187
צילום: אבי מועלםצילום: אבי מועלם

נתניהו וביטן מאיימים, ח"כים מוחים: הקלטה מתוך ישיבת הליכוד

במפלגה בוחנים נקיטת צעדים דרסטיים נגד חברי הכנסת שנעדרו מההצבעה על חוק הקנאביס בשבוע שעבר. "יש כאלה שעושים מה שהם רוצים, אי אפשר לעבור על זה לסדר היום. הקואליציה הרגישה אוויר פסגות", אמר ח"כ דוד ביטן. יו"ר המפלגה בנימין נתניהו: "מרגע זה אנחנו נפרסם שמות"

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 19/10/2021
הקלטה מישיבת סיעת הליכוד: "אלה שלא הצביעו עם הסיעה - צריכים לקבל סנקציות"
אחרי שבשבוע שעבר החוק על הסדרת השימוש בקנאביס רפואי עבר בהצבעה טרומית במליאת הכנסת - בעקבות כך שחברי כנסת רבים מהאופוזיציה נעדרו בכוונה מההצבעה כדי לא להפיל את החוק - אמש (יום ב') החלו בישיבת סיעת הליכוד לדון בסנקציות שיופעלו נגד חברי הכנסת מטעמה שנעדרו מהמליאה ולא הופיעו להצבעה. האזינו להקלטה מישיבת סיעת הליכוד.
לאחר ההצבעה עיקר הזעם הגיע מכיוונו של ח"כ דוד ביטן, ששימש בשבוע שעבר כיו"ר הסיעה במקומו של ח"כ יריב לוין, שישב שבעה על מות אמו. בתום ההצבעה ניהל ביטן שיחות נוקבות שעלו לטונים גבוהים עם חלק מחברי מפלגתו שלדעתו הכשילו את האופוזיציה, ואף צעק: "כל מי שלא נמצא כאן - ישלם על זה". כמעט מחצית מחברי הכנסת של הליכוד נעדרו מההצבעה, ורק בודדים היו מקוזזים - מה שאיפשר להצבעה לעבור ברוב גדול של 54 מול 42.
"מרגע שהתקבלה ההחלטה - כולם צריכים להתיישר עם הקו. מה זה הדבר הזה?", אמר ביטן בישיבת הסיעה. "לכל אחד יש אג'נדה פרטית, זה לא רוצה להפסיד קולות בפריימריז, ההוא לא רוצה שיראו אותו מצביע בטלוויזיה, זה רוצה להיות ראש עיר. אז מה? יש כאלה שעומדים בתלם ויש אנשים שעושים את מה שהם רוצים. ואני לא מדבר על החדשים, שעשו טעות והודו שעשו טעות, זה בסדר".
רשימת הנעדרים בליכוד הייתה ארוכה יחסית ומפתיעה, משום שרבים מהם נכחו במשכן והתעקשו לא להיכנס להצבעה. חברי הכנסת שלא הגיעו להצבעה הם יולי אדלשטיין, אמיר אוחנה, אופיר אקוניס, ניר ברקת, גילה גמליאל, גלית דיסטל אטבריאן, צחי הנגבי, ‏מיקי זוהר, ישראל כץ, אורלי לוי אבקסיס, בנימין נתניהו, מירי רגב וקטי שטרית. יצוין כי שטרית, רגב, ברקת, כץ ונתניהו היו מקוזזים מראש ולכן עליהם לא יחולו הסנקציות.
צילום: יואב דודקביץ'"מרגע זה נתחיל לפרסם שמות". נתניהו (צילום: יואב דודקביץ')
"אי אפשר לעבור על זה לסדר היום", אמר ביטן בתקיפות בישיבת הסיעה. "זה פגע באופוזיציה, זה פגע בליכוד וזה גרם לקואליציה להרגיש אוויר פסגות, ואנחנו לא צריכים לתת להם את זה, עם כל הכבוד לכולם. אני אומר ואני דורש את זה, ואם לא, אני אומר את האמת - אני מצביע מרגע זה איך שאני רוצה, אני לא אוותר פה. ואני לא מדבר על המקוזזים. כל אלה שלא הצביעו עם הסיעה צריכים לקבל סנקציות, וסנקציות משמעותיות כדי שלא יחזרו על זה. נראה שאנשים חוזרים על זה כל הזמן. אני לא רוצה להגיד שמות אבל זה מוגזם כבר, ואותם אנשים עושים את זה".
בשלב זה התערב יו"ר הליכוד בנימין נתניהו בדיון, ואמר כי לדעתו צריך לפרסם את שמותיהם של אותם חברי סיעה שנעדרו בכוונה מההצבעה. "אני מאמין בחופש אינפורמציה, אז כמו שאמרתי, מרגע זה אנחנו נפרסם שמות, זה הכל. זו ספינה עם קברניט. אני מוכן לשנות את נתיב הספינה, אם תבואו אליי, תגידו לי. אבל ברגע שמתקבלת ההחלטה - אי אפשר שהספינה תלך לכאן ולכאן".
ההצבעה על הצעת חוק הסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות (צילום: ערוץ כנסת )
ביטן אמר: "זה מה שאני אומר, הם עשו מה שהם רוצים", ועל כך השיב נתניהו: "אז זה לא יהיה". לבסוף סיכם ביטן: "אני אבקש ממרכז האופוזיציה לתת סנקציה משמעותית לכל אלה שלא היו נוכחים ולא הצביעו. זה לא יכול לחזור על עצמו הדבר הזה".
החוק המדובר מציע להסדיר את שוק הקנאביס לשימוש למטרות רפואיות ולהתיר גידול, ייצור הפצה והחזקה של קנאביס, לצורך רפואי, בכפוף לרישיון שיינתן ממשרד הבריאות ולהוראות החוק המוצע. ההצעה קובעת כי ניפוק של תכשיר קנאביס ייעשה על ידי רוקח במתחם מורשה בכפוף למרשם שייתן רופא מומחה ואריזתו של התכשיר תכלול סימון של הרכיבים ושל ריכוז החומר הפעיל. כמו כן מוצע להעביר את האחריות על סל שירותי בריאות הנפש לגמילה מהתמכרויות לאחריות קופות החולים. כן מוצע לתקצב את ביצוע החוק המוצע בסכום שנתי של 50 מיליון שקלים חדשים, שיעוגנו בסעיף תקציבי נפרד.
צילום: עמית שאביקיבלה את התמיכה. ח"כ השכל וח"כ עבאס (צילום: עמית שאבי)
חברת הכנסת שרן השכל מתקווה חדשה העלתה את הצעת חוק הקנאביס בהפתעה כבר ביולי השנה, אולם הוא נפל אז ברוב של 55 מול 52, בין היתר לאחר שחברי הכנסת של סיעת רע"מ הצביעו נגדו. חברים בקואליציה ניסו אז לשכנע את השכל לוותר על ההצבעה - אך היא התעקשה והעלתה אותו.
בשבוע שעבר יו"ר רע"מ מנסור עבאס, שהתנגד נחרצות למהלך עקב מה שהגדיר כחשש להתפשטות הסמים בחברה הערבית, החליט לתמוך במהלך והסביר מעל דוכן הנאומים בערבית מדוע התנגד בפעם הקודמת לנוסח החוק של השכל, שעסק באי-הפללת צרכני קנאביס. כשעבאס הכריז בקולו שהוא בעד בהצבעה השמית - נשמעו מחיאות כפיים באולם. ההצעה עברה לוועדת השרים לענייני חקיקה לפני העלאתה בקריאה ראשונה.
לכתבה זו 187 תגובות
הוספת תגובה
187

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
154.

153.

comment-2-comment

אבל בעצם, אתם כבר הצבתם גליוטינה בהפגנות נגד ביבי, כך שצמאון הדמים המופרע שלכם כבר לא מפתיע איש.

152.

151.

ראש האופוזיציה הוא לא ראש הממשלה. התכחשות לכך מערערת חוקי מדנית ישראל. יש בעיה עם החוקים? יתכבדו הח"כים הלוא הם הם המחוקקים ויחוקקו חוקים אחרים. העובדה שלא חוקקו ולא הציעו אף חוקם בנידון אומרת דרשני. נתניהו הוא לא ראש הממשלה של אף אחד מכיוון שאין לו רוב של תומכים, ולבנט יש.

150.

149.

148.

לא היה צריך להיות כבר בבית המשפט?...

147.

146.

המקוזזים גם פטורים מסנקציות, כי גם ביבי "הנערץ", נמנה עליהם, ואסור לפגוע בו...

145.

comment-2-comment

144.

לכל חברי הכנסת המזרחיים. במקום ללקק לביבי את התחת תדאגו לקשישים ולסיעודיים העניים. תדאגו להם לתוספת בקצבת הזקנה והסיעוד כמו שביבי דואג לאשכנזים ולרוסים.

143.

ביבי בעצמו נעלם עכשיו הוא בא לאיים? ברור שהוא עושה הצגה שטויות

142.

גם אוחנה, וכולם יודעים שאוחנה הוא פודל שעושה אך ורק מה שאדונו אומר לו. אז אם לא נכח סימן שקיבל פקודה. גם מכלוף

141.

כל חבר ליכוד יכול לבחור אם לתמוך בנתניהו או לא. מי שתומך יגיד "רק ביבי המלך", ומי שמתנגד יגיד "אני מתפטר"

140.

רק קינג ביבי יודע מה צריך

139.

138.

137.

136.

תתחילו להצביע לעיניין ולא מתוך ברוגז שאתם לא בשלטון.

135.

להעיף מהכנסת...

comment-2-comment

מסוייגת בנאשם נתניהו. אם הם יפסיקו, העדר יתפזר

134.

133.

לשלוח אותם להסתכלות דחוף. עאלק דמוקרטיה

132.

אנחנו החולים נזכור לכם את זה ביום פקודה.

131.

חה חה ח האנאלפאבתים נובחים היכן אמסלם ?????מנסה לגמגם עם הידיים???? הסגלגל נראה רע מאוד!!!!!

130.

ליכוד זה משהוא שבטוח כבר אין שם, תוך שנתיים שלוש מפלגת המשוחתים הזו תעלם מהמפה הפוליטית.

129.

נבילות

128.

comment-2-comment

מבריון תומך מחבלים ואיסלמיסט

comment-2-comment

ממליץ לך קודם לברר ואחר כך לכתוב.

127.

126.

125.

124.

123.

122.

ביבוש הזה מניפולטור ורק כשנוח לו הוא דורש שקיפות. ברגע שהוא רוצה להסתיר אז צו איסור פירסום ל30 שנה על ישיבות הקורונה כדי שלא יגלו לאיזה מגזרים יש הגבלות ואילו לא.פח אשפה

121.

יושב שם ומדבר על מי שלא הצביע כאילו שהוא עצמו היה בהצבעה. 'התקזז'. הוא לא היה. זו עובדה. עכשיו הוא מציע שמי שלא יגיע להצבעות יפרסמו את שמו כצעד משפיל...

120.

119.

בסוף יוצא שהוא מהלך איימים על מי שרוצה לעשות ככה.

119.

118.

הדיקטטור הגדול

117.

116.

115.

אפשר לראות את היומנים שאתה מסתיר מאיתנו שקרניהו?

114.

כך ציווה הקיסר המושחת וכולם חייבים לציית

113.

112.

111.

110.

מהצד הזה ומהצד הזה

109.

108.

ממש מפלגה דמוקרטית, מאוד דמוקרטית. מצחיקים הרודנים האלה

107.

אפשר את נזיפתו של ביטן בנתניהו ומהי הסנקציה שתוטל עליו, כי שמו כבר פורסם?

106.

105.

104.

103.

וביבי לא היה אחד מאלה שיצאו מההצבעה המדוברת??

102.

כל עוב מושחתייהו יעמוד בראש המפלגה לא תחזרו יותר לשלטון

comment-2-comment

זהו נגמר חברי ליכוד כבר לא מפחדים ממשחתיהו וחושבים על עצמם ועל דרכם הפוליטית ביבי סיים את חייו הפוליטיים והולך לעסקת טיעון שיוכל לפרוש בכבוד ועם כסף ואז יתחילו המלחמות בליכוד ואז תראו איך כל אחד מקים לעצמו מפלגה ותם הטקס וטוב שכך

101.

100.

99.

comment-2-comment

98.

comment-2-comment

כי ככה הוא ציווה...והעכברים משקשקים ומצייתים.

97.

comment-2-comment

96.

95.

94.

מעבירים חוקים כדי לצרוך סמים באישור....משפחות טובות....הגנה מפני החוק....מכורים הם ןמשפחתם

93.

92.

91.

אפילו ההמון האספסוף שתמיד מגן על חבורת העבריינים הזאת פה במלא תגובות נאצה לא נמצא פה. אפילו הבוט של הליכוד התחיל להתקפל פחחחחחח

comment-2-comment

נגמר התקציב

90.

ביטן ונתניהו שני ליצני החצר האחרונים שנותרו. תפנימו שלאנשים יש דעות גם כשהם במפלגה שלכם. ואפילו מצפון יש להם מסתבר, כשהם עושים מהלך שנועד אם לא לתמוך, אז לפחות לא לפגוע, במאות אלפי חולים במדינה שהקנאביס הרפואי מציל אותם. אתם עלובי נפש עם רישיון. כנראה שיותר ויותר חברי כנסת מהאופוזיציה מבינים שאתם כבר לא קובעים את חוקי המשחק. בהצלחה לכם

89.

זאת המסורת הכושלת...עוד לא נותרה השרשרת..

88.

87.

86.

85.

84.

83.

עצוב ומכעיס שלא מחליטים על טובת העם, אלא מחלטים לפי פוליטיקה קטנה. חולים צריכים קנאביס רפואי ,וצריך לתת להם כמו כל מקום אחר בעולם . הליכוד לצערי לא טיפל העניין הקנאביס הרפואי, ישראל מפגרת אחרי כל העולם בעניין . עכשיו שיש ממשלה חדשה למה לא לתת יד ,בטובת העם אין קואליציה ,ואין אופוזציה .

comment-2-comment

אז בריאות לא ממש מעניינת אותם

82.

81.

לנהל את ליכוד,אז הקואליציה יכולה להיות רגועה.

80.

חברי סיעת הליכוד, יש לי רעיון למקום בו תעשו את הישיבות שלכם....חירייה. זה המקום שהכי מתאים לכם.

79.

איומים.

78.

כי הם בעד החוק לטובת האזרחים. זו בכלל לא אופציה מבחינת הליכוד, הם נעדרו כי רוצים להבחר לראשות עיר אי כל סיבה אישית אחרת

77.

76.

אבל אני לא אפס, אז אני לא חבר ליכוד

75.

יעלמו יחד איתו

74.

אפילו בליכוד כבר אין גוש חוסם. נתניהו יכול להתחיל לארוז.

73.

לשלטון אתם רוצים לחזור פרזיטים ודואגים רק לעצמם.

72.

המנוול שעשה הכל כדי לחמוק ממשפט.

71.

איזה מפתיע שיש איומים וואו!... מתי יבינו שגם האיומים שלהם על עצמם לא יעזרו, שחיטות של המלך שלהם תהרוס את כולם בסופו של דבר.

70.

69.

לא מצאו עם מי להתקזז,אם נתניהו כזה גיבור מדוע מצא לנכון להתקזז? שיבוא למליאה ויצביע.שיגלה מנהיגות.אולי הח"עם שנעדרו כן תומכים בחוק שעבר,זה מזכיר את הצבעת הליכוד נגד שמירת ערכות אונס ללא הגבלת זמן.הצביעו נגד רק בגלל שהממשלה הצביעה בעד,כלומר אין שום אידאולוגיה ולא דנים לגופו של עניין,רק מבוכה יצאה להם מהצבעה הזאת.

68.

67.

66.

נימאסתם אתם אנשי הליכוד

65.

64.

63.

תמשיכו לשחות במי אפסיים להם אתם ראויים. חבורת פח

62.

חוק למען אזרחי המדינה. או במילים אחרות ביבי וביטן הם נגד האזרחים שקנביס רפואי הוא המזור האחרון שלהם.

61.

60.

comment-2-comment

59.

הליכוד הפכה למפלגת עבדים נרצעים וחסרי אישיות. בגין מתהפך בקברו.

58.

המאפיה הליכודית בלחץ. המרד התחיל. אנשים מאבדים את הפחד מקונסטרוקציית השחיתות.

57.

56.

55.

comment-2-comment

וראש המאפיה הזאת- ביבי

54.

53.

52.

51.

comment-2-comment

50.

49.

בעד כיסא, הם מוכנים למנוע את טובת כל עם ישראל.

48.

47.

לא מאחלת לביטן, נתניהו וכל אלה שהצביעו נגד החוק ומתכוונים לעשות זאת בהמשך, שהם או מישהו מבני משפחותיהם יזדקקו לקנאביס רפואי. מקווה שכל מי שנשמה פועמת בו לא ייכנע לדיקטטורה שנתניהו מנסה להשליט במפלגה כדי לחזור לשלטון.

46.

45.

מה קורה פה איפו מלך המלכים איפו מלך הגנבים איפו

44.

43.

42.

41.

איזה מפלגה דוחה נהייתה הליכוד איזה חומר של אנשים. מגעיל פעם הצבעתי רק ליכוד זה נגמר נגמר.

comment-2-comment

40.

39.

38.

אתם מתפלאים שאף אחד לא מוכן לעבוד איתם, חוץ אלו שהם קונים בכסף.

37.

מפלגה של עבריינים, אורגון פשע בחסות הכנסת

36.

35.

34.

צפון קוריאה מאחורינו עולם שלישי כבר פה,

33.

חבורת עבריינים אספסופים

32.

כיף לראות ולשמוע את הפושעים מיללים ובוכים

31.

עבר זמנם

30.

29.

comment-2-comment

רק בצעקות של ביטן ובתגובת נתניהו רואים שהם לא מפלגה תמוקרתית, מפלגת של איש אחד הצועק אני המחליט ומי שלא יעשה כדברי יענש לפמליה.

28.

27.

comment-2-comment

26.

מפלגה של קומוניסטים הם רוצים.רק ביבי יחליט..

comment-2-comment

זה מה שביבי היה רוצה שליטה על המדינה כמו סטלין!!!!!!!

comment-2-comment

26.

מטרת האופוזיציה היא לעשות רע לחולים? רק בגלל שלא בא להם להסכים עם הקואלציה?

comment-2-comment

comment-2-comment

המשיח ירום הודו אל הכס שנועד לו למען ירבו החולים,הפצועים, המתים ובכלל, כל האנשים שסביר יוצר שיצביעו נכון בבחירות.

comment-2-comment

25.

24.

comment-2-comment

23.

22.

21.

מתלבט מי עושה יותר נזק הם או החמאס

comment-2-comment

20.

באים בטענות לחברי כנסת אחרים

19.

18.

17.

16.

חלק כבר התחילו להבין מה קורה בליכוד ולכן החליטו לא להגיע להצבעה

15.

14.

חברי כנסת של הליכוד למה הפכתם פשוט לכת הנשלטת על ידי הדיקטטור ביבי שימו לב מחר יצמידו לכם אמצעי זיהוי על הרגל שהדיקטטור ידע איפה אתם ומה עושים תתעוררו תתעוררו לפני שהדיקטטור יהרוס את הךיכוד

13.

comment-2-comment

12.

קטנוני ופוגע בחולים שצריכים את זה כמו אוויר לנשימה

12.

11.

אני עם הליכוד גמרתי.

comment-2-comment

10.

ביטן מיץ של הזבל מושחתתתת

9.

בקברו.

8.

רק השלטון מעניין אותם, לא האזרחים. יותר מושחתים ורקובים ממפא"י.

7.

שמטרתו לעזור לחולי סרטן ? מישהו השתבש שם.....

comment-2-comment

comment-2-comment

לפחות מאפשר לי לא להתאבד מרוב כאב.

comment-2-comment

לא לעזור לחסרי ישע, חולים קשים שזהו המוצא האחרון שלהם, והיקר ביותר חשוב לציין.. העיקר להצביע נגד הקואליציה. זאת הסיבה שאיננו ליכודניקים יותר.. טובת העם איננה נראית יותר

6.

5.

ביבי וביטן הולכים לחלוק תא יחד בבית הסוהר.

4.

3.

comment-2-comment

אלוף

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה