168

"אין לנו הסבר לזה": סרטון עב"מים הוצג בקונגרס

לראשונה זה יותר מ-50 שנה דן הקונגרס האמריקני ב"תצפיות אוויריות בלתי מוסברות". בכירים בפנטגון הבהירו כי הם מחויבים לבחון את המקרים, הפצירו בטייסים לדווח והציגו שני סרטונים - כשאחת התצפיות עוד בגדר תעלומה. צפו

רויטרס | עודכן:17/05/2022
סרטוני עב"מים שהוצגו בשימוע של הקונגרס האמריקני
עב"מים בקונגרס: שני בכירים בפנטגון ובמודיעין האמריקני העידו היום (שלישי) בוועדה בבית הנבחרים בדיון הפתוח הראשון של הקונגרס בנוגע לעב"מים זה יותר מ-50 שנה, הפצירו בטייסים לדווח על עצמים בלתי מזוהים והודו כי יש עדיין מקרים שנותרו בלתי מוסברים, למרות שנים של חקירות. בשיא הדיון, שאותו ynet העביר בשידור חי, הוצגו שני "סרטוני עב"מים". הראשון שבהם עדיין בגדר תעלומה, לשני יש כבר הסבר.
השימוע בתת-הוועדה למודיעין בבית הנבחרים התקיים 11 חודשים אחרי פרסום "דוח העב"מים". בדוח נמנו יותר מ-140 מקרים של מה שהממשל האמריקני כינה רשמית "תופעות אוויריות לא מזוהות", מקרים שדווחו על ידי טייסי הצבא האמריקני מאז 2004. רונלד מולטרי, תת שר ההגנה למודיעין וביטחון, וסקוט בריי, סגן ראש המודיעין הימי, אמרו בשימוע כי הפנטגון מחויב לבחון את אותן תופעות לא מזוהות.
תמונה כלליתאחד מסרטוני העב"מים שהוצגו בדיון
תמונה כלליתמשולש מסתורי - שנמצא לו הסבר
בריי הודה שהיו כמה תצפיות שהרשויות האמריקניות "לא יכולות להסביר". חלק מהן כוללות מקרים שבהם היו מעט מדי נתונים כדי להגיע להסבר הגיוני, אמר – אך ציין לצד זאת: "יש מספר קטן של מקרים שבהם יש לנו לא מעט נתונים, אבל האנליסטים שלנו לא הצליחו להבהיר מה קרה. אלו, אמר בריי, כללו "מאפייני טיסה" לא צפויים.
הוא הציג לפאנל שני סרטונים. באחד מהם נראו עצמים בצורת משולש, שאחר כך התברר כי הם למעשה אפקטים של אור דרך משקפי ראיית לילה - ולמעשה מדובר במל"טים. בסרטון האחר נראה עצם כדורי ומבריק שחולף ליד תא טייס של מטוס צבאי. "אין לי הסבר מה העצם הזה היה", הודה בריי. צפו בתחילת הכתבה בסרטונים (תחילה העצם הכדורי ואחריו העצמים בצורת המשולש).
בריי ומולטרי אמרו כי הם נחושים להסיר את הסטיגמה המקושרת לנושא, והפצירו בטייסים לדווח בכל פעם שהם מזהים תופעה שכזו. "אנחנו פתוחים לכל ההשערות, אנחנו פתוחים לקבל כל מסקנה", הבהיר מולטרי למחוקקים.
טייסת הצי לשעבר אלכס דיטריך מספרת על מפגש עם עב"ם
צילום: AFPגבעת הקפיטול בוושינגטון (צילום: AFP)
בדוח שפורסם אשתקד לא נעשה כלל שימוש במילה עב"מים, UFO באנגלית – והמיקוד שלו היה השלכות אפשריות של אותן "תופעות אוויריות לא מזוהות" על הביטחון הלאומי האמריקני ועל בטיחות התעופה. בדוח כן הוזכרו סרטונים שפורסמו בעבר ובהן תזוזות לא מוסברות של עצמים, ומהירות ותמרונים שלא תואמים את הטכנולוגיה הידועה.
השימוע נועד בין היתר לבחון מחדש את ממצאי אותו דוח, תשעה עמודים של "הערכות ביניים" שהוכנו על ידי משרד ראש המודיעין הלאומי וצוות משימה בראשות הצי האמריקני שהקים הפנטגון. "לאמריקנים מגיעה שקיפות מלאה", אמר ראש ועדת המודיעין אדם שיף, בהצהרה בשבוע שעבר שבה הודיע על השימוע.
מומחי מודיעין וביטחון שהכינו את ההערכות לא ציינו מה לדעתן הוא המקור לאותן 144 תצפיות שדווחו, פרט לאחת ששויכה לבלון גדול שהאוויר יצא ממנו. צוות המשימה שהיה אחראי למסמך הוחלף בנובמבר על ידי גוף חדש המכונה "קבוצה לזיהוי עצמים אוויריים וניהול סינכרוניזציה". מולטרי, שמפקח על הגוף החדש כתת שר ההגנה למודיעין וביטחון, הוא אחד משני הבכירים שהעידו בקונגרס. שניהם יעידו גם בדלתיים סגורות, לאחר השימוע הפתוח לציבור.
תמונה כלליתמה זה לעזאזל הדבר הזה? מתוך אחד מ"סרטוני העב"מים"
הדוח מלפני שנה אמנם היה נטול מסקנות, אבל ככל הנראה לתופעות האוויריות שצוינו בו לא היה הסבר בודד. נכתב בו כי ניתוח מעמיק יותר דרוש כדי לקבוע אם מדובר במערכות אוויריות מיוחדות שפותחו על ידי ממשלת ארצות הברית או על ידי גוף מסחרי, או שמדובר במערכות של מעצמה זרה כרוסיה או סין.
לפני פרסום הדוח, בכירים אמריקנים סירבו לשלול לחלוטין אפשרות שמקור התופעות בחלל החיצון, ובדוח עצמו כאמור בכלל לא הוזכרה האפשרות הזו. בכל מקרה, הדוח היווה נקודת מפנה ביחס של הממשל האמריקני לנושא, אחרי עשרות שנים של פקפוק – החל מ"הצלחות המעופפות" שנראו בשנות הארבעים של המאה שעברה.
צילום: APג'רלד פורד. כינס דיון על עב"מים ב-1966 (צילום: AP)
השימוע היום היה השימוע הפתוח הראשון בקונגרס בנושא מאז שחיל האוויר האמריקני הפסיק ב-1969 תוכנית עב"מים שכונתה "פרויקט בלו הוק". ב-17 השנים שאותה תוכנית פעלה, נרשמו 12,618 תצפיות עב"מים, 701 מתוכן נותרו רשמית "לא מזוהות". אבל חיל האוויר האמריקני אמר בהמשך כי לא מצא אינדיקציה לאיום על הביטחון הלאומי או לזיהוי כלי רכב מהחלל החיצון.
ב-1966, כמעט עשור לפני שהתמנה לנשיא ארצות הברית, ארגן ג'רלד פורד – אז מנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים – שימוע בעקבות עשרות עדויות על אורות זוהרים ומוזרים וצורות גדולות ככדור פוטבול בגובה נמוך בשמיים במדינת מישיגן. אז הסביר גורם בחיל האוויר האמריקני כי הסיבה היא "גז ביצות".
פורסם לראשונה: 11:04, 17.05.22
לכתבה זו 168 תגובות
הוספת תגובה
168

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
76.

75.

74.

זה כיצד נציגי העם הישראלי המגיבים בטוקבקים בהמוניהם חושבים שהם מבינים הכול וצוחקים על כל דבר שמחוץ לריבוע הקטן שהם חיים בו.

73.

…וכל מה שיש להם זה צילום מפוקסל של אורות מהבהבים פחחחחח. שווה להתדיין על זה בקונגרס, הרי אם שאר העניינים סיימנו

comment-2-comment

מדויקים ואיכותיים. גוף זר קטן בשמיים- לכו תנחשו מה זה. חחחחחחחח

72.

71.

comment-2-comment

אז כתבתי במילים כדי שיעבור את הסינון הדבילי שלהם.

70.

69.

68.

רובם גם אנטישמים בצורה כסו או אחרת

comment-2-comment

67.

comment-2-comment

חוץ מזה יש להם מזגן בחללית, אז זה בכלל לא מפריע להם.

comment-2-comment

66.

ושניתן להסבירן או שהתיעוד ממש גרוע..יש כמה שטרם הוסברו...

65.

אבל הסיכוי לפגוש אותם כאן בכדור הארץ הוא אפס

comment-2-comment

comment-2-comment

64.

63.

תמיד זה מטושטש. אז עזבו אותי בשקט עם הסיפורים האלה

62.

שהזן הפרימיטיבי הזה שאנו ביניהם ומכנים עצמנו "בני האדם" ששתלו בכדור הארץ יתפתח מבחינה טכנולוגית עד כדי כך שנוכל לפעמים לצפות ב-"משקיפים" שלהם... השאלה, מתי הם יגיעו לביקור אמתי... זה ינפץ את כל הדתות, ישבור את כל המוסכמות, כל ה-"היגיון" שרץ לנו דורות במוח האנושי הפרימיטיבי שלנו לפתע יקבל סטירה בגודל של צונאמי והיסטריה ומהומות יהפכו את העולם למשהו שאנחנו מדמיינים רק בסיוטים שלנו. אם מישהו יבוא קודם, זה "הם" ולא המשיח... כי משיח לא בא.

61.

60.

59.

במקום לצלם עבמים שיצלמו את אישתי...אני כבר התעייפתי. יש לי נקע באצבע..

58.

הוא מוציא את הארנק במהירות האור

57.

56.

הוא ואין עוד אחר מלבדו.ישתבח שמו לעד

comment-2-comment

55.

54.

וַיְהִי הֵמָּה הֹלְכִים הָלוֹךְ וְדַבֵּר וְהִנֵּה רֶכֶב אֵשׁ וְסוּסֵי אֵשׁ וַיַּפְרִדוּ בֵּין שְׁנֵיהֶם וַיַּעַל אֵלִיָּהוּ בַּסְּעָרָה הַשָּׁמָיִם

comment-2-comment

53.

comment-2-comment

52.

comment-2-comment

comment-2-comment

51.

חחחחחחחחחחחחחחח

comment-2-comment

יש מלא הזיות, כל עם המציא לעצמו את ההזיה שלו. יש עוד מלאאאא מלבדו, אלפים.

50.

בעתיד יהיו גם דיונים על מכשפות, ואנשים עם כוחות על. גם לנו יש חטופי תימן ושם סיפורי קונספירציות לחקור...

comment-2-comment

יותר אדיוטי מאלוהים וזה כבר יש בשפע

49.

הם רק מצפים לסיפורי קונספירציה, רק תביאו להם עוד

48.

47.

ועדיין האיכות של העב"ים נשארה כמו בשנות ה50, תביאו לי עב"ם ב4K

comment-2-comment

שמקטינה חזרה מ4k ל256 פיקסלים. קצת כמו הפחתת מימדים בלמידת מכונה

46.

למה לעזאזל מישהו חושב שמשהו לא מזוהה יכול להיות "עובדה"? לא לכל דבר אפשר למצוא תשובה, ואין עם זה שום בעיה שיש דברים שלא מצאנו להם תשובה. אולי פעם נמצא ואולי לא. אפשר להירגע.

45.

comment-2-comment

בטח צילם איזה כוכב או מטוס מרוחק.

comment-2-comment

אבל פשוט לא יודעים מה הוא. אגב, גם אם אשכרה מדובר בחייזרים מעולם אחר, זה עדיין הגיוני כי אם יש חייזרים ואם יש להם את הטכנולוגיה להגיע לפה, אז זה הגיוני שמישהו צילם אותם :)

comment-2-comment

אתה מתמודד איתו.

comment-2-comment

44.

כל מי שחושב שאנחנו היחידים ביוניברסום חולה במחלת הגדלות

comment-2-comment

43.

כולם ישר קופצים למסקנות מהבטן, חייזרים ירוקים מהחלל החיצון או בלון מזג-האוויר. האמת היא שאף אחד לא יודע, פשוט לא יודע. תארו לכם אנשים לפני 500 שנה מנסים להבין איך נוצרים ברקים או איך נדבקים במחלות, ובונים מגדלים באוויר עם כל מיני רעיונות. אנחנו בדיוק כמוהם. לא נעים לחיות עם חוסר וודאות, אבל זה המצב חברים. אנחנו פשוט לא יודעים. כמו שנאמר, ״רחמים לא ידע, הוא לא ידע!״

comment-2-comment

אמת סוף סוף דברי טעם

comment-2-comment

comment-2-comment

42.

41.

comment-2-comment

40.

הם מדברים על ריבוי מקרים מ-2004. במקרה זאת התקופה בה ההתקדמות בטכנולוגיה התחילה לאפשר כלי טיס קטנים בלי מאוישים, עד לרחפנים ולטילים ההיפרסונים של ימינו, כולל טילים (כמו של רוסיה במלחמה האחרונה) שמסוגלים לרדת מהר ממהירות על קולית למהירות שיוט נמוכה. המסקנה היא שסין עושה לארה"ב בי"ס ביכולות הנעה, והעולם לא יודע את קצה הקרחון של זה. אתם חושבים שחייזרים מתעניינים בטיסות של הצי האמריקאי, או סין? את מי זה יותר מעניין?...

comment-2-comment

comment-2-comment

כן כי אז התחילו המצלמות הסלולריות וכך כמות התיעודים עולה

comment-2-comment

צא ולמד שמדובר בתופעה המתועדת משנות ה40 של המאה הקודמת

comment-2-comment

39.

מבטיח

comment-2-comment

comment-2-comment

38.

הם אף פעם לא מחייכים למצלמה או מראים את עצמם בצורה ברורה.

comment-2-comment

comment-2-comment

העצמאות, ורואים אותם בצילום חד וברור.

37.

הרדיוס שלנו במרחקי שנות אור לא מביאים חייזרים לכאן. אולי היו בעבר קבוצת חוצנים שנחתה בכדור שלנו ומכאן זה נגמר. המרחקים כל כך רחוקים שאין סיכוי שחוצנים מתחילים לבוא לכאן באופן חופשי. מי שמגיע לכאן ממש מקריב את חייו למען נסיעה וזה גם בתנאי שהאדם יגיע למהירות כל כך גבוהה שהזמן יעבור לאט וככה הוא יגיע בגיל נורמלי לכדור הארץ. אבל הסיכוי שזה רוסיה או סין מפתחות נשק טכנולוגי מתקדם נשמע לי הרבה יותר הגיוני

comment-2-comment

המלחמה באוקראינה מראה כמה הם לא מוצלחים

comment-2-comment

comment-2-comment

36.

35.

יש כבר קשר עם עבמים עם כמה מדינות יש פדרציה של החלל

comment-2-comment

צריך להתייחס אליהן.

comment-2-comment

ומעשיו

comment-2-comment

אלא אך ורק על ראיות, ומר אשד לא הציג עד היום שום ראיות שתומכות בדבריו.

34.

comment-2-comment

טריבונל הדתות בעולם בטוח

33.

פחות תבוני, כי זו זכותו. אז מה הזכויות של החוצונים שמגיעים לכדור הארץ?

comment-2-comment

32.

אז לי יש הסבר, חפשו ביוטיוב: ניל טייסון עב״מים.

comment-2-comment

בעצם זה עצוב, אפילו דיי מעורר רחמים.

comment-2-comment

הכניסו אותך יפה לתבנית המחשבה, תנסה לפתוח את הראש..

31.

30.

29.

להרוס אותה. אפשר לזהות אותו בקלות כי מסביבו תמיד יש חייזרים שצווחים ומקללים אם מראיינים אותם.

comment-2-comment

הם כאן והם היו כאן תמיד, פשוט לא רצו להבהיל את הציבור, וגם ממבוכה שממשל לא יכול לתת הסברים לתופעות מהסוג הזה.

comment-2-comment

הם יודעים אבל לא רוצים לספר כי זה יתנגש באמונת אנשים...

comment-2-comment

כל פעם שישנה כתבה או גילוי מייד מגייסים את צבא הטוקבקיסטים יחד עם כמה צרי מחשבה ועושים צחוק מהנושא בכדי להפוך אותו ללעג בעיני הציבור ובמיוחד להפוך את הריאליסטיים למוזרים… בקיצור, תסמכו על האינסטינקטים הטבעיים שלכם, אין מצב שכל הכוכבים בשמיים הם רק תפאורה, לא הצלחנו להנחית אדם אפילו על מאדים שהוא מטר וחצי מכאן, איזה ביטחון לומר שאנחנו היחידים…

28.

אם כן, הם יכולים לקפוץ לפה כל זמן שירצו. אם לא, אנחנו זוכים לביקורים שלהם לעיתים מאד מאד רחוקות.

comment-2-comment

אין דבר כזה מהירות האור, זה לעולם לא נמדד ולא יכולה להימדד. מהירות האור זו המצאה של המדענות שוחגגת כיום בתקופתנו.

comment-2-comment

עולם שטוח הא?

comment-2-comment

comment-2-comment

בנוסף, מוזר, רפי, שאתה יודע לקרוא ולכתוב ואפילו להשתמש במחשב ולגלוש באינטרנט.... יפה לך....

comment-2-comment

עי כיפוף החלל

27.

תראו עבמ"ים

26.

אנחנו חיים ביקום עם מאות מליארדי גלקסיות ייתכן ויש סבירות שיש חיים מחוץ לכדור הארץ

comment-2-comment

25.

מסוכן בחוץ

comment-2-comment

24.

תבואו בשבת למשפחה של אשתי

comment-2-comment

23.

ואז פתחו את החללית ופלופ פלוס לקחו אותי ובפנים בחללית מדהים מדהים מדהים. עברנו דרך שביל החלב לקחנו שוקו, ובסוף הגענו לירח ורצינו להכנס, אבל לא הכניסו אותנו...

comment-2-comment

comment-2-comment

22.

comment-2-comment

comment-2-comment

21.

עושה זיג? מה היא אוקראינית?

20.

19.

18.

ממשל ביידן שזנח את אוקראינה ונתן ידו לכיבושה ולטבח באזרחיה יוצא עם ענין העבמ״יפ כדי לשנות את השיח הציבורי מאוזלת ידם המכוונת בנושא אוקראינה

17.

הם מדברים על זה כי הם מנסים להבין אם אלה תופעות טבע נדירות, הזיות כלשהן, או כלי טיס של מדינות אחרות.

comment-2-comment

מרחם על המוח הקטן שלך

16.

אני כן חושב שאם יש זה יהיה מאוד שונה מהאילוסטרציות בסרטים

15.

14.

13.

אין מה לפחד, יש להם טכנולוגיה שמקדימה אותנו במאות ומיליוני שנים. אם הם היו רוצים לפגוע כבר לא היינו פה. הם באים בעיקר כדי לצפות ולוודא ש״הילדים״ לא משמידים את עצמם.

comment-2-comment

comment-2-comment

אם מבחינתם אנחנו סתם נמלים עלובות, מה אכפת להם אם נשמיד את עצמנו או לא? מה גם שזה הולך לקרות בכל רגע... האם הם יתערבו? ואולי בכלל הם רוצים שנושמד כדיי שכדור הארץ ישתקם מכל הנזק שגרמנו לו?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אור מעורפל בשמיים שיכול להיות מיליון ואחד דברים?

comment-2-comment

12.

comment-2-comment

11.

comment-2-comment

מחכים.

comment-2-comment

comment-2-comment

צפה בבקשה בסרטון שהפנו אליו בתגובה תשע.

comment-2-comment

צפה בבקשה בסרטון של תגובה תשע.

10.

9.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

נראה שלא רק שאנשים בורים, הם גם מפחדים לצאת מהבורות שלהם.

comment-2-comment

8.

האמריקאים חוששים מבהלה בציבור

comment-2-comment

ממליץ לך לדלג עליהן.

7.

כשהתעוררתי הם אמרו לי אל תדאג ביבי כבר לא ראש ממשלה. אבן נגולה מעל לבי מה זה נרגעתי.

6.

comment-2-comment

גם בני אדם בשר ודם, לא עב"מים, כולם רוצים לנחות בארה"ב

comment-2-comment

מן הסתם ארה״ב היא המעצמה הגדולה בעולם ויש לה את הטכנולוגיה לחקור את הנושא הזה בצורה יותר טובה ממדינות אחרות.

5.

4.

3.

ישששששששששששששששששששש

2.

comment-2-comment

הארץ היא לא כדור ואף אחד לא הגיע טריליוני שנים כדי להתרסק ברוזוול.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

אם אתה טוען שלכל דבר צריך להיות בורא (טיעון השעון), הרי שגם לבורא צריך להיות בורא, וכן הלאה. אז או שאין אלוהים, או שיש אינסוף אלים. אבל לפי (חוסר) ההגיון שלך, לא יכול להיות אל אחד.

comment-2-comment

חיסונים

comment-2-comment

זו דעה אמיתית אך בנויה עפ"י שכל מוגבל (לוגי)

comment-2-comment

comment-2-comment

בחיים לא נתפתח.

comment-2-comment

וגם אין חיוב וגם אין

comment-2-comment

אילו רצה אלוהים שתבין איך הוא ברא אותך, היה יכול לכתוב מידע אמיתי על ביולוגיה בתנך. ואז הייתי מאמין בכיף. אין בתנך שום דבר שמראה ידע אמיתי על בריאת העולם או על בריאת האדם. אפילו הבסיס של הבסיס, דנ"א וגנים ותורשה ותאים לא מוזכר. לו רצה להוכיח אלוהים את הידע שלו על הבריאה, היו לו מלא הזדמנויות. ניוטון לבדו הבין יותר על הבריאה מאשר כל אדם לפניו שכתב את התנך.

comment-2-comment

בראה כל כך הרבה מטומטמים?

comment-2-comment

מעניין שרק דברים ביולוגיים הוא בורא בעצם זו ראיה שמדובר בהתפתחות אבולוציונית רגילה. גם האמונה של אנשים באלוהים או בפאגאניות אחרת היא באופן אבסורדי הוכחה לאבולוציה מאחר שהאמונה נתנה ונותנת ייתרון השרדותי

comment-2-comment

כל השנים האלה לקרוא תגובות סתם.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה