשוב לי הוא אביב".

"ברגע שהסכסוך הגיע לאשתי, זה היה קו אדום מבחינתי"

הסכסוך המשפחתי אליו נקלעו בנות הזוג איימי הראל (30) ואיה הראל קיובצקי (32), מחיפה, הוא כבר בדרגת קושי מתקדמת במיוחד, אך לפני שנגיע אליו וכדי להבין את שורשיו, ביקשה איה לפתוח בדיסקליימר: "הקשר עם המשפחה שלי לא היה טוב עוד מאז שהייתי קטנה. היו הרבה אתגרים אבל יחסית הסתדרנו".
לדבריה, בשל העבר המתוח, היא לא מיהרה לספר למשפחתה שהאדם בו התאהבה יצאה מהארון כאישה טרנסית. ליתר דיוק, במשך שמונה חודשים היא ואיימי הסתירו את הסוד ממשפחתה של איה.
צילום: אוסף פרטיאיה ואיימי. משפחתה של איה לא ידעה דבר במשך מספר חודשים (צילום: אוסף פרטי)
איה: "הגיע אוגוסט, והיינו אמורות לנסוע לאזכרה של קרוב משפחה שלי. באותה תקופה איימי כבר הייתה עם מניקור, חורים באוזניים ושיער ארוך, והנחתי שהם ישימו לב שמשהו פה לא רגיל".
לאיה יש אמא ושלוש אחיות, וכל אחת מהן זכתה לשיחת טלפון מקדימה, כדי להכין את הקרקע לקראת המפגש המכונן. התגובות נעו בין הלם לקבלה ולהשלמה, ולמשך כמה ימים קיבלה איה את הרושם שהכול עבר בשלום, עד שהמציאות התנגשה בתקווה. "פתאום בשבת אמא שלי התקשרה אליי, ואמרה בטון מאיים, 'אנחנו לא רוצים שתביאי לפה את איימי, לשום אירוע משפחתי. סבתא לא יודעת, ואנחנו חוששים שאם היא תגלה, יקרה לה משהו'".
אחרי דין ודברים בין השתיים, והתנגדות מצד איה שלא הותירה רושם רב על האם, החליטה איה לשים סוף לקשר עם משפחתה. "אמרתי סטופ! היום אני מוציאה מחיי את כל האנשים הרעילים! חסמתי אותם בכל פלטפורמה אפשרית, כולל אימייל. אלה היו חודשיים שלא דיברתי עם אף אחד מהם, וזה בזמן שהן מתקשרות למשפחה של איימי כדי לבדוק מה שלומי". "אליי הם לא התקשרו, למרות שהיה להם את הטלפון שלי", מבהירה איימי, שמשמיעה לראשונה את קולה בראיון הזה. "ואני גרה איתה, אני לידה כל הזמן".
צילום: ידין חסוןאיה ואיימי. "ביקשתי להוציא מחיי את כל האנשים הרעילים" (צילום: ידין חסון)
אפשר להבין מדוע היא מפנה את הבמה לזוגתה. אחרי הכול, הדרמה העיקרית קרתה בין איה למשפחתה, אבל נדמה שזה לא רק זה. בעוד שאיה מדברת בשטף, יורה אמיתות קשות בזו אחר זו וחותכת בבשר החי, איימי אומרת את דבריה בשקט, במילים קצובות, אחרי מחשבה ארוכה.
השוני ביניהן מייצר יחד משהו יפה לעין, שלם למראה. בדרכיהן, כל אחת מהן מספקת לשנייה את שחסר לה, וכל אחת מהן מגנה על השנייה. יותר מאשר כאבה על התכחשות המשפחה של איה אליה, איימי הוטרדה מהכאב שנגרם לאיה.
"אחרי השיחה הזאת, אמרתי לסבתא שלי שאני לא אגיע לאזכרה", מספרת איה. "סבתא שלי הרגישה שמשהו לא בסדר, ובסוף הסברתי לה, 'איימי אישה'. היא אמרה לי 'תראי, אני כבר אישה זקנה, תעשו מה שבא לכם. חבל שאת לא באה, אבל בסדר'. נשארתי עם סבתא שלי בקשר, אבל לא באתי - וכל זה בגלל שאמא שלי לא רצתה שסבתא תדע".
המשפחה של איימי דווקא קיבלה את הבשורה היטב, אבל איימי עצמה נקלעה למרה שחורה, ודווקא לא בגלל משפחתה של בת הזוג. "כולם קיבלו אותי, אבל אני לא הצלחתי לקבל את עצמי. הידרדרתי לאלכוהול כי לא רציתי לחשוב ולהרגיש שום דבר, לא רציתי לדעת. זו הייתה חצי שנה שבה שתיתי המון, וזה הגיע למצב שהפסיכיאטר אמר לי ללכת לגמילה".
"אמא שלי ניסתה לחזור איתי לקשר דרך החמות שלי, אבל אני הייתי מאוד עקשנית ואמרתי - ניתוק זה ניתוק"
בזמן שהן מתמודדות עם משבר הזהות של איימי ובעיית השתייה ממנה סבלה, לא ראתה איה לנכון להכיל גם הדרמות שסיפקה אמה, אבל האם לא ויתרה. "אמא שלי ניסתה לחזור איתי לקשר דרך החמות שלי, אבל אני הייתי מאוד עקשנית ואמרתי - ניתוק זה ניתוק", מספרת איה. "ברגע שהסכסוך בינינו הגיע לאשתי, זה היה קו אדום מבחינתי".
צילום: אוסף פרטיאיה ואיימי. "זה היה קו אדום מבחינתי" (צילום: אוסף פרטי)
ואז קרה האירוע שטרף את הקלפים. "יום אחד איימי כותבת לי, 'אמא שלך התקשרה אליי'", נזכרת איה. "אני התעצבנתי, חזרתי הביתה, ומסתבר שבינתיים היא התקשרה פעמיים. סבתא שלי גם התקשרה אליי, ואמרה לי, 'אמא שלך מחוץ לבית, תפתחי לה את הדלת'". אמא של איה, מסתבר, פשוט החליטה לנחות אצלן בבית ללא התראה מוקדמת, וללא יכולת לחזור מאחר שהיא עלתה על הרכבת האחרונה.
"יצאנו אני, איימי והכלבה לחפש את אמא שלי, ואז מצאנו אותה. היא באה לחבק אותי ואמרתי לה, 'איך את לא מתביישת?'. כעסתי. לא רציתי להכניס אותה הביתה, אבל אז נזכרתי שהיא בת 62, והיא אמא שלי, והיה ערב מאוד קריר".
בבית, הטיחה איה את כל המטענים שצברה כלפי אמה במשך שלושה עשורים. למרבה השמחה, האם עברה מהתגוננות והכחשה מוחלטת, לקבלה ולהשלמה עם טענותיה הקשות של בתה. יותר מזה, היא הסכימה, לראשונה, לפנות לאיימי בלשון נקבה. לאחר הביקור הזה, הסירה איה את החסימות מכל בנות משפחתה.
השבועות עברו ואיה ואמה החלו להתקרב. איה זכתה לשמוע מאמה סיפורים שהיא מעולם לא ידעה על חייה האישיים, ושיתפה אותה בחזרה בסיפורים אישיים משלה.
לזכות מי את זוקפת את ההתקרבות המחודשת של היחסים?
"לאמא שלי. בשיא מגפת הקורונה, שבועיים אחרי שהחלימה, היא אמרה - 'אני מגיעה לחיפה בלי כתובת ובלי דרך לחזור. לא אכפת לי אם לא יתנו לי להיכנס, אני שם'".
איימי, איך את רואה מהצד את השינוי?
"השינוי מאוד נוכח. עד אז כל השיחות בין איה לאמא שלה היו מאוד שטחיות, ברמה של מזג האוויר".
"מזג האוויר ו'אחותך בהריון'", צוחקת איה. "אלה שני הנושאים היחידים שדוברו". ואיימי מוסיפה: "אחרי שאיה הוציאה את כל המשקעים והרגשות השליליים, בפעם הראשונה אמא שלה הייתה יכולה לראות מה היא עשתה לא בסדר. הקשר ביניהן לאט-לאט התחזק, השיחות נעשו יותר עמוקות וכנות, ונוצרה ביניהן לראשונה האפשרות להתחבר באמת".
לכתבה זו 64 תגובות
הוספת תגובה
64

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
33.

32.

חלולים שיעשו הכל בשביל תשומת לב. האני האמיתי שלהם רדוד ולא שווה יריקה. האני הדפוק שלהם שווה חיבוק מהתקשורת.

31.

30.

"וואוו, את צודקת, אכן מגיע היה לי גבר יותר מוצלח מאביב, עשיתי פשרה גדולה מידי"

comment-2-comment

למה את חושבת שמגיע לו עלבון מבת זוגתו מול כל המשפחה שלו?

29.

28.

חריגות הן החמות שמסתדרות עם הכלות. בדכ יש מהומות על כלום.

27.

26.

99% מהמקרים הגרושין הם בגלל המשפחה,והחמות שאוהבת להתערב ולסכסך אם אתם אוהבות את הילדים שלכם תנו להם לחיות בשלום עם מי שבחרו.אם תיקחו את הבנות כמו הילדות שלכם בסוף רק תרויחו ,ולא להתערב זה אומר לא להתערב בכלל כי אפילו הערה הכי קטנה אפילו על הנכדים יכולה להיות פיצוץ שאין דרך חזרה

comment-2-comment

25.

comment-2-comment

אז גם אם טעתה לא אחת בדרך, האהבה שלה לבת שלה חזקה מהכל. אמא שלי חברה של אמא שלה, ואני זוכרת קצת מכמה לא פשוט זה היה. שמחה לראות שהיא היום גם בזוגיות מאושרת וגם קרובה יותר לאמא שלה.

24.

בן הזוג שלך הופך לאישה ואת מודיעה את זה למשפחה שלך בשיחת טלפון? חמודה את לא אומרת להם שאת הולכת לשופרסל, את מודיעה משהו שצריך לעכל זה לא דבר פשוט. מאוד לא מכבד מצידך את המשפחה שלך להודיע דבר כזה בטלפון. עוד ציינת שזה אחריי שמונה חודשים של הסתרה.. תעשי חשבון נפש

comment-2-comment

אז אולי אתם הייתם הולכים ברגל מחיפה לתל אביב בשביל זה, אני חושבת שלא. ואם זה מה שקשה לך פה עם הכתבה - אולי כדאי לשקול גם חשבון נפש

23.

סליחה אבל עם כל הכבוד-דווקא עושה רושם שהבעיה היא באיה. היא החליטה על ניתוק, והאמא נלחמה על הקשר איתה. מצד אחד איה אומרת שהיא ניתקה קשר עם כל המשפחה וחסמה את כולם בכל הפלטפורמות, ושורה אחריי זה כועסת שמנסים ליצור איתה קשר באמצעות המשפחה של בת הזוג.. מה נסגר איתך?

22.

21.

סמרטוטים

comment-2-comment

להתקדם עם העליבות. אין כמו אמא.

comment-2-comment

comment-2-comment

כשטסנו לחוץ לארץ בתחילת הזוגיות היא אמרה שרק איתו אני טסה, בעוד שאני עבדתי ומימנתי את הנסיעה, מלבד ממסעדות. אני התחלקתי בשכר דירה ועדיין התנהגה כאילו הוא איזה אביר שמממן אותי.

comment-2-comment

...יש מצב,שהם מאפשרים למא לשלוט להם בחיים, כי הם גברים תלותיים, ולפני שהם נתלים בבת הזוג, הם פוחדים לפרק את הקשר עם האמא (שכנראה, היא גם עוזרת להם מבחינה כספית...)

comment-2-comment

שמכניס צרה לחיים שלו

comment-2-comment

comment-2-comment

20.

אתה זה זהיית צריך לקום בארוחה המשפחתית ולהגיד לאמא שלך לפ]ני כולם "אל תדברי ככה יותר לירון". אם שתקת ולא אמרת כלום, למה שהיא לא תמשיך להתעלל בה?

comment-2-comment

comment-2-comment

19.

זה הדברים שונאים אתכם

18.

הורים שמציקים לילדים שלהם להביא נכדים זה איבוד מוסר טוטאלי. מליארדים של בהמות הולכים על 2

17.

לא שוות דמעות לא שוות ליזום שיחות איתן ולא שוות תשומת לב חמות רעות שוות לתחת ושילכו לחפש מי ינענע אותן במיוחד אם הן ממורמרות מעפולה ששונאות את החיים של עצמן, שמעת?? את לא שווה כלום.רעה.

16.

15.

דליה את עושה טעות פטאלית. ככל שתתנגדי יותר ותסבירי לה למה הוא לא מתאים לה וכו' את למעשה דוחפת אותה לזרועותיו יותר ויותר. תהיי הכי נחמדה ומקבלת. זה מוריד את כל המגננות שלה כנגדכם ואז תהיה לה ההזדמנות והמוכנות הנפשית לראות באמת מה לא מתאים לה בזוגיות. ובכל מקרה, גם אם היא תחליט שזה כן מתאים לה אתם לפחות תרוויחו מערכת יחסים טובה איתה. ואם תהיה בעיה, היא תרגיש בנוח לבוא אליכם ולא תרגיש חסרת אונים כי "אמרתם לה".

14.

13.

למה להישאר עם בן זוג שמאפשר התנהגות כזו כלפיך?

comment-2-comment

מה יכל לעשות? בטוחה שניסה אבל אמא שלו קשה רעה וגאוותנית זה מאוד קשה לגבר להיות בין אשתו

12.

לצערי גדלתי לתוך סכסוך בין אמא שלי לסבתא לשלי. אני מרגיש לפעמים שהפסדתי את המשפחה מצד האבא כי פשוט ניתקנו קשר באיזשהו שלב וחבל. מציע לכל מי שנמצא בסיטואציה כזו לעשות את מה שלירון עשתה וללבן את העניינים כי בסוף זה מאוחר מידי והילדים נפגעים מכל הדרמה.

11.

הם עשו לו משהו נוראי וקשה להם לרדת מהעץ למרות שהוא סלח להם וכדי להצדיק את מה שהם עשו הם מחרימים אותו שנים והחרימו את החתונה שלו ולא מכירים כמעט את אשתו והילדים והאח מצידו חי חיים מהממים, באמת זוג מושלם שלא מזיז לו שהם לא בקשר והאחים על הפנים ניראים זוועה וחיים חיי זוועה לאנשים כאלה ש"ברוגז" לא קל בחיים מה שהקנאה עושה

10.

לתוך כל item לדחוף טרנsים ומתרוmmים

comment-2-comment

comment-2-comment

9.

הוריה של רעייתו. הם שגידלו כלכלית את 3 הילדים. הם שנידבר אדמה כדי לבנות עליה וילה מנקרת עיניים. הם שקונים ומחזיקים המכונית לביתם. הם ש"עושים שוק" עבור הגבר הבטלן. הם שדילמו עבור גן הילדים...

8.

יש חמות שמתות על הכלה נא לא להכליל.

7.

הסיבה היחידה שאני לא מתגרש זה לא לתת לחמותי את הסיפוק, למרות שהיום אני כבר בדרך לשם. אם אשתי בוחרת במשך 10 שנים את אמה שלה אז שתישאר איתה לבד. אם הייתי מרוויח עוד כמה גרושים הייתי מעיף אותה ממזמן.

comment-2-comment

אתה לא מרוצה מהחיים שלך אז תתגרש. להישאר אומלל בשביל הכסף שלה? אתה עלוב נפש.

6.

למה אמא שלי לא אמרה לה אותו דבר ?

5.

אז איה היתה צריכה שאמא שלה תהיה בסכנה ותתרפס בפניה כדי לחזור לדבר איתה? למרות נסיונות חוזרים ונשנים לבקש ממנה סליחה? זה מעיד יותר על בעיה אצל איה מאשר אצל האמא, אפס חמלה וסובלנות. ולפרסם את זה עם תמונות ושם מלא זה מאוד פוגע. אני שמחה עבור איימי על המעבר המוצלח, ברוכה הבאה לקהילה :)

comment-2-comment

ואל לך לשפוט זרים שאינך מכירה רק בגלל סיפור אחד קטן (ולהזכירך, שנגמר בצורה חיובית מאוד) שקראת אונליין באיזה עיתון. חג שמח לך

4.

3.

שועלים בעור של כבש. אני נותנת לשלי לעשות נקיונות בינתיים, עד שיבין שממני לא יראה כסף וינטוש.

2.

הוא לא מתאים לה ולא לנו סיוט לא מוכנה לשמוע לנו אוף דיכאון

comment-2-comment

ככל שתתנגדי לקשר היא תתעקש להישאר

comment-2-comment

אמרת את דעתך זה בסדר . ההחלטה בסוף שלה

comment-2-comment

תנשמי עמוק, ואל תעשי שטויות שיעלו לך בקשר עם הבת שלך.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אם לא מדובר בחשד לאלימות, אז את צריכה לשנות גישה ומהר. החברה של אחי היא לא בדיוק מה שהיינו מאחלים לו. כולנו חושבים שהיא לא מתאימה לו, אבל הוא אוהב אותה והוא נמצא איתה - וכל זמן שזו הבחירה שלו, אני ואמא שלי נהיה נחמדות אליה. זו לא בחירה שלך עם מי הילדים שלך יהיו. אם תעשי את הטעות שסבתא שלי עשתה (לא סבלה את אמא שלי ולכן עד יום מותה בקושי היה לה קשר איתנו) או את הטעות שחמותי עושה (היא לא אוהבת אותי, ובכך שהיא ניסתה לשכנע את בעלי שאני לא מתאימה לו היא רק הרחיקה אותו ממנה), יום יבוא ותצטערי על זה. אל תלכי נגד מה שהבת שלך רוצה. זה לא ייגמר טוב.

comment-2-comment

גם לנו במשפחה היה אותו דבר, כולם אמרו לה שתזרוק אותו, הוא לא רציני ולא מתאים לה, אבל היא לא הקשיבה לאף אחד כי היא "אוהבת אותו" למרות שלא ברור מה יש לאהוב, בחור לא מרשים, די מכוער, לא חכם ומובטל כרוני בלי גרוש על התחת, שהיה הולך בלילות להשתכר עם החברים שלו ומשאיר אותה לבד עם התינוק שרק נולד. אבל היא החזיקה מעמד איתו ומפה לשם כבר יש שלושה ילדים חמודים וכלב, הגדול תיכף חוגג בר מצווה ושניהם עובדים ושוכרים דירה ומסתדרים איכשהו כמו כולם. אז לפעמים צריך לקבל שזה מה יש ועם זה ננצח כמו שאומרים, ולנסות להתערב רק יגרום נזק לכול הנוגעים בדבר.

1.

אחותו של אבא שלי לא סבלה את אמא שלי. אם זה היה תלוי בה, לא היינו באים לעולם כלל. אבל אמא שלי לא החזירה לה, גם כאשר היא היתה מתנכלת לנו, בעודנו ילדים רכים. יש אנשים שלא יודעים להילחם בחזרה, אבל על ההפקרה שלנו, כולל סכנה מוחשית, אני לא סולח, לא לדודה המתנכלת, ולא לאמא שסובבה את הראש בשביל לא לראות. מגיל צעיר מאד, חייבו אותנו להשלים עם רוע הגזירה ועם הרוע "כי סבתא סובלת נורא" מהריבים. אבל מה לעשות, בסופו של דבר, הלכה הסבתא לעולמה. והדודה המרשעת נחשפה בקלונה על עלילות שווא שהעלילה על אמא שלי. פשוט קמתי והלכתי משם, ולא דיברתי עם הדודה מטוב ועד רע, עד ליום מותה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מה יש לנו לעשות עם זה חוץ מלנסות ללמוד מזה הכי טוב שאנחנו יכולים ולהמשיך הלאה...

comment-2-comment

כמה שזה נכון. לברוח כמה שאפשר.

comment-2-comment

זו אחותו. הוא היה זה שצריך להתעמת איתה, או לנתק איתה את הקשר, ולהגן על אשתו ועליכם.

comment-2-comment

או כמו שהילדה הקטנטנה שלי אמרה לאחר אזכרה של סבה. "נכון שבחיים יותר לא נראה את דודה XXX?" עניתי -נכון בחיים לא, אולי נגיע ללויה שלה.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה