35
עיבוד תמונה. צילום: רויטרס, shutterstockעיבוד תמונה. צילום: רויטרס, shutterstock

מאסק "מקפיא זמנית" את רכישת טוויטר: "בודקים שיש רק 5% חשבונות מזויפים"

כחודש לאחר שהצעתו לרכוש את טוויטר ב-44 מיליארד דולר אושרה, הודיע המיליארדר כי "העסקה מושהית עד לחישוב סופי של מספר החשבונות המזויפים ברשת" ואז חשף את שיטת הבדיקה שלו: "נדגום 100 חשבונות אקראיים". בתגובה המניה צנחה ב-10% במסחר בוול סטריט

ynet | עודכן:14/05/2022
אילון מאסק, מנכ"ל טסלה והאיש העשיר ביותר בעולם, הודיע אמש (ו') כי הוא "מקפיא זמנית" את רכישת טוויטר, וזאת עד שיקבל מידע מלא על כמות החשבונות המזויפים ברשת החברתית. בתגובה, צנחה מניית החברה ב-10% במסחר אמש בוול סטריט. לאחר מכן הוסיף מאסק כי הוא "עדיין מחוייב לרכישה".
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
לאחרונה אושרה הצעת הרכש המקורית של מאסק במסגרתה הוא צפוי לקנות את מלוא ההחזקה בטוויטר בעבור כ-44 מיליארד דולר. אלא שאתמול, צייץ כאמור כי "העסקה מושהית עד לחישוב סופי של מספר החשבונות המזויפים ברשת, וזאת כדאי לוודא שמדובר בפחות מ-5% כפי שהוצהר בעבר".
הציוץ של מאסק הגיע לאחר שטוויטר העריכה מוקדם יותר החודש כי שיעור החשבונות המזויפים ברבעון הראשון השנה עמד על פחות מ-5% מתוך מספר המשתמשים הפעילים היומיים שעמד על 229 מיליון. מאסק אמר כי אחת המשימות שבראש סדר העדיפויות שלו היא להסיר בוטים המפיצים ספאם מטוויטר.
עם אישור העסקה, אמר מאסק כי הוא "רוצה להפוך את טוויטר לטובה יותר מאי-פעם באמצעות הוספת פיצ'רים למוצר, הפיכת האלגוריתם לקוד-פתוח (Open Source) כדי להגביר את האמון, להילחם בספאם ובבוטים ולאמת כל משתמש שהוא אדם אמיתי. לטוויטר יש פוטנציאל עצום ואני מחכה לעבוד עם החברה ועם קהילת המשתמשים כדי לממש אותו".
היום הגיב מאסק על הציוץ המדובר וחשף את שיטת הבדיקה שיבצע על מנת לבדוק את כמות המשתמשים הפיקטיבים ברשת. "כדי לגלות כמה בוטים יש, הצוות שלי יערוך בדיקה אקראית של 100 עוקבים של החשבון twitter@", כתב מאסק והזמין משתמשים נוספים לעשות בדיקה דומה. "אם הרבה אנשים יעשו בדיקה עצמאית ויגיעו לאותן תוצאות זה יעיד על המצב".
לדבריו, "בחרתי 100 משתמשים כי זהו גודל המדגם בו טוויטר השתמשו כדי להעריך את הטענה שלהם שקיימים פחות מ-5% משתמשים שהם פיקטיבים/ספאם/משתמשים כפולים ברשת". בתגובה, זכה האיש העשיר בעולם לביקורות של משתמשים לגבי שיטת הבדיקה השנויה במחלוקת שבחר. כך למשל, אחד מהמשתמשים כתב לו: "אתה מאוד גרוע בניתוח נתונים".
לאחר מכן טען מאסק שטוויטר פנו אליו בטענה שהפר את הסכם הסודיות שחתם עליו במסגרת העסקה בשל הציוץ על אופן בדיקת החשבונות המזויפים.

ההצעה המקורית היא זו שגם אושרה

ממסכמים עדכניים שהגיש מאסק לרשות לניירות ערך האמריקנית, עולה כי הוא הצליח להשיג התחייבויות בסך 46.5 מיליארד דולר שנועדו לסייע לו לרכוש את החברה, כאשר מאסק עצמו התחייב לשלם 33.5 מיליארד דולר מתוך העסקה, בעוד ש-21 מיליארד דולר מתוכם יגיעו מנכסים אישיים שלו וכ-12.5 מיליארד דולר נוספים מהלוואות שייקח.
במקביל, מספר בנקים, בהם התאגיד הבנקאי המוביל מורגן סטנלי, הסכימו לתת למאסק 13 מיליארד דולר נוספים לטובת העסקה, אשר הגיבוי שלהם יהיה חברת טוויטר עצמה.
פורסם לראשונה: 13:24, 13.05.22
לכתבה זו 35 תגובות
הוספת תגובה
35

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
20.

אין מצב שהוא לא גומר בכלא, אין מצב.

19.

הוא הבין שמוטב להסתלק מהעיסקה לפני שהיצורים העקומים האלה ירעילו את האווירה. ימנים לכו לרשת הכושלת של טראמפ. זה מקומכם הטבעי!

18.

נראה שאסור לעשות איתו עסקים

comment-2-comment

17.

16.

איך יודעים אם חשבון הוא מזויף או לא?

comment-2-comment

comment-2-comment

לוקחים מאה עוקבים אקראיים ושואלים אותם: "אתה בוט?"

15.

על כל הבוטים שרכש הליכוד ומשמשים את נתניהו ועושי דברו.

14.

כל הכבוד לאלון מאסק. אדם שהגשים חלומות שמשנים את העולם. (פייפאל, טסלה, ספייס אקס וכו') שאפו אחד גדול.

comment-2-comment

מה לא נכון במה שכתוב כאן???

comment-2-comment

13.

הכבשים מאוהבות ברועה.

12.

לא ברור העיוורון לגביו. מעולם לא היה אדם עשיר כלכך, אהוב כלכך.

comment-2-comment

למה שישלם מחיר מלא על מוצר מזויף? הוא קונה מידע משתמשים, לא מידע של בוטים. אם שיקרו על מאגר המשתמשים, העסקה בטלה.

comment-2-comment

11.

הוא לא יציב נפשית

10.

עם כינויים, אז מה הם יבדקו ואיך זה קשור לרכישה? כנראה גילו בעיות אחרות להשלמת עסקת הרכישה?

9.

8.

עאלק בודק את כמות הבוטים.

7.

comment-2-comment

רוב האנשים..

6.

השמאל הוא קללת העולם, הביאו רק חורבן ושנאה.

comment-2-comment

comment-2-comment

רק שלשום פורסם מכתב של האליטה השמאלית שמאסק מסוכן ואסור לתת לו לרכוש את טוויטר. זה ממש לא מפוברק. חצי מכתבי החדשות שמזוהים עם השמאל נמצעים בהיסטריה ומפרסמים כמעט כל יום כמה אסור לתת למאסק לקנות את טוויטר.

5.

והרבה פחות כאב ראש

4.

comment-2-comment

כל המשתמשים לקראת עתיד ״ורוד״ שמחכה לנו. לאנשים עדיין לא נופל האסימון שכל זה נעשה לצורך הכנת אנושות למחנה דיגיטלי שבו אם לא תתנהג לא תקבל כלום, לא חשמל להטעין את האוטו החשמלי שהוא גם דוחף לנו, לא כסף שעוד מאט יהיה דיגיטלי עם יכולת לעקוב אחרי כל רכישה שלך. העיקר שמביאים את הבחור הזה כמציל עולם. הוא לא.

comment-2-comment

לך תראה מה הממשלה בקנדה עושה. אנשים שתרמו להפגנה נגד הממשלה, הולאמו נכסיהם מהבנק.

comment-2-comment

גם לנו יש דעות ורגשות. אז מה אם אנחנו רק תוכנת מחשב.

3.

2.

comment-2-comment

1.

למה לא חוקרים את האיש, על מניפולציות שעושה הרצת מניות ואז מפיל אותן, אותו הדבר במטבעות דיגיטליים. אתה יכול כנראה להריץ מניות חופשי כמה שבא לך אם קוראים לך אילון מאסק.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה