237

"אם השקרים יימשכו, הבן שלי עלול לשבת 12 שנים בכלא"

"שלחתי למג"ב לא רק לוחם חדור מוטיבציה, אלא ילד עם סולם ערכים גבוה. 17 שנים אני צמודה לילדים על הרצף האוטיסטי במוסד החינוכי שבו אני עובדת, זה עולמי ועולמה של משפחתי. גם של בני. 'אמא, רציתי למנוע פיגוע', הוא אמר לי" | אמו של הלוחם שירה למוות באיאד אל-חלאק מגיבה על הטור של רוחמה וייס

ל', אמו של שוטר מג"ב | פורסם:19/05/2022
"עד גיל 21 תגיעו לירח", הבטיחו לילדים שלנו כשהיו צעירים. הנבואה הכמעט-בדיונית הזאת גם כיכבה בעתידות המפורסמות של מסטיק בזוקה, כאילו מדובר בצומת מרכזי בחיים שאליו מתנקזים כל היכולות והערכים שרכש הילד, שהפך לנער ולגבר – בדרך ליעד הגדול הבא שלו.
<< הכול על העולם היהודי – בדף הפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
ביום הולדתו ה-21 של בני, ישבתי לצידו במקום הכי לא צפוי בעולם, על ספסל הנאשמים בבית המשפט המחוזי בירושלים, עם כובע גרב שחור על הראש. ככה, כל המשפחה, כדי שלא יזהו אותנו. שחלילה לא יפגעו בנו.
תמונה כלליתא', הלוחם שירה באיאד אל-חלאק. רק סיים טירונות וכבר הוצב בשכונה הכי נפיצה בישראל
לפני קצת יותר משנתיים הוא זרח מאושר, הגשים את חלומו ללכת בעקבות אביו למג"ב – לשירות הכי מפרך, משמעותי ומסוכן. שלחתי למג"ב לא רק לוחם חדור מוטיבציה, אלא ילד עם סולם ערכים גבוה, שסובלנות וסבלנות אינן סיסמאות עבורו – אלא דרך חיים. דחפנו אותו עם הרבה חשש בלב. לא תיארתי לרגע שהחיוך שלו יימחק.
זה קרה סמוך לרמדאן, במאי 2020. הוא רק סיים טירונות וכבר הוצב בשכונה הכי נפיצה בישראל, ואולי במזרח התיכון – בשער האריות בעיר העתיקה בירושלים. 6 בבוקר, חילופי משמרות, ברשת הקשר דיווחו על מחבל חמוש באקדח. הוא יצא מהעמדה שלו עם מפקדו והצטרף למרדף אחרי החשוד, שעטה כפפות שחורות וניסה להימלט בסביבה אזרחית.
תמונה כלליתאיאד אל-חלאק. אובדן טרגי ומצער
באותה רגע התחדדה אצלו הבנה שבעוד רגע יהיה כאן מסע הרג. המפקד ירה לעבר החשוד, אבל זה המשיך במנוסה, עד שנכנס לחדר אשפה כשלידו שלושה אזרחים. הבן שלי ירה ברגלו, ולאחר שזיהה עוד תנועה שהייתה עלולה להיות מסוכנת, ירה פעם נוספת. החשוד נוטרל. כוחות גדולים חיפשו את האקדח במסלול מנוסתו. אז התברר כי החשוד שנפטר מפצעיו הוא אדם עם מוגבלות, איאד אל-חלאק.
"ליבי כאילו עצר מלכת. הרי 17 שנה אני צמודה לילדים על הרצף האוטיסטי במוסד החינוכי שבו אני עובדת. זה עולמי ועולמה של כל משפחתי, כי העבודה מגיעה גם הביתה. הבן שלי מכיר אותם, מכבד, מוקיר"
ליבי כאילו עצר מלכת. הרי 17 שנה אני צמודה לילדים על הרצף האוטיסטי במוסד החינוכי שבו אני עובדת. זה עולמי ועולמה של כל משפחתי, כי העבודה מגיעה גם הביתה. הבן שלי מכיר אותם, מכבד, מוקיר. אין אצלו טיפת ציניות.

צונאמי של פייק ניוז

כמה טרגי מה שקרה. כמה עצוב על האובדן. מציאות בלתי נתפסת ללוחמים שלא יודעים לעולם אם הסבתא התמימה היא בעצם מחבלת קרת רוח, או אם הנער שרוכב על אופניים לא ישלוף פתאום סכין ויתקע להם בצוואר. אלה לא חלומות בלהות, אלא המציאות שלנו.
לבן שלי היו 9 שניות לקבל החלטה. 9 שניות תוך הנחת עבודה שהחשוד חמוש – הנחה שנבעה מהדיווח ברשת הקשר וממה שקרה בשטח. בתוך ליבי אפילו חשבתי שיהיה נכון לנחם את המשפחה שאיבדה את היקר לה מכול.
"אמא, רציתי למנוע פיגוע, למנוע הרג של אזרחים", הוא אמר לי. חיבקתי אותו.
"כמה טרגי מה שקרה. כמה עצוב על האובדן. מציאות בלתי נתפסת ללוחמים שלא יודעים לעולם אם הסבתא התמימה היא בעצם מחבלת קרת רוח. אלה לא חלומות בלהות, אלא המציאות שלנו"
ואז התחיל צונאמי של פייק ניוז. בימים ובשבועות שלאחר מכן נפוצו שקרים על גבי שקרים. שהבן שלי ירה 15 כדורים, כיוון לראש, קראו לו "רוצח" ומה לא. המחלקה לחקירות שוטרים שנכנסה לתמונה שכחה שזה היה אירוע מבצעי של שניות, שכחה שלא הייתה לו שום דרך לדעת שמדובר באזרח תמים, שהוא חש בסכנה, שהוא פעל כמו שלימדו אותו. במח"ש נפלו למלכודת השקרים. הגישו כתב אישום שלא היה כדוגמתו, ורוצים לשלוח אותו ל-12 שנים בכלא.

להוציא את הצדק לאור

קראתי את הטור של פרופ' רוחמה וייס – והזדעזעתי. הבן שלי, היא כתבה, חייב להישפט ולהיענש על המעשה הרע שעשה. אבל אז הבנתי: גם את, פרופ' וייס, נפלת למלכודת השקרים, למפלצת הפייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרת. לא, גבירתי היקרה – הבן שלי לא ירה למוות בבחור חסר ישע ששכב מולו מבוהל ומדמם, כמו שאת כתבת. הוא היה בטוח שמולו מחבל חמוש, ולא הייתה לו שום דרך לדעת אחרת.
תמונה כלליתא' ביום הגיוס שלו לצד קובי שבתאי, המפכ"ל בהווה, שהיה אז מפקד מג"ב
אם את היית נקלעת למקום, היית רוצה שכל לוחם יגן עלייך, ובצדק! אין דרך להגיש קפה ועוגיות ולברר מה כוונתו של אדם כשכל הסימנים מעידים שהוא יכול להרוג ברגע. מחוץ לאולם בית המשפט שמעתי עוד פייק ניוז, צעקו שם שאיאד לווה במדריכה. הלוואי שזה היה נכון, אבל יש סרטונים ורואים שהיא לא הייתה לידו בכלל. בונים מציאות מסולפת על בסיס שקרים.
הבן שלי הוא לוחם ערכי. אילו היה יודע שמדובר באדם תמים, היה מקריב את חייו עבורו. הבן שלי לוחם, לא פושע. הוא צריך את החיבוק שלכם במלחמה שלו נגד השקרים. רק כך הצדק יֵצא לאור.
  • הכותבת היא אמו של א', שוטר מג"ב שירה למוות בצעיר הערבי איאד אל-חלאק במאי 2020, ונאשם בעבירה של המתה בקלות דעת. שמות הלוחם ובני משפחתו לא הותרו לפרסום.
לכתבה זו 237 תגובות
הוספת תגובה
237

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
159.

158.

אם רוצים להאשים משהו שיאשימו את הצבא שמציב אותם בתחילת דרכם במקומות רגישים

157.

בושה שבכלל מעמידים אותו למשפט מדינה מטומטמת

156.

155.

154.

השוטר חייב להיות משוחרר במידי מהאירוע הזה ,מדובר באירוע בו חברו כלל הגורמים לכך שבשוגג נהרג אדם שלא היה צריך להיהרג השוטר מילא את תפקידו על הצד הטוב ביותר מח"ש ומדינת ישראל תתעשתו שחררו אותו מהמשפט ההזוי הזה

153.

חונקת את הילד שלך ולא היה איכפת לי לשבת בכלא. תמשיכי להציף את אתרי העיתונות בקשקושים שאת עובדת עם אוטיסטים. בם לא סוג ב'. הרג חף מפשע? שישב בכלא גם 20 שנה

comment-2-comment

צר לי על אחותך…. קראי כתבה על דיסטל נשמע שגם אם זה רק עניין של חינוך יהיה לך קשה לזהות. צר על הבחור ואילו המצב שם היה שונה גם לגבי בית ספרו שהושפע מאוד מחמאס ויותר מכך … אז מטרת הלוחם הייתה בתום לב מוחלט למנוע פיגוע…. לו היינו בעולם מושלם אז זה סיפור אחר…. אך לא כך הדבר. צריך בהחלט לצאת זכאי עם הסבר וחיוב חמאס בפיצויים למשפחת ההרוג.

comment-2-comment

ערבי בא לרצוח את האחים היהודים שלו. אבל הלוגיקה שלך אומרת שצריך לזכות את החיל. את אומרת שאם מישהו היה בא לפגע באחותך הית מונעת את זה ממנו גם במחיר של לקיחת חיים וזה בדיוק מה שהחייל עשה, באותם מספר שניות שהיה לו הוא חשב שמי שעומד מולו עם אקדח ובמטרה לרצוח יהודים. ביום שמחבלי המוסלמים לא ילבשו מדים אזרחים ולא יסתתרו כמו חולדות בקרב אוכלוסיה אזרחית נוכל ליצר הפרדה בין לפגוע במחבל לבין אדם רגיל. על האוכלוסיה המוסלמית לדעת שכל עובד הם תומכי טרור הם יפגעו מדי פעם בעקבות טעות מבצעית

152.

הוא מגן רק על מקורבים..כגון העוזר שלו שהורשע בבית משפט על שהיה שיכור תקף קצינה ונגע בה ..אבל קודם אצלו..רק מקורבים זוכים להגנה...כי הם יודעים סודות..

comment-2-comment

151.

ואז שופטים אותם. מדינה של סהרורים. מחריבים אותנו מבפנים.

150.

מי שרשם הם מפקדיו.הוא רק קרבן

149.

למשימה לא פשוטה ואחר כך מעמידים לדין על טעות איומה. מקרה באמת מצער, אבל טעות!!! רוצחים טרוריסטים לאומנים מאידך משחררים. החייל ומשפחתו קורבנות של נסיונות ריצוי הטרוריסטים היושבים בכנסת כנראה. ליבי עם המשפחה ששלחה בן לחזית וקיבלה יריקה בפרצוף! מקווה שתיהיו חזקים ותדעו שלא כולם כפויי טובה ותוקעי סכינים בגב במדינה הזאת.

148.

הוא עשה בדיוק את אשר היה עליו לעשות ואני מקווה שלא ייקח על עצמו רגשות אשם. ברור שצריך לחקור, אבל במקרה הזה ברור כשמש שהאשמים הם ארגוני הטרור וההסתה ועוזריהם.

147.

במלחמה הזו במחבלים ובמרצחים השפלים האלה זה או שאתה מגיב מהר או שמשלמים במוות של חייל או אזרח. כל מי שאומר אחרת שקרן ופחדן. תפקיד הצבא והמשטרה לגבות את חייליה. יש לעצור את המשפט במיידי

146.

יש להרבה אנשים רגישות גבוהה לנושא הזה, אצלי יש ילד כזה ואני לא יכולה להתנתק מזה. אני רואה אפילו את התמונה של איאד מחזיק צמח שהוא כנראה הכין בסדנה לאנשים במצבו ובא לי לבכות שהוא סיים את חייו בפחד וחוסר אונים בלי שבאמת היה לו קשר אמיתי לסכסוך הזה. הלוחם היה שם כדי להגן עלינו, מקווה בשבילו שישנה הצדקה הגיונית לפעולה שלו, אף אחד לא מבטיח ללוחמים שלא משנה איזו טעות המערכת תוציא אותם חלק. אומר את זה כלוחם בסדיר ומיל' שראה כמה דברים ...

145.

144.

הוא לוחם בסדיר שנקלע למרדף לאחר דיווח על מחבל חמוש וכך התפתחה הסיטואציה...הוא לא ירה ללא הכרה!! הוא ביצע את המוטל עליו ולכן אין להענישו!! במצב הביטחוני שאנחנו חיים הוא פעל בדיוק כפי שציפו ממנו!! שחררו אותו הוא זכאי!!

143.

142.

ככה לא תגנו על תושבי המדינה שחררו את הלוחמים

141.

מקרים כאלו פשוט לא יהיו... במלחמה יש קורבנות חפים מפשע, הוא עשה את מה שהוא היה צריך לעשות בהתאם למצב והידע שהיו לו באותו הרגע, אין מה לשפוט אותו בכלל

140.

comment-2-comment

139.

אליה, מקווה שבבית המשפט יתעשתו ויבטלו את המשפט המיותר וישחררו את בנכם לחופש

138.

סביר להניח שגם מישהו אחר באותו מצב היה מגיב באותה צורה.

137.

שאןהבת את בנ ורוצה להגן עליו בכל מחיר, אבל מצד שני, האשמה לא צריכה להיות מופנית כלפי רוחמה וייס, אלא כלפי הממשלה ששלחה את החייל למקום בו הוא לא צריך להיות והעמידה אותו במצב שבו הוא לא צריך להיות. הכל משיקולים פוליטיים נטו. הם נפושעים האמיתיים. אלמלא הפנאטיות של המשטר, שום דבר לא היה קורה וחיי רבים היו נחסכים.

comment-2-comment

בכל מקרה את החייל אין לשפוט

136.

comment-2-comment

comment-2-comment

אם זה מה שאתה מסוגל להוציא מנםה המסריח שלך, אז כנראה שלא היית בצבא שלנו, שאין כמוהו מוסרי בכל העולם. ידעת שהצבא האמריקאי חיסל ביודעין 13 עיתונאים בזמן שהותו בעיראק ? ולנו הם מטיפים מוסר בגלל עיתונאית מחורבנת שלא הםסיקה לרגע להסית נגד ישראל. אין קץ לצביעות כשמדובר במדינת היהודים.

comment-2-comment

135.

134.

אבל עליהם הערבים לא מתלוננים... הם "קדושים".

133.

אני מודע מאד לכמה אדם אוטיסט הוא קשה להבנה וכמה הוא תמים וכמה דברים שלאחרים הם התנהגות בסיסית, אצלו זה משהו שדורש מאמץ. ברור לי שאל חלאק לא הבין מה רוצים ממנו ויתכן שההתנהגות המוזרה שלו עקב כך גרמה ללוחמים לא לפרש אותו נכון ולחשוד בו. אני גם יודע כמה לפעמים ללוחם יש שברירי שניות להחליטמה לעשות, ואתה קודם חושב על החיים שלך ושל חבריך ואחר כך על מה יקרה אם טעיתי. את חייו של ההרוג לא יוכל להחזיר כלום. זה שישלחו את החייל כלא לא יחזיר אותו לחיים וגם לא יוכל למנוע מקרים עתידיים. לצערי, חלק גדול מהאשמה היא על מי שהיה צריך ללות את ההרוג. במקום כל כך נפיץ ומסוכן, הוא חייב להיות צמוד אליו לחלוטין ואולי גם לדאוג למשהו שיזהה אותו. אפילו ליצור קשר עם הכוחות בסתם יום רגי שיכירו וידעו שיש כאן בחור כזה שעובר מידי יום. אני גם חושש שהבן שלי עלול להקלע לסיטואציות קשות ולשלם מחיר כבד בשל כך, ולכן, הוא לא הולך לבד לשום מקום והחרדה שלנו לגביו היא על טורים גבוהים. אבל בסיטואציה שנוצרה, אני לא רואה איך אפשר להאשים את החייל בעונש קשה כל כך. זו נבזות, זה חוסר הבנה, זה לחלוטין לנסות לרצות (אלוהים יודע את מי) בעונש קשה על טעות אנוש מצערת מאד. אם בית המשפט יחמיר עם החייל, איבדנו לגמרי את הכיוון במדינה

comment-2-comment

ורועד מהמחשבה שהבן שלי היה נקלע לסיטואציה כזאת.

132.

האוטיסט היה כבר במקום מבודד ולכן לא היווה סכנה מיידית לאזרחים שבסביבה. במצב כזה יורים לכיוון הרגליים במטרה לנטרל. לא צריך לירות כדי להרוג.

comment-2-comment

נורה קודם לרגליים

131.

כמה מפגרת יכולה להיות התקשורת??? איך נותנים במה למי שיוצא נגד החיילים??? ברור שגם אם הייתה פה טעות, החייל לא עשה את זה בזדון. אנחנו במלחמה, ובמלחמה יש טעויות אנוש. אני אגיד את האמת- מלחמה זה דבר שמדובר לב, ואין בו מנצחים. אבל אם זה אנחנו או אויבינו, אנו חייבים לסמוך על הלוחמים שלנו שיכנו עלינו. אין מלחמה בלי טעויות, ואין מלחמה בלי טעויות אנוש. אבל עדיפות אלף טעויות אנוש על פני מוות אחד של חייל שלנו. המרחם על המתאכזרים סופו שיתאכזר על המרחמים. עצוב לי על הקורבנות מביניהם, אבל אנחנו צריכים להגן על עצמינו. וילונות לדאוג קודם לבני ביתנו.

130.

129.

המיעוט המכוער מנסה לרדות בנו

128.

מזמן הפקירו את חיי הלוחמים בזה שהכירו שטרוריסטים הם לוחמי חרות. . זה יכל להגמר כמו הלוחם שמואל בראל . תדע כל אם עבריה שהפקירה את בניה בידי הראויים לכך

127.

מקרה מצער, אבל גיבורי המזגנים והאליטות רוצים להראות יפה בעיני הצבועים הנאורים

126.

על אף התוצאה הטרגית. לא צודק שהשוטר יענש.

125.

והמטרה לא היתה להרוג, אלא להגן על אנשים. גם אם הסתברה הטעות. אנשי מח"ש צריכים להתעלות על עצמם ולא לרוץ ולהאשים חייל מחיילינו הטובים

124.

לא להאמין שזה המצב במדינה הכושלת הזאת לוחם שמגן עלינו מפני רוצחים נשפט

123.

רוצח בדם קר

comment-2-comment

לא היית שם אז שב בשקט

122.

מערכת צהל חייבת להגן על בנך בניינו חיל במערך הלוחם במחבלים שולחיהם ותומכיהם אסור לתבוע חיל שמילא את תפקידו על פי כל אמות מידה מוות למחבלים ושולחיהם לחוקק חוק מוות למחבלים אולי זה ירתיע אבל מהבנתי כי מבחינה כלכלית להיות מפגע היא תרומה למשפחה וגאווה לחברה הערבית

121.

120.

השוטר ירה באיאד ללא הצדקה, גם אם השוטר חשב בטעות שהוא מחבל, לא הייתה הצדקה לחיסול, ולא ייתכן שילקחו חייו של אדם מוגבל ואין אשמים. מתוך כתב האישום:"במקביל למענה שלה, ולמרות שאיאד היה על הארץ כשהוא פצוע כתוצאה מהירי הראשון, לא החזיק בידיו דבר ולא ביצע דבר שהצדיק זאת, ירה הנאשם לעבר פלג גופו העליון אשר גרם למותו"."

comment-2-comment

119.

אסור שהוא ישב יום אחד בכלא

118.

סחטנות רגשית לעורר רגש לאומני אינו יכול לחפות על מעשה אומלל, קשה וטראומטי למשפחה שאיבדה את בנה. זה לא היה מעשה מכוון, אך אי אפשר לעבור עליו לסדר היום. מי שלא מבין, איננו יהודי ואיננו בן אדם.

117.

שערוריה, זה בדיוק מה שקורא בארץ ישראל. רצון עז של הרבה ערבים ישראלים וערביי שטחים להביא לקץ מדינת היהודים. ולעצרי יש להם תומכים מבית מסיבות שונות ושגויות, פוליטיות, תדמיתיות וכמובן תקשורתיות. אף אחת לא רלוונטית ולא עושה מאום למעט לסכן את קיומו של עם ישראל בארצו.

116.

115.

הוא טען שלא הוכחה כוונת המחבל להרוג שהרי דקר רק פעם אחת...רק 'שכח' לציין שכת הסכין נשברה בדקירה הראשונה מה שמנע את הבאות.

114.

comment-2-comment

113.

לא מאמינה למה שקראתי. איך זה קורה במדינה שלנו ,כל חייל כל שוטר צריך לחבק ולנשק את רגליהם מחבקת אתכם משפחה יקרה .

comment-2-comment

לירות באדם צוע שנמצא על הרצפה, בין אם הוא מחבל ובין אם לא, זה לא חוקי. ונהלי פתיחה באש לא עובדים כאן כי איאד לא עשה כלום, רק התקיים.

comment-2-comment

comment-2-comment

כנראה שאתה סמרטוט שלא יודע מה זה 9 שניות של קרב, החייל ירה ופגע 2 כדורים במחבל. אולי אתה היית עושה לפלסטיני תחקיר פסיכולוגי לפני הירי ומאבחן אותו מזל שאתה לא מכוחותינו.

comment-2-comment

כן הלוחם גיבור הוא התגייס לצבא חתר למגע ומבחינתו סיכן את חייו כן הוא גיבור ישראל ומי שלא מוצא חן בעינייו שישתה את מי הים כלשונכם.

112.

111.

טעות מצערת ותרגית שלא יכלה להימנע תחזיקו מעמד נתפלל שהאמת תצא לאור

110.

109.

למנהיגי המדינה אין הבנה שאם ימשיכו לתת לעורכי דין פלסטינאים, עובדות סוציאליות מתיפייפות ... ופוליטיקאים מושחתים (בדגש על פלסטינאים ישראלים) לא יהיו חיילי צהל שיגנו עליהם כי אף אחד לא מטומטם להרוס את עצמו עבור מנהיגים שלא מגבים אותו. הפלסטינאים משקרים מרמים ומשתמשים בכלי הנשק החזק ביותר שלהם (אלגזירה) כדי לסלך לשקר ולעוות את המציאות, זה תפקידם כאוייבים. מקווה שמנהיגינו יבינו את תפקידם גם כן אחרת הם לא מנהיגים אלא פושעים, וככאלה נתייחס אליהם.

comment-2-comment

108.

comment-2-comment

עדיף שבטלני הכורסא שמטיפים ללוחמים ישתקו

comment-2-comment

comment-2-comment

107.

לכל יפי הנפש למינניהם ניראה מה הייתם עושים במקומו במקום לישפוט אותו עדיף חיילים חיים מאשר מתיפ

comment-2-comment

ואמן שיצא זכאי וחופשי לדרכו

106.

ולסרס להם את היכולת להגן על עצמם. מימני אמא לבן שמוצב באזור שכם.

105.

אכן מקרה טרגי ומסובך אבל איך היינו שופטים את אותו אירוע בדיוק אם ה"חשוד" היה יהודי (נורמלי או אחר) והיורה היה איש מגב דרוזי או יהודי. (אפשר אגב להציב גם את האתיופי בתור גם שם וגם כאן).

comment-2-comment

היה קצין שירה בפגוע נפש שניסה לחטוף נשק מחיילת. הוא לא עמד לדין ובצדק. במציאות שאנחנו חיים בה בלתי נמנע שיקרו גם טעויות אבל אי אפשר לשפוט לחומרה כי אז יפחדו לירות גם היכן שצריך

104.

עצוב כל כך מה שאתם עוברים!! ליבי איתכם ! לא שווה הסבל שאתם עוברים עבור עם שמחפש להשמיד אותנו !!! תהיו חזקים!!! סוף השקרים להתגלות

103.

comment-2-comment

102.

באם רוחמה יודעת כל כך טוב, מדוע לא מביאה את תגובת המפקד שהיה איתו, כנראה שמסתירים כאן משהו, או שזה כסת"ח לאחרים.

101.

comment-2-comment

בושה למדינה שככה מפקירה חייליה כצאן לבטח הוא לא נביא ולא שופט עם רוח הקודש תנו גבוי בושה

100.

המדינה והרשויות המשפטיות יורות לעצמם ברגלים וזה לאט יחזור אלינו כבומרנג,ולמעשה הפחד ממה יעשו לי אם אגיב קיים כבר היום ,החייל היקר הזה הגיב כפי שציפו ממנו ,יש להקים קריאה ציבורית הפוליטית לשחרר אותו ואף להעניק לו צל"ש.

99.

פה קצת אמת מול השקר של התעתוע. https://www.zman.co.il/309662/

98.

הסביבה המסוכנת, ומצב הרגיש והנפיץ, מעטים האנשים שמסוגלים לבצע את העבודה הזו וחייבים לבצע אותה. הבן שלך לא פושע, גם עם קיבל החלטה שגויה מדובר בילד של כולנו. מאחל לכם לצאת במהרה מהסיוט הזה.

comment-2-comment

97.

תודה לכם

96.

95.

94.

ומגיע לו להרקב בכלא , את בהכחשה מוחלטת.

comment-2-comment

93.

92.

השכונה הכי נפיצה, תנוחי, עשה טעות שישלם, לא מבין, לא משלמים יותר על טעיות? סליחה ונגמר? ואם היו יורים בו בטעות ? הייתה שותקת כי לא בכוונה....איכס

91.

כולנו אשמים שהמצב של מלחמה ביננו לבין אחינו עדיין לא רחוק מסיום. בתוך המצב הזה ימשיכו לקרות אסונות שיש מי שיעדיף שנחפש בהם אשמים בשטח

90.

89.

הבן שלך רוצח

comment-2-comment

88.

טעויות קורות מדובר בטרגדיה אין שום סיבה לפגוע בלוחם עוד יותר אני משוכנע שנפשו מצולקת מספיק לכל חייו במצב הקיים עלינו לדאוג לו לליווי פסיכולוגי לו לשפוט אותו לוחמים צריכים לדעת שיש להם גיבוי

87.

תתביישי

comment-2-comment

comment-2-comment

היא אמרה שעם כל הצער בדבר, בתוך הנסיבות הללו הוא לא יכול היה לדעת שהוא אינו מחבל, והוא פעל בהתאם לנהלים ולאופן הכשרתו.

86.

85.

84.

83.

יישר כוח ותשכרו עורך דין יקר וטוב

82.

פייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרת פייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרת פייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרת פייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרת פייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרתפייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרתפייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרתפייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרתפייק-ניוז שמח"ש רק מלבה ולא עוצרת

81.

80.

בנט תתעורר. תן צלש ללוחם ולאמא על הסבל

79.

הוא צריך לשלם את מחיר מעשה ידיו בעולם הזה . אבל לא לשכח שיש משפט שמיים בעולם הבא ורק שם המשפט האמיתי

comment-2-comment

Z טעות בידך, המשפט האמיתי הוא על פניי האדמה....הוא החל מזמן. ואווךך ז'וסטקי בודיט!!!

comment-2-comment

מצד אחד אלוהים בורא את המציאות, מצד שני מתעצבן וכועס על המציאות שברא?

78.

לפעמים לא ניתנת לשליטה ולכן יש צורך בבקרה וחשבון נפש

77.

76.

בטוח יצא זכאי!!!

75.

איך אפשר להאשים אותו במשהו? נניח והוא שגה בשביל זה כלא? חרא של מדינה

74.

ליבי איתך מקווה שיגמר במהרה אנחנו ירדנו מהפסים לגמרי לוחם יקר עם ישראל אוהב ומחבק אותך

73.

72.

כואב הלב על הנער שנהרג. אבל הבן שלך עשה את מה שראה לנכון באותו רגע! וככה צריך! הלוחמים שלנו לא יכולים לחשוב פעמיים ברגע האמת כשהם מונעים מפחד ממערכת המשפט ההזויה שלנו! פשוט לא ייתכן! עם ישראל מאחוריו!!!!!!!!!

71.

70.

ליבי איתכם שימצא כבר הפתרון שנוכל לחיות בביטחון שנזכה לקבל פני משיח במהירה ושנזכה לגאולה אמן

69.

תודה לך על הבן הנפלא שלך

68.

67.

66.

חייבים לתת גיבוי לחיילים בתפקיד אשר יורים - גם בשוגג - באזרחים שנקלעו לאיזור עימות אקטיבי. זה הילדים שלנו, שכמו שאמרה האמא, חייבים לקחת החלטה באפס זמן ולא ממבט מלמעלה שיש את כל הנתונים אחרי ימים ושעות של תחקורים.

65.

לא קונה את השקרים שלך

64.

63.

שלחתי לוחם....מה זה פה ספרטה? אימנת אותו בשדות עם מגן וחרב? חלאס כבר עם האתוס הנרקסיסטי הזה.

62.

61.

60.

לצערנו אנחנו נמצאים באזור נפיץ מאד , ובאזור נפיץ כל טריגר יכול לגרום לפיצוץ , לכן כאשר חייל הנמצא במקום כדי לוודא שלא יתרחשו פיגועים מגיב לחשד , וזהו חשד סביר לאחר שהתקבלה הודעה בקשר , הוא פעל כמצופה ממנו . זה שלאחר מעשה התברר שהחשד לא היה נכון , ניתן להאשים גם את המדריכה של האוטיסט שלא מנעה ממנו להסתובב בצורה חשודה באזור כל כך נפיץ

59.

הבחור לא צריך לשבת בכלא !

58.

יתעוררו רק כשצעירים לא ירצו להתגייס

57.

שולחת לכם חיבוק ובמיוחד לחייל הגיבור!!

56.

55.

לא הראשון ולא האחרון. מחיר הכיבוש.

54.

במקום לתת גיבוי לילד שיכל להיות של כל אחד מאיתנו רוצים לרצות את התקשורת על חשבונו

53.

זה לא יתכן, בגלל זה הצבא והחיילים שלנו מפחדים להגיב בנחישות, סתם אומרים להם אנחנו מגבים אתכם וכשקורה דבר כזה החייל ומשפחתו נכנסים לסחרור של החיים, מה קורה פה מי יכול לעזור לחייל ומשפחתו. אין מדינה שמגדלת ומחזקת את האוייבים שלה כמו ישראל.

52.

מקבל בעבר. מה זה כל רגע משפט וערעור. אתם הורסים את המוטיבציה של החיילים ואת חייהם. ובשביל מה???? למצוא חן בעיני האויב?

51.

כאילו הם ראו את האירוע בלייב.

50.

תהיו חזקים הצדק שמגיע לכם ינצח .

49.

האמא תמיד תגן בנה

48.

47.

הוציא להורג בחור אוטיסט שלא הווה סכנה לאיש

46.

ולבן שלך שהתכוון רק להגן ולמלא את תפקידו . ואם באמת זה היה מחבל היה מקבל צלש . בחיים לא היה פוגע בכוונה באוטיסיט

45.

44.

בנך זכאי לחלוטין ומידת ההבנה במה שקרה שם עם החמאס וכו׳, אף נכח רבות בשיח בעיתונים ובכל גורם אפשרי… וכן צערי על ההורים שבנם הלך.ובטוח שהיית מתחברת רגשית לאיאד ז״ל כי היה מקסים. ובנך זכאי.

43.

42.

רוצח

41.

40.

תלמדו מפוטין שם זין על העולם ורק אנחנו יפי נפש נכון המקרה טרגי של מוגבל אבל לשלוח אותו ל12 שנה המרחק רה

39.

38.

תמשיכו להגיש כתבי אישום, ואז תגייסו רק נרקומנים שמאלנים ליחידות הקרביות. ושם זה יגמר. טיפש מי שנחנך את הילד שלו להתגייס ליחידה קרבית. ולי יש שלושה חיילים קרביים, שניים במילואים ואחד בסדיר. אני אעשה הכל כדי והרביעי יהיה גובניק.

37.

הבן שלך ראה מול העניים מחבל, ככה צריכים להגיב, המדינה שלנו מפקירה את טובי בניה במקום לתמוך ולשבח

36.

לא התפלאתי לקרןא מה כתבה.

35.

אני לא מבין למה לא מחלקים אקדחי טייזר, כדורי מלח כמו אצל יחידת מצדה. יש כל כך הרבה כלים ודרכים לעצור ברחן לפני הפעלת ירי חי. אני לא יודע מה עבר לו בראש אבל הפחד שאותו ילד אולי ירצח ישראלי כנראה הכריע. אתם שולחים חיילים לא מיומנים ועם רבע הכשרה וללא ציוד מתאים אבל עם כדורים חיים לסיטואציות שכנראה גם וותיקים היו יכולים להיכשל בהם ואז הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת. אני מאוד מקווה שזה יוביל לירידה חזקה ביכולת לגייס לוחמים ואז כשיהיה חסר להם הם יתחילו להתעורר

34.

ומישהו שעושה את העבודה שלו חוטף !

33.

זה שהתוצאה של מעשיו טרגית לא משנה את העובדה שהבן שלך לא אשם. אף אחד לא ישלח אותו ל12 שנה לכלא, ואפילו לא ליום אחד. הסיטואציה היא מאוד מורכבת ואנשים שלא היו שם לא יכולים להבין את זה. המרחק בין חיים ומוות הוא של שניות. לא שכחתי את צארלי שלוש עליו השלום שנהרג כאשר ניסה לעצור מחבל בירי לרגליים במקום למרכז הגוף. (אוקטובר 1990). וממה ששמעתי על הארוע ההחלטה של הבן שלך לירות הייתה נכונה. תמיד יהיו אנשים כמו רוחמה וייס שאוהבים להפיץ שינאה ורעל, ששוכחים שהאוייבים שלנו לא רוצים שלום אלא פשוט לא רוצים שנהייה כאן. מותו של איאד אל-חלאק הוא טרגי ומצער, אבל מותו הוא לא באשמת בנך.

32.

מזעזע לא לשלוח את הבנים שלנו לצבא כזה

31.

גיבור ישראל אמיתי ליבי איתכם יש לשחרר אותו ומיד לתת גיבוי לאנשי מערכת הבטחון ודחוף!!

30.

29.

הבן שלך הרג אדם חף מפשע בעל מוגבלות שלא יודע בכלל מי נגד מי כאן. הפרנויות של הבן שלך, בתפקיד קשה מאוד בעיר המסובכת בעולם, גרמו לו לתפקוד לקוי. על הטעויות שהוא עשה הוא צריך לשלם, שיישב שנתיים בכלא, ולא 12 שנה, אבל שיישב כי הוא הרג בן אדם חף מפשע. ואני איש ימין שתומך בכך שכוחות הבטחון יהרגו מחבלים אמיתיים שבאים לרצוח יהודים.

comment-2-comment

28.

comment-2-comment

27.

26.

למה בכלל נותנים לו במה ולא לאיש שנרצח?

25.

24.

23.

יש לך בן נפלא ואני מאוד מקווה ומאחלת שיהיו לו חיים מאושרים!

22.

כמה שקרים בכתבה אחת איכס . אם את ככה משקרת בלי למצמץ אני יכול לתאר לעצמי איזהסולם ערכים גבוה חינכת אצל בנך שרצח חסר ישע והמשיך לרות גם אחרי שהקצין שלו אמר חדל אש

21.

כשאתה מקבל התרעה חמה ומיידית על הימצאות מחבל חמוש במקום ספציפי אתה נכנס למוד מאוד מיוחד, שונה לחלוטין מהשגרה. יריתי על מי שלפי כל הסימנים היה המחבל כי כל הסימנים התחברו בצורה מושלמת ולא היה מקום לצירופי מקרים. אבל מסתבר שגם במצב כזה כשאתה מבחינתך יודע שאתה יורה על מחבל המציאות יכולה להיות אחרת. בסוף זה היה שב"ח שניסה לצאת דרך פרצה בחומה, בגלל שהיה לילה הכדורים לא פגעו בו והוא נעצר, אבל אם היה חוטף כדור כנראה גם אני הייתי עובר את מה שעובר הלוחם המסכן הזה. יש הבדל עצום בין ירי מכוון על אזרח לא מעורב לטעות בשיקול דעת בזמן פעילות מבצעית. אסור לנו לשפוט לוחמים או שוטרים על טעות בשיקול דעת - מי שלא היה במצבים כאלה כנראה לא יבין. המשפטים האלה מסרסים את יכולת כוחות הביטחון להגיב במהירות כי כל אחד חושב קודם כל "מה יעשו לי אם..." ואסור שזה יהיה המצב אם החיים שלנו כאן יקרים לנו.

20.

אחרי שהשותף שלו צעק עליו לחדול אש הוא המשיך לירות.

comment-2-comment

של ילד עם צרכים מיוחדים. חצופהץ לך ולבנך הגיבור מגיע הכול, ולילד שנרצח כלום. איזה פיגוע ואיזה בטיח הוא רצה למנוע. לא נשקפה מהילד שום סכנה, אחרת אף אחד לא היה בא אליו בשום תלונה.

19.

כתבה. מצער שנותנים לה במה. אוסיף שהעם השפוי איתך. מה לעשות שבית המשפט עקומים בצורה מזעזעת, וגם בכנסת אין קשב לרצון העם. רק אחרי שנים של מאבק היה שינוי בהוראות פתיחה באש...

18.

17.

16.

15.

כל מי שתומך ברוצח הוא שותף לרצח

comment-2-comment

פלסטיניות היא מילה נרדפת לשקר, אלימות וצביעות. כל עוד אדם פלסטיני שחי במדינה מנסה להציג חייל צהל דרך זוית הראייה של שקרים אלימות וצביעות - תמיד נגיע למצב שאין מה להגיב או לבקר. עם של מטומטמים לא ראוי להתייחסות. שתאכלו את מה שאתם מבשלים כבר 100 שנה.

14.

13.

12.

הלב נקרע לי, הלב נשבר לרסיסים ..שניות של פחד שהבן הילד שלך היה שרוי בו . אסון לכל הצדדים. כל פסיכולוג בר דעת יכול לנתח את המצב ולהבין ולהסביר את החרדה האימה הכוננות שבה היה שרוי הילד שלך. הוא לא הרג מרוע. הלב נשבר לי. אנחנו שולחות ילדים ומקבלות חזרה שברי אדם .

comment-2-comment

comment-2-comment

בתוך חדר אשפה, וגם המפקד ביקש לירות, והלוחם קיבל החלטה פרטית כמו רמבו וירה כדי להרוג...

11.

comment-2-comment

רוחמה וייס היא פרופסור במכללה קונסרבטיבית בשם מכון שכטר. מי ישמע, אפשר לחשוב שמדובר באיזה מדען גאון הדור.

comment-2-comment

מצער שבפעולה של מבצע נהרג הבחור אבל לא כוונה של דבר לא הגיוני וצריך להיתחשב בחייל. ולא בעיות לעשות לו . כי חבל

10.

היא המקור לכל הזבל השנאה והפייק ניוז שקיים בעולם.אין שום סיבה לייחס לה חשיבות. חבל להגיב לה בכלל.

comment-2-comment

האטימות שלה בלתי נסבלת

9.

והוא רצח בשם צה"ל בביתן האשפה צעיר אוטיסט לא חמוש ובעיקר כבר פצוע ליד מדריכתו הזועקת שהוא אוטיסט. אילו העובדות. ואת יכולה להיות בעדו ולחבקו ולהסביר שטעה ושהוא מתנצל - אבל את בוחרת להצדיק את הרצח וכאן איבדת אותי ואת כל מי שמידת האנושיות לא התחלפה אצלו בתאוות הרצח. ככה פשוט...

comment-2-comment

לא ברור לי, היית שם שאת קובעת שרצח וכו וכו? או על סמך פלשתינאים שונאי ישראל שאמרו ויכולים לומר הרבה דברים ואלופים ולסלף ולשנות את המציאות? אם היית שם וראית פיזית מה היה, תעדכני.

comment-2-comment

את עונה כאילו היית שם

comment-2-comment

לבטח את לא יודעת מהם רגעי אימה ומלחמה וגם לא היית במקום. טעויות קורות גם עם הרג חיילנו בידי חבריהם, בשל טעות בזיהוי. מי שמגיב מבלי לדעת את העובדות לאשורן פוגע באופן מחפיר בנפשות.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אין כמו לשבת בבית ולצקצק. אני משוכנע שלא היית אף פעם בשטח. לא פחדת שמולך נושא נשק. לא רצית בכל כוחך לשמור על החפים מפשע שבהם הוא עלול לפגוע. ישבת בצד. ציקצקת. יכולת לשבת ולצקצק כי אחרים עשו את העבודה הקשה בשבילך. שמרו עליך. אם הם לא היו שם, איפה את היית? לצקצק בטח לא היית יכולה.

comment-2-comment

comment-2-comment

משקרה זה טרגדיה.טרגדיה של כולנו ערבים ויהודים,מפקדים וחיילים.אין לי שום ספק שהוא תאה אבל הוא אינו רוצח.ואין לך שום סכות לקרוא לו רוצח,כל הזמן לא היית בנעליים שלו.כשרופה עושה תאות,יש לו ביתוח,לכל חייל צריך שיהיה ביתוח דומה.

comment-2-comment

comment-2-comment

מניין לך לקבוע ש"אילו העובדות", כדבריך? היית שם? נתת לתעמולה ולתקשורת ולפייק-ניוז לעוור את שכלך ולשטוף את מוחך. חבל.

comment-2-comment

די להסתה לא היית אז אל תקשקש

comment-2-comment

comment-2-comment

הוא גיבור ישראל

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

תכתבי על הרקע שלך שמקנה לך את הזכות לכנות חייל רוצח. חצופה קטנה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כתב האישום- במקביל למענה שלה, ולמרות שאיאד היה על הארץ כשהוא פצוע כתוצאה מהירי הראשון, לא החזיק בידיו דבר ולא ביצע דבר שהצדיק זאת, ירה הנאשם לעבר פלג גופו העליון אשר גרם למותו".

comment-2-comment

8.

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה לא יכול לדעת שהוא לא חמוש אתה לא יכול לדעת אם הוא מבוהל או לא. אתה נמצא בסיטואציה של חיים ומוות אתה קורא לחשוד להכנע, הוא לא נכנע. אם את מתקרב אליו אתה נותן לא את ההזדמנות לקפוץ עליך ולדקור אותך. לא מדובר באליאור עזריה 2 אלא בשוטר צעיר וחסר נסיון שפעל בצורה סבירה בהתחשב בסיטואציה מותו של איאד אל-חלאק הוא טרגי ומצער, אבל לא באשמתו של השוטר.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הוא ממש לא היה תמים

comment-2-comment

מצד שני לירות במחבל שמסתתר ואתה לא יודע אם יש לו סכין, נשק חבוי או אולי חגורת תופת זו חובה! קל להיות חכם בדיעבד. הלוחם טעה, יכול להיות שהוא צריך להיענש אבל זו תאונה! קלות דעת בוודאי לא הייתה פה!

7.

תהיו חזקים הבן שלך פעל כפי שמצופה מלוחם הצדק ייצא לאור

comment-2-comment

comment-2-comment

אין לו זכות תגובה

6.

הזי איך מפקירים את בנינו הגיבורים

comment-2-comment

פרויקט למען הלוחם https://beactive.co.il/project/66546

comment-2-comment

בושה למדינה שלא מגנה על ילדים בני 18 שהשלחים להגן על המגינה מפני אוייב מבחוץ ומבית. מדינה שמעמידה אותם בפני מצבים בלתי אפשריים, חשופים להאשמות ופגיעות ומשלמים את המחיר של העויינות שלנו ושל העמים שמסביב. ליבי איתך אימא יקרה ועם בניך. נוצרה סיטואציה לא אפשרית שאליה נקלע נער אוטיסט וחייל שעמד בפני סיטואציה שלא הכינו אותו אליה .

5.

פעם במגב יגעו שיש גיבוי לאחרונה מפקירים שם שוטרים. קוגם צקיך להפסיק לנתנדב למגב שהפיקוד שם יבין. דבר שני צריך קבוצה שיודעת איך לארגן עצומה של הורים לחיילים כי נפעם זה הבן שלה ופעם אחרת זה יהיה הבן של מישהו אחר. אנחנו מגדלים ילדים עם חינוך שצריכים להגן על המדינה שולחים אותם מלאי מוטיבציה ואז המפקדים שדואגים לכסא ולתפקיד שלהם מפקירים אותם. חייבים להפסיק את הגיוס למגב מיידית כי יש שם עוד חיילת שהותקפה עי פלסטינית אבל אבא שלה מוכתר של איזה כפר אז מפקירים אותה.

comment-2-comment

4.

3.

הלוחמים שלנו עושים כמיטב יכולתם, וכך זה צריך להיות,רוחמה נפלה לשגיון התקשורת, חורצת גורלות עוד לפני שנערך משפט, נו באמת, לא שווה התייחסות.

2.

comment-2-comment

comment-2-comment

תפתחו חשבון ותפרסמו.

1.

comment-2-comment

העם איתך נצח ישראל לא ישקר וזה הבן שלך מאמין לו

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה